Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Mtg100

Użytkownik
 • Content Count

  24
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

15 Dobra

About Mtg100

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Poznań

Recent Profile Visitors

423 profile views
 1. Zgadzam się z Bonzo. Dobrze jest przechowywać nagrania w formacie mp3. Byłoby też łatwiej, gdyby każdy mógł pobrać audycję. Nie byłoby wtedy problemu z tym, że Marek musi przechowywać kopie na swoim dysku. Łatwiej byłoby odzyskać utracone dane. Może serwis "chomikuj.pl" do dobry pomysł? Dobrze byłoby rozdzielić pobieranie na więcej osób. Istnieją konwertery z vimeo do mp3/mp4: https://www.vimeotomp3.com/pl/#DownloadButtonsLine Ale ja niestety nie jestem w stanie nic przekonwertować.
 2. Mimo że kobiety mają w naszym społeczeństwie dosyć wysokie przywileje i prawo do świadczeń, o których mężczyźni mogą tylko marzyć, w polityce, a konkretnie po stronie lewicy, można spotkać panie, które otwarcie sprzeciwiają się wszechobecnej dyktaturze kobiet. 01.10.2016 pani Joanna Scheuring-Wielgus stanęła murem po stronie mężczyzn, sprzeciwiając się obecnemu, choremu stanowi rzeczy. Takich kobiet nam trzeba!!
 3. Szanowni Państwo, kochani moi, Uniwersum Szkolnej 17 zyskuje coraz większa popularność. Ostatnio pojawił się mod do gry Hearts of Iron IV, który dodaje do rozgrywki nowa frakcję - Podlasie. https://www.youtube.com/watch?v=BN8HeFwVoZ0 https://www.youtube.com/watch?v=o63AaT7FPYE
 4. Do przemyśleń i napisania tego wątku skłoniła mnie niedawna bójka dwóch studentów, mieszkańców niewielkiej miejscowości, o sporo starszą od nich kobietę. Walka była na zasadzie, że bardziej agresywny chłopak, kierowany zazdrością, zaatakował drugiego, który przede wszystkim bronił się przed napastnikiem. Batalia skończyła się tylko kilkoma siniakami u tego mniej agresywnego. Chłopaki jeszcze kila lat temu razem biegali za piłką, wzorowo się uczyli, byli grzeczni i chwaleni przez wszystkich. W miejscowości jest zdecydowanie więcej mężczyzn niż kobiet, ale nie mieszkają tam żadni obcokrajowcy. Większość dziewczyn, z powodu braku odpowiedniej dla nich pracy, wyjechała. Młodzi mężczyźni starają się podrywać starsze mężatki. Wygląda to na dosyć niezdrową rywalizację. Taki stan rzeczy w skali mikro może przełożyć się na podobne sytuacje w skali makro? Podejrzewam, że sprowadzanie imigrantów, w większości płci męskiej, mające za zadanie ratowanie demografii, wcale nie poprawi sytuacji, ale doprowadzi do wielu innych niezdrowych sytuacji. Ciekawa jest też retoryka niektórych pań, że problem nadwyżki mężczyzn jest mocno wyolbrzymiany, a jak chłopak jest średnio zaradny i nie wstydzi się zagadać, to bez problemu znajdzie dziewczynę. Problem polega na tym, że średnio zaradny mężczyzna prawdopodobnie nie znajdzie swojej odpowiedniczki, która byłaby dla niego dostępna. Nawet najmniej urodziwe panie znajdują wielu adoratorów. W naturze dążenie samców do walki o samice nie wynika z ich niedojrzałości emocjonalnej i nie jest konsekwencją frustracji życiowej, wynikającej z nieudacznictwa. Nie przesądza też o tym, czy dany osobnik pochodzi z patologii, czy wzorowej pobożnej rodziny. Po prostu wynika z instynktu i nie ma nic wspólnego z brakiem moralności.
 5. Upływający czas jest dla Krzysztofa bezlitosny. Kiedy był dzieckiem, opiekowała się nim matka. Widział przed sobą wiele dróg rozwoju. Teraz, mimo zaawansowanego wieku, nadal rozważa zostanie policjantem, prawnikiem, studentem itp. Nigdy nie pogodził się z teraźniejszością i to jest na swój sposób smutne.
