Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Enemy

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  2935
 • Donations

  20.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Enemy last won the day on September 1 2017

Enemy had the most liked content!

Community Reputation

3627 Świetna

2 Followers

About Enemy

 • Rank
  Podporucznik

Contact Methods

 • Website URL
  https://mensrightspolska.wordpress.com/

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Interests
  Logika, ekonomia, finanse, psychologia, filozofia, historia, polityka

Recent Profile Visitors

10679 profile views
 1. "Tako rzecze Zaratustra" - Friedrich Nietzsche "Chrzest ognia" - Andrzej Sapkowski
 2. Enemy

  W co aktualnie gracie?

  Wyhaczyłem sobie taką ciekawą gierkę Inazuma Eleven Go Strikers 2013, powstała na podstawie mangi "Inazuma Eleven". Jest to taka piłka nożna z różnymi bajerami. Prosta (chociaż rozbudowana pod kontem różnych technik, strzałów itd.) gierka, ale gra się bardzo fajnie. Jest to gra na konsolę Wii, ale można grać na kompie przez emulator. Wygląda to tak:
 3. Najlepsi są klakierzy z TVP info, którzy jak gdyby nic, dalej przyklaskują prezesowi i PIS-owi. Plus chociaż dla Ziemkiewicza, że przejrzał na oczy:
 4. Pod oryginalnym postem widzę całkiem sporo pozytywnych komentarzy od kobiet. Te przykłady z pierwszego posta to typowy grażynizm internetowy i postawa bycia zawsze ofiarą.
 5. Zazwyczaj podchodzę sceptycznie do internetowych znawców, ale tym razem trafiłem na panią, która naprawdę dobrze ogarnia temat. Solidna wiedza o narcyzach i im podobnych: https://www.youtube.com/channel/UCnW831OQ8mHtWsXzX1dw7Lg Dobra jest zwłaszcza seria o manipulacjach narcyza: Itd. (jest tego 10 części). Ale polecam także pozostałe materiały z kanału. Jest tego sporo, temat rozłożony na czynniki pierwsze. Wiedza dla kobiet i dla mężczyzn. Są filmy po polsku i po angielsku.
 6. Nie gadajcie proszę was z kolejnymi kontami Wiktorii vel Fit Darii. To jest borderka, a borderów cechuje irracjonalny lęk przed odrzuceniem. Dlatego ona ciągle tu przyłazi nie potrafiąc przyjąć do wiadomości, że wszyscy mamy ją w dupie. Zgłaszać od razu jej posty, a moderacja zrobi resztę.
 7. Ja wam powiem, że to jest pierdolenie z tym dokładnym sprawdzeniem partnera zawsze i wszędzie. Łatwo wymieniać przypadki, gdzie ktoś związał się kimś kto był alkoholikiem albo miał wredny charakter i to widać. Ale pamiętajcie, że narcyzi na początku stosują tzw. bombardowanie miłością i nie ujawnią się od razu ze swoimi wadami. Rozpoznanie manipulacji nie jest takie proste. Powiedziałbym, że potrzeba na to dobre kilka lat zdobywania wiedzy. Wiem to po sobie, interesuję się taką tematyką od lat, a dopiero niedawno poznałem niektóre ważne pojęcia jak sałatka słowna, silver bullet czy narcystyczne pchły. Co więcej pomimo posiadania dużej wiedzy, i tak co jakiś czas jakieś osobie toksycznej uda się mnie oszukać. Wcześniej powiedziałabym o niej, że to taka intrygująca osoba, wartościowa, mało takich na świecie. A potem okazuje się, że to potwór w ludzkiej skórze, i to zawsze wychodzi gdzieś po czasie. I mówię tu teraz o zwykłych znajomych, a co dopiero jak ktoś jest zakochany? Druga rzecz, każdy mądry po szkodzie. To tak jak z graniem na giełdzie, każdy głupi umie czytać wykres w lewo, i mówić, "o, a tu to była linia wsparcia, a tu była korekta, no wiadomo, że teraz pójdzie w górę". Ale jakoś czytanie w prawo już takie proste nie jest i 80% inwestujących traci. Trzecia rzecz, toksyczne zachowania czasem przejawia każdy. Więc nie wystarczy, że zauważy się red flagę i już. Wtedy trzeba by odsiać od siebie wszystkich ludzi i zostać pustelnikiem. To jest bardziej skomplikowane, trzeba dostrzec grupę, powtarzających się zachowań (których swoją drogą na początku narcyz ci nie pokaże). Czwarta rzecz, nawet będąc z dobrą osobą, może się ona zepsuć pod wpływem otoczenia, koleżanek, nieuczciwych prawników etc. Błędne przypuszczenie, że ktoś jest dobry albo zły i to tylko w nim siedzi w środku i nie mają na niego wpływu czynniki zewnętrzne ma swoją wymowną nazwę w psychologii - podstawowy błąd atrybucji. Gdyby te wszystkie rady wujków i cioci dobra rada działały nie byłoby przemocy domowej, ciężkich rozwodów itd. A tak nie jest i nie będzie. Konsekwencją jest współczucie i wsparcie dla wszystkich poszkodowanych i zdanie sobie sprawy, że każdy z nas może trafić na toksyka (w związku jak i w innych sytuacjach życiowych) i nie ma na to 100% skutecznych środków ochronnych. Tak działa świat.
 8. Nowy odcinek: A tu nawet video po angielsku z przesłaniem dla świata:
 9. https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-08-21/glod-w-hiszpanii-mial-byc-minimalny-dochod-zyciowy-a-sa-kolejki-po-darmowa-zywnosc/ Oj, coś nie wypaliło.
 10. Wziąłem się w końcu za Sagę o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego. Przeczytałem już pierwsze trzy części, w sensie dwa zbiory opowiadań" Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" i pierwszą część samej sagi, "Krew elfów". Teraz czytam "Czas pogardy" i równolegle "Jakie piękne samobójstwo" Rafała Ziemkiewicza. W międzyczasie przeczytałem też "Psychologię tłumu" Gustave Le Bon'a.
 11. Czytałem sporo o narcyzach, i właśnie w literaturze można znaleźć, o tym, że narcyzi tak lubią robić z siebie ofiary, bo nie odczuwają wstydu jak normalny człowiek. Kiedy inni ludzi mają problem z mówieniem o swoich problemach, narcyz ma odwrotnie, ze wszystkiego robi problem i przedstawia się wszystkim jako pokrzywdzony.
 12. Słyszałem o nim wcześniej, ale dopiero wczoraj zacząłem oglądać jego filmy. Dobry jest, fajnie przedstawia opisywane tematy. Najnowszy film od Szarpanek, "prawdziwa miłość to była tylko w NRD". XD
 13. Przede wszystkim odradzam wszelkie portfele online i trzymania pieniędzy na giełdach kryptowalut. Takie coś może upaść i tyle widziałeś swój hajs. Lepiej trzymać na deskopowym portfelu, czyli coś jakby program na kompie, na którym trzymasz krypto, i przede wszystkim jesteś właścicielem własnego klucza prywatnego. Sam używam portfela Exodus, na którym trzymam już dwa lata pewną sumę bitcoinów i ethereum (to portfel multi-walutowy). Ewentualnie dobry pomysł to zakup sprzętowego, przenośnego portfela, jak Ledger albo Trezor.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.