Jump to content

Enemy

Starszy Użytkownik
 • Posts

  3,047
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16
 • Donations

  20.00 PLN 

Enemy last won the day on September 1 2017

Enemy had the most liked content!

3 Followers

Contact Methods

 • Website URL
  https://ludomirblog.wixsite.com/mensrightspolska

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Interests
  Logika, ekonomia, finanse, psychologia, filozofia, historia, polityka

Recent Profile Visitors

20,865 profile views

Enemy's Achievements

Podporucznik

Podporucznik (13/23)

3.9k

Reputation

 1. Kelthuz przeszedł ciekawą drogę od libertariańskiego kuca zapatrzonego w Rothbarda i Rand do bardziej racjonalnego obserwatora świata idei i polityki. Rozmowa na plus.
 2. Ale to jest dobre: Gdyby ktoś nie wiedział to jest cover piosenki z moda Mroczne Tajemnice:
 3. Pewna feministka i samozwańcza ekspertka od przemocy, Anita Deskiewicz, prowadząca stronę "Mała rzecz. Miłość i inne przemoce" tak wypowiedziała się o książce Wojciecha Malickiego "Rozwód - Poradnik dla Mężczyzn": Kiedy autor książki spytał się jej gdzie niby w swojej książce namawia do gnojenia kobiet, matek, odpowiedziała tak: To nie pierwsza taka tragikomiczna sytuacja z nią w roli głównej. Tutaj np. również możemy zobaczyć jak wygląda dyskusja z tą feministką: https://wykop.pl/wpis/71064787/rozmowa-z-feministka-anita-deskiewicz-o-przemocy-c
 4. W obronie posłanki stanęła Koalicja Mam (taki kolejny klon Mamy Mówią Dość). Sami zobaczcie co tu się odjebało:
 5. Posłanka wpis usunęła, ale screeny oczywiście się zachowały: Niezła też była reakcja mediów:
 6. Dopiero było info, że w Polsce inflacja już spadła na 6,1%. Teraz info, że na Węgrzech inflacja spadła do 5,5%. Tam gdzie stopy procentowe były przez dłuższy czas niezmienione, a w ostatnich trzech miesiącach obniżane. Inflacja niższa niż w Czechach, które jako pierwsze podwyższały stopy: https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-wegry-w-lepszej-sytuacji-od-polski-stracili-tytul-najwyzszej,nId,7264896 A jeszcze niedawno Węgry były liderem inflacji w UE. I gdzie ci wszyscy ekonomiści od podwyższania stóp procentowych, jako jedynej słusznej reakcji?
 7. Tak sobie ostatnio czytam/słucham o MMT. Np. w takim artykule: https://obserwatorgospodarczy.pl/2020/06/30/czym-jest-nowoczesna-teoria-monetarna/ Albo w działalności takiego Fiat Money: https://twitter.com/fiat_money https://www.youtube.com/@fiat_money/videos I serio zastanawiam się gdzie tu jest niby błąd? Tak, to prawda, że państwo jest emitentem pieniądza, więc twierdzenie, że "państwo nie ma własnych pieniędzy" jest absurdalne. Tak, to prawda, że dobrze mieć swoją suwerenną walutę i płynny kurs walutowy, a przyjęcie euro to głupi pomysł, który wpakował na gospodarczą minę Grecja, Włochy i inne kraje Południa. Prawdą jest też to, że austerity nie działa, tylko pogłębia kryzys, zmniejsza wzrost gospodarczy i zwiększa bezrobocie. I wreszcie inflacja faktycznie często ma przyczynę podażową, taką jak wzrost cen surowców, dlatego podnoszenie stóp procentowych niekoniecznie pomaga. Tak było z ostatnią inflacją, którą spowodował głównie wzrost cen energii, żywności i produktów importowanych wpierw przez pandemię COVID-a i lockdowny, a potem wojnę w Ukrainie. I taki Glapiński dobrze zrobił, że nie podnosił stóp procentowych jak wariat, nie pogłębił stagnacji gospodarczej, nie spowodował wzrostu bezrobocia. I to jego prognozą, że na koniec 2023 r. będzie już w Polsce inflacja jednocyfrowa okazała się trafna, w przeciwieństwie do prognoz Leszczyny, Balcerowicza, Tyrowicz, a nawet Komisji Europejskiej. No, ale oczywiście zapraszam do dyskusji.
 8. "Chłopiec, który przeżył Auschwitz. Historia prawdziwa" - Tomasz Wandzel "Lifehacker. Jak żyć i pracować z głową" - Adam Pash, Gina Trapani "Żony SS-manów. Kobiety w elitarnych kręgach Trzeciej Rzeszy" - Gudrun Schwarz
 9. Po pierwsze wzrost płacy minimalnej wyższy niż we wcześniejszych latach wynika z dużej inflacji. Po drugie rzucanie samymi kwotami nie ma sensu. Żeby ocenić wpływ minimalnej na gospodarkę trzeba patrzeć na jej stosunek do średniej krajowej lub mediany. Ogólnie rzecz biorąc płaca minimalna do 50% średniej lub 60% mediany nie powoduje większych problemów z bezrobociem. Dokładnie o takich wartościach mówi ta dyrektywa unijna. Ekonomista Gabriel M Ahlfeldt, który badał optymalny poziom płacy minimalnej: "Jaka jest optymalna płaca minimalna? Nie schodź poniżej 38% średniej płacy, nie przekraczaj 50% - jeśli zależy ci na zatrudnieniu, zrób 58% - jeśli zależy Ci na zagregowanym dobrobycie. Regionalne płace minimalne łagodzą kompromis między zatrudnieniem a równością".
 10. Stowarzyszenie już oficjalnie zarejestrowane w KRS. Mogą dzięki temu zbierać składki, darowizny, starać się o granty, robić różne projekty, itd. https://www.facebook.com/schmorgpl/posts/pfbid0ZdCsvdpqkaSDxNVuQYiN4nbyohNqmsbeSkmuWFFgbwVvyEnmq1BdjVsGQ8LnDsMPl
 11. A tak w ogóle to dziś mamy Dzień Świadomości Alienacji Rodzicielskiej, obchodzony międzynarodowo. Tym fajniej, że taka informacja wyszła właśnie dzisiaj.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.