Jump to content

deleteduser200

Starszy Użytkownik
  • Posts

    1,399
  • Joined

  • Last visited

  • Donations

    0.00 PLN 

3 Followers

Profile Information

  • Płeć
    Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

deleteduser200's Achievements

Starszy chorąży

Starszy chorąży (11/23)

2.1k

Reputation

  1. Bardziej niż śmierci boję się, że całe życie będę marnować na martwienie się że umrę. Każdy się boi śmierci. Jedna sekunda i cię niema.
  2. E tam. Technologia dzisiaj sporo załatwia, także tym bym się nie przejmował. Jestem leniwym skurwysynem w tej materii i nawet się nie będę z tym kryć, dlatego znajdowanie optymalnych rozwiązań, żeby mieć jak najwięcej czasu na opierdalanie się jest dla mnie bardzo ważne. Robot odkurzacz/mop ze stacją dokującą. Raz w tygodniu trzeba opróżnić i wymienić wodę. Oczyszczacze powietrza sporo pomagają na kurz i jakoś powietrza, przez co jest mniej sprzątania. Mały ręczny odkurzacz np shark wandvac. W 10-15 minut wszystkie meble tym opierdolisz i jest spokój. Sprzątanie łazienek to też chwila moment. Dobra chemia i w zasadzie wystarczy spsikać, zostawić na jakiś czas i potem spłukać wodą. Ewentualnie umyć szyby od prysznica przy okazji mycia siebie. (Polecam chemię do sprzątania HG, jebie chlorem jak skurwysyn, ale nie trzeba się narobić. Tego używają w profesjonalnych zastosowaniach.) Zawsze można wszystko przeliczyć i możliwe że Ukrainka wyjdzie taniej, ale lubię moje gadżety i przynajmniej się nie boje ze mi ktoś chatę opierdoli 😂
  3. Zdecydowanie zgadzam się że najlepiej uczyć się wymowy od razu, ale kilka kwestii. Po pierwsze to miałem na myśli tylko i wyłącznie angielski, nie mam pojęcia jak się to ma w innych językach, ale przyjmuję Twoją rację bo jest to bardzo prawdopodobne. Po drugie, jeśli ktoś zaczyna, czy nawet jest na poziomie średniozaawansowanym, często sobie nie zdaje sprawy, że to co wymawia a to co słyszy będzie niejednokrotnie czymś innym(tak jak o tym pisałeś). Natomiast angielski pod względem wymowy nie ma jakoś szczególnie egzotycznych dźwięków, więc nie trzeba od razu mieć perfekcyjnego akcentu żeby być dobrze zrozumianym. Doskonale rozumiem o czym piszesz i z jakiego punktu założenia wychodzisz, i owszem nie neguję ani jednego twojego słowa. Poza tym dochodzimy także do kwestii osobistych preferencji gdyż w samym UK jest przynajmniej 6 różnych głównych akcentów i niezliczone ilości pobocznych. Jak się to już raz przerobi i nauczy na błędach to tak jak mówisz, do kolejnego języka najlepiej podchodzić z optymalnym podejściem od początku. Cóż :D... lata praktyki i nauki na własnych błędach.
  4. Do poziomu C2 praktycznie nie da się dojść nie spełniając tych punktów: - mieszkać w danym kraju, - używać tego języka cały czas, nawet w domu (mam na myśli partnera/partnerkę dla której to jest pierwszy język), - cały czas aktywnie pracować używając tego języka, - i/lub ukończyłeś filologię (chociaż to również nie gwarantuje poziomu c2). Prawie dekadę mieszkam w UK i jeśli chodzi o mowę mój poziom nadal oscyluje w granicach B2-C1 z przyczyn czysto praktycznych. Bardzo ciężko jest osiągnąć C1 w pełnym przekroju, ponieważ zawsze znajdzie się temat o którym nie mamy pojęcia i go nie przećwiczyliśmy. Co za tym idzie, nie mamy odpowiedniego zasobu słów aby prowadzić dyskusję na ten temat. Oczywiście nie przeszkadza to w nauce, czytaniu książek czy konsumpcji treści, bo z zasady poziom zrozumienia przewyższa poziom mówienia. Chciałbym zwrócić uwagę na kolejną rzecz. Zupełnie czym innym jest używanie angielskiego w kraju jak np. UK, bo zwyczajnie ludzie oczekują, że będziesz operować na ich poziomie -> native, lub bardzo blisko. Czym innym jest natomiast