Jump to content

Throgg

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  743
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Community Reputation

1,175 Świetna

About Throgg

 • Rank
  Starszy Sierżant

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jeden z największych szkodników III RP, który poza zabunkrowaniem pozycji KK w Polsce po 89 roku, w sposób istotny przyłożył również rękę do popularyzacji muzyki góralskiej w mediach.
 2. Filmik to niestety niu-ejdzowe pierdololo, na dodatek odciągające uwagę błądzących, od prawdziwej natury kobiet, która wymóg noszenia sukienek/spódnic u płci żeńskiej praktycznie we wszystkich kulturach świata, nie podyktowała duchowych światłowodem kończącym się w narządach rodnych, a o wiele bardziej mroczną przyczyną. Mianowicie każdy, kto miał do czynienie z kobietą dłużej niż miesiąc, wie, że płeć żeńska trapi pewna obrzydliwa, ohydna, plugawa i zwierzęca przypadłość, a mianowicie MIESIĄCZKA. Można mieć odmienne zdania na temat niewolnictwa, obrzezania czy jedzenia psów, ale o
 3. A spytałeś od razu ,,weź mi ojciec przypomnij, na kogo ta działka została przepisana?"? Krótka piłka, która by szybko wyjaśniła temat.
 4. Nawet jeśli zostaniesz pominięty w testamencie, to zawsze będziesz mógł się upomnieć o należny zachowek do spadkobiercy, który zgarnął całą pulę. Ogólnie w Polsce ludzie rzadko omawiają sprawy spadkowe jeszcze za życia spadkodawców i wolą zachowywać siły na późniejsze batalie sądowe. W sumie nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście się teraz dogadali, że ok, X bierze działkę, ale niech już kitra 30-40 koła na zachowek, albo żeby teraz wyskakiwał z kasy na ogrodzenie, którą mu się później odliczy od zachowku.
 5. Tyle że u Węgrów cena paliw nie jest wynikiem bratania się z Rosją, (wbrew temu co myśli brać szurska) a tego, że Orban już w listopadzie 2021 dojebał dystrybutorom ceny maksymalne będące sufitem, z myślą o wyborach, które miały miejsce w tym roku. Wygrał, więc zobaczymy, ile jeszcze pociągnie tą politykę gospodarki centralnie sterowanej, bez której, ceny paliwa u Węgrów momentalnie wystrzelą w górę.
 6. Bruckner kiedyś napisał, że Polacy nigdy swojego stroju nie mieli, a to co za strój narodowy się uważa, jest po prostu ,,patchworkiem" zagranicznych zapożyczeń i w sumie jedynie fantazja w doborze poszczególnych elementów, decydowała o polskości danego stroju. Ta cecha narodowa obowiązuje również w czasach teraźniejszych, bo o ile na całym świecie obowiązuje jeden wspólny dress code dla ubioru formalnego i oficjalnego, tak w Polsce, implementacja tych zasad, również przebiegła wybiórczo i wg uznania, co dało dla naszej szerokości geograficznej dość unikatowy styl, który określa się
 7. Ze wszystkich dystopijnych profetystów, którzy w latach 50 i 60 ubiegłego wieku prześcigali się w kreśleniu wizji ludzkiej przyszłości, na datę 2022 A.D. mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że nagroda za rzut najbliżej celu, wędruje do Raya Bradburego - wszyscy obecnie żyjemy w jego literackiej rzeczywistości. Jaki z tego wniosek na dalszą przyszłość? Nie chcę spojlerować, więc po prostu odsyłam do literackiego zakończenia Fahrenheita 451.
 8. Tak jest (albo było i stąd teraz się wziął ten trend w nowelizacji przestępstw seksualnych) w którymś kraju europejskim, czy nawet w USA, nie pamiętam dokładnie. W Polsce, pomimo lakonicznego brzmienia obecnego art. 197, jest to przepis bardzo pojemny o przypadki, które podpadają pod gwałt, a przy tym dość ,,sztywny", jeśli idzie o interpretację - znamionami gwałtu są przemoc, groźba lub podstęp. Przepis nic nie mówi o doprowadzeniu do obcowania płciowego z osobą wyrażającą sprzeciw. O ile w przypadku przemocy, wyrażanie sprzeciwu przez ofiarę najczęściej dokonuje się samoistnie, tak już w prz
