Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Mosze Red

Starszy Moderator
 • Content Count

  8830
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  254

Mosze Red last won the day on April 12

Mosze Red had the most liked content!

Community Reputation

14649 Świetna

About Mosze Red

 • Rank
  Major
 • Birthday 03/16/1979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Polska, do stolicy bliżej niż dalej
 • Interests
  Prawo, ekonomia, logika, filozofia, kobiety.

Recent Profile Visitors

30818 profile views
 1. @Rnext tam brakuje jednej literki na końcu, jak w klasyku 😆
 2. Marek znów w centrum zainteresowania symetrycznego młodzieńca 😜
 3. Upomnieli się ponieważ w tym roku uległaby przedawnieniu część należności, podejmą kroki żeby przerwać bieg przedawnienia. Szanse na uniknięcie płacenia są marne, chyba że wykażesz iż wystąpiły szczególne/ nadzwyczajne okoliczności, które sprawiają iż nie jesteś w stanie uregulować zaległych podatków lokalnych. Tu masz masz objaśnione najważniejsze rzeczy: https://www.poradyprawne.biz.pl/prawo-podatkowe,47/przedawnienie-podatku-od-nieruchomosci,11070.html https://ksiegowosc.infor.pl/podatki/ordynacja-podatkowa/758167,Kiedy-zobowiazanie-podatkowe-ulega-przedawnieniu.html
 4. @zuckerfrei dokładnie tak, Kolonko zrobił dwie fenomenalne rzeczy, jedną widać jak na dłoni z drugiej nie wszyscy zdają sobie sprawę. 1) Dokonał monetyzacji własnej popularności tworząc własną platformę. Uzyskuje kilka milionów wpływów. 2) Stworzył potężne narzędzie wpływu politycznego, chyba największe znajdujące się w prywatnych rękach (może numer dwa jeśli weźmiemy pod uwagę Tadeusz Rydzyka). Najśmieszniejsze jest, że zniknął z mediów alternatywnych, które tak naprawdę są już mainstreamowe jak YT i wszyscy naiwni się cieszą, że go nie ma i szpilek nie wbija. Cieszą się politycy PIS i PO, cieszą dziennikarze z grupy niemieckiego kapitału. Myślą, że jeśli nie ma go w ich mediach to facet przestał być ich problemem i się nie liczy. Tymczasem ma blisko 1,4 miliona odbiorców, którzy zapewniają mu środki na działanie poprzez opłaty za treści standard bądź premium to idzie w miliony dolarów rocznie. Dodatkowo są to ludzie, na których wywiera wpływ czyli podzielający jego sympatie/ antypatie, każda z tych osób też wywiera wpływ na ludzi w swoim otoczeniu, więc tak naprawdę kierunkuje światopoglądowo i politycznie do 3 milionów ludzi. Część z tych ludzi nie głosuje, część mieszka poza granicami RP, część jest nieletnia, alei tak zostaje pod jego kontrolą 1,5 do 2 milionów potencjalnych głosów. Kolejna sprawa, że jego odbiorcy to głównie ludzie młodzi i w średnim wieku, na dodatek nie negatywnego efektu Korwina, że ludzie z niego wyrastają. Ilość ludzi, na których Kolonko wywiera realny wpływ będzie z roku na rok rosnąć. W sumie zrobił to co Rydzyk, tyle że z klasą i w taki sposób, że ci u władzy jeszcze się nie połapali kto im wsadzi nóż w plecy Kolonko ma dość siły medialnej mimo, że w największych mediach prawie nie istnieje w tej chwili, żeby w przypadku wyrównanych wyborów przeważyć szalę, lub wykreować zupełnie nową siłę polityczną lub ruch społeczny.
 5. Widzę jakieś spiny o propagowanie ustrojów totalitarnych poprzez umieszczenie znaczka na grafice. Szybkie wyjaśnienie dla nie ogarniających tematu: Zapewne chodzi niektórym o art. 256 kk § 1. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Tej samej karze podlega, kto w celu rozpowszechniania produkuje, utrwala lub sprowadza, nabywa, przechowuje, posiada, prezentuje, przewozi lub przesyła druk, nagranie lub inny przedmiot, zawierające treść określoną w § 1 albo będące nośnikiem symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej. § 3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w § 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej, edukacyjnej, kolekcjonerskiej lub naukowej. § 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd orzeka przepadek przedmiotów, o których mowa w § 2, chociażby nie stanowiły własności sprawcy. Ad 1: Marek nie promuje ustroju komunistycznego, to oczywiste Ad 2: Użyty symbol nie jest symbolem komunistycznym, flaga ZSRR wyglądała tak (podaję w celach edukacyjnych): Symbol zamieszczony na grafice jest zupełnie inny, można go co najwyżej uznać za inspirowany. To tak jakby ktoś wstawił cztery kwadraty i upierał się, że to swastyka, gdy się wymaże część rysunku będzie swastyką, więc wiecie, rozumiecie Inny przykład koszulki sierp i młot powszechnie dostępne i często noszone (tu widzicie różnice między symbolem a grafiką inspirowaną symbolem): https://www.google.pl/search?q=koszulka+sierp+i+młot&client=opera&hs=wba&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjbod2J0uPhAhXrkIsKHVBIDjoQ_AUIDigB&biw=1920&bih=939 Ad 3: Nawet gdyby się ktoś upierał, że to symbol ustroju totalitarnego to Marek użył symbolu w działalności artystycznej/ edukacyjnej. Użyty przez Marka symbol to nawiązanie do tzw. symbolu eurokołchoz lub EUCCP (Związek Socjalistycznych Republik Europejskich), a nie flaga ZSRR tyle w temacie, który sam w sobie jest prześmiewczy i krytyczny wobec totalitaryzmu właśnie, czyli jest symbolem ANTY TOTALITARNYM:
 6. Panowie sprawa wygląda tak: YT dalej będzie w użyciu, jeśli nawet zatopią kanał powstanie nowy. Bardziej kontrowersyjne treści wchodzą na DTube, Marek ogarnie to po świętach. W międzyczasie zostanie uruchomiony własny serwis poza granicami RP, wolny od cenzury, gdzie będą uploadowane i dostępne wszystkie treści. Jeśli chodzi o stare audycje, które zniknął z vimeo (te z pierwszego radia samiec około 800 audycji), postaramy się żeby były dostępne w jakiejś formie. Jest zabezpieczona większość materiałów, skończyliśmy to kilka minut temu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.