Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

vand

Starszy Użytkownik
 • Ilość treści

  279
 • Donations

  0,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

127 Świetna

O vand

 • Ranga
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

Blok z ostatnio odwiedzającymi jest wyłączony i nie jest wyświetlany innym użytkownikom.

 1. vand

  Szczeście w życiu.

  @Sceptyczny? Powiem Ci tak, faza lat 20stych może tak wyglądać jak chce się do czegoś dojść, jestem też w fazie lat 20-30 i myślę sobie, że po 30 może 35 roku życia jak już zbuduje odpowiedni kapitał to zacznie się naprawdę grube życie. Jasne, nie każdy tak będzie miał, jakby każdy miał to dążenie do czegokolwiek straciłoby sens. Życie jaki ma sens? Różne, niektórzy prokreacja, niektórzy bogactwo, inni podróże, cel wyznaczasz sam, jak na statku którego jesteś kapitanem. I dążysz do niego wiedząc, że cele lubią się zmieniać. I nie spinaj się o wygórowany sens zycia albo idź do psychologa czy zakonu jak masz takie grube rozkminy. Zwłaszcza jak popatrzysz na ludzi którzy umierali za wolność i tak dalej, popatrz na ich sens życia... Nie mieli dalekosiężnego celu, przeżyć kolejny dzień albo umrzeć w słusznej sprawie. Musisz trochę dorosnąć głową, życie to nie film ani życie z Instagrama, który ewidentnie zasrał Ci głowę wizją perfekcyjnego, zajebiście sztucznego życia, obudź się.
 2. vand

  (Prze)Grane Życie

  @Szaleniec To może siebie poznaj? Potestuj różne rzeczy to się dowiesz. Nie oczekuj, że będziemy wiedzieć co Ty lubisz skoro Cię nie znamy. To zadanie dla Ciebie. To, że coś chcesz to jedno, ale musisz zacząć działać, samo się nic nie dzieje.
 3. vand

  (Prze)Grane Życie

  @Szaleniec co po pracy? Trochę wyobraźni, lubisz rysowac? Rysuj. Lubisz czytać? Czytaj. Lubisz majsterkować? Majsterkuj i dorzuć czasem wyjście na miasto żeby oczyścić głowę trochę, niekoniecznie, a raczej najlepiej nie poprzez alkohol. I powoli dążysz, rozwijasz się w pracy, zbierasz kasę, wypełniasz cele, potem na przykład coś swojego otworzysz i życie się toczy. Także nie pierdol mi za przeproszeniem, że w tym wieku przegrałeś życie, bo to gówno prawda. Ruszaj dupę i ruszaj po swoje. Życie jest jak gra komputerowa, też masz questy, poziomy, i tak dalej. Potraktuj życie jak grę, rozwijaj swoją postać i już a baby? Same przyjdą.
 4. vand

