Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

bbking

Użytkownik
 • Content Count

  47
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralna

About bbking

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam taki problem, otóż ex mimo zawartej ugody nie chce mi wydać dzieci. Że mam nie przyjeżdżać i te sprawy, bo koronawirus. Napisałem jej, że jeżeli nie wyda mi dzieci w weekend, to będę zmuszony wezwać policję, które wejdzie, sprawdzi sporządzi odpowiednią notatkę i to wszystko pójdzie do sądu. Odpisała mi tak: Oczywiście nie mam koronawirusa, pilnuję się itd. Czy może ode mnie żądać takich informacji? Jakbyście odpisali?
 2. Dzięki bracia za info. Detektyw założył, ale dał też dostęp do lokalizacji mojego samochodu mojej ex żonie. Ona to z premedytacją wykorzystywała np sprawdzając gdzie pracuje. Prokurator bez werwy zajmuje się sprawą, działa jedynie na moje liczne telefony. Pytanie czy w tej sprawie brać adwokata, aby pociągnął ten temat? Pozew cywilny, odszkodowanie?
 3. Panowie, mam taką sytuację. Jakiś czas temu znalazłem geolokalizator w samochodzie. Ma to związek z tym, że ex żona śledziła mnie, aby zbierać dowody w sprawie o alimenty (że niby ukrywam dochody). Sprawę zgłosiłem na policji i po kilku miesiącach mielenia w prokuraturze mam informację, o tym, kto był właścicielem tego geolokalizatora. A był nim prywatny detektyw. Czyli ex jęczy, że nie ma pieniędzy, a na prywatnego detektywa ma (pewnie poszło na to w okolicach 5 do 10 tys zł). W lokalizatorze zabezpieczone zostały rownież ślady biologiczne (pewnie od tego, kto to zakładał). Mają go wezwać na przesłuchanie. Na bilingu jest nr z którym łączył się geolokalizator (jak mniemam był to telefon mojej byłej żony). Będę w pt na policji to dokładnie zapoznam się z aktami tej sprawy. Pytanie, co mogę z tym zrobić? Pozew cywilny? Z jakiej strony to ugryźć, aby pokazać obłudę mojej ex?
 4. Sprawa wygląda tak: Płaciłem alimenty 2200 na dwójkę dzieci. W kwietniu straciłem pracę z nie swojej winy, w związku z tym wniosełm pozew o obniżenie alimentów. Sprawa odbyła się na początku grudnia, sąd zabezpieczył postanowieniem alimenty z 2200 do około 1500 zł na dwóję. No więc na początku stycznia powiedziałem mojej ex, że skoro mam tyle nadpłaty, to w styczniu zapłacę 1300 zł i tak też zrobiłem. W załączeniu wrzucam tekst tego postanowienia. Nie widzę tam informacji rygoru natychmiastowej wykonalności. Ps. moja ex zgubila poprzedni tytuł egzekucyjny, w ramach którego chciała mnie zwindykować. Napisała pismo o wydanie duplikatu i w lutym jestem wezwany do sądu w tej sprawie, bo pewnie ścigała by mnie z starego. Co w związku z tym mogę zrobić? Dla mnie postanowienie jest nieprawomocne, ale jak ona chce mnie zwindykować to da się. A co z moją kilkutysięczną nadpłatą? Czy powinienem jakieś pismo wystosować do sądu, aby uwzględnił moją około 4 tys zł nadpłatę? Nie dzieje się to z automatu? Adwokat - mam, ale kiepsko się stara, bo jest słabo opłacany, bo nie mam kasy, dlatego męczę tutaj na forum braci