używanie angielskiego w środowisku gdzie nie jest on natywnym językiem. Wtedy jest dużo łatwiej, bo wymagania otoczenia są sporo niższe. Kwestia akcentu to przysłowiowe cherry on the pie. Osobiście uważam, że nie warto sobie zaprzątać tym głowy dopóki nie zajdziemy w naszej podróży w okolice c1. Są po prostu dużo ważniejsze rzeczy do opanowania, na które lepiej poświecić czas. Akcent da się zrobić. Jest to dokładnie tak jak @Messer mówi, kwestia zmapowania wszystkich dźwięków w danym języku, wyćwiczenie ich i następnie powtarzanie do usranej śmierci Realnie rzecz ujmując, kiedy masz już wymaksowane inne aspekty językowe, oszlifowanie akcentu to kwestia 6-12 miesięcy. Są nawet gotowe systemy jak improveyouraccent co uk. Temat rzeka. Ja również jestem bardzo samokrytyczny i stawiam sobie poprzeczkę językową bardzo wysoko jeśli chodzi o angielski, więc mogę nie być miarodajnym wyznacznikiem dla reszty. Regardless, to not do your head in, just keep calm and carry on. @Messer dziękuję za czas poświęcony na wpis ✌️
  5. Wyjechałem z Polski jak jeszcze tego nie było, a w UK tego nie ma 😂 chyba że w Bradford 😂 Niemniej jednak ciężko mi sobie wyobrazić jak tam u was teraz jest. Pewnie miałbym niezły mindfuck gdybym wrócił do polszy.
  6. Przymierzałem dzisiaj Crocsy. Całkiem fajne, ale stwierdziłem że nie jestem jeszcze na tym poziomie zdziadzienia 😄
  7. Jeśli się zmieniłeś po wypadku no tutaj właśnie leży clue całej sytuacji. Zacznij żyć jak kiedyś i zobaczysz czy jej nastawienie się zmieni. Jeśli nie to jak @Alejandro Sosa powiedział. Wycieranie pupki mogło przesunąć pewne pstryczki w głowie i już nic nie pomoże.
  8. Uzyskałem najnowsze, najszczersze i najpewniejsze odpowiedzi na Twoje pytania. Prosto z równoległego universum, za pomocą przekazu myśli i splątania kwantowego. Oto one: „Dlaczego folja aluminiowa?” To spisek walcarni amelinium! Ale uwaga, prawdziwi eksperci wiedzą, że lepsza jest siatka z miedzi. Ręcznie robiona, blokuje mikrofale i 5G! Czemu rządy nie mówią o tym? Proste – kontrola rynku! „Jak te nanoboty działają?” Nanoboty czerpią energie z… twojego ciała! Tak, ciepło, wilgoć i twoje myśli napędzają te maleństwa. Sterowane są falami 5G z ukrytym algorytmem AI, które współpracuje z istotami kosmicznymi. Brzmi szaleńczo? Ale czemu nikt temu nie zaprzecza? „Gobliny i baterje AAA?” Nie wykluczone, że to gobliny wymieniają nanobotom baterie. Legendy mówią, że pracują w tajnych podziemiach i serwisują mgłę. Czy ktoś to sprawdził? Oczywiście nie – bo to prawda, którą chcą ukryć! Obserwuj niebo i licz drony – coś się dzieje, a my musimy być czujni!
  9. Inteligentna Mgła i UFO-Drony: Elity Przygotowują Ludzi do Globalnej Transmutacji DNA? Waszyngton stal się epicentrum czegoś, co wielu okresla jako „największy eksperyment na ludzkości”. Tajemnicze drony, widziane nocami nad miastem, rozprzestrzeniają inteligętną mgłę – technologje, która według najnowszych teorji, ma na celu nie tylko inwigilacje, ale... modyfikacje ludzkiego DNA. Tak, dobrze słyszyż. Nanoboty zawarte w inteligętnej mgle mają rzekomo działać na poziomie genetycznym, aktywując „ukryte sekwencje” w ludzkim kodzie DNA. Czy to przygotowanie na powrót pradawnych kosmicznych istot, które kiedys „stworzyły” ludzkość? Czy może elity chcą nas przekształcić w posłószne biologiczne drony, kompatybilne z globalną siecią 5G? Warto zauważyć, że mgła ta nie zachowuje się jak naturalne zjawisko atmosferyczne – wnika w skóre, działa na układ nerwowy, a według niektórych świadków, powoduje uczucie „przenikania czasu”. Drony, które rozsiewają mgłe, mają rzekomo pozaziemskie właściwości – poruszają się z prędkościami niemożliwymi do osiągnięcia dla technologji