 9. Proponowana zmiana ustawy, jest niczym innym, jak bezmyślną implementacją podobnych rozwiązań z ustawodawstwa innych państw europejskich, gdzie rzeczywiście, jako jako znamię gwałtu, określano udowodnienie stawiania oporu przez drugą stronę. Tyle że, w polskim ustawodawstwie takie znamię gwałtu nigdy nie istniało, więc paradoksalnie, proponowana zmiana, zamiast rozszerzyć ochronę prawną wobec potencjalnych ofiar gwałtu, kreuje zupełnie nowy porządek prawny i przekreśla praktycznie kilkudziesięcioletni dorobek doktryny i judykatury, co do tego rodzaju przestępstw. Kiedyś miał miejsc
 10. Parafrazując randoma z internetu - przez ostatnie dwa tygodnie balansowałem na linie, rozciągniętej nad wielką kadzią, wypełnioną po brzegi ,,Sprawą dla reportera", zaś w moich marzeniach sennych, z nieba spoglądała na mnie wielka, nieprzenikniona twarz Elżbiety Jaworowicz. Mówiąc bardziej do rzeczy, miałem spinę z urzędami, o dość poważnym kalibrze. Dzisiaj odebrałem korzystną dla mnie decyzję. Polska to wspaniały i piękny kraj, gdzie nawet jak czegoś nie można - ale bardzo się chce - to można.
 11. Ni w ząb się nie znam na prawie stanowym stanu Wirginia, ale obstawiam, że uznanie powództwa Amber tylko w 2%, raczej w żaden sposób nie stanowi przeszkody we wniesieniu apelacji, co do 98% pozostałych roszczeń. Bo sam fakt uznania nawet w 2%, znaczy, że sąd potwierdził fakt jej oczernienia przez prawników Deepa, jednocześnie przyznając, że Deep też został zniesławiony, tyle że bardziej. I sąd II instancji, będzie już tylko rozpatrywał na nowo, kto z nich gorzej na tym sporze wyszedł, bo odpowiedzialność obu stron została w sumie już ustalona (chyba że Deep też zaskarży wyrok z pow
 12. Bez sensu jest ten wyrok. Z jednej strony potwierdza fakt zniesławienia, z drugiej przyznaje odszkodowanie, za nazywanie wersji Amber mistyfikacją - no to albo rzeczywiście zniesławiła, albo nie, a ten wyrok robi jakiś wygibas w stylu ,,a na chuj drążyć temat, robimy wszystko na 30%". Na dodatek obie kwoty są do potrącenia, więc mogli po prostu przysądzić Deep'owi 13 mln - na jedno by wyszło.
 13. Pobawiłem się kalkulatorem i wyszło mi, że za samą opiekę 10 h w tygodniu nad zwierzęciem, 1600 zeta spierdala mi gdzieś kanałem. Do kogo mam się o ten hajs zwrócić - i najważniejsze - co z odsetkami?
 14. To, że traktat literalnie nie nazywa się ,,traktatem pokojowym", wynika z tego, że po II WŚ zarówno Niemcy (oficjalnie) jak i Polska (nieoficjalnie), były państwami przegranymi w tym konflikcie i swój ład powojenny regulowały (czy też został narzucony) z państwami trzecimi. W 1991r. nie można więc było zawrzeć traktu pokojowego, pomiędzy krajami, które faktycznie nie znajdowały się w stanie wojny, ze względu na moc innych porozumień (do tego odnosi się min. artykuł 37 traktatu - https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19920140056/O/D19920056.pdf) i też nie miało on wpływu na kwestie
 15. Pokój z Niemcami po wojnie nie mógł być formalnie zawarty, bo de facto Niemcy nie istniały, tylko RFN i NRD, które na dodatek znajdowały się w przeciwległych i wrogich obozach geopolitycznych. Podpisanie pokoju było możliwe dopiero po zjednoczeniu Niemiec i faktycznie został zawarty, tyle że nie w formie traktatu pokojowego, a w formie: https://pl.wikipedia.org/wiki/Polsko-niemiecki_traktat_o_dobrym_sąsiedztwie, który uważa się za ostateczne uregulowanie stosunków polsko-niemieckich po II wojnie światowej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.