Jump to content

Endeg

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2,222
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  255.50 PLN 

Community Reputation

1,285 Świetna

About Endeg

 • Rank
  Starszy chorąży sztabowy

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  Lado Norte

Recent Profile Visitors

3,960 profile views
 1. Wreszcie coś pozytywnego w temacie. I szacun dla Pana za upór, konsekwencję w dochodzeniu swoich racji, nawet w Polsce da się! https://www.money.pl/gospodarka/emeryt-mial-zaplacic-65-tys-zl-podatku-money-pl-przesledzil-sprawe-sad-uchylil-kuriozalny-wyrok-6613370008312768a.html
 2. Czy język niealfabetyczny, oparty na systemie tysięcy pojedynczych znaków i trudnej, tonalnej wymowie przebije się na miejsce obecnie zajmowane przez angielski? Myślę, że niekoniecznie. Bardziej pójdzie tym torem, że dominacja gospodarcza Chin wejdzie w koincydencję z językiem Szekspira, bo raczej nie widzę w mandaryńskim potencjału wszechmasowości. Przecież on nawet nie w całych Chinach jest rozumiany. A jako język państwowy zaistniał tylko w Hongkongu, Singapurze i na Tajwanie Natomiast angielski hula oficjalnie w kilkudziesięciu państwach, nie wspominając o powszechnej znajomości języ
 3. To już nie tak bardzo niespodziewany, skoro został już medialnie nagłośniony, Oby nie, w ostatnich latach snuto i wieszczono, również i na tym forum, projekcje tyczące się jakichś przyszłych wydarzeń, ale te na szczęście jak do tej pory nie nastąpiły..
 4. Endeg

  Sąsiedzi

  https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177344,26759704,na-chamstwo-nie-ma-paragrafu-sasiedzkie-zycie-w-pandemii.html Tu gość ze straży miejskiej daje dość konkretne rady.
 5. W dawniejszych czasach jak ktoś za bardzo przyincelowal, to mógł np. iść do wojska na wieloletnią służbę i tam przysługiwał mu dePUTAt w postaci prostytutki raz na dwa tygodnie. Prestiż munduru sam w sobie także ułatwial dostęp do samic. Byla też dostępna opcja izolacyjna, bo np. klasztory, monastyry otwierały przed nimi swoje furty, by przytemperowac mężczyzn nie wiedzących jak pokierować swoim zyciem. Wojsko i kościół miało przez stulecia dzięki incelom prawie darmową siłę roboczą.
 6. Chłopaki zrobili "grubym" pojazd short squeeze'm po całości. Aż odbiło się zniżkami na całym rynku, bo paru dużych baniek $ na pokrycie zbrakło. U nas podobny myk, rzecz jasna w mniejszej skali, ostatnio był widoczny na CD Projekcie.
 7. Z młodości pamiętam schemat jak to na dyskotekach najpierw dziewczyny tańczyły ze sobą i wypatrywały który z obserwujących chłopaków skusi się i poprosi do tańca. I to chyba była zdrowsza sytuacja. Dziewuszki musiały się trochę postarać, a nasza płeć mogła powybrzydzać, skomentować to i owo.
 8. Bardziej odpowiada mi podejście do życia Kapitana Reda niż Kapitana Skoka.
 9. Liczba nie kłamią, tylko zwrócę uwagę że profesor dociągnął dane do końca 2019 bez ostatnich bardzo nietypowych miesięcy. Jednak rządzący z partii tuskostanu, gdyby zasiadali teraz na stolcach, to raczej by nie byli w stanie zdobyć się na tarcze choćby z pleksi. Mimo wielu błędów i tak przechodzimy pandemię w miarę uporządkowanym szyku.
 10. @mph25 Dzieci w przedszkolu oswajając język obcy, nie uczą się przecież co to jest Konsekutivsatz, ani też nie roztrząsają co jest bardziej odpowiednie w użyciu: Dativ czy Accusativ. W tym wieku umysł człowieka jest najbardziej chłonny, co pozwala uczyć się intuicyjnie i sytuacyjnie. Gramatyka jest przydatna, ale sami Niemcy ją często kaleczą, stosują wtręty z różnych dialektów itd. Zresztą tu jest to całkiem dobrze wyjaśnione:
 11. Witaj bracie, było już sporo tematów o germanizacji (językowej) na tym forum:
 12. W odróżnieniu od ... zobaczcie jak postąpił rząd Królestwa Niderlandów: https://www.rp.pl/Felietony/301209898-Robert-Gwiazdowski-Holandia-w-Polsce.html
 13. Otwarcie biznesu w pakiecie ze spodziewaną niespodzianką.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.