znanej ludzkości, a ich konstrukcja zdaje się być „żywym metalem”. Czy to efekt tajnej współpracy rządu USA z cywilizacją spoza naszej planety? A może jestesmy świadkami przygotowań do czegoś, co zmieni nasze postżeganie rzeczywistości? Eksperci od teorji spiskowych ostrzegają: jeśli mgła osiągnie odpowiednią gęstość, może aktywować globalny mechanizm kontroli umysłu, zsynchronizowany z technologią 5G. Dlatego mieszkańcom Waszyngtonu zaleca się unikanie mgły i noszenie odzieży z foli aluminiowej, aby zminimalizować penetracje fal elektromagnetycznych. Niektórzy sugerują także picie specjalnych roztworów z chlorku sodu, aby „zakwasić” organizm i zneutralizować nanoboty. Czy to szaleństwo, czy pierwsze kroki ku nowej erze niewolnictwa ludzkości? Nie dowiesz się tego z medjów głównego nurtu. Obserwuj niebo, unikaj mgły – przyszłość jest teraz. 🤔🤔🤔🙄😂
  10. Uwaga trzymać się! Inteligentny Pył – Tajna Bron Nowego Porządku Świata? Wyobrasz sobie milardy mikroskopijnych cząsteczek które unosza sie w powietrzu, niezauważalne gołym okiem ale zdolne do kontrolowania twojego życia. Tak, mowa o inteligętnym pyle – futurystycznej technologi która rzekomo ma „połonczyć nas z chmurą 5G”. Ale czy to naprawde połonczenie czy raczej narzędzie do zniewolenia ludzkosci? Według tajnych źrudel, inteligentny pył to nanoboty zaprojektowane przez największe światowe korporacie aby monitorować każdy aspekt naszego życia. Niewidzialny, wszędobylski i co najwarzniejsze – niezniszczalny. Pył ten, wprowadzany do atmosfery poprez chemtrails (tak te smugi na niebie!), ma rzekomo „przygotować” ludzi do życia w pełni kontrolowanym przez AI świecie. Jak działa inteligentny pył? Nanoboty w pyle mają wbudowane sensory, które mogom zbierać dane o naszym zdrowiu, lokalizacji, a nawet myślach! Dzięki technologi 5G wszystko to jest natychmiast przesyłane do centralnej bazy danych gdzie jest analizowane przez algorytmy sztucznej inteligencji. Wyobrasz sobie świat w którym każda twoja decyzja jest z góry przewidziana i odpowiednio manipulowana Brzmi jak science fiction? Być może Ale czy na pewno Kto za tym stoi? Niektórzy mowią że to kolejny krok w realizacji planu Nowego Porządku Świata (NWO). Inni wskazują na współprace między największymi koncernami technologicznymi a rządami które mają interes w kontrolowaniu społeczeństw. Według teorji inteligentny pył ma być narzędziem do eliminaci wolności osobistej i stworzenia globalnej „chmury umysłuw”. Co możemy zrobić? Eksperci od konspiraci radzą: Unikaj miejsc gdzie wdrażane są sieci 5G Noś maski z filtem HEPA – podobno mogą zatrzymać część nanobotuw Pij specjalne mikstury z octem jabłkowym i węglem aktywnym które oczyszczają organizm z nanocząsteczek Czy inteligentny pył to kolejna rewolucja technologiczna czy początek ery globalnego zniewolenia Diecezje pozostawiamy Tobie. Ale pamiętaj „przypadków” nie ma – obserwuj niebo i bądź czujny!
  11. "inteligentny pył, który ma sprawić, aby połączyć ludzi do chmury 5G." 🤣🤣🤣🤣 🤣🤣🤣🤣 🤣🤣🤣🤣 🤣🤣🤣🤣 🤣🤣🤣🤣 🤣🤣🤣🤣
  12. Dokładnie takie objawy daje smog powstały przy paleniu śmieciami i innym ścierwem do tego nie przeznaczonym. Przejechałem kiedyś w zimie przez tak zwane "stare miasto" gdzie jest pełno kamienic i nadal palą w piecach. Wystarczyły mi 3 minuty w tamtej okolicy, przy zamkniętej szybie zaznaczam. I miałem dokładnie wszystkie objawy które wymieniłeś. Naprawdę nie rozumiem dlaczego ludzie na siłę szukają teorii spisowych tam gdzie ich niema. To że w zimie rośnie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu to nic nowego.
  13. No i tajemnica wyjaśniona. Tymczasem lepiej pierdolić o globalistach i chemtrailsach 🤣
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.