Jump to content

Hubertius

Starszy Użytkownik
 • Posts

  1,026
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

About Hubertius

 • Birthday 10/24/1998

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Interests
  Gry komputerowe, jednak nie podzielam większego entuzjazmu dla utworów typu "Fortnite" czy "CS-GO", bardziej od wcześniejszych wymienionych wolę gry strategiczne (serie Total War,"Ultimate General Gettysburg") oraz symulatory typu Arma 3. Interesuję się także mocno historią (II wojna światowa i secesyjna, te głównie okresy działań wojennych skupiają moją największą uwagę).

Recent Profile Visitors

5,471 profile views

Hubertius's Achievements

Chorąży

Chorąży (10/23)

1.7k

Reputation

 1. To niekoniecznie tylko ego. Jeżeli to była bardzo poważna akcja i np. nie poszło w błoto 2 tygodnie, a miesiąc czy nawet i pół roku... to fizycznie ta osoba "kryje sobie plecy". Za mniejsze niepowadzenia i długie przeciąganie w projektach programistycznych czy nawet kilku niepowodzeniach z mniejszymi zadaniami widziałem, jak jedna osoba potrafiła pracować w danym tygodniu, by po następnym już jej nie było... . Więc mówię, to nie tyle ego, co też może być fizyczny strach przed zwolnieniem. Bardzo słuszny, bo "korpo" i nawet mniejsze firmy to kur**** molochy, gdzie za nawet pomniejsze niepowodzenia można wylecieć z hukiem.
 2. Krótkie podsumowanie demografii rosyjskiej i ukraińskiej: https://forsal.pl/gospodarka/demografia/artykuly/9475076,ukrainska-demografia-runela-rosyjska-nadal-trzyma-sie-stabilnie.html "Szacunki ukraińskich demografów sugerują, że w 2022 roku dzietność u naszego wschodniego sąsiada wyniosła zaledwie 0,9. Jeszcze gorzej wyglądają szacunki za 2023 rok, ponieważ sugerują, że spadek postępuje. Zdaniem części demografów, w zeszłym roku dzietność Ukrainek spadła do poziomu 0,7 (choć są szacunki mówiące, że to jeszcze mniej)." Ciekaw jestem czy aby podreperować statystyki wliczono dzietność u Ukrainek znajdujących się już za zachodnimi granicami swojego państwa. 🤔 "Dzietność w Rosji w 2021 roku wynosiła 1,51. W 2022 roku było to 1,42. Na niemal identycznym poziomie (ok. 1,41) utrzymała się także w 2023 roku." Dodatkowe jeżeli chodzi o ponoszone straty w ostatnim czasie wynoszą one mniej więcej 1:1 po obydwu stronach. Nie trzeba więc się zastanawiać kto wygra tę wymianę ciosów (bo jest to wiadome), tylko jak długo Ukraina da radę jeszcze to kontynuować. Chociaż jeżeli kroplówka z bronią się utrzyma to "Zełżeński" nie będzie pewnie widział problemów by dalej kontynuować dzieła "mogilizacji" narodu ukraińskiego (celowo nie napisałem "swojego", bo co najwyżej plasuje się on niczym jego "zarządca" w poziomie skurw***** na równi z Putinem)... .
 3. Ile? I do każdego że niby? 😆 P.S Tyłowcy to pewnie dostaną, ale Mosina albo PPSH-kę co najwyżej. Tak jak to było w przypadku jednostek donieckich i ługańskich.
 4. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2024-04-02/zmiana-ws-mobilizacji-w-ukrainie-wolodymyr-zelenski-podpisal-ustawe/ Wątek o tym także jest na "plusujemy": https://plusujemy.pl/news/660c510514ee9335a9cb659b Zełeński tchórz (sam spierdzielił od poboru w 2014-2015) i 'spółka' liczą, że wyłapią w siatki pół miliona ludzi. Ciekaw jestem co się stanie, gdy to 'spali na panewce'? Zaczną piszczeć o dalszym obniżaniu wieku poborowego? Czy też zaczną dalej wyciągać ręce po poborowych z Unii Europejskiej?
 5. https://businessinsider.com.pl/wiadomosci/zelenski-grozi-zachodowi-jesli-nie-dostaniemy-broni-to/1qcxxef Podczas wywiadu przeprowadzonego w Kijowie Zełenski przekazał mocną wiadomość amerykańskiemu Kongresowi: "Dajcie nam broń, by powstrzymać rosyjskie ataki, albo Ukraina będzie eskalować swoje kontrataki na rosyjskie lotniska, obiekty energetyczne i inne cele strategiczne." Aktor gra 'rolę życia', sam muszę to przyznać.