  (Prze)Grane Życie

  Przegrane życie w wieku 21 lat? Nie no Braciak, nie załamuj mnie. Ludzie mając 50-60 lat odkrywają na nowo sens życia, a Ty chcesz zarzucić rękawice w wieku 21 lat? Zainteresuj się rozwojem, porzuć trochę gry, wejdz w jakiś sport, jakaś praca i powoli do przodu.
 5. @WitaminaD3 Bracia Ci już wyłożyli wszystko z grubsza. Ja tylko dodam coś od siebie w kwestii dzielenia się swoimi problemami albo najeżdżania na drugą połówkę wśród znajomych. Przyjaciel któremu ufasz? Spoko, można raz na jakiś czas podyskutować. Ale istnieje jedna, bardzo poważna zasada - nie sra się na swoje gniazdo. Problemy rozwiązujesz sam, zmieniasz siebie, zmieniasz kobietę, cokolwiek. Ale sranie na swoje gniazdo w obecności innych to moim zdaniem mocny podludzizm.
 6. @Mr.Arioch Jak będzie się czym pochwalić to się pochwalę, na razie to rozwijam, kanał w języku angielskim oczywiście.
 7. Zależy czego oczekujesz. Jak już sam uslyszalem na forum, są dwie drogi i z tym się zgadzam. 1. Robisz coś co lubisz i zarabiasz na tym, odsetek ludzi ma takie szczęście. 2. Robisz coś czego nie lubisz albo jest Ci obojętne, żeby robić pengę, a potem wydajesz ją na swoje zainteresowania poza pracą. Musisz spojrzeć realnie na swoje możliwości, co umiesz i tak dalej. Ja na przykład niedawno oprócz etatowej pracy włączyłem się w tworzenie swojego kanału na YT o tym czym się interesuje i o tym w czym mam wiedzę, powoli zaczynam zarabiać z reklam i w ciągu roku myślę, będę w stanie wyciągać tą średnią krajową z kanału, bo jest prowadzony w języku angielskim. Także niekoniecznie rzucaj się na coś bo lubisz, przeanalizuj rynek czy ma to rację bytu, jakie są ścieżki rozwoj, jaki jest sufit rozwoju. Potem zobacz co umiesz, w różnych kategoriach, może masz coś z czego możesz zrobić biznes bez pchania się w studia, musisz spojrzeć szerzej na swoją sytuację i zacząć szukać swoich mocnych stron i korzystania z nich. I jedna rada, nie szukaj "stabilizacji", to brzmi dobrze, ale życie takie nie jest. Stabilizację osiągniesz w trumnie, a chcąc coś osiągnąć czeka Ciebie ciągle ryzyko które przynosi wiele radości i spełnienia oczywiście. Pójście w stabilność tak naprawdę będzie Cię stopowalo w rozwoju, a w tym wieku (sam jestem w podobnym) powinniśmy lecieć do przodu i korzystać z tego, że nam się chce, bo z wiekiem te chęci maleją.
 8. @imprudent_before_the_event Właśnie o tym mówię. Niedługo każdy wyciągnie rękę bo przecież "należy mi się". A taki wał, nie należy się. Jak ktoś chce coś mieć, a zamiast pracy woli leżeć na kanapie i się opieprzac, to właśnie powinno się mu obciąć do zera socjal. Ekonomiczne niedobory w ciągu sekundy zmuszą go do podjęcia pracy i tyle. Rozdawać jest łatwo, ale kto za to zapłaci skoro co roku już mamy ogromne ilości nadwyżek kosztów nad wpływy w budżecie? Ludzie nie rozumieją, że nie ma czegoś takiego jak budżet Państwa, to są pieniądze obywateli i tyle. I to nie jest nieskończone. Wystarczy popatrzeć na kryzys w Grecji czy to co się dzieje w Wenezueli żeby dojrzeć do czego prowadzi socjalizm i rozdawnictwo. Ale tak, pomagajmy wszystkim, komedia. I ludzie się rozleniwiają i nic nie robią, co rano widzę pełno samochodów na parkingach pod blokami, i nie jeżdżą do pracy, tylko siedzą i żyją za socjal. Takie coś jest chore i to jest jawne działanie na szkodę Państwa i może to hardcore co powiem, ale owszem, wolę żeby takie pasożyty umarły w wyniku selekcji naturalnej niż dalej wysysały fundusze z kieszeni innych obywateli. Nie dla nierobów.
 9. @wytrawnie Pieniadze to nie wszystko - fakt. Ale to przynajmniej u mnie top3 wartości w życiu. Bez pieniędzy leżysz i kwiczysz. Chcesz się rozwijać i iść do przodu? Kasa kasa kasa.
 10. @Obliteraror Dobre. Jak ktoś jest leniem który nie chce iść do jakiejkolwiek pracy to zasługuje na potępienie i tyle. A nie jeszcze napychanie mu kasy, chore.
 11. @Ksanti jak widzisz Pan Marek poradził sobie, co jest dowodem na to, że jeśli ktoś chce to może. Poza tym tutaj Marek jest chory, a ile osób jest leniwych, siedzi w domu i żyje z 500+ i z zasiłków? No właśnie. Tacy ludzie powinni być znajdywani i nie powinni mieć dostępu do zasiłków. Ja nie chcę się dzielić moimi zarobkami z takimi ludźmi, bo to są ludzie którzy prowadzą ten kraj do zagłady. A ja jak zarobię to jeszcze jestem karany za to podatkami. Także owszem, jest to chore i powinno być odpowiednio egzekwowane.
 12. @Ragnar1777 to polecam poczytać o tym co się dzieje w Polsce, ilość różnych dopłat, z różnego powodu to komedia. Jak ktoś jest niegospodarny to nie ma pieniędzy, a nie na siłę pomaganie życiowym nieudacznikom w kółko.
 13. @Ragnar1777 A co ma socjalizm wspólnego z pójściem do przodu? Rozumiem wspieranie osób niepełnosprawnych, ale ludzie w pełni zdrowi którzy mogą pracować powinni nie mieć dostępu do zasiłków i tak dalej, bo to wychowywanie leniwego społeczeństwa. Poza tym co jeśli ja się nie chce dokładać do czyjegoś lenistwa? To jest karanie tych co coś robią i tyle.
 14. @wojkr z pracą jak z produktem. Jest warte tyle ile ktoś jest w stanie za to zapłacić i nikogo nie obchodzi, że wycenisz swoją pracę na kilkaset procent wyższą. Wycenisz, ale to nic nie zmieni, pracy nie będzie.
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.