Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Endeg

Starszy Użytkownik
 • Ilość treści

  1906
 • Donations

  255,50 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

1061 Świetna

O Endeg

 • Ranga
  Starszy chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość:
  Lado Norte

Ostatnio na profilu byli

2705 wyświetleń profilu
 1. Endeg

  Brak profesjonalizmu

  Co się dziwić zwykłym ludziom, co się dziwić szczeblowi niższemu, średniemu, skoro tak działa sama "góra", że co wymyślą to bzdura. Znamienny przykład ze zmianą użytkowania wieczystego na własność: https://www.rp.pl/Nieruchomosci/303199849-Uzytkowanie-wieczyste-mimo-przeksztalcenia-trzeba-zaplacic.html&cid=44 Ani nie wiadomo jak opłatę przekształceniową wyliczyć i wpłacać, ani w ogóle które grunty mają się przekształcić. Syf & salmonella.
 2. Endeg

  Dzień dobry

  Witaj Norton Commanderze,
 3. Na topie umieściłbym mikrokraje: Liechtenstein, Andora, Monako, Watykan, San Marino, Jest tam raczej ciepło, czysto, tudzież bezpiecznie. Trudno dostać robotę, ale jak ją masz to luzik, duże gaże. Jeszcze to, że wszyscy obywatele się znają osobiście lub z widzenia.
 4. A Breivik to niby co, ślepakami strzelał? O masakrze na wyspie Utoya już mało kto pamięta. Co prawda ta maskara nie dokonała się w miejscu kultu, ale ofiarami byli bardzo młodzi ludzie.
 5. Na plus kobietom można zapisać, że wiele z nich zajmuje się zwierzętami. Opieka nad psami, kotami. nieraz jakiś wolontariat się zdarzy.
 6. Jakby takie zniżki für Frauen zrobili w marketach, to tylko żona by latała po sprawunki, 🛒
 7. Pary, które mają większą różnicę w wieku nie muszą się afiszować po galeriach. Galeria to nie jednak nie cały świat. A już np. w kawiarniach, restauracjach, dajmy na to na takim Monciaku dostrzeżemy ich więcej. A jeszcze częściej spotkasz ich w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, spa, na wycieczkach zagranicznych. Jeszcze więcej ich jest w zaciszu domowym, na sofie, w sypialni pod kołderką albo na stole kuchennym. Bo niby po co mają się pokazywać na mieście. Działać szpetnie, ale dyskretnie ... To tak jak w tym dowcipie: Co robią najczęściej ludzie po stosunku? Ubierają się i idą do domu".
 8. Moja 50- 😍 też nie zasypuje gruchy w popiele. Głowa siwieje, dupka szaleje.
 9. Najbardziej romantycznie jest w wagonie typu plackarta :) Zawsze ktoś poczęstuje papieroskiem i wódeczką ...A pani wagonowa serwuje podróżnym hebratkę z samowara 🏺
 10. Sportowiec jak harcerz. Nie pije i nie pali ... ... dopóki go nie złapali.😀
 11. Endeg

  Pomoc z języka rosyjskiego.

