Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Soprano

Użytkownik
 • Content Count

  134
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

72 Świetna

About Soprano

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jak mnie wkurza pytanie w PL "ile Pan chce zarabiać". Nie, to w każdym ogloszeniu powinno być tak jak np. w UK podane widełki płacowe roczne! Mam ochotę w odpowiedzi mowić "najlepiej, tyle ile prezes". To generalnie nieporozumienie, żeby musimy zastanawiać się nad sposobem odpowiedzi na to pytanie.
 2. Wybacz, ale zachowujesz się już jak rozwydrzony dzieciak. Trzy strony dobrych porad, których nigdzie w sieci nie znajdziesz, a mam wrażenie, że kpisz. Może zapisz się jako wolontariusz do hospicjum dziecięcego? Lub do osób w stanach paliatywnych? Popatrz na tych ludzi. Oni szanują każdą minutę życia, a Ty szukasz jego sensu. Gwarantuje Ci, że w kilka dni znajdziesz. Sensem będzie nawet zwykły śpiew ptaków o poranku.
 3. Z tym angielskim to zdecydowana przesada. Przecież nie będzie pisało się wypracowań - tak jak w lotnictwie - tam liczy się proste nadanie komunikatu. Nikt nie posługuje się zaawansowaną gramatyką - bo po co? Wyobrażacie sobie, gdyby pilot oblał rekrutację przez brak znajomości idiomów? Liczy się wykonanie zadania (bezpieczny przelot samolotu) - podobnie powinno być w IT (wykonanie projektu). @frgot133 Zastanawiam się nad zrobieniem certyfikatu. Czy mógłbyś polecić IELTS, warto? Czy teoretycznie, gdybym miał, potwierdza on znajomość języka w oczach pracodawców na zachodzie?
 4. Dzięki za poradę. Ostatnio kupiłem monitor Benq, który niby ma w funkcje Flicker free oraz low blue light. Ale skoro powstają takie programy, można sądzić, że to bajer i nie zapobiega problemowi - pomimo tego zainstalować program? Nie zrozumiałem tylko fragmentu jak można ustawić na karcie minimum jasności - to wtedy program kontroluje zamiast karty? Zapomniałem napisac, że teraz używam eye-saver.net - w sumie jest darmowe i daje ten efekt bursztynowego ekranu + sugerują żeby ustawiać jasności na 100%. Myślisz, że warto przesiąść się na Iris Pro?
 5. Wystarczy ustawić monitor na 100% jasności i uruchomić program? Masz wersje darmową?
 6. Powodzenia. Pamiętaj tylko nie kosztem zdrowego jedzenia.
 7. Bardzo dobra lektura. Kilka rad próbuje stosować. Jedna z nich to usunąć haos z swojego otoczenia (nieporządek w mieszkaniu, pokoju, wyrzucenie starych rzeczy). Zrobiłem to, gruntownie i działa na mnie bardzo pozytywnie. Teraz żyję w większym minimaliźmie i jest mi z tym dobrze. A poza tym, żeby nie porównywać sie do kogoś tylko do samego siebie z wczoraj. Trudne, ale myślę że może być cholernie skuteczne.
 8. Dołączam się do prośby. Warto wspomnieć o akcji Movember i profilaktyki wczesnego wykrywania nowotworów jąder.
 9. @Carl93m Poczekałbym na grudzień / styczeń. Wtedy wszystkie sklepy pozbywają się kolekcji. Ja robię większe zakupy zawsze w tych okresach i udaje mi się coś fajnego zgarnąć za normalne pieniądze.
 10. Brak widełek płacowych w Polsce to nieporozumienie. Ciekawe czy i kiedy wprowadzą obowiązek podawania w ofertach pracy tak jak np. DE czy UK.
 11. W jednej relacji, dowiedziałem się, że brakowało jej słów. Komplementów. Powiedziała, że czuje się przy mnie niedowartościowana pomimo, że była 8/10 i wielu facetów się za nią oglądało. Zdarzało się, że nie odpowiadałem na wyrażane przez nią uczucia słowne - był tylko uśmiech i buziak. Ale może to wyniosłem z domu. U mnie przy stole nigdy nie było "misiaczków, robaczków" i innej zwierzyny - pomimo tego mam świetną rodzinę, a rodzice wiodą udane małżeństwo. Irytuje mnie, jak jakaś para w towarzystwie aż nadto przy wszystkich wyraża uczucia, obściskuje się - jest to dla mnie niedojrzałe.
 12. Ja mam takiego: Czyli jedna z pierwszy wersji. I tak, nie chcę wymieniać na coś innego. Miałem w ręce te ledowe wyświetlacze z podświetleniami i bajerami - i jednak dla mnie to nie to samo.
 13. Tak, zdecydowanie jest taka zależność. Ale w moich LTR często otrzymywałem zarzut "w ogóle nie jesteś czuły". Rzeczywiście, mam tak, że z trudem przychodzi mi uzewnętrznienie się. Dopiero z czasem pojąłem, że działało to na moją korzyść - ale z drugiej strony może być pewna granica.
 14. "Tylko na wynagrodzenia poszło ponad 100 mln zł, a łączne koszty działalności już w zeszłym roku wyniosły 447 mln zł. Powołana w 2010 roku państwowa spółka PGE EJ 1 miała przygotować inwestycję w pierwszą polską elektrownię atomową, ale do dzisiaj wszystko pozostaje w sferze niejasnych, odległych planów." Tylko tyle do tej pory to kosztowało. A nie jest nawet wybrane miejsce. O czym tu rozmawiać. Szkoda się wkurwiać na wieczór.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.