Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

House

Użytkownik
 • Content Count

  98
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

109 Świetna

About House

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Trzeba było nadać zgłoszenie pocztą. Liczy się wówczas data nadania.
 2. Trochę niejasno opisałeś sprawę. Sprawę o obniżenie alimentów kończy wyrok a nie postanowienie. Skoro piszesz jednak o postanowieniu, to zapewne jest to postanowienie o zabezpieczeniu. Takie postanowienie jest wykonalne również przed uprawomocnieniem się. Poza tym, jeżeli jest klauzula wykonalności, to komornik zawsze działa zgodnie z prawem. Jest zobligowany do wykonania orzeczenia.
 3. Dokładnie. Małżeństwo to zinstytucjonalizowana prostytucja. Z biegiem lat zmienia się w pasożytnictwo ("prostytucję" tyle że bez seksu).
 4. Z moich obserwacji wynika, że kiedy po wpadce facet nie chce się żenić, to kobieta pozywa go o alimenty i jednocześnie znajduje nową gałąź. A jak wszyscy wiemy, desperatów nie brakuje i taką gałąź znajduje niemal od reki
 5. Czyli wygląda na to, że jednak wchodzenie w związek małżeński jest korzystne, bo: 1. Niewiele jest kobiet chętnych na dłuższy niesformalizowany związek. Z całą pewnością większość chce ślubu. Jeszcze mniej jest gotowych na posiadanie dziecka w niesformalizowanym związku, który nie daje im zabezpieczenia majątkowego. 2. Mężczyzna o średnim i niskim SMV często ma problem ze znalezieniem partnerki w ogóle. Mając na względzie pkt 1, jeżeli mężczyzna taki nie wejdzie w związek małżeński, to nigdy nie zostanie ojcem, chyba że po drodze przytrafi się wpadka. Mój wniosek z tego tematu jest taki, że jeżeli chce się mieć dziecko i nie ma się możliwości posiadania go w niesformalizowanym związku, to zawarcie małżeństwa jest korzystne i to nawet przy założeniu że skończy się ono rozwodem. A statystyczny mężczyzna w taki schemat się wpisuje.
 6. To nie jest bezpodstawne założenie, bo nie licząc wpadek, zdecydowana większość kobiet decyduje się na dziecko już po wizycie w Urzędzie Stanu Cywilnego.
 7. Bardzo ciekawy wątek, ale nie padło chyba najważniejsze pytanie: Czy mając obecną świadomość czym jest małżeństwo i czym ono często się kończy, zrezygnowalibyście z dzieci? Innymi słowy, czy to że jesteście ojcami stanowi dla was większą wartość niż to, co straciliście wchodząc w małżeństwo?
 8. House

  Głowa Rodziny

  Nie każdy. Z reguły mężczyźni wychowani tylko przez matki mają ogromne trudności w stworzeniu i utrzymaniu związku. Bycie "głową rodziną" to nie jest cecha wrodzona tylko nabywana w drodze socjalizacji, w tym przypadku głównie poprzez kontakt z własnym ojcem.
 9. Mnie również powoli rozczarowuje forum, które wciąż (jeszcze) uważam za cenne źródło wiedzy. Szkoda tylko, że udzielane rady nie idą w parze z czynami. Nie tak dawno był na forum wątek o atencji uzyskiwanej przez kobiety na portalach społecznościowych. Gdy któryś z braci opisuje swój rzeczywisty problem, to stosunkowo rzadko odpowiedzi udzielane są na kilku stronach. Tymczasem nagle kobieta opisuje swoje życie (nic niezwykłego, każdy ma swoją historię) i wątek rozrasta się do 5 stron. Jest to żenujące i dobitnie pokazuje dlaczego "jest jak jest". A jeżeli taki owczy pęd ma miejsce na tym forum, to chyba już nie ma nadziei na powrót do równowagi w relacjach damsko - męskich.
 10. Wielu na tym forum upatruje źródła wszelkich problemów w hipergamii. Owszem, takie zjawisko istnieje. Szkoda tylko, że jest ona dziełem wielu mężczyzn, którzy psują rynek matrymonialny. Jeżeli kobieta otrzymuje dziesiątki komentarzy pod byle zdjęciem (i nawet nie oznacza ich własnym "lajkiem") to uważa się za ósmy cud świata. Przykro to stwierdzić, ale społeczeństwo jest zwyczajnie głupie. A prym w owej głupocie wiodą mężczyźni. Gdyby było inaczej, to do takich sytuacji nie dochodziłoby w warunkach względnej równowagi między liczbą mężczyzn i kobiet. Bardzo dobrze widzę to na FP "Spotted randkowe" jednego z miast, który obserwuję. Przeciętne ogłoszenia facetów nie spotykają się z żadnym odzewem. Te dobre mogą liczyć na 2- 3 "lajki" i to zwykle samotnych matek. Jeżeli kobieta zamieszcza choćby najbardziej żenujące ogłoszenie to dostaje dziesiątki komentarzy i lajków z prośbą o kontakt. Jeżeli ogłoszenie jest lepsze, reakcje można liczyć w setkach. To jest chore i jest to wina mężczyzn, którzy w odróżnieniu od kobiet nie posiadają częstokroć za grosz godności. To przykre, ale to forum nigdy nie powstałoby gdyby nie sytuacja na rynku matrymonialnym spowodowana przez nas samych.
 11. § 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. § 1a. Tej samej karze podlega, kto w celu określonym w § 1 stosuje przemoc innego rodzaju uporczywie lub w sposób istotnie utrudniający innej osobie korzystanie z zajmowanego lokalu mieszkalnego. Rzecz interpretacji. Obawiam się, że w podanym przez Ciebie przykładzie interpretacja ta nie byłaby korzystna dla takiego wynajmującego.
 12. Warto w umowie zawrzeć punkt, w myśl którego najemca oświadcza, że w przypadku zakończenia stosunku umownego ma zapewnione inne lokum. Załącznikiem do umowy będzie oświadczenie osoby trzeciej, która zobowiązuje się do przyjęcia pod swój dach taką osobę. Oczywiście nie rozwiązuje to wszystkich problemów, ale stanowi pewne zabezpieczenie na wypadek postępowania o eksmisję.
 13. Masz całkowitą rację. Nie doszukiwałbym się w tym zjawisku głębszych przyczyn. Po prostu społeczeństwo jest głupie i staje się coraz głupsze. Mężczyźni nie mają honoru i poczucia własnej wartości. Z kobietami jest tak samo, tyle że przejawia się to choćby w braku jakichkolwiek zainteresowań poza "podróżami, fotografią i mediami społecznościowymi". Nie ma sensu się nad tym rozwodzić. Trzeba przyjąć do wiadomości i tyle. Dobrze, że istnieje forum, bo przynajmniej promil zaglądających tutaj osób zdoła przejrzeć na oczy zanim będzie za późno.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.