Jump to content

Soprano

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  294
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Community Reputation

189 Świetna

About Soprano

 • Rank
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chodzą słuchy, że zaczną pojawiać się lokaty oszczędnościowe z atrakcyjniejszym oprocentowaniem. A nawet już są chyba na 4-5%.
 2. A tymczasem zyski banków YoY Q1 wzrost o 139%. https://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/3280947,zysk-netto-sektora-bankowego-w-i-iii--22-wyniosl-6-2-mld-zl--wzrosl-rdr-139-proc----nbp
 3. Czy można prosić szanownych moderatorów o usunięcie wątków nie związanych z nieruchomościami? dziekuję.
 4. Wybory do kongresu są w q4. Ja tam upatruje potencjalnego odbicia tej korekty.
 5. Bierzesz pod uwagę scenariusz, że wyskoczą jakieś trupy z szafy i potrzęsie kursem EUR? Czy raczej EBC będzie podtrzymywał ten projekt?
 6. Nie zgodzę się. Ewentualna recesja na rynku chińskim nieruchomości (upadek evergrande i podobnych spółek - partia powiedziała, że raczej pozwoli tym firmom upaść) czy zawirowania na rynku USA - wpłyną na rynek nieruchomości w EU. Tak samo jak na stopy procentowe w PL dodatkowo wpłyną decyzje Powela (które zaczynaja być „jastrzębie”) Nie mamy pewności co do finalnych decyzji, ale ciąg powiązań na pewno jest i można próbować starać się przewidzieć trend.
 7. Ja byłem na akcji movember, ale jak zobaczyłem kolejkę to odpuściłem i do tej pory się nie przebadałem. Ale rzeczywiście - czas to zbadać. Raczej pójdę prywatnie. https://mosznowladcy.pl/jadra
 8. No tak. Niestety - PL nie chce cenić specjalistów i ludziom którym się coś chce. Nie wiem z czego to wynika. Kiedyś powiedzieli do protestujących lekarzy - "niech jada!" - no to wyjechali.
 9. Tak, ceny mieszkań we wschodniej Polsce, tej najbiedniejszej - szczególnie odjechały od zarobków i są nieosiągalne dla normalnie pracującej osoby, która nie jest w najlepiej opłacanych zawodach. Są trzy opcje: a) ludzie zarabiają więcej jak jest oficjalnie mówione b) mieszkania kupują po takich cenach ludzie wracający z zagranicy (PLN się osłabia z roku na rok) c) ludzie akceptują takie ceny, a młodych wspomagają rodzice np. sprzedając działki i przenosząc się do miast
 10. Jedyne co mi przychodzi do głowy to inwestycja w celu wynajmu dla uchodzców. Jeśli nie za gotówkę, to kupno nieruchomości na kredyt w województwie graniczącym z krajem w którym jest wojna to dość nierozważne? Chyba, że ktoś spekuluje, że konflikt nie przeniesie się bliżej Lwowa... Jeszcze gdyby cena była zdyskontowana to bym zrozumiał, ale tutaj nie wygląda.
 11. Dziwi Ciebie to? Przecież pojawiło się +-2mln dodatkowej ludności w naszym obszarze w niespełna 2 tygodnie. Ci ludzie też chcą gdzieś mieszkać - większość nie stać za zakup na gotówkę więc będą wynajmować. Więc jak najbardziej moim zdaniem szykuje się scenariusz drogich kredytów (kredyt dostępny tylko dla bogatych przy liczeniu zdolności +5pp od kwietnia), niskiej podaży nowych mieszkań spowodowanej cenami materiałów oraz równocześnie drogim wynajmie. Jakkolwiek chciałoby się szukać pozytywów to bardzo trudno takowe znaleźć - perspektywa na przyszłość w szarych kolorach.
 12. Jeśli nie mieszkanie.. myślisz, że dobrym pomysłem jest przeznaczenie części kasy przygotowanej na wkład na giełdę? Oczywiście not financial advice... I chyba darować sobie GPW bo tutaj może być różnie z kapitałem? Przeceny widzę na spółkach technologicznych z sp500. Odnośnie dolara. Jaki masz poziom ponownego wejścia w pozycje? Ja obserwuję sytuacje i przygarnąłbym dolara w okolicach 4-4,10 choć w perspektywie 6-12 msc może być to trudne. Pytanie też jaka będzie reakcja jak FED podniesie stopy w tym tygodniu.
 13. A najgorsze, że ludzie są wyciągani na ulice często w tysiącach w imię jakiś zachodnich, nic nie znaczących bredni - a o rzeczy ważne nikt się nie upomina... I większość żyje teraz w stresie, a po nadgodzinach w pracy nerwowo ogląda powtórki z konferencji NBP..
 14. Ale przynajmniej odbijemy piłeczke argumentu NATO, "że sami przekazaliście". Biznesowo dobre rozwiazanie, bo pewnie dostaniemy tańsze f-16, jednak idealnym rozwiazaniem byłoby nie robienie nic co ma związek z bronią ofensywną.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.