Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Endeg

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1918
 • Donations

  255.50 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1066 Świetna

About Endeg

 • Rank
  Starszy chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Lado Norte

Recent Profile Visitors

2819 profile views
 1. Ostatnio zafrapowała mnie nowa koncepcja, żeby zamiast planować coś na cały rok, sfokusować się w ramach kwartału: https://marciniwuc.com/12-tygodniowy-rok/
 2. W przedwojennych Włoszech (zwłaszcza na biednym Południu) występował często taki problem, że ksiądz przyjeżdżając na nową parafię wprowadzał zamieszanie, bo "kosił" nie tylko panny, ale i mężatki, Te i tamte nader chętnie nawiedzały wyro jurnego klechy dlatego wierni zmuszeni byli znaleźć takiemu gościowi w sutannie kochankę na stałe świadczącą seksualną "posługę".
 3. Obu panów różni nie kwestia własności, tylko wartości netto.
 4. Jak wspomnieli koledzy-bracia wyżej biuro rachunkowe ma więcej zalet. Biura maklerskie w od 10 lat powoli się zwijają, a proces ten będzie się nasilał w miarę oskubywania OFE i drenowania firm z kasy z powodu niespinania się budżetu.
 5. Endeg

  Stary Testament....

  Stary Testament sieje niezły zamęt. A ciekawostką jest, że bohaterami obu testamentów są w >90% przedstawicielami jednej nacji wywodzącej się od Sema. A we współczesności widzimy obecność wielu, których praprzodkiem był Cham.
 6. Kolejny przykład "równego" traktowani płci. https://www.rp.pl/Przestepczosc/190419664-Prowadzila-po-alkoholu-Uniknie-wiezienia-bo-jest-kobieta.html Aczkolwiek sędzia miał jaja, przyznając publicznie że w takiej sytuacji mężczyzna trzeciej szansy by na stówę nie miał szansy dostać. O ile na drugą miałby co liczyć. 🙃
 7. @UncleSam przeważnie da się znaleźć jakieś nowe pole do harcowania: Język obcy np. francuski nowy sport typu pływanie, szermieka. Można wystartować w teleturnieju typu 1 z 10.
 8. Jutro kup gazetę codzienną i obfotografuj 📸 całe mieszkanie i sprzęty z tą gazetą 📰 tak żeby dokładnie było widać datę "lustracji" dóbr.
 9. Byłem w ponad 30 krajach i Polska nie wychodzi wcale tak źle na ich tle. Najbardziej profesjonalna obsługa w sklepach jest w Szwajcarii, we Włoszech też nie jest najgorzej. W Italii więcej luzu i Uśmiechu, ale można się naciąć na to że ci coś wcisną, a też miejscowi nieraz żarci są na napiwki. Trafnie ujął temat @Mapogo , bo dzisiejsi młodzieńcy byliby jak domowe pupile wpuszczone do dżungli. Ech ten świat kolejek, met, klatek schodowych, awantur słyszalnych na pół kilometra. Mordobicie, zataczający się klienci po wypłacie, przybytki serwujące wódę i podłe piwsko pite na stojaka to były klimaty wryte w czasy PRL i krótko po '89 roku.
 10. Od co najmniej 20 lat słychać, że za moment bankrutujemy, W 1999 była olbrzymia "dziura Bauca" i już wtedy mieliśmy pójść z torbami na dno. Zobaczymy czym straszyć będą w 2030r.
 11. Teksty niezłe. "Znowu masz ochotę na te sprośne swiństewka? Tak, najlepiej w polskiej restauracji."
 12. Co się dziwić zwykłym ludziom, co się dziwić szczeblowi niższemu, średniemu, skoro tak działa sama "góra", że co wymyślą to bzdura. Znamienny przykład ze zmianą użytkowania wieczystego na własność: https://www.rp.pl/Nieruchomosci/303199849-Uzytkowanie-wieczyste-mimo-przeksztalcenia-trzeba-zaplacic.html&cid=44 Ani nie wiadomo jak opłatę przekształceniową wyliczyć i wpłacać, ani w ogóle które grunty mają się przekształcić. Syf & salmonella.
 13. Witaj Norton Commanderze,
 14. Na topie umieściłbym mikrokraje: Liechtenstein, Andora, Monako, Watykan, San Marino, Jest tam raczej ciepło, czysto, tudzież bezpiecznie. Trudno dostać robotę, ale jak ją masz to luzik, duże gaże. Jeszcze to, że wszyscy obywatele się znają osobiście lub z widzenia.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.