Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Thalion

Użytkownik
 • Zawartość

  126
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

74 Świetna

O Thalion

 • Tytuł
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnie wizyty

202 wyświetleń profilu
 1. Wybory moderatora na forum

  @Tomko @zuckerfrei - oboje po 30 czyli już z doświadczeniami na temat kobiet i związków, dość wyważeni, brak radykalizmu, który niestety przytrafia się często młodszym kolegom. @jaro670 @Adolf - doświadczenie życiowe, tzw stara szkoła, wyważeni i stanowczy, moim zdaniem forum potrzebuje takich osób, żebyśmy nie byli postrzegani jako banda małolatów, którzy "życie" znają z gazet.
 2. Aborcja

  Test ojcostwa przy okazji badań prenatalnych I tak dzięki połączeniu genetyki z badaniami prenatalnymi pojawiała się na rynku pierwsza metoda, która pozwalała ustalić ojcostwo na etapie ciąży. W naszym kraju metoda ta jest dostępna od kilku lat. Przy okazji inwazyjnych badań prenatalnych- najczęściej amniopunkcji, podczas której przez powłoki brzuszne pobiera się płyn owodniowy można wykonać test na ojcostwo. W płynie owodniowym znajdują się złuszczone komórki płodu, stąd też niewielką objętość tego płynu można wykorzystać jako próbkę od dziecka w teście na ojcostwo. Do badania dodatkowo pobiera się wymaz z wewnętrznej strony policzka od matki i ojca. Amniopunkcja nie jest zalecana każdej pacjentce ciężarnej, bo samo pobranie płynu owodniowego wiąże się z pewnym ryzykiem komplikacji m.in. poronienia, Ryzyko to nie przekracza 2% niemniej jednak nie da się go w całości wyeliminować. Bezpieczne metoda na podstawie krwi matki i ojca Drugą metodę, która pojawiła się na rynku ponad rok temu można traktować w kategorii „Innowacji”. Jest to badanie opatentowane przez koncern amerykański, który zastosował całkowicie odmienne metody niż te, które są wykorzystywane po urodzeniu dziecka. Badanie ojcostwa wykonuje się na podstawie wyłącznie krwi matki i ojca. Czyli samo pobranie materiału jest całkowicie bezpieczne co jest najważniejszym atutem tej metody. Ponadto badanie ojcostwa można przeprowadzić bardzo wcześnie bo już po skończonym 10 tygodniu ciąży. Skuteczność tej metody została potwierdzona przez niezależne ośrodki certyfikujące. W metodzie tej wykorzystywana jest zasada, iż DNA dziecka już od samego początku przechodzi częściowo poprzez łożysko do krwioobiegu matki. Mimo, że początkowo nie ma go zbyt wiele, to z każdym tygodniem ciąży go przybywa. I tak po zakończeniu 10 tygodnia życia płodu można zacząć wyodrębniać kod genetyczny dziecka. To z kolei pozwala zestawić wynik nienarodzonego dziecka z badaniem potencjalnego ojca, a co za tym idzie można wskazać brak zgodności na linii ojciec i dziecko i potwierdzić ich pokrewieństwo z czułością 99,9%. Technicznie samo badanie jest procesem dość skomplikowanym. W analizie wykorzystuje się ponad 317 000 markerów genetycznych a cały proces jest zautomatyzowany gdyż tzw. ręczna analiza zajęłaby zbyt wiele czasu. Dodatkowo oprócz analizy genetycznej wykorzystywane są specjalistyczne algorytmy matematyczne pozwalające określić prawdopodobieństwo ojcostwa. Dzięki całkowitemu bezpieczeństwu badania oraz możliwości wykonania tego testu już od 10 tygodnia ciąży metoda ta staje się coraz bardziej popularna wśród osób, które zamierzają wykonać badanie jeszcze w czasie ciąży, nawet pomimo stosunkowo niemałym kosztu jego wykonania. link do tematu http://tatawtarapatach.com/badanie-ojcostwa-w-czasie-trwania-ciazy/ data to 2014 rok
 3. Nie bardzo rozumiem o czym jest ten temat, troche taki na siłę. Koleżanka zapytała (poprosiła) o wykonanie zadania, zaoferowała zapłatę czyli jak normalny biznes, podałeś cenę, ona zaakceptowała, wykonałeś pracę a ona kasę przelała i koniec transakcji. Skarżysz się, że za mało wziąłeś czy o co chodzi ?? Co ma z tym wspólnego podciąganie pod białorycerstwo ?? Nie zawsze również wszystko musi się odbywać na zasadzie praca-kasa, w niektórych przypadkach robiąc komuś przysługę możemy na tym więcej zyskać niż jakbyśmy zażądali pieniędzy. Pomogłem kiedyś koledze, który odwdzięczył mi się właśnie przysługą w momencie kiedy najbardziej tego potrzebowałem, uważam że zyskałem dużo więcej niż jakbym otrzymał kasę.
 4. Chyba rzeczywiście nie chcesz jej żadnego prezentu dawać i szukałeś na forum poparcia dla tej decyzji. Dostałeś zupełnie inne rady niż się spodziewałeś i klops.
 5. Czyli jednak jest Happy end Gość się nie dał urobić.
 6. Tak po prawdzie to wielu sportowców również kończy karierę pokaleczonych - wstrząsy mózgu, krwiaki, powybijane wszelakie stawy, barki, urazy mózgu, kręgosłupa itd
 7. Związek;+ i -

