Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Enemy

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2901
 • Donations

  20.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Enemy last won the day on September 1 2017

Enemy had the most liked content!

Community Reputation

3579 Świetna

2 Followers

About Enemy

 • Rank
  Podporucznik

Contact Methods

 • Website URL
  https://mensrightspolska.wordpress.com/

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Interests
  Logika, ekonomia, finanse, psychologia, filozofia, historia, polityka

Recent Profile Visitors

8826 profile views
 1. @Shambler to było zwykła białorycerska reakcja na rzekomy seksizm w jego audycjach. @znienawidzony najlepiej chyba będzie przesłać autorowi, może wrzuci jako reupload na nowym kanale.
 2. Up, to już się zaczęło jeszcze przed powstaniem książki, kiedy powstała seria filmów pt. "Realizm Mizogina". Sebastian miał kłopoty z grupą gości z forum Karachan, którzy zaczęli udostępniać jego dane w internecie, regularnie zgłaszali jego kanał YT (już zbanowany), miał też włamania na konto na Facebooku. Pisze o tej sprawie także w książce. P. S. jego kanał nazywał się Janushinho, teraz nadaje z nowego kanału, widocznego poniżej: https://www.youtube.com/channel/UCV6wYjD0QiNm3IHGn1CmnkA Niestety, ale audycje RM przepadły, bo nie miał zrobionych kopii.
 3. Ostatnio przeczytałem "Realizm mizogina" Sebastiana Jankowskiego" i "Gothic: Der Comic" (PL) xD. Teraz czytam "Factfulness" Hansa Roslinga i "Gdy runą mury milczenia" Alice Miller.
 4. Hej, przeczytałem tę książkę i mogę powiedzieć, że jest naprawdę spoko. Sporo danych i informacji, bogata tematyka o psychologii, relacji męsko-damskich, problemów dotyczących mężczyzn itp., wszystko ze źródłami. Tytuł jest rzecz jasna ironiczny.
 5. Ja tego blogaska zakładałem, właśnie z uwagi na to, że w Polsce jakoś tak mało się o tym wszystkim mówi. Podczas gdy w innych krajach od dawna istnieją ruchy MRA, manosfera itd.. Wiedziałem, że w naszym kraju jest na to zapotrzebowanie, ale pozytywnie zaskoczyło mnie, że dość szybko temat trafił na żyzny grunt. W podobnym okresie kiedy zaczynałem, pojawiły się także inne portale jak Męski Głos, Świadomość Związków, Społeczny Rzecznik Praw Mężczyzn, Rafał Olszak i kanał OcalSiebie, a forum BS mocno się rozwinęło, wraz z nowymi tworami jak SamiecWeb. W tym roku udało się nawet zorganizować pierwszą manifestację na temat praw mężczyzn, a grupom męskim i ojcowskim nawiązać dobry kontakt z biurem RPO: https://www.rpo.gov.pl/pl/content/z-ojcami-o-ich-prawach-spotkanie-rpo-w-sprawie-nowelizacji-kodeksu-rodzinnego-i-opiekunczego https://www.rpo.gov.pl/pl/content/kontynuacja-spotkania-z-przedstawicielami-organizacji-dzialajacych-na-rzecz-praw-ojcow W mediach też jak widać powoli tematyka się przebija. Także jedziemy z tym dalej.
 6. U mnie w robocie dziś wszyscy (łącznie ze mną) podęli decyzję o rezygnacji z PPK. Czuję, że program nie zyska zbytniego uznania społecznego, już zresztą 40% pracowników deklaruje rezygnację, a to dopiero początek.
 7. Akurat cytat Adama Smitha latający po necie jest wyciągnięty z kontekstu. Wiem, bo czytałem "Badania nad naturą i przyczynami bogactwa narodów". Smith pisze najpierw: Jednak dwie strony dalej Smith pisze, że:
 8. https://stats.oecd.org/Index.aspx?DataSetCode=MIN2AVE Jak widać, płaca minimalna działała w miarę OK na poziomie 40-45% średniej krajowej, tak max do 50%. Z kolei 60% to było porostu za dużo, stąd w Korei Płd pojawiło się bezrobocie i inne problemy.
 9. Nie zawsze się z "Palmą" zgadzam, ale tu Spurkową zaorała solidnie:
 10. https://www.rp.pl/artykul/1159414-Zona-nie-dostanie-pensji-meza--gdy-miedzy-nimi-nie-ma-pozycia.html
 11. A mi to pachnie trochę kiełbasą wyborczą. Kaczyński podał, że minimalna 4 tys. ma być w 2023 r., tak? Tylko skąd on wie jaka będzie wtedy wysokość inflacji, jaka będzie koniunktura, itd.? Jeszcze żeby mówił o procencie średniej krajowej, ale stawkę nominalną przewidywać?
 12. Jest wyrok w tej sprawie: https://www.tvn24.pl/wroclaw,44/boleslawiec-dominik-zabil-konkubenta-matki-ja-sam-ranil-wyrok-sadu,963177.html Chłopak nie pójdzie do więzienia, tylko na terapię. "Biegli orzekli, że po wielu latach gnębienia przez matkę i dwóch latach mieszkania z żerującym na chłopaku konkubencie matki, wyczerpały się zdolności adaptacyjne Dominika. To sprawiło, że w wyniku ostrej reakcji na stres jego poczytalność została całkowicie zniesiona. W piątek sąd zadecydował o umorzeniu postępowania i skierowaniu 21-latka na terapię".
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.