Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Atlantis

Użytkownik
 • Content Count

  5
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

6 Neutralna

About Atlantis

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ostatnimi czasy zdarza mi się brać korepetycje z hiszpańskiego u Hiszpana mieszkającego od kilku lat w Polsce. Co raz zaszczyca mnie jakąś opowieścią o ruchaniu zaczerpniętą ze swojego życia. Gość nie jest wcale mega przystojny, do tego ma lekkiego zeza. Nie mniej jednak sądzę, że mówi prawdę. Tak jak było wcześniej wspomniane, Polki lecą na obcokrajowców, gdyż taki związek jest dla nich obietnicą lepszego życia i poprawy statusu. Akcje panny związanej z takim Hiszpanem lecą automatycznie w górę. Jest podziwiana przez koleżanki i uznawana za lepszą. Staram się jednak tego nie negować, gdyż mając do wyboru związek z Polką lub Japonką bez namysłu wybrałbym tą drugą. Znam dość dobrze kulturę hiszpańską, jak i włoską, pracowałem z każdym w tych krajów po parę miesięcy. Ichniejsi faceci nie mają kija w dupie tak jak my, są bezpośredni w stosunku do kobiet, co podoba się naszym rodaczkom. Oczywiście, w tych krajach zdarzają się jak to mówicie "cioty", jednak z drugiej strony u nas pełno jest sebiksów i innych prostaków z nizin społecznych. Co do różnic między Polkami i Hiszpankami - uważam, że Hiszpanki to wspaniałe kobiety, otwarte na poznawanie nowych ludzi i nie mające kompleksów. Hiszpanka nie ma problemu, żeby od czasu do czasu sama zapłacić za mężczyznę, np. w ramach jakiegoś podziękowania. Nie jest to dla niej uwłaczające, bo traktuje faceta jako człowieka równego sobie. Nie będzie też miała problemu, aby pogadać z nieznajomym. Do dziś pamiętam, gdy przy poznaniu koleżanki z zespołu (Hiszpanki) zostałem pocałowany w oba policzki. Taka kultura. Dla zachowania zdrowia psychicznego, polecam raz na jakiś czas wybrać się na półwysep Iberyjski, a pannom znad Wisły pokazać środkowy palec.
 2. A dlaczego nie? Jak wiemy status jest ważny dla każdej kobiety. Co prawda dla jednej mniej a dla drugiej bardziej, ale reguła zawsze występuje. One po prostu takie są. Posiadając więc auto zyskujemy dostęp do szerszego grona kobiet. Czy jest więc coś w tym złego? Mieszkam w Warszawie i z praktycznego punktu widzenia samochód nie jest mi potrzebny. W razie czego dobrze sprawuje się Uber czy wypożyczalnie w momencie, gdy przychodzi potrzeba jakiegoś grubszego wyjazdu. Z drugiej strony, czy warto patrzeć na życie wyłącznie praktycznie? Po co kupujemy drogie zegarki? Timex pokaże tą samą godzinę ...
 3. Jak w temacie. Od dłuższego czasu obserwuję u moich znajomych prześciganie się w kupowaniu samochodów na które ich nie stać. Odnoszę wrażenie, że facet nie posiadający samochodu jest postrzegany jako nieudacznik. Szczególnie widoczne jest to na weselach, gdzie roi się od komentarzy w stylu "A ten pan młody zamiast kupić porządne auto to włóczył się po świecie", "A to wy nie samochodem?", "Niee, nie zmieszczę tych kartonów w moim aucie ". Osobiście nie posiadam samochodu, mam 25 lat i wolę aby w tym wieku ten 1k PLN miesięcznie wpływał na konto oszczędnościowe, a nie był topiony w jakimś gruchocie. Czy jestem odosobniony w tym myśleniu? Czy może moje rozumowanie jest błędne i powinienem zakup samochodu rozpatrywać raczej jako wydatek reprezentacyjny? Dlaczego furka w naszym kraju jest postrzegana jako dobro podstawowe?
 4. Analiza danych to obecnie dobry kierunek do rozwoju. Sugerowałbym rzucenie obecnych studiów (I stopień już masz, po co przechodzić przez to raz jeszcze). Matematyka na licencjacie to dobry punkt wyjścia. Pójdź na analizę danych zaocznie (mgr). W międzyczasie możesz zrobić parę kursów online (np. na Udemy są fajne, nie kosztują dużo). Jako, że trochę siedzę w branży, są w Warszawie firmy doradcze, które biorą "specjalistów" od BI/Data Science bez doświadczenia. Załóż konto na LinkedIn, znajdź pracę. Nie daj sobie wmówić, że studia to najlepszy okres w życiu, a po nim nic już Cię nie czeka. Z kolei nie daj również wmówić sobie, że studia są kompletnie bezużyteczne. Znajdź złoty środek. Pieniądze będą dobre, nawet w PL. Powodzenia!
 5. Dzień dobry bracia samcy!
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.