Jump to content

Mosze Red

Starszy Moderator
 • Posts

  15,113
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  373
 • Donations

  0.00 PLN 

Mosze Red last won the day on April 15

Mosze Red had the most liked content!

About Mosze Red

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Polska, do stolicy bliżej niż dalej
 • Interests
  Prawo, ekonomia, logika, filozofia, kobiety.

Recent Profile Visitors

117,327 profile views

Mosze Red's Achievements

Podpułkownik

Podpułkownik (17/23)

34.3k

Reputation

 1. @JoeBlue tylko dodam od siebie, że są metod obejścia tego. Są opcje kupienia kruszców bezpośrednio za krypto płacąc z portfela bez okazywania dokumentów, a co za tym idzie anonimowo (wprawdzie nie w PL, ale są miejsca w EU gdzie to zrobisz). Są opcje kupienia za krypto wirtualnych kart podarunkowych/ przedpłaconych Visa. Taka karta może mieć załadowane do 1k dolków, wymaga jedynie aktywacji przez internet, wpisując na stronie numer karty, kod aktywacji i kilka innych pierdół. Trzeba pamiętać, żeby kupować je od podmiotów mających siedzibę w USA, a to już domyśl się sam z czego to wynika Karty można używać do płatności online lub wypłaty z bankomatów. Można też kupić karty mastercard lub americanexpress za krypto. Mastera nie polecam, wiele stron odmawia realizacji płatności kartą podarunkową mastera, nie mam pojęcia czemu tak jest z Visa nigdy nie było problemów. Americanexpress nie testowałem. No i zostaje jeszcze trust lub fundacja w określonych miejscach na świecie, co jest najlepszą opcją, ale kosztuje.
 2. Polscy politycy mają syndrom niekochanego dziecka, wpakują naród w każde gówno, żeby tylko tate Izrael albo wujek Sam poklepali po plecach.
 3. Ja bym to rozważał pod względem rozpowszechnienia i użyteczności. Angielski wiadomo, rozpowszechnienie + użyteczność. Celował bym w hiszpański albo chiński (mandaryński).
 4. @mac szczerze, to się nie opłaca jeśli potrafisz robić dobrą AT i potrafisz zrobić podstawową analizę fundamentalną + śledzisz informacje ze świata krypto to jesteś w domu. Na tych płatnych grupach dostajesz po prostu wytypowane coiny + pełną analizę techniczną + fundamentalną. Oczywiście starają się pomagać w budowaniu mindsetu, pokazują różne strategie, uczą zasad bezpieczeństwa kapitału co ma swoją wartość, ale to akurat znajdziesz i za darmo jak się uprzesz i umiesz w angielski, a i tak większość ludzi uczy się tego na swoich błędach xD W mojej ocenie od pewnego poziomu umiejętności, grupy nawet trzymające bardzo wysoki poziom to strata kasy + dodatkowe obciążenie psychiczne, które utrudnia podejmowanie samodzielnych decyzji i presja żebyś grał jak grupa. I są też ludzie, którzy są całkiem nieźli w krypto i mają kanały telegram gdzie dają sygnały za friko od czasu do czasu, wprawdzie bez pełnej analizy, ale jak wyżej, jak umiesz to sam sobie zrobisz i stwierdzisz czy sygnał jest ok. Ewentualnie ostrzegają o tym, że zbliża się jakieś ważne wydarzenie na rynku, które historycznie powodowało to czy tamto.
 5. Na krypto dostęp do dobrej grupy to jest 1600 dolków najbiedniej, częściej 2 - 2,5k. Miałem podobne doświadczenie. Pokazałem kumplowi jak się z grubsza giełdę obsługuje, najważniejsze zasady wyłożyłem bo prosił. Powtarzałem z 10x, że główna zasada to ochrona kapitału, bo jak dobrze chronisz kapitał to zyski i tak będą. Jak zaczął grać i mnie upraszać namolnie, dałem mu tipy na 3 coiny, żeby sobie na start kapitał pomnożył. Dostał wszystko z wykresami, analizą techniczną, z analizą fundamentalną Wyraźnie mu napisałem, że tylko na spot ma grać i nie ruszać dźwigni, bo mogą być korekty, czy flash crashe, bo krypto ma gwałtowniejszą dynamikę niż rynki tradycyjne. Wyłożyłem dokładnie, że na każdy z tych coinów wkłada 5% portfela i ewentualnie kolejne 5% jakby cena spadła na uśrednienie zakupu w dół. W każdym razie dwa coiny według moich złożeń miały wybić w górę i zrobić powyżej 25% zysku, a jeden miał sporą szansę na ATH i ponad 100% zysku. No i co zrobił? Włożył po 20% kapitału, w dwa coiny i 60% w tego, który miał wykręcić x2. Wszedł na dźwigni 10x xD Korekta na BTC, a później altach i go wyzerowało. I pretensja do mnie, że to miały być pewniaki inaczej by tyle nie postawił na dźwigni Później było, stary pierdolisz ty też na 100% straciłeś, nie znasz się itp. Niecały tydzień później moje założenia się spełniły we wszystkich 3 coinach, a jak mu pokazałem, zysk to jebnął focha jak mała dziewczynka, nie odzywał sie do mnie ze 3 miesiące. No i nasza znajomość nie jest już taka jak kiedyś. Jakby zagrał bezpiecznie, jak radziłem to byłby kilka tysięcy dolków do przodu, a stracił 20k. Od tej pory nie udzielam wskazówek skierowanych do konkretnej osoby.
 6. No to ja niestety dałem za frajer xD W klubie krypto opisałem jedną ze strategii, którą stosuję dokładnie i o kilku napomknąłem. Opisałem też trochę swoich ruchów, dałem też w ostatnim czasie kilka sygnałów na coiny, które kupowałem i które w przeciągu od kilku dni do kilku tygodni od sygnały wywaliły od 30% do ponad 100% zysku xD Plus dałem opis jak wykorzystuję okazję, która się stworzyła po info o konflikcie Izraelsko Irańskim. Jestem za dobry dla ludzi xD
 7. @Druid a myślisz, że uderzenie nuklearne nie będzie synchronizowane z prognozą wiatrów, pływów i czego tam jeszcze na kilka dni, żeby na nich nie zawiało? Świat islamski by się zesrał jakby Teheran wyparował.
 8. @Druid a ty wiesz, że znukowanie sąsiadów to jedyny scenariusz, w którym państwo Izrael przetrwa? Nie twierdzę, że to się stanie teraz, ale kiedyś na 100%.
 9. Jeśli Iran ma atomówkę (mało prawdopodobne), albo bieda atomówkę (brudną bombę - prawdopodobne) i tego użyje, to Izrael odpali swoje.
 10. A jakie teraz będą promocje jak ich gospodarka pierdolnie, lepsze niż w PL za Balcerowicza I jeszcze ta wypowiedź Trumpa, że jak zostanie prezydentem to jest gotowy, żeby USA pomagała UKR, udzielając jej pożyczek xD
 11. Myślę, że to będzie wyglądało ciut inaczej. Najpierw wyczyszczenie "wspólnego" konta, później niebieska karta i zakaz zbliżania się na 2 tygodnie do domu, później przedłużony przez sąd. Panie są obrotne, im dalej na wschód tym bardziej obrotne. Wolny kwadrat się przyda żeby zaprosić "do siebie" Massimo, Pierra czy Helmuta poznanego na tinderze
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.