Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Brat Jan

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  5365
 • Donations

  300.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Brat Jan last won the day on May 22 2016

Brat Jan had the most liked content!

Community Reputation

4202 Świetna

4 Followers

About Brat Jan

 • Rank
  Kapitan

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Miejscowość
  San Escobar

Recent Profile Visitors

5411 profile views
 1. Czyli jednak coś jest na rzeczy z tymi respiratorami. Wrzuciłem 30 września, ale nikt się nie wypowiedział:
 2. A za kilka dni w lokalnej prasie: "Do niecodziennego zdarzenia doszło na drodze xx, kierująca pojazdem przekroczyła znacznie dozwoloną prędkość. Po zatrzymaniu przez policję chciała przekupić policjanta chipsami. Za taki czyn grozi tej pani od 6 m-cy do 8 lat więzienia. W przypadku mniejszej wagi sąd może orzec grzywnę lub ograniczenie wolności."
 3. To może i ja opiszę kontakt ze swoim. Też wspominałem żonie o dawnych bliskich mi kolegach i spotkałem jednego z nich przypadkiem pod dużym marketem. Już sądziłem, że będzie flacha obalana lub co najmniej umówimy się na piwo, a tu on wyskakuje ze swoimi usługami bo dowiedział się tzw pocztą pantoflową, że mam budowę.
 4. Trochę dziwne, żeby kobieta dbała o zabezpieczenie w postaci gumek. Chyba, że chodzi o zrobienie dziecka, wtedy dziureczka w gumce i lecimy z tematem...
 5. Brat Jan

  PsYCH14trYK

  To samo chciałem mu przekazać. Młode kobiety lecą "na ładne oczy", jak do tego jeszcze dodać uśmiech to branie że hej.
 6. @yummyboy Pani Modzelewska figuruje w wykazie sędziów więc dokument wydaje się autentyczny. https://bip.warszawa.so.gov.pl/artykuly/987/lista-sedziow
 7. Brat Jan

  PsYCH14trYK

  @Analconda masz piękne oczy. Gdybym był kobietą zakochałbym się w takich oczach. Próbuj trenować uwodzenie spojrzeniem. Czasem słyszy się historie osób z różnych krajów nie znających języka, słabo się rozumiejących, a które idą razem do łóżka. Zgadzam też się z innymi, że masz talent do pisania.
 8. Cyt: "Czy nowe rozporządzenie nakłada powszechny obowiązek noszenia maseczek NIE. Rozporządzenie z dnia 9 października 2020 r. podobnie jak poprzednie rozporządzenie z dnia 7 sierpnia 2020 r. zostało wydane na podstawie art. 46a i 46b ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych u ludzi. Zgodnie z ww. ustawą obowiązek stosowania środków profilaktycznych (w tym noszenia maseczek) można nałożyć na osoby chore lub podejrzewane o zachorowanie. A zatem rozporządzenie może mieć zastosowanie co najwyżej do tej grupy osób. Czy zwolnienie z "obowiązku" noszenia maseczki wymaga okazania zaświadczenia od lekarza Nie, obowiązek ten dotyczy tylko osób chorych i podejrzewanych o zachorowanie. Zapewne jednak przepis ten będzie błędnie interpretowany w ten sposób, że każda zdrowa osoba bez maseczki, musi pokazać zaświadczenie. Co jednak bardzo ciekawe, w rozporządzeniu jest mowa o "zaświadczeniu lekarskim" lub "innym dokumencie" potwierdzającym "całościowe zaburzenia rozwoju, zaburzenia psychiczne, niepełnosprawność intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym albo głębokim lub trudności w samodzielnym zakryciu lub odkryciu ust lub nosa". Czym jest "inny dokument"? Definicja legalna "dokumentu" znajduje się w art. 77(3)Kodeksu cywilnego: "Dokumentem jest każdy nośnik informacji umożliwiający zapoznanie się z jej treścią". Co to oznacza w praktyce? Że każdy inny nośnik informacji (czyli np. zapisana kartka papieru, wiadomość e-mail, wiadomość SMS) nie będący zaświadczeniem lekarskim, a stwierdzającym powyższą okoliczność, zwalnia z obowiązku noszenia maseczki. Komu trzeba okazać zaświadczenie lekarskie lub "inny dokument" Policji, straży miejskiej i straży ochrony kolei. Nie ma znaczenia, w której strefie się znajdujecie - może być żółta, może być czerwona. Zasada jest jedna i ta sama - rozporządzeniem nie można wprowadzić obowiązku zakrywania ust i nosa przez osoby zdrowe." Prosiłbym o jakieś konstruktywne komentarze.
 9. Raczej chodzi o to, że wirusa przenoszą osoby nie mające objawów choroby lub mające bardzo małe objawy typu lekkie przeziębienie. Kobieta po 70-tce z którą rozmawiałem miała właśnie takie lekkie, wzięła Gripex czy coś podobnego i po kilku dniach ustąpiły. Gdyby nie testy i kwarantanna to roznosiłaby dalej bo nie była aż tak chora, żeby nie pójść do sklepu i t.p. Być może zaraziłaby grupę ludzi z których ktoś mniej odporny musiałby skorzystać z opieki szpitalnej lub respiratora.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.