 6. Jest aż na 200%. I najlepsze jest w tym to, że Warszawka dalej będzie biegała głosować na lewactwo... przez co ich auta i mieszkania de facto przestaną mieć wartość. P.S Swoją drogą, jak myślicie, koniec obecnej dekady oznacza ucieczkę mieszczuchów (de facto lewactwo w większości i ujmując tym określeniem mam właśnie tylko takich ludzi na myśli) takich jak np. z Warszawki na przedmieścia i wsie, w obliczu "wysiedlania" z mieszkań i braku możliwości posiadania transportu w "imię Zielonego Ładu" (co byłoby swoją drogą będzie komiczne, bo takowi ludzie praktycznie głosują na lewactwo w miastach)? 🤔
 7. Warto dodać, że do sprawcy ataku w Szczecinie zastosowano "pełną anonimizację" i do tej pory nie chce policja i prokuratura podać jego danych osobowych, nawet skrótu od imienia i nazwisko, co by "ludzie nie zaczęli się za dużo domyslać". Tutaj jeszcze artykuł o de facto tym samym co w filmie: https://legaartis.pl/blog/2024/03/04/kto-byl-sprawca-ataku-terrorystycznego-w-szczecinie-podjelismy-probe-wyjasnienie-matactwa-policji/
 8. No i w pytę, bo się zgadzam w zupełności z Twoją opinią. To co się nie zgadzam, to z Twoim stwierdzeniem, jakoby na Ukrainie był jeszcze większy matriarchat niż w Polsce. Mam wrażenie, że jest dokładnie odwrotnie, w 'najlepszym' wypadku "tak samo". Kwestia braku kobiet, gdzie niby to w Polsce lepiej wygląda patrząc na to jak to widzę własnymi oczami (w miastach powiatowych, wojewódzkim gdzie pracuję, a także gdzie mieszkam na wsi) mam wrażenie, że statystyka braku jest mocna zaniżona i w rzeczywistości na rynku matrymonialnym nie brakuje w Polsce 1 miliona kobiet, ale już tak naprawdę te liczby są znacznie wyższe i mogą sięgać 2 / 3 milionów (według mnie bardziej rzeczywista liczba, ale to tylko moja opinia w niczym nie poparta). Anyway, zgadzam się z tym czego dowodzisz. Z wyjątkiem tego, że w Polsce "jest delikatnie lepiej". Jakby dokoptować i u nas wojnę to mam wrażenie, że w porównaniu do Ukrainy to nawet nie byłby "powolny upadek" tylko jedno wielkie topnięcie (demograficzne, gospodarcze). Amerykanie się przyznali, że ich przedstawiciele mieli wielokrotne rozmowy z Rosjanami + szef CIA spotykał się z rosyjskim odpowiednikiem w Turcji, więc raczej w "Scrable" nie grali. Tam cały czas mają dogadane "co można, a co nie". Przy okazji, coś w mediach "cichutko" o tym, ale czy jutro aby przypadkiem Ukraińcy nie mają głosować w swoim parlamencie na zaciągniecie na wojnę kolejnego pół miliona chłopa wbrew ich woli? Oczywiście w tle jest uchwalenie "wyłączenia z obowiązku służby wojskowej osób o specjalnym znaczeniu gospodarczym". Tak więc ten kto odpowiednio "posmaruje" komu trzeba, to pojedzie, ale do Kijowa na dyskotekę albo i na zachód zamiast na wojnę. Anyway, w mediach "cisza jak makiem zasiał": Ponadto Polska wycofuje się z traktatu o konwencjonalnych siłach zbrojnych w Europie (nie żeby cokolwiek i tak dawał):
 9. Dosyć typowe muszę przyznać. "Ten, który nie ma nic do pokazania szczeka jak najgłośniej, by ktoś się nabrał że jednak ma".
 10. Naprawdę podniecasz się tym cyrkiem? Naprawdę wierzysz, że to na poważnie? Oj ludzie, może przy 60 się oczy takim otworzą... .
 11. A to 'nowe' też będzie miało swoje wady i zalety. Przy czym także w końcu runie. Osobiście proponuję machnąć ręką na 'budowanie' czy także 'społeczne działanie'. Tyle ile zbudujemy (i co zrobimy) dla siebie i wokół nas to tyle będziemy mieli. Jedyny sposób, by zachować spokój w tych popier**** czasach to przestać liczyć na jakąkolwiek zmianę i zacząć zamartwiać się tylko i wyłącznie naszym dobrem.
 12. Ja tylko od siebie dodam, że de facto na południowy-zachód od samego Kijowa. 'Przypadkowo' po tej "właściwej" stronie Dniepru (więc nawet jak Ruski wygra wojnę i gdy potencjalnie nie zajmie całej Ukrainy to zakłady będą po tej "dobrej" stornie). Oj tu się nie zgodzę (podkreślone). Jak patrzyłem na szybko na dane to mieli dzietność o 1/8 tylko mniejszą od nas w tamtym roku (pomimijam, że obydwa wskaźniki dla naszego i ich kraju to wręcz 'szorowanie po dnie'). I to pomimo wojny. Gdyby i u nas był konflikt to szczerze? Przy naszym poziomie zlewaczenia i spierdzielania tego sfeminizowanego kraju dzietność mogłaby by być jeszcze gorsza niż na Ukrainie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.