Jump to content

Mosze Red

Starszy Moderator
 • Posts

  14,781
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  366
 • Donations

  0.00 PLN 

Mosze Red last won the day on November 26

Mosze Red had the most liked content!

About Mosze Red

 • Birthday 03/16/1979

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Polska, do stolicy bliżej niż dalej
 • Interests
  Prawo, ekonomia, logika, filozofia, kobiety.

Recent Profile Visitors

107,280 profile views

Mosze Red's Achievements

Podpułkownik

Podpułkownik (17/23)

33.2k

Reputation

 1. @mac nie przekreślaj, może to będzie redpillowa akcja, ta laska z co pitoli o zaufaniu go wystawi razem z jakimś szefem gangu i pójdzie siedzieć, wyjdzie kilka lat później i będzie klimat typowego kina zemsty, ale osadzonego w realiach Vice City
 2. @Tadamichi Kuribayashi jeżeli normik wyrywa laskę w okresie karuzeli z smv wyższym od siebie i nią manipuluje, a później zostawia to nie był normik tylko bad boy z silną mroczną triadą.
 3. 1 Cykl książek English File, zależnie od poziomu, dobrze szykują do egzaminów certyfikujących. Każdy podręcznik ma klucz, który daje dostęp do ćwiczeń online na okres 2 lat. 2 Duolingo i speakly - warto przerobić oba kursy. 3 Czytać, czytać i czytać, na początek można jakieś bzdety typu serwisy plotkarskie, coś jak nasz Pudelek, później normalne serwisy informacyjne, przeskok na książki jakaś beletrystyka. Dodam od siebie, że warto czytać na głos, pomaga później przy konwersacjach. 4 Oglądać różnorodne filmy/ słuchać podcasty po ang. 5 Preply i rozmowa z native speakerami.
 4. Tam nawet modelu nie było na samym sprzęcie. Na obudowie były parametry soczewek podane i rok produkcji. A co było napisane na pudełku nie pamiętam.
 5. Źle to ująłem, nie dominują jeszcze, ale widzimy początki procesu. Przy okazji szympansy to też rządy samców beta. Młode silne samce często tworzą grupy po kilka silnych osobników i chcą przejąć samice ze starych stad. Najczęściej alfiaki są przeganiane z terenu takiego stada bo przewaga liczebna, ale uwaga jeśli beciaki mają liczne stado to same zaczynają wyszukiwać takie grupki alfiaków i je atakują jeśli mają przewagę 6:1 lub większą. Ścigają ich nawet za obszarem swojego terenu jak mają przewagę. Atak wygląda tak, że atakują grupą, cztery beciaki trzymają alfiaka za wszystkie odnóża a dwa robią mu konkretny oklep. Zgon na miejscu jest niezmiernie rzadki, natomiast prawie zawsze obrażenia wewnętrzne są tak duże, że w ich wyniku obite alfiaki umierają w ciągu kolejnych dni, ewentualnie nie są w stanie spożywać pokarmu i umierają z głodu.
 6. @mac tak naprawdę ludzkość jest przykładem tego co się dzieje gdy do władzy dochodzą samcy beta. Przecież historia ludzkości i tworzenie społeczeństwa to zjednoczenie masy samców beta przeciw dominującym jednostkom. Skończyły się rządy najsilniejszych i najbrutalniejszych, byli wybijani i stworzono zasady społeczne oparte na potrzebach samców beta. Beciaki wykorzystywały przewagę liczebną i intelektualną (przypominam, że im dalej w przeszłość tym inteligencja dla samców alfa była mniej niezbędna, a przynajmniej w tym najwyższym obszarze umożliwiającym tworzenie zaawansowanych społeczeństw). Oczywiście proces stopniowo przebiegał i nie wszędzie z tą samą prędkością. Ale przeszliśmy z poligamii do monogamii, z gwałtów na kobietach w celu przekazywania materiału genetycznego na rytualne porwania, a w końcu na różne formy małżeństwa. Stworzyliśmy prawa i systemy społeczne zapewniające równy (mniej więcej) podział samic, do tego otoczkę kulturową, która piętnowała zdradę itp. Krwawe wojny powoli są zastępowane przez podbój kulturowy i migracyjny (przynajmniej w części). Samce beta u władzy zaczęły się dzielić władzą z samicami. Paradoksalnie dotarliśmy do etapu, gdzie kultury bardziej agresywne i jednostki bardziej agresywne zaczynają dominować nad tymi mniej agresywnymi. Czyli jak zwykle natura dąży do swojego pierwotnego porządku.
 7. Ciekawe ilu z was naszła refleksja ile straciłby w jej oczach jakby uległ, porzucił hobby i co by się dalej działo w ich związku
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.