 5. Mam taką sytuację, że: Na początku grudnia miałem rozprawę o obniżeniu alimentów. Pod koniec grudnia, sąd wydał postanowienie, o obniżeniu moich alimentów o mniej więcej 1/3 tego co do chwili postanowienia płaciłem. Postanowienie działa na kilka miesięcy wstecz, gdy założyłem sprawę o obniżenie alimentów. No więc postanowienie wydane zostało 30 grudnia. 7 stycznia 2020 moja była żona uzyskała klauzulę wykonalności, z którym poszła do komornika. Przy czym, postanowienie nie jest prawomocne, i zostało od niego złożone odwołanie przez moją ex. W związku z tym, czy na podstawie nieprawomocnego postanowienia (bo te dopiero uprawomocnia się na 8 dzień od doręczenia). Mało tego, od postanowienia moja ex wniosła odwołanie, czyli jeszcze nie jest prawomocne na 100%. W związku z tym, skoro postanowienie jest nieprawomocne, to na jakiej podstawie komornik zajął mi kasę z konta? A dostałem pismo od niego, że działa właśnie na podstawie postanowienia z 30 grudnia 2019 i zaopatrzeniu w klauzulę wykonalności z dnia 07-01-2020 r. Czy ja czegoś nie rozumiem, czy to komornik działa bezprawnie?
 6. Mam zamiar w odpowiedzi na pozew wnieść o: - oddalenie wniosku i pozostawienie pełnej władzy rodzicielskiej; - skierowanie sprawy do mediacji; - skierowanie stron na terapię systemową (rodzinną); - przyznanie adwokata z urzędu, ze względu że nie stać mnie na samodzielne sfinansowanie. - oddalenie zasądzenia zwrotu kosztów postępowania, w tym kosztów zastępstwa adwokackiego; Pytanie o ten pogrubiony punkt, czy powinien się znaleźć. Chodzi o to, że naprawdę widzę potrzebę, aby dla dobra dzieci udać się na taką terapię, zwłaszcza, że wysłałem maile do kilku poradni i mają terminy pozajmowane na 1 miesiąc do przodu. Widać, że jest na to zapotrzebowanie, ludzie z tego korzystają. Proponowałem ex taką terapię, ale ona odmówiła i powiedziała, abym sam się zaczął na głowę leczyć. Czy w związku z tym, warto w to brnąć?
 7. Tak, chodzi o współdecydowanie o ważnych sprawach dzieci. Np w sprawach zdrowotnych itd. Czyli odpowiedzi ma być postawa kompromisowa? Typu: że zachęciłem ex żonę do wizyty u dietetyka, aby lepiej zbilansować dietę itd?
 8. Bracia, potrzebuję info, czy mogę w ospowiedzi wykorzystać nagranie z wizerunkiem osoby (rozmowa), która ma istotne znaczenie dla sprawy, i pokazania tego jak było. Czy ta osoba, nie wniesie aktu oskarżenia przeciwko mnie o nielegalne nagrywanie jej wypowiedzi?
 9. Bardzo kumaty gość. Merytoryczny. Tutaj Jedi przykładowy tekst: https://nowakonfederacja.pl/dramat-demograficzny-z-wielka-polska-w-tle-2/ Pytanie tylko czy ma ukończone 35 lat? To warunek konieczny aby ubiegać się o prezydenturę.
 10. Ok, dzięki za rady. Jeszcze pytanie, jeżeli mam nagranie z rozmowy z opiekunką, to jeżeli wykorzystam to jako dowód w sprawie (ona nie wiedziała, że jest nagrywana), to czy mogę mieć z tego powodu jakieś nieprzyjemności prawne? Może wnieść przeciwko mnie jakiś akt oskarżenia o wykorzystywanie wizerunku? Dodam, że na filmiku są też dzieci (czy mogę powiedzieć, że nagrywałem dzieci)? W sensie, czy powinienem się tego obawiać?
 11. Dzięki @Still Mam jeszcze pytanie. Rozprawę mam na 16 grudnia. Do kiedy mam czas na złożenie odpowiedzi do sądu? Muszę to sobie wszystko poukładać, zrobić wyciągi, udokumentować jej kłamstwa i wezwać świadków, np opiekunkę do dzieci, pracowała na czarno - ale moja ex twierdzi, że dzieci były pod jej opieką. Mam nagrany filmik, gdy opiekuje się dziećmi, przestawiła mi się, jako opiekunka i że finansuje to moja ex. Puszczę