  Po pierwsze tekst nie jest wcale jakoby źle widoczny. I jest raczej nieskomplikowany. Po drugie większość chłopaków to roczniki 80. i 90., którzy nie mieli obowiązkowego języka pisanego cyrylicą. Treść idzie tak: Rano jak zawsze, mama poszła po zakupy do domu handlowego, Tym razem poszedł z nią Jura. Mama lubi kupować w domu handlowym na jej ulicy. Chociaż sklep jest długo otwarty (od 10 do 20) jest w nim zawsze pełno kupujących i bywają kolejki. Za to jest wielki wybór towarów różnych firm. W domu handlowym mnóstwo działów: piekarniczy, mięsny, nabiałowy, cukierniczy i inne. Jura wziął koszyk i z mamą zaczęli wybierać potrzebne produkty. Kiedy już wszystko wzięli, a kosz był pełny, podeszli do kasy. Pytania do tekstu: 1) Dokąd poszła rano mama z Jurą?. 2) Dlaczego mama lubi kupować w dużym sklepie (Uniwermagu)? 3) Jakie działy są w tym sklepie? Niestety wcześnie rano rzadko otwieram forum, bo może bym pomógł na czas.
 12. Frapujący fragment z blogu Opolczyka: Jest faktem, że Żydzi, a raczej żydzi, gdyż w starożytności byli wspólnotą religijną a nie narodową, nigdy nie osiedlali się wśród ludów żyjących bez pieniędzy. Jeszcze przed naszą erą duże diaspory żydowskie istniały w najważniejszych politycznych, gospodarczych i handlowych centrach ówczesnego świata. Byli w Rzymie, w miastach greckich, w Aleksandrii i w Babilonie. A ponadto we wszystkich miastach portowych basenu Morza Śródziemnego. Głównym, jeśli nie jedynym zajęciem ich elit był handel połączony z lichwą. Bo przez wieki handlarze żydowscy byli równocześnie lichwiarzami – bankierami pożyczającymi na lichwiarski odsetek pieniądze. Ich metoda postępowania zawsze była taka sama – jako kupcy dążyli do monopolizacji handlu, a handlując i udzielając pożyczek wszystkim chętnym na lichwiarski procent namiętnie gromadzili pieniądz. I to prędzej czy później wywoływało w ich sąsiedztwie „głód monetarny” czyli po prostu malejącą ilości pieniądza w obiegu. A to wymuszało kolejne zaciąganie u nich pożyczek na lichwiarski odsetek. W efekcie miejscowe elity były u nich niewypłacalnie zadłużone. Ten uprawiany przez nich proceder – a więc chomikowanie pieniędzy, co skutkowało jego brakiem w obiegu i zadłużanie u nich miejscowych elit – był jedną z ważniejszych przyczyn wypędzania ich z wielu różnych miast i krajów od starożytności, przez średniowiecze do początków czasów nowożytnych. Były i inne przyczyny wypędzania ich, ale ten „fiskalny” niejednokrotnie był przyczyną najważniejszą a nawet jedyną. Obecnie, o czym zorientowani ludzie wiedzą, żydowscy banksterzy przejęli całkowitą kontrolę nad systemem bankowym zachodu, stali się jego właścicielami i władcami. Produkują pieniądz z powietrza, puszczając go w obieg jako dług i powoli za ów fałszywy „dług” i lichwiarskie odsetki wykupują wszystko. . I to oni są obecnie panami i właścicielami hodowli człowieka cywilizowanego…
 13. Spór polsko-norweski się zaostrzył. Konsul S. Kowalski został uznany przez norweskie władze za persona non grata. Polskie MSZ nie pozostało dłużne i konsulka z kraju fiordów tak samo otrzymała nie za dużo czasu na przygotowanie się do podróży tylko w jedną stronę.
 14. Endeg

  Przechodzenie na ''Ty".

  W angielskim również wyczuwalna jest różnica między np. "Are you sure Mr Brown" a "Are you sure Bill? Skracanie dystansu może być niefajne, gdy dajmy na to szef powie ci 'spadaj kutafonie" zamiast 'szanowny panie złamasie, jest pan proszony o przemieszczenie się do miejsca, gdzie nie będę mógł pana dostrzec nieuzbrojonym okiem'.
 15. O terenie byłego Wolnego Miasta Gdańska parę periodyków już pisało, w tym "Gazeta Warszawska" A w temacie granicy polsko-niemieckiej ością w gardle jest art.116 Konstytucji Niemiec, który mówi o granicy państwa niemieckiego z 1937r. Gdańsk wtedy doń nie przynależał. Article 116. (1) Unless otherwise provided by law, a German within the meaning of this Basic Law is a person who possesses German citizenship who has been admitted to the territory of the German Reich, as it existed on December 31, 1937, as a refugee or expellee of German stock or as the spouse or descendant of such person. (2) Former German citizens who between January 30, 1933 and May 8 1945, were deprived of their citizenship for political, racial or religious reasons, and their descendants, shall be re- granted German citizenship on application. They are considered as not having been deprived of their German citizenship if they have established their domicile in Germany after May 8, 1945 and have not expressed a contrary intention.
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.