Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

House

Użytkownik
 • Content Count

  81
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

93 Świetna

About House

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Chyba wszystko już powiedziano, ale od siebie dodam, czego zdajesz się nie dostrzegać, że ślub to nic innego jak UMOWA. Umowy zawiera się w celu osiągnięcia obustronnej korzyści. Tymczasem Ty chcesz zawrzeć umowę zaciągając wiele zobowiązań niczego w zamian nie otrzymując. Co więcej, chcesz zostać de facto niewolnikiem instytucji małżeństwa, mając pełną świadomość tego, że oddajesz swój los w ręce kobiety, która nie da Tobie niczego w zamian. Po to właśnie harowałeś do 28 roku życia żeby to wszystko zaprzepaścić?
 2. Zgadzam się, że to idiotyzm, tyle tylko że w tych walkach nie startują sebixy z osiedla ale ludzie, którzy profesjonalnie zajmują się sztukami walki. A ile warte jest MMA przekonali się nawet olimpijczycy - np. Damian Janikowski. To nie jest zwykłe okładanie się po mordzie tylko sport wymagający ogromnych umiejętności technicznych i często taktycznych. Oczywiście w takiej formule istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia ale to już problem tych, którzy decydują się brać udział w walkach.
 3. A jaki ma sens pilnowanie jej z obawy, by tego nie zrobiła? Dla mnie sprawa jest prosta. Mogę być z kimś komu ufam w 100%. Jeżeli nie ufam (dopuszczam zdradę), to nie nazywam takiej relacji "związkiem". Czym innym jest zabezpieczenie swoich interesów (intercyza itp) a czym innym z góry powzięte założenie, że kobiety trzeba pilnować.
 4. Zawsze będzie sprawdzała. Gorzej, jeżeli wpadnie na pomysł żeby zrobić dzieciaka odstawiając tabletki, licząc, że wymusi tym decyzję o ślubie.
 5. Też uważam, że to trochę przesada. Trenuję na worku i robię pompki (tzw. plan 100 pompek). Wystarcza aż nadto.
 6. To są skutki różnicy w poziomie inteligencji i wynikającym z tego odmiennym spojrzeniem na dany temat. To, że profesor potrafi porozmawiać z żulem z ulicy to już kwestia osobowości i pewnego doświadczenia a nie inteligencji. Najbardziej inteligentni ludzie są uważani za dziwaków bo odstają od reszty społeczeństwa.
 7. A co w tym złego, zwłaszcza że taki schemat się powtarza? Jest to klasyczny przykład na to, że pieniądze zarobione prze faceta są "wspólne" oraz dziecka, a zarobki kobiety są jej wyłączną własnością. Nie przeszkadza to przy rozwodzie dzielić majątku 50/50 co powoduje, że facet dostaje znacznie mniej niż ustawową połowę wspólnego majątku. Nie mówię o cukierkach ale o poważniejszych zakupach przedmiotów użytkowych. Za to najczęściej ma ograniczony dostęp do seksu i częste pretensje. To nie jest żadne robienie scen tylko dbanie o swój interes, bo potem może być na to za późno.
 8. Można z tego wyprowadzić generalną zasadę, że trzeba być ostrożnym z przyjmowaniem pod swój dach lub wynajmowaniem mieszkania kobiecie z dzieckiem. Może się okazać, że nie dostaniemy czynszu a jednocześnie eksmisja może być utrudniona a w skrajnych przypadkach bardzo oddalona w czasie. Tak jak ktoś wyżej napisał, lepiej wynająć swoje mieszkanie a z partnerką wynająć kolejne. Wówczas w razie rozstania wypowiadamy umowę i niech właściciel radzi sobie z lokatorką z dzieckiem sam. @tomekbat Nie chodzi o złe prawo, bo trudno oczekiwać, że możliwe będzie wyrzucenie dziecka na bruk. Chodzi o to, że proponując daleko idącą ochronę dziecku (a tym samym i matce) należy zapewnić jej niezwłocznie lokal socjalny jeżeli nie stać jej na wynajem. Nie może być tak jak obecnie, że skądinąd słuszne prawo powoduje skrajne pokrzywdzenie właściciela mieszkania.
 9. Napisz pismo, w którym złożysz wniosek o ściganie również z art. 190a kk. Jest to przestępstwo wnioskowe, więc bez Twojego wyraźnego żądania Policja nie będzie w tym kierunku prowadziła sprawy. Z tego co piszesz nie nastawiałbym się na fajerwerki. Mogą wystąpić trudności dowodowe.
 10. Dobrze że postąpiłeś uczciwie od początku określając jasno swój pogląd na temat małżeństwa i dzieci. Pani zapewne myślała, że Cię zmieni
 11. Tak jest! Toż to skandal, żeby w zamian za bycie miłym oczekiwać czegokolwiek od kobiety. Wszak każdy facet powinien być niczym Keanu Reeves i robić dla kobiety wszystko nie oczekując niczego w zamian. Szkoda tylko, że Keanu Reeves nie musi niczego oczekiwać bo wszystko to ma.
 12. Po prostu potraktuj etat z założenia jako coś tymczasowego.
 13. Już w samym pytaniu ukryte jest stwierdzenie, że alimenty "dostaje" kobieta a nie dziecko. Przypominam, że alimenty zasądzane są na rzecz dziecka a tylko są płatne do rąk matki. A o tym, że alimenty we większości przypadków nie są przeznaczane w całości na potrzeby dziecka świadczy dobitnie ukształtowany pogląd sądów, że dziecko ma prawo do życia na podobnym poziomie co rodzic. Oznacza to, że roszczenie o wysokie alimenty matka może oprzeć o stwierdzenie, że kilkumiesięczne dziecko powinno mieć markowe ciuchy. Wielokrotnie zetknąłem się z taką praktyką. Nie muszę chyba rozwijać, że dziecko było ubierane w zwyczajne ubrania, bo w przypadku małego dziecka trudno mówić o życiu na poziomie rodzica. To jest manipulacja uprawiana przez kobiety po to, by w miarę dojrzewania dziecka wnosić o podwyższenie alimentów z wyższego pułapu. Przypominam dodatkowo, że obecnie osoba opiekująca się dzieckiem, czyli w polskich realiach matka, otrzymuje 500 zł na każde dziecka, które prawo ZABRANIA uwzględniać przy ustalaniu alimentów, tzn. nakazuje traktować tą sumę jako nieistniejącą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.