Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Konstruktor

Użytkownik
 • Content Count

  240
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

152 Świetna

About Konstruktor

 • Rank
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1810 profile views
 1. @Boromir Zdaje się, że ten punkt gwarantuje polska konstytucja. Art. 18. Co ciekawe, według nowej konstytucji rosyjskiej nastąpi zasadnicza zmiana w prawie. Od teraz rosyjska konstytucja będzie mieć pierwszeństwo przed prawem międzynarodowym. https://en.wikipedia.org/wiki/2020_amendments_to_the_Constitution_of_Russia
 2. Cosik mi się zdaje, że Putin będzie piastował urząd prezydenta jeszcze przez wiele lat. Ciekawe, że na głównych portalach nie ma nawet jakiesgoś marnego komentarza na ten temat. Jedna poprawka zwróciła moją szczególną uwagę: Od teraz będzie zapisane w konstytucji, że małżenstwo to związek kobiety i mężczyzny. Moim zdaniem w tym punkcie Putin ma rację.
 3. Skoro jest mowa o pedofilii, to wrzucę kilka danych. Natomiast z opracowania Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości wynika, iż w latach 2010 – 2013 orzeczono 1949 wyroków za czyny pedofilskie. Tych 19 dotyczących księży stanowi więc zaledwie 0,97 %. Więc problem leży całkiem gdzie indziej. Łatwo nakręcić film o księżach, ale o grubych rybach ani widu, ani słychu. https://naszeblogi.pl/53376-pedofilia-w-polsce-liczby
 4. Prezydentem, który w ciągu 5 lat ułaskawił 3454 by Lech Wałęsa. To on przyczynił się do najsłynniejszej sprawy ostatniego ćwierćwiecza, a dokładnie ułaskawienia Andrzeja Z. pseudonim Słowik, czyli jednego z bossów pruszkowskiej mafii. Po niespełna trzech z sześciu lat pozbawienia wolności otrzymał przepustkę, po której nie wrócił za kraty. Ukrywając się poprosił Wałęsę o ułaskawienie. – Wykorzystałem ludzką chciwość i akt łaski po prostu kupiłem – mówił cztery lata temu przyznając, że wręczył łapówkę urzędnikom kancelarii Wałęsy. W czasie, gdy doszło do ułaskawienia Andrzeja Z., był słowiczkiem, a nie „Słowikiem", i dopiero przymierzał się do gangsterowania. Gdybym wiedział, że słowiczek wyleci na „Słowika", to bym go udusił w zarodku – mówił Wałęsa. „Słowik” w swojej książce zdradził, że ułaskawienie opiewało na kwotę 150 tys. dolarów. https://www.tvp.info/32193405/kogo-i-ile-razy-ulaskawili-prezydenci-rp
 5. Wejść w taki układ, to jak poddać się dobrowolnie eutanazji. Pójdzie taka spryciara w tango, a ty będziesz bawił na weekend. Większość jest podobno niezależna finansowo. Babę mieć poza domem, wiadomo czym się skończy.
 6. Nowe trendy w społeczeństwie. Tego jeszcze nie widziałem. https://porady.sympatia.onet.pl/sympatia-radzi/zrobmy-sobie-dziecko-czyli-coparenting-w-polsce/k0k8x5b Ktoś się na to pisze?
 7. Ta złość cię zżera i jesteś obecnie na takim etapie, który kiedyś wcześniej czy później się skończy. To, jak szybko się z tym uporasz, zależy bardziej od ciebie. Jeszcze nie akceptujesz tych okoliczności, w których się znalazłeś raczej w własnej woli. Zobacz, jak zachowują się moje dwie ex. Zawsze mnie pozdrawiają, jak mnie widzą na mieście, a ja je także. Od tego nie uciekniesz. Dlatego pozwól temu umrzeć śmiercią naturalną.
