Jump to content

Throgg

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  416
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Community Reputation

567 Świetna

About Throgg

 • Rank
  Starszy Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Zrób sobie domową siłownię. To chyba najprostsze rozwiązanie, ale można od razu założyć, że nie spełni Twoich oczekiwań, bo jednak ćwiczenia w domu, a na siłce, to jednak trochę dwa światy. Ale wtedy przynajmniej uzmysłowisz sobie, czy radość sprawia Ci rzeczywiście siłownia sama w sobie, czy może jednak to, że wychodzisz w końcu z domu. Wtedy drąż temat dalej.
 2. Postaram się ująć to delikatnie. ,,Efekt Mokebe", nie jest bynajmniej podyktowany organoleptyczną fascynacją innym poziomem melaniny w skórze, tylko bardziej jest wywoływany przez pewien pokutujący stereotyp, który dotyczy rasy negroidalnej. Podobnie ,,efekt Alvaro", też bezpośrednio nie wiąże się z zewnętrzną egzotyką wyglądu, bo oczy wszyscy mamy takie same i pewien kanon piękna, jest dla wszystkich wspólny - są Hiszpanie, którzy pomimo egzotycznego wyglądu, są po prostu w chuj brzydcy. Ale za nimi, z kolei ciągnie się stereotyp południowca, jako jurnego kochanka.
 3. To daje duży wgląd na charakter Stwórcy, który był do tego stopnia niezdecydowany, że kazał pisać to samo w czterech różnych wersjach, które momentami mocno się od siebie rozjeżdżały (vide ewangelia Marka i ewangelia Łukasza).
 4. Nowy Testament pierwotnie został spisany w grece koine, chociaż sam Jezus prawdopodobnie posługiwał się językiem aramejskim, który notabene, nie był jego językiem ojczystym. Już więc na samym etapie spisywania ewangelii, prawdopodobnie doszło do przeinaczania i przekształcania sensu, gdyż przed przelaniem treści na papier, twórca musiał się jeszcze zmierzyć z tradycją ustną w języku aramejskim, którą musiał przetłumaczyć na hebrajski, a tą następnie ponownie zapisać w grece.
 5. Przy poruszeniu problemu zidiocenia społeczeństwa, przyszedł mi do głowy zajebisty kontent na youtube. Jako że nie jestem pazerny na pieniądze, to się tu z nim z wami podzielę. Mianowicie podobne w formule filmiki, tyle, że dla intelektualistów, gdzie podobnie ograniczonemu intelektualnie chłopakowi dawno by do rozwiązywania zadania matematyczne za kasę. Albo ,,odmień być w angielskim". To by dopiero była frustracja i płacz zawodników. Już oczami wyobraźni widzę komentarze Julek ,,przestańcie się znęcać nad chłopakiem, dajcie mu te kocie gówno do
 6. LOL Przecież ten fragment jest w każdym Piśmie Świętym - https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=70 LOL Przecież ten fragment jest w każdym Piśmie Świętym - https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=70 http://www.biblia.pl/rozdzial.php?id=261#P5 Chciałem się włączyć szerzej w dyskusję, ale pokładam chyba zbyt naiwne nadzieje, że zostanę skonfrontowany z jakimiś rzetelnymi źródłami, skoro sam główny wątek nie został przez autora najzwyczajniej w świecie zweryfikowany...
 7. Nie stawiałbym znaku równości pomiędzy szeroko pojętą ,,historią akademicką", a szkolnym programem nauczania - pierwsze to jednak pewna gałąź nauki, a drugie, to w gruncie rzeczy narzędzie indoktrynacji, gdzie należy bezrefleksyjnie wszystko przyswajać, bo inaczej nie trafi się w klucz programowy.
 8. Rozumiem, że chcesz sprzedać, więc najprościej byłoby pójść z tym do rzeczoznawcy. Dostaniesz operat, więc jakby druga strona coś tam chciała ugrać na negocjacjach, to masz papier, że tyle to warte, więc bierzcie albo spierdalać. Wadą rozwiązania, może się okazać ostateczna wartość, jaką poda Ci rzeczoznawca - bo ta w przypadku ziemi rolnej, może być z dużym rozstrzałem (klasa gleby, złoża kopalin, itp) i nie do końca pokrywać się z ceną, jaką chciałbyś dostać. Ale wtedy po prostu operat chowasz, cenę zawyżasz i najwyżej potem negocjujesz.
 9. Jest taki dowcip: Co było największym cudem Jezusa? Że miał 12 kolegów po trzydziestce. (ba dum tss) Po trzydziestce w ogóle ciężko zachować znajomości i przyjaźnie, który zostały zawiązane dużo wcześnie, nawet w czasach dzieciństwa, a co dopiero zawiązywać nowe. Rozumowanie w ten sposób, że ,,jak będę miał dużo znajomych, to mogę sobie pozwolić, żeby część olać, jakby co", moim zdaniem zdradza trochę braku obycia w kontaktach międzyludzkich, bo sporą naiwność jest oczekiwanie, że druga strona nie wyczuje przedmiotowego traktowania, w efekcie czego sam zostan
 10. Dobra wiadomość jest też taka, że Twoje Himalajki są dużo bliżej niż myślisz.
 11. Biorąc pod uwagę, że Sumerowie żyli w pobliżu równika i raczej poza Azją Mniejszą i Afryką Północną nie znali reszty świata, to mogło im być całkowicie obce zjawisko tzw. dnia/nocy polarnej. Czyli kiedy w ciągu doby, słońce wykonuje obrót 360 stopni wokół widnokręgu, ani razu nie chowając się przy tym za horyzontem. Gdyby to zobaczyli na własne oczy, to może dałoby im do myślenia, co do swojej teorii o kształcie i położeniu ziemi.
 12. Dzisiaj już mało który historyk zgadza się z tezą, że Sumerowie byli ludnością autochtoniczną Mezopotamii, a raczej osiedli się tam, po latach migracji. Nie do końca jest więc pewne, czy te kalendarium, to ich własny ,,wynalazek", czy też przejęli go od swoich poprzedników, którzy zamieszkiwali te tereny przed nimi, bo są pewne poszlaki, że przed Sumerami, Mezopotamię zamieszkiwała inna, nieznana do dzisiaj cywilizacja.
 13. No to musiałbyś siostrze twarz pociąć nożem, lub jej dzieci sprzedać Cyganom w niewolę, żeby sąd przyklepał odwołanie darowizny. Co nie znaczy, że nie może próbować, ale z rodziną pyskówką, jako powodem odwołania, to szanse ma bliskie zeru. Druga sprawa, że skoro wasza umowa darowizny, jest tylko przykrywką dla umowy sprzedaży, to w teorii jest ona nieważna, a Twoje nabycie własności mieszkania powinno być traktowane jako kupno. Jeżeli masz więc mocne kwity na siostrę, że sprzedaż rzeczywiście miała miejsce, to możesz jej odpyskować, że jeżeli się nie zamknie, to sam pójdziesz do s
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.