Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Endeg

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2034
 • Donations

  255.50 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1167 Świetna

About Endeg

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Lado Norte

Recent Profile Visitors

3189 profile views
 1. https://www.fly4free.pl/ http://www.loter.pl/ tu co prawda więcej dłuższych kierunków
 2. Media donoszą: W sumie w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach Zbigniewowi Stonodze zostały lub zostaną postawione zarzuty popełnienia 188 przestępstw. W Czytaj więcej na https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zbigniew-stonoga-zatrzymany-za-grozby-pod-adresem-zbigniewa-,nId,4248348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox "W sumie w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Kielcach Zbigniewowi Stonodze zostały lub zostaną postawione zarzuty popełnienia 188 przestępstw." Wychodzi, że prawie dwa zarzuty na jedną nogę. 😃
 3. @Mendozalos Beciak jest drugi w kolejności alfabetycznej, zaś omega 24. na samym dnie, Αα alfa Νν ni Ββ beta Ξξ ksi Γγ gamma Οο omikron Δδ delta Ππ pi Εε epsilon Ρρ ro Ζζ dzeta Σσς sigma Ηη eta Ττ tau Θθ theta Υυ ipsylon Ιι jota Φφ fi Κκ kappa Χχ chi Λλ lambda Ψψ psi Μμ mi Ωω omega
 4. W ogólnym pojęciu administracja. Zaś na przyszłość, to kształtuje się możliwość doradztwa dla rozwijającej się firmy. W dalszych rzędach (po pół roku) widzę wyjazd za granicę, zarobienie i odłożenie hajsu. Po czym w wieku 55+ np. podróże typu kamper by Adolf. 😀
 5. 1. Jak już to na pierwszym miejscu wyzwań czy w ogóle poznania czegoś nowego, na drugim spokoju, za tym dopiero szłaby kasa. 2. Nie dałem rady ze sobą (dopóki były spłacane kredyty i długi to łatwiej było się spiąć i przycisnąć). Jak już finansowo udało się wyjść na prostą, to odczułem względem roboty wstręt, znużenie I absmak. Niestety jestem specem w tak nudnym wycinku, że nawet baby nie garną się do tego. 3. Przy takim podejściu zupełnie bym nie był w swojej skórze, może tytułem eksperymentu czemu nie. 4. W punkt ... Najbardziej to mi chodzi po łepetynie że tak: około wakacji zrobię certyfikat jęz., wiem to tylko papier, ale jak ma się taki cel to daje większego kopa do nauki. Może i z drugiego języka? W końcu będę miał przez miesiąc, dwa czasu po kilkanaście godzin dziennie. Też pozdrawiam
 6. Mimo zaawansowanego wieku pracowałem tylko w 2 firmach i ledwie w 4-5 środowiskach pracy. Mam pewne obawy co do wdrażania się w nowym miejscu. Najbardziej myślę o wyjeździe do DE lub AU, tylko żona nie zna języka "die Sprache".
 7. Jestem na forum od prawie pół dekady, ale jeszcze do tej pory nie korzystałem z Waszych rad. A mam pewną zagwozdkę związaną z życiową decyzją. Otóż pod koniec roku złożyłem wypowiedzenie po 10 latach pracy. Robota jest pewna, bo państwowa, niestety nie za dobrze płatna, jednak z perspektywami na podwyżkę w tym roku. Robienie non stop tego samego, w środowisku 90% damskim i poniżej wykształcenia tak dotkliwie obrzydło, ze straciłem szacunek do siebie. Wręcz psychika zaczęła mnie przygniatać, pojawiły się kłopoty ze snem, niektórzy mówili że dziwnie się zachowuję. I postanowiłem coś z tym zrobić, coś zmienić, także po to żeby nabrać do siebie więcej szacunku. Tylko w odróżnieniu od kobiet nie mam konkretnej kolejnej gałęzi - w sensie źródła utrzymania, Mam szansę na zajęcie za 3/4 obecnej pensji, za to znacznie ciekawsze od obecnego. Dodam, że o zmianie prac myślałem od wielu lat, uczę się też języka. A z drugiej strony zgromadziliśmy z żona mały zapas hajsu na prawie rok i trochę też nam skapuje dochodu z wynajmu, Wdzięczny będę za jakiś komentarz od Braci, jak to widzicie. Jak coś chcecie wiedzieć, to dopiszę, bo łatwiej mi jest jako żem człowiek skryty, udzielać innym rad niż samemu się uzewnętrznić.
 8. Ciekawy głos mówiący o oddziaływaniu relacji romboidalnej: NMP -Św. Józef - Jezus - Bóg. Sam bym wnioski wyciągnął z gruntu inne, ale pan Szafrański swoim ciekawym wpisem okołoświątecznym, dał asumpt do nowego tematu. https://jakoszczedzacpieniadze.pl/krotkie-zyczenia-swiateczne-2019#more-14337
 9. Wielbłąd też klęka, zanim weźmie ciężar na swój garb ...
 10. Bank rozbity: https://slomski.us/2019/12/12/notoryczni-przekreciarze/
 11. Mamy prawie 12 lat stażu, z tego 80% po ślubie cywilnym. Poznaliśmy się późno i już przychówek nam raczej nie groził. W pewnym sensie to ja jestem w tej relacji "dzieckiem", przy "opiece" nad którym żona się realizuje. I taki układ może być przykładem mechanizmu, gdzie zgrzyty występują sporadycznie a nasz uregulowany tryb życia sprawia, że trybiki chodzą wolno i precyzyjnie.
 12. 3miasto ma tę przewagę, że nie ma smogu, a wokół wzgórza, lasy, zatoka ... Tempo życia zauważalnie wolniejsze od 100licy. Mieszkałem i tu i tam.
 13. Skoro uważasz albo czujesz, że wyjazd może zmienić Twoja perspektywę, to może zacznij coś robić w tym kierunku. Idź gdzieś zarobić przez zimę i jak zrobi się cieplej ruszaj w trasę. Teraz jest masa opcji, dzięki którym wyprawa nie musi pochłonąć wielkiej kasy. Taki cel to mogłaby być Twoja pierwsza "10" do ustrzelenia. Przy okazji: tego typu problemy dotykają także i starszych o pokolenie, jak np. mnie. Tylko staram się coś z tym zrobić, niż tylko czekać aż wszystko rozwiąże jakaś jedna złota rada z Forum. Co nie przekreśla, że naprawdę warto się tu poradzić. Forum i mi pomogło po wielokroć. Jednak Bracia nie są w Twojej skórze ani w głowie i życia za Ciebie nie przeżyją.
 14. "Nowa sukienka działa na kobietę tak samo jak cztery wódki na mężczyznę" "Ożenić się jest bardzo łatwo, tylko niełatwo być żonatym" "Są mężczyźni, którzy mają to, na co zasłużyli. Inni pozostali kawalerami" "Nieżonaty - mężczyzna posiadający wady, o których jeszcze nie wie" "Żona to istota, która zawsze jest przy tobie, gdy masz przykrości, które w ogóle by nie istniały, gdybyś był kawalerem" Te powiedzenia pochodzą mniej więcej z lat 50-tych ubiegłego stulecia, z czasów kiedy jeszcze nawet nie raczkowała femipolitpoprawnośc.
 15. Czy otwierające wątek pytanie nie powinno brzmieć: "DOKĄD iść?"? Marek prosił nie raz i nie dwa, aby przynajmniej formułując tytuł nowego wątku starać się o jego trafność, poprawność i adekwatność z rozwinięciem.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.