 6. Moja znajoma (mężatka) wytłumaczyła mi kiedyś w bardzo zawiły sposób, że zdradza swojego męża dla jego dobra, żeby poczuł jej niedobór i bardziej starał się o nią, bo to słodkie, kiedy jest zazdrosny. Inna znajoma, również mężatka, bardzo inteligentna, tym razem po doktoracie z chemii i pracująca na prestiżowym uniwersytecie, spotyka się wieczorami z kolegą z zagranicy o śniadej karnacji w jego kawalerce. Podobno w celu szlifowania języka angielskiego i dyskusji nad zagadnieniami z dziedziny chemii, bo niby w jakim innym celu?
 7. Każda potwora znajdzie swojego amatora. Ale już nie każdy potwór znajdzie swoją amatorkę.
 8. Tak prezydent ze swoim majorem określają zwyczajne rzeczy np. chlebek boży (że chleb pochodzi od Boga). Tak mówiło się w dawnych czasach. Naleciałość językowa z tamtych czasów przetrwała do dzisiaj w słowie "zboże".
 9. Ja akurat u siebie nie obchodzę wigilii, bo nie mam nawyku obchodzenia jakichkolwiek świąt. Tego dnia po prostu korzystam z odpoczynku i przygotowuję się do pracy. Nie odczuwam też potrzeby napicia się. Po alkoholu po prostu następnego dnia czuję się zazwyczaj gorzej i ten stan utrzymuje się przez kilka dni.
 10. Dobrnąłem do badań. Artykuł z PLOSone: https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0045592 Zbadali obecność genu DYS14, specyficznego dla chromosomu Y. Próba badana jest dosyć mała (59 denatek). Fajnie by było, gdyby próba badawcza była większa, z reprezentatywnymi podgrupami i gdyby badano obecność markerów specyficznych dla osobników, z którymi kobiety kopulowały. Np polimorfizmy długości sekwencji mikrosatelitarnych. Nie wiadomo też dużo o przeszłości tych kobiet. Moim skromnym zdaniem, akurat te badania to za mało, żeby potwierdzić telegonię.
 11. Po przeczytaniu wątku mam trochę mieszane uczucia. Skuteczność testów na ojcostwo bliska jest 100%. Na podstawie analizy polimorfizmów wybranych markerów w DNA można orzec, czy dany osobnik jest ojcem potomstwa matki. W tej analizie nie ma mowy o jakiejkolwiek telegonii. Sekwencje DNA potomstwa są zgodne z sekwencjami DNA ojca. Aby ujawnił się fenotyp pierwszego samca, który kopulował z daną samicą, musiałoby w jakiś sposób dojść do rekombinacji DNA matki z DNA pierwszego samca albo rekombinacji DNA pierwszego samca i zygoty. Ale czy faktycznie znalazłyby się markery w genomie potomstwa, które wskazywałyby, z którym samcem kopulowała wcześniej matka? Na to pytanie chyba nie doczekam się szybko odpowiedzi. Ktoś już wspomniał, że dla hodowców psów/koni zjawisko telegonii jest oczywiste. Po kilku minutach przeglądania Google, trafiłem na to: http://www.dogomania.com/forum/topic/340034-york/ https://www.dogomania.com/forum/topic/131428-bezwzględna-czystość-rasowa/?page=1 Nie orzekam oczywiście, czy hodowcy mają rację czy nie. Po prostu wklejam linki.
 12. Media społecznościowe mają taką zaletę, że łatwo jest komunikować się ze znajomymi. Facebook jest dla mnie wygodnym komunikatorem.
 13. Mam podobnie w pracy. Już raz zmieniałem miejsce pracy przez szefową wariatkę. W nowym miejscu też współpracownicy okazują mikroagresję. Dosyć frustrująca jest konieczność przesiedzenia kilku godzin w jednym pomieszczeniu z osobą, która, delikatnie mówiąc, nie darzy nas sympatią.
 14. @TramalSłuchałem dosyć głośno i często metalowych utworów. Po zdjęciu słuchawek, piszczało mi w głowie, ale nie przejmowałem się tym zbytnio. W miarę możliwości staram się teraz przerzucać na spokojniejsze utwory. @MG-42Co do programowania samych myśli przez konkretny gatunek muzyki, moja wiedza jest skromna. Muszę poczytać trochę na ten temat, bo to jest ciekawe.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.