  Kiedy czytam takie tematy na forum to zastanawiam się jaki jest cel tego forum ?? Wchodząc tutaj myślałem, że chodzi o to żeby podnosić świadomość w relacjach damsko - męskich a coraz częściej zauważam jednak, że młodzi mężczyźni wynoszą z tego tylko: nie będę nigdy z kobietą, nie będę miał dzieci itp. Zastanawiam się jak z takim podejściem niby to forum miałoby być numerem 1.
 8. Rzeczywiście lipnie to wygląda, bardzo mało ofert a jeśli już to kamienice same
 9. odniosłem się do tego, że skoro nowe jest za 190 to używane będzie tańsze, podaj miasto to poszukamy na olx.pl , tam jest tysiące mieszkań
 10. @I_am_the_Senate a musisz koniecznie kupować w stanie deweloperskim ?? Mówisz, że mógłbyś wygospodarować 100 tys, mieszkanie z drugiej ręki pewnie mógłbyś kupić za 120-130 i nie babrać się w kredycie na 30 lat. Masz dopiero 26 lat a co jak za 2,3 lata znowu się trafi dobra okazja do zmiany pracy w innym mieście ?? mieszkanie z kredytem chyba o wiele trudniej sprzedać niż własnościowe.
 11. Rejestr Sprawców Przestępstw Seksualnych

  W moim odczuciu jest to bardzo niebezpieczne narzędzie w rękach każdego Ministra sprawiedliwości. Żeby się nie okazało za kilka lat, że służy np do zastraszania opozycji lub wszystkich tych, którzy nie zgadzają się z władzą i najgłośniej protestują. Poza tym uważam, że w dzisiejszych czasach bardzo łatwo każdego "szarego" obywatela oskarżyć o pedofilie. Wpada Ci na chatę policja, CBŚ, ABW czy co tam jeszcze, rekwirują kompa i mówią, że znaleźli filmiki i co ? i masz przejebane do końca życia.
 12. Witam. Wedle wymogu.

  Cześć.
 13. Z tego co wiem to u władzy jest PIS a wojskiem rządzi chory psychicznie Macierewicz.
 14. Panna z innego miasta - wizyta

  o kurde, jakbym czytał o sobie i na dodatek oboje mamy tak samo na imię jak mniemam. Zakochałem się
 15. Chyba coś nie do końca dobrze, ponieważ wyskakuje hasło, że należy wybrać opcję z punktu 1 i 2 a przecież one się wzajemnie wykluczają.
×