Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

somsiad

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  315
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

347 Świetna

1 Follower

About somsiad

 • Rank
  Kapral
 • Birthday 04/09/1987

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

565 profile views
 1. Nie prościej prowadzić działalność jako Sp. z.o.o ?
 2. Ogólnie bardzo ciekawe przemyślenia @absolutarianin Jednak należało by uścliślić parę rzeczy - porównujmy jabłka do jabłek i pomarańcze do pomarańczy. Zurych do Warszawy lub zadupie do zadupia. Z pracą zdalną jest taki problem, że w niektórych krajach np. Niemcy, Szwajcaria wciąż jest pod tym względem totalny beton. U mnie w robocie nie było mowy o jakiejkolwiek pracy zdalnej choćby jeden dzień w tygodniu, nie bo nie, dopiero sytuacja z pandemią pokazała, że można. Mam nadzieję, że to początek większych zmian. Mieszkanie w mniejszej wiosce to także większe ryzyko konserwatywnych, wrogo nastawionych do emigrantów miejsciowych. W przypadku Szwajcarii czy północy Włoch dodatkowo mówiących swoim nikomu szerzej nieznanym dialektem :D. Dodatkowo w mniejszych wiochach często mają miejsce jakieś trwające od dawna układy i może być ciężko wejść z jakimiś nowym biznesem. Nie mówiąc już o tym, że może nie być komu sprzedawać swoich usług/towarów (może napiszesz w osobnym wątku coś jako praktyk w tym temacie? Nie powinno to być najważniejsze, ale jeśli komuś zależy na jakiś relacjach z kobietami to znowu łatwiej będzie w większym ośrodku miejskim. Jesteś pewny? Gdzieś w 2015 jak jeszcze pracowałem w Polsce junior w Intelu dostawał około 5tyś na rękę. Obecnie te róznice (uściślając: w branży IT) pomiędzy zachodnią europą i Polską są już marginalne zakładając, że chcesz żyć jak człowiek czyli i tu i tu wynająć jakieś mieszkanie. Oczywiście IT jest znaczącą anomalią na Polskim rynku pracy chyba w jakiejkolwiek innej branży jedyna rada dla ambitnych to niestety spierdalać. Branża naftowa/transport morski czy może coś innego?
 3. @absolutarianin Emigracja niesie też za sobą spore minusy np. koszt zakupu mieszkania który na zachodzie jest równie astronomiczny w relacji do zarobków co w w Polsce. Poza tym w branży IT w Polsce nie żyje się źle.
 4. Przyglądam się od paru miesięcy mieszkaniom z rynku wtórnego w Warszawie (myślę nad powrotem z emigracji) i widzę bardzo nieznaczne spadki ofertowe na rynku pierwotnym + wysyp małych kawalerek. Natomiast w ostatnim czasie PLN się osłabił o ok. 10% względem twardych walut więc jak ktoś zdążył przewalutować oszczędności przez epidemią albo zarabia w EUR/USD/CHF to już mieszknia stały się tańsze o 10% dla takiej osoby.
 5. A i nie wiadomo czy nie przyszły za randkę z nudów albo żeby sobie coś zjeść :D.
 6. Warto zwrócić uwagę, że pod koneic laska przyznała, że ostatecznie udało się jej umówić na randkę z 7 matchami co chyba nie jest złym wynikiem na parę dni szukania.
 7. @bassfreak Zapisz sobie to ogłoszenie i czekaj... jeśli cena jest rzeczywiście z kosmosu to ogłoszenie będzie się aktualizować z nową ceną
 8. Jestem przekonany, że awięc już gdzieś na forum jest :D. Ja bym osobiście obstawiał @Mosze Red w myśl zasady "pod latarnią najciemniej".
 9. Mieszkam w Szwajcarii. Tutaj ogólnie ciężko jest nawiązać jakieś bliższe kontakty z lokalsami a już szczególnie z kobietami na portalach randkowych. Za to bez większych problemów byłem w stanie się umówić z kobietami z innych krajów (Niemka 2x, Włoszka) i nie czułem w żadnym wypadku kompleksów wynikających z mojego pochodzenia. Warto dodać, że do typowego 'chada' mi jednak daleko.
 10. Podoba Ci się wojsko i wizja całkowitego podporządkowania się rozkazom? Jesli tak, to jest to najlepsza, najpewniejsza ścieżka zawodowa na czas kryzysu. Dodatkowo jak sam mówisz opcja najkorzystniejsza pod względem kosztów studiów Masz jakieś plecy w policji? Jeśli nie i coś pójdzie nie tak to możesz skończyć z jakimś egzotycznym dyplomem którym będziesz mógł... sam wiesz co. No niekoniecznie. Jak się nie uda to możesz mieć kolejny g*wno warty dyplom do kolekcji. Praca za granicą? Ok, będziesz konkurować z najlepszymi absolwentami z danego kraju. Obstawiam, że ich system edukacji (i język) będzie im jednak dawał znaczącą przewagę. Kolejny nieprzydatny do niczego kierunek (chyba, że potrzebujesz jakiegokolwiek papieru żeby mieć mgr do rekrutacji w wojskach specjalnych).
 11. Jak dla mnie traciłeś po prostu na najgorszy możliwy moment - dopiero co kończy się kompletna kwarantanna która większość osób uziemiła w domu. Swoją drogą może byśmy utworzyli dział 'giełda'?
 12. Wszystkiego najlepszego @Still 30stka to rzeczywiście najlepszy możliwy wiek dla faceta. Ja w dniu swoich 30 urodzin (niedługo kończę 33 lata) postanowiłem wziąć się za siebię i zacząłem na poważnie trenować na siłowni. Była to konkretna zmiana i co się okazuje skuteczna - po prawie 3 latach zbudowałem taką formę i sylwetkę o jakich zawsze marzyłem. Tak więc wiek i trochę już niższy poziom teścia po 30stce nie jest przeszkodą.
 13. Może marijuana (jeśli masz dostęp)?
 14. Warto nadmienić, że prezerwatywa nie chroni przed wszystkimi możliwymi chorobami np. syfilis, HPV (większość rodzajów hpv jest niegroźna ale kilka może skutkami nieprzyjemnymi skutkami). Dodatkowo trzeba mieć gdzieś z tyłu głowy, że guma zawsze może pęknąć np. u divy. Większość chorób wenerycznych da się jednak łatwo wyleczyć i w najgorszym przypadku grozi nam wstydliwa wizyta u lekarza który przepisze odpowiedni antybiotyk. Ja nigdy nic nie złapałem, ale kilku znajomych ruchaczom-czadom coś się tam zdarzyło złapać.
 15. @Turop Bądź czujny - dopiero co odzyskałeś swoje mieszkanie, nadchodzi kryzys. Twoja kobieta może mieć inne plany na utrwalenie związku wbrew temu co Tobie mówi. Będąc koło 30stki masz już pewnie poukładane w głowie wiesz czego chcesz od życia (a czego nie). Skoro tak, to podejmij decyzję zamiast ją odkładać na "za 2-3 lata" i zrób tą wazketomię wcześniej zanim będzie nie późno. Nie chcemy żebyś za jakiś czas zakładał tematy w świeżakowni
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.