Jump to content

House

Użytkownik
 • Content Count

  194
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Community Reputation

224 Świetna

About House

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie żebym się czepiał, ale nie istnieje taka instytucja prawna jak powództwo adhezyjne, a dochodzenie roszczeń cywilnych w procesie karnym nie jest obwarowane terminem rozpoczęcia przewodu sądowego. Stan prawny o którym piszesz obowiązywał do połowy 2015 r.
 2. Odświeżam wątek. Od początku roku wdrożyłem się w trening. Trenuję 6 razy w tygodniu (pon, śr, pt - FBW, wt, czw, sob - aeroby). Chciałbym dodać do treningu rozciąganie statyczne. Oczywiście po każdym treningu poświęcam kilka minut na rozciągnięcie głównych partii, ale myślę o włączeniu stretchingu jako osobnej jednostki treningowej. Chcę trenować codziennie w systemie - trening siłowy, stretching, aeroby (...). Co sądzicie?
 3. FBW 3 razy w tygodniu to dobry pomysł. Ile powtórzeń i ile serii powinno się wykonywać? Jakie powinny być przerwy? 2 minuty?
 4. Czytałem, że w dniach wolnych można robić trening cardio. Jako cardio traktuję boks, bo trenuję amatorsko. A może rozłożyć to inaczej, np: poniedziałek - klatka, brzuch wtorek - boks środa - biceps, grzbiet, brzuch czwartek - boks piątek - triceps, plecy, brzuch sobota - boks niedziela - dzień wolny ? Nie wiem tylko, czy trenowanie raz w tygodniu jednej partii mięśniowej (nawet intensywnie) będzie efektywne? Chciałbym utrzymać min. 3 dni treningowe na worku. Ćwiczę tak od lat.
 5. Jestem krępej budowy. Być może rzeczywiście mam nadwagę o której piszesz, ale nie jest ona widoczna ani odczuwalna w treningu. Na wstępnym etapie ćwiczeń chcę się skupić na pozostałych partiach mięśniowych. Nogi mam silne z racji innych aktywności (bieganie, piłka nożna). Za jakiś czas włączę nogi do treningu. Prawdę mówiąc nie znam się na kulturystyce. Jak już pisałem, nie chodzi mi o spektakularne efekty, a bardziej o ogólne poprawienie sylwetki i siły, bo dominującą aktywnością jest i pozostanie boks. Wstępnie myślałem o takim treningu:
 6. Panowie, potrzebuję sugestii w sprawie dobrego planu treningowego. Mam 180 cm i ważę 90 kg (nie mam istotnej nadwagi, a tylko lekką "oponkę" na brzuchu), jestem sprawny fizycznie, amatorsko trenuję boks. Moim celem jest nieznaczne zwiększenie masy mięśniowej, ale przede wszystkim rzeźba i siła. Do dyspozycji mam ławkę poziomą (bez regulacji), sztangę prostą i gryf, hantle, modlitewnik, drążek z uchwytami do dipów. Chciałbym trenować 6 dni w tygodniu (3 - siłka, 3 - worek). Jak sensownie rozłożyć trening na 3 dni bez treningu nóg? Zastanawiałem się nad ćwiczeniem wszys
 7. Przykładowo, jedna z kobiet odpowiedziała, że nie widzi potrzeby powiększenia swojego stada domowych zwierząt o kolejne, wszak mężczyzna jest “mniej potulny niż pies, mniej przywiązany niż kot i mniej zabawny niż małpa”. Ot rola mężczyzny w związku.
 8. Dlatego właśnie zaznaczyłem, że najistotniejsze są kwestie dowodowe. A odpowiadając na Twoje pytanie (choć pewnie retoryczne), oczywiście nie warto utrudniać sobie życia i należy trzymać się z daleka od instytucji majątku wspólnego i osobistego
 9. Jesteś wielkim optymistą, bo taki model "rodziny" już zaczyna dominować.
 10. Jeżeli nieruchomość wchodzi w skład majątku osobistego, to uzyskane z jej sprzedaży środki również wchodzą do majątku osobistego. W konsekwencji tego, kupno nowej nieruchomości za wspomniane środki powoduje, że nowa nieruchomość pozostaje w majątku osobistym. Oczywiście, najistotniejsza jest w tym przypadku kwestia dowodowa, by nie było wątpliwości za jakie pieniądze kupiono nieruchomość. Nie przeceniałbym natomiast wartości intercyzy, bo jest to tylko umowa, która może zostać skutecznie unieważniona.
 11. To, że w rozporządzeniu napisano, że liczba osób które mogą być powołane w ramach ćwiczeń wojskowych wynosi 200 000 nie oznacza, że taka liczba zostanie powołana. Takie powołania to ogromne koszty. Bardzo wątpię, by powoływali na ćwiczenia przypadkowe osoby, osoby z różnymi schorzeniami itp bo jaki z tego pożytek? Osobiście tę "rewelację" traktuję jako kolejny element "walki" z pandemią.
 12. Może opowiedz jak Tobie udało się przyprowadzić do porządku swoją kobietę (a chyba nawet dwie o ile mnie pamięć nie myli). To co piszesz to puste slogany. Przyprowadz do porządku, cokolwiek to oznacza, chociaż jedną kobietę, a potem daj nam wszystkim cenne rady. Chętnie skorzystamy. Byle rady praktyczne, a nie luzne teoretyczne przemyślenia.
 13. Rezerwatka napisała parę zdań, w których poinformowała, że kończy 25 lat. 9 stron tematu. Nawet trudno to skomentować. @tamelodia Wszystkiego najlepszego ! (a do ściany jeszcze trochę Ci brakuje )
 14. Dokładnie o to mi chodzi. W związku nie chodzi o rywalizację, ale o podział ról zgodny z predyspozycjami. Jeżeli dwoje ludzi jest skoncentrowanych na karierze, to często rodzina staje się fikcją, nie mówiąc już o realnym wychowaniu dzieci (nie mylić z ich nakarmieniem i kupieniem tabletu żeby nie musieć się nimi zajmować). W wychowaniu dzieci bardzo istotną rolę, zwłaszcza w pierwszych latach, ma kobieta. Dlatego naturalne jest, że poświęca ona karierę na rzecz rodziny (znowu - nie mylić z rezygnacją z aktywności zawodowej). Osobiście jestem przeciwny wszelkim skrajnościom i wyznaję zasadę zło
 15. Jeżeli sama kobieta ma wątpliwość, jaka jest jej rola w związku/małżeństwie, to trudno o lepsze podsumowanie problemu. Moją wypowiedź należy czytać w całym kontekście. Napisałem, że błędem jest oczekiwanie od kobiety, że będzie w relacji facetem w ciele kobiety. Bardzo rzadko w przyrodzie zdarzają się kobiety, z którymi da się spędzać czas w sposób, w jaki spędza się go z kumplami. Wielu mężczyzn popełnia ten błąd, że wchodząc w relacje zaniedbuje dotychczasowy krąg znajomych, licząc, że myszka zastąpi ich wszystkich. Natomiast odpowiedź na pytanie od czego są kobiety
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.