 8. Mieszkałem na kawalerce 30m2, ale kiepsko to widzę na dłuższą metę. Mały metraż, mała przemeblowalność i niski komfort. Dlatego kupiłem se mieszkanie dwupokojowe. Dwa pokoje, kuchnia, łażnienka przestronna i nawet mały korytarzyk. Zawsze ktoś może przyjść, przekimać w razie czego. Mam dosyć dobrze rozplanowane pokoje, więc jak dla mnie to idealnie. Lokalizacja też dobra, bo na weekend można zaszaleć i nikt nie przyjdzie się pluć. Stare budownictwo po ruskich, więc ściany są grube i z dobrej cegły. Ponadto mam markety pod nosem, więc nie narzekam. Reasumując, nie życzę nikomu mieszkać na małym metrażu, nawet samemu.
 9. @Jorgen Svensson Każdy ma prawo do godnego wynagrodzenia bez względu na wykształcenie czy zawód. To, że ktoś mało zarabia, nie świadczy o tym, że jest nieudacznikiem. Gdyby nie pewne ustawy, dalej niektórzy musieliby rypać za grosze. W dodatku, pewna część społeczeństwa pracuje w budżdetówce: policja, strażacy, lekarze, nauczyciele. Według ciebie mają zmienić zawód, bo mało zarabiają?
 10. @Still Podobnie stwierdzam, że wielu osobom nie zależy na głosowaniu. Znam kilka osób, o których wiem, że nigdy nie głosują. Jeden nie ma nawet stałego miejsca zamieszkania, drugi się najebał i jeszcze na kacu będzie do wieczora, trzeci nie, bo nie, itd. A potem będzie się pluł, że zapierdala w jakiejś montownii albo jakiejś dziadowskiej fabryce za 2k miesięcznie.
 11. Żeby cię jakoś zachęcić do dalszej nauki j. angielskiego, powiem ci w sekrecie, że mam licencjat z angielskiego. Więc wiem cosik, co w trawie piszczy. Spróbuj korzystać z różnych żródeł: 1. Słownik angielsko-angielski. Tutaj znajdziesz ciekawe przykłady zastosowania wyrazów w zdaniu. 2. Słownik obrazkowy. 3. Podręcznik z ćwiczeniami. Zacznij może od A2 albo B1 skoro już masz podstawy. 4. Filmy na youtube z napisami lub bez. 5. Wiadomości po angielsku, BBC czy też CNN. Tutaj masz ciekawe słownictwo aktualnych problemów. 6. Wordbuilder- pomoże ci rozszerzyć słownictwo. 7. Frequency lists. Link to listy top 10000 najbardziej używanych słów. https://en.wiktionary.org/wiki/Wiktionary:Frequency_lists/PG/2005/10/1001-2000. 8. System fiszek. Można je kupić z podziałem na levele, albo samemu zrobić. 9. Książka do gramatyki. Z doświadczenia wiem, że masa ludzi ma kłopoty z rozróżnianiem czasów. 10. Dodatkowo możesz podczas słuchania lub czytania zapisywać wychwycone słowa i zapisywać je wraz ze znaczeniem. 11. Czytanie wiadomości, np: BBC lub innych gazet. Teraz rozpracowuję rosyjski. Oglądam filmy na youtube i TV. Podczas oglądania zapisuję nowe wyrazy. Czytam także darmowe gazety. Nowe wyrazy zapisuję albo wrzucam do excela.
 12. Zależy jakie masz aspiracje i jaki poziom cię interesuje. Zacząłbym od A1, A2, B1 i potem B2. Pracowałbym z jakimiś dobrymi podręcznikami. W necie można znaleźć za darmo. Słuchanie tv lub oglądanie filmów, dokumentów na youtube dużo dają. W pożniejszym etapie nauki można czytać oryginalne gazety i książki. W necie są też tak zwane: wordbuildery, ksiązki do zwiększania słownictwa. Słowniki też dużo dają, ale pod warunkiem, że są tylko po angielsku i z przykładami zastosowania w zdaniu.
 13. Dodam, że jako zagorzały podróżnik po wybrzeżu, moja wizyta w Kołobrzegu była pretekstem, żeby przede wszystkim zwiedzić latarnię morską. Z 16 latarnii udało mi się dotychczas zwiedzić połowę: Świnoujście, Kikut, Niechorze, Kołobrzeg, Darłowo, Rozewie, Jastarnia i Hel. Latarnie Kikut i Jastarnia niestety nie są udostępnione do zwiedzania.
 14. Jedną z atrakcji jest latarnia. Warto zobaczyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.