Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

galus

Użytkownik
 • Zawartość

  20
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

12 Dobra

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Dla równowagi świetny stand up o biciu kobiet ;) Są polskie napisy, ale w langłydżu jest bardziej zabawne.
 2. Żeby uciąć wszelkie dywagacje, poniżej film z prawdziwego testu, z użyciem amunicji 9 mm, oraz .357 magnum (jak w Desert Eagle). Spoiler: 9 mm nie daje rady, .357 przebija grube tomisko na wylot.
 3. Oto kraje z najwyższym średnim IQ w populacji według https://iq-research.info/en/average-iq-by-country Hong Kong - 108 Singapur - 108 Korea Południowa -106 Japonia -105 Chiny- 105 Tajwan -104 Trzy kraje z czołówki to właściwie Chiny. Na dalszych pozycjach zaczynają pojawiać się kraje z Europy. Polska, w skali świata, znajduje się całkiem wysoko, ze średnim IQ = 99. Ciekawa jest pozycja narodu wybranego ze średnim IQ = 95. Widać, że przeprowadzka, z Europy, na pustynie bliskiego wschodu źle wpływa na ich ogólny intelekt Afryka na szarym końcu ze średnim IQ, które w Europie jest uważane za upośledzenie umysłowe. Jak napływ masy ludzi z czarnej Afryki wpłynie, w dłuższej perspektywie, na zdolności intelektualne oraz pozycję na świecie Europejczyków, zwłaszcza w konkurencji ze skośnookimi, rozgarniętym ludziom chyba nie trzeba tłumaczyć
 4. Czy wchodzić w IT?

  To się nazywa Daily Scrum Meeting i jest elementem jednej z najbardziej rozpowszechnionych metodologii zarządzania projektami informatycznymi
 5. Czy wchodzić w IT?

  W IT, jak na polskie warunki, płacą dobrze i pewnie ten stan utrzyma się jeszcze wiele lat. Stanowisk, jak i poszukiwanych umiejętności, jest mnóstwo. Prawdopodobnie najmniejszy próg wejścia mają stanowiska związane z testowaniem manualnym. Trzeba być kumatym i mieć dobrą wyobraźnię, aby wyłapywać warunki brzegowe, ale żadne techniczne rocket science na początku nie jest wymagane. Później droga jest otwarta. Popracujesz trochę, przyjrzysz się pracy na innych stanowiskach i możesz rozwijać się na wielu kierunkach. Znam wielu byłych testerów, którzy poszli w analizę biznesową, a jeżeli mówimy o branży finansowej, to studia ekonomiczne mogą być dużym plusem. O ile jednak nie jesteś wyjątkowo wybitny, to zapomnij o pracy w samotności. IT w obecnych czasach opiera się na współpracy. Zdolności interpersonalne są w cenie. Inna ścieżka przy twoich zainteresowaniach to Data Science. Wymagane są solidne umiejętności matematyczne, głównie z zakresu probablistyki i statystyki, ale sporo narzędzi opiera się pythonie i będziesz mógł grzebać do woli w bazach danych liczących terabajty danych.
 6. Co naprawdę wiemy o uzależnieniach?

  Oczywista oczywistość. Film próbuje uzmysłowić ludziom, że zanim dojdzie do fizycznego wyniszczenia przez np. narkotyki, o wiele istotniejszy problem pojawia się w głowie. Społeczeństwo i medycyna próbują leczyć objawy, nie tykając przyczyn. To nie tyczy się tylko uzależnień. Leczenie chorób psychicznych takich jak depresja, czy schizofrenia, też często zatrzymuje się na środkach chemicznych mających wyrównać poziom neuroprzekaźników, nie wnikając dlaczego ten poziom został zachwiany.
 7. Film dla wszystkich uzależnionych oraz ich bliskich. Dla ludzi którzy słuchają Marka pewnie nic nowego. Wpisuje się idealnie w koncepcję problemów z podświadomością. Dla każdego innego świeże spojrzenie na tematykę uzależnień, z pierwszej ręki, pokazujące to co wszyscy decydenci już dawno wiedzą, ale nie powiedzą tego publicznie. Walka z narkotykami nie ma sensu. To nie substancje chemiczne niszczą ludzi, ale wewnętrzny ból.
 8. 1% podatku - wsparcie dla mężczyzn.

  To nie to samo. Inna pula. Na razie chcę przekierować do Marka pieniądze stracone na rzecz skarbówki.
 9. 1% podatku - wsparcie dla mężczyzn.

  A mnie zastanawia dlaczego jeszcze patron tego forum, miłościwie panujący @Stulejman Wspaniały nie założył takiej fundacji. Sam z miłą chęcią podarowałbym mu swój 1%.
 10. Dużo atrakcyjniejsze są wysportowane, nawet przesadnie, Panie, niż takie z widoczną nadwagą, nie wspominając o obleśnej otyłości. Tyle w temacie.
 11. Skąd ten optymizm? Rzut okiem na gołe fakty mówi zupełnie coś innego. Udokumentowane rezerwy światowe wynoszą ok. 1540 mld baryłek (https://en.wikipedia.org/wiki/Oil_reserves). Dzienne zużycie to ok 100 mln baryłek (https://www.iea.org/oilmarketreport/omrpublic/). Szybka kalkulacja wskazuje, że ropy, z udokumentowanych rezerw mamy na jakieś 42 lata, a to i tak przy założeniu, że zużycie nie wzrośnie.
 12. Multi-Challenge

  Czy nie lepiej zwracać uwagę na to co się czyta, a nie w jakiej ilości? Z takim podejściem upodobnisz się do Pań, które czytając Harlequiny, czy inne Greye, uważają się za oczytane. Czytanie bzdur to taka sama strata czasu jak oglądanie durnych seriali w telewizji. Lepiej przeczytać jedną, dobrą książkę, niż 50 opowieści o niczym. Skąd te 3 litry? Dlaczego nie 2 albo 4. Wygląda mi to na magiczną liczbę, z d**y wziętą. Opijanie się wodą wbrew sygnałom z organizmu to droga to zaburzenia równowagi elektrolitycznej, a nie zdrowia.
 13. Mniej i bardziej niszowe kino Sci-Fi

  Z seriali to jeszcze: The Expanse http://www.filmweb.pl/serial/The+Expanse-2015-721026
 14. Mniej i bardziej niszowe kino Sci-Fi

  Trochę bardziej popularne: Sunshine (2007) http://www.filmweb.pl/W.Strone.Slonca Pandorum (2009) http://www.filmweb.pl/film/Pandorum-2009-478458 Całkiem niszowe odkrycia na Netflixie. Coherence (2013) http://www.filmweb.pl/film/Równoległa+rzeczywistość-2013-701517 Synchronicity (2015) http://www.filmweb.pl/film/Synchronicity-2015-648267 Otherlife (2017) http://www.filmweb.pl/film/OtherLife-2017-748073
×