Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Lambert

Użytkownik
 • Content Count

  237
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

274 Świetna

2 Followers

About Lambert

 • Rank
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

664 profile views
 1. I tak i nie. Zapominasz że ewolucja to nie prostoliniowy proces, a skomplikowany mechanizm składający się z olbrzymiej ilości składowych. Do najważniejszych należą: - losowe zmiany genetyczne nie wynikające ze zmian w środowisku. - presja środowiskowa (klimat, zagrożenie ze strony drapieżników, dostępność jedzenia) - szczęście - podatność na choroby. W kwestii tego co pisałeś. Ważne jest nie to jakie ludzie mają gabaryty a to jak są w stanie wykorzystać zjedzone wcześniej kalorie. Im mniej kalorii potrzebują by przetrwać i się rozmnożyć tym lepiej. Jeśli z ewolucyjnego punktu widzenia mozliwym by było posiadanie dużej masy mięśniowej przy niskim zapotrzebowaniu kalorycznym i taka konfiguracja preferowała by osobniki do przeżycia to bardzo możliwe że tak by było. Tak jednak nie jest. Człowiek jest zwierzęciem stadnym. Przy przenoszeniu zdobyczy/polowaniu wykorzystywana jest siła wielu rąk i używane są narzędzia, najczęściej miotające. Nie ma więc ekologicznej niszy dla takich osobników. W kwestii spartan. Różnice w procencie umiesnienia osób trenujacych i nie trenujacych (oczywiście naturalnie) jest niewielka. Na tyle mała że z ewolucyjnego punktu widzenia nie ułatwia przetrwania i przekazania genów.
 2. Morsy mają i rękawiczki i czapki i specjalną bieliznę i skarpety. Jest mnóstwo sprzetu (według mnie zbędnego) na który można wydać kasę żeby było łatwiej (przyjemniej). Sam morsuję tylko w kompielówkach, dodatkowy sprzęt uważam za niepotrzebny. W takim razie nieświadomie podeszłem do tematu zimnych prysznicy😂. Od pierwszego razu prawie rok temu, głeboki wdech i całe ciało pod zimną wodę. Zawsze tak samo, prawie codziennie rano. Patrząc z perspektywy czasu wydaje się to prostsze niż stopniowy progres, ale to tylko moje zdanie. A i poproszę o dodanie mnie do tej zamkniętej grupy.
 3. Weź to olej stary, bedziesz się zastanawiał czy ona ma fochy czy nie. Zajmij się swoimi sprawami i normalnie jakby nigdy nic napisz nastepnego dnia i tyle.
 4. Super, bardzo zabawny temat, masz świetne poczucie humoru i bardzo rozwiniętą zdolność używania sarkazmu i ironii. Rafik Pacześ może się od Ciebie uczyć. A tak zupełnie na serio to z dupy problem. Idziesz na masaż, jak masuje Cię facet to z nim gadasz, bierzesz numer i umawiasz się na termin jak on będzie w pracy. Problem rozwiazany, nie dziękuj.
 5. Trudno, stało się. Nie roztrząsaj tego za bardzo. Skup się na swoim celu i brnij dalej. Fajnie, że starasz się zaprzatać umysł pozytecznymi zajęciami. To na pewno pomoże. Trzymam kciuki.
 6. Według mnie to troll... Nie wierzę że można dać się aż tak upodlić...
 7. @karmazynowy Nie ograniczaj, a zrezygnuj całkowicie. Przestań liczyć dni ile jestes na no fapie, najlepiej przestań o tym zupełnie myśleć. Z mojego doświadczenia uświadomienie sobie tych trzech rzeczy poniżej przyniosło efekty (w młodości bardzo często fapałem, ostatni rok sporadycznie ale wracałem do tego cały czas, obecnie od stycznia ani razu): - zdałem sobie sprawę jak bardzo g*wniarskie jest to zachowanie, a nie chcę sie zachowywać jak g*wniarz. - jest tylko seks, fapanie to jedynie marny substytut nie warty uwagi. - fapanie i porno skojarzyłem z byciem przegrywem życiowym. Za każdym razem kiedy czułem "potrzebę" myślałem o tym tak, jak to przedstawiłem wyżej. Mi to bardzo pomogło.
 8. @Morfeusz Dzięki wielkie za informację. Zrobiłeś z tym już mega robotę. Sam dopiero zaczynam się kształcić w zakresie inwestowania i wszelkie informacje tego typu są dla mnie niezwykle pomocne.
 9. Czyli z tego wszystkiego Panowie wynika że należy się wstrzymać z jakimikolwiek inwestycjami. Osobiście uważam że warto będzie rozpocząć inwestowanie za około 10 tygodni (z obsuwem w obydwie storny o 3 tygodnie). Oczywiście zależy to od rozwoju pandemii. Gdzieś w Internecie wczoraj widziałem wykres zachorowań. Na dalekim wschodzie sytuacja zaczyna się normować, krzywa zachorowań się wypłaszcza, zobaczymy jak zachowa się to dalej, czy rozpocznie się tendencja spadkowa czy odbije znów w górę. Trzeba liczyć że jeszcze dwa tygodnie i będzie wiadomo na czym dokładnie stoi wschód. Daje nam to w sumie 15 tygodni od początku roku (pierwsze oficjalne informacje o wirusie) do rozpoczęcia procesu eliminacji zagrożenia. U nas trwa to już 3 tygodnie, ale jest stosunkowo dobra reakcja ludzi, więc myślę, że możemy się z tym uporać trochę szybciej. W US zaczeło się to na dobre dopiero pod koniec tamtego tygodnia, więc trochę to jeszcze potrwa. W kwestii inwestycji. Ja zamierzam czekać, obserwować i zbierać informacje o spółkach. Chcę podzielić portfel na: - surowce (z wyjatkiem ropy, kończy się umowa opec i nie wiadomo co się dalej stanie z cenami) - bezpieczne spółki z państwowym kapitałem wypłacajace dywidendy, - spółki nowych technologii (tu nie jestem pewny czy nie lepiej poczekać chwilę i kupić akcje później) Potem kupię rzeczywiste złoto i srebro, pozwoli mi to na utrzymanie siły nabywczej. A co myślicie o nieruchomościach? Ceny powinny iść w dół, bo spadnie przecież popyt. Pytanie tylko ile procent.
 10. Zwracam się z prośbą o poradę. Mam dostępne trochę gotówki. Mam też duże podwórko z ocieplonym budynkiem gospodarczym o powierzchni około 100m2 do wykorzystania. Koszt dostosowania takiego budynku byłby więc niewielki. Myślałem żeby zakupić używana maszynę do produkcji peletu lub brykietu i rozpocząć przydomową produkcję z przeznaczeniem na sprzedaż. Obecnie jestem zatrudniony na etacie i nie chcialbym z tego rezygnować, ale nie wykluczam tego w przyszłości. Myślicie że jest to sensowny pomysł czy nie ma sobie co tym zawracać głowy? Z takich dodatkowych informacji to: - Mieszkam w zagłębiu drzewnym. W niedalekiej okolicy jest dużo tartaków, dostęp do tanich odpadów drzewnych jest więc niezły. - nie mam żadnego samochodu ktorym mógłbym to dostarczać do klienta. Trzebaby go kupić lub wynajmować transport. - myślę że mógłbym liczyć na pomoc rodziców w pogodzeniu etatu i firmy. Za wszelkie porady z góry bardzo dziękuję
 11. Z tą pracą w Polsce to też nie przesadzajmy że jest tak super. Wiem po sobie. Na moim stanowisku za granicą niemiecką minimalna miesieczna pensja wynosi 5000 euro (na złotówki 21000zł), w Polsce stawki zaczynają się od 3000 zlotych, co daje 7 razy mniej za tą samą pracę. Płace na stanowiskach technicznych w Polsce to jakiś kompletny absurd. Teraz kwestia pracy i Kobiet. Kobieta mająca męża i dziecko nie pójdzie do pracy dopóki absoltunie nie będzie musiała. Niby czemu ma pracować w jakiejś kiepskiej firmie za kiepskie pieniądze jak mąż się stara i przynosi niezłą wypłatę do domu. Wymówkę też ma, bo przecież dziecko...
 12. Sory ale za przeproszeniem to pie*dolisz. Jakbyś nie była pewna czy dziecko jest twojego faceta bo jesteś niewierna to za żadne skarby nie pozwoliła byś na zrobienie testów. W przypadku wykluczenia ojcostwa zostajesz z niczym. Koleś się od Ciebie odwraca, nie ma kasy, nie ma kto pomóc przy dzieciaku. Dałbym sobie rękę uciąć przy samej d*pie że z takim nożem na gardle uczciwie postąpiłby może mały procent ludzi.
 13. To tak naprawdę zależy od tego jaka ta siostra jest przecież. Jak będzie Cię traktować jak śmiecia to raczej pozytywnej opinii o kobietach miał nie będziesz
 14. Jakie one są przewidywalne, to aż jest przykre... Swoją drogą holenderski rząd poczynił krok w dobrym kierunku ale zdecydowanie za mały i zdecydowanie za późno. Dążymy do równouprawnienia, więc alimenty na pełnosprawnego człowieka to jakaś patologia.
 15. Lambert

  Problem z seksem

  To odmów jej seksu wtedy kiedy ona będzie chciała. Mniej swój honor. A powiedzieć możesz że boisz się ciąży i nie ufasz ani kaledarzykowi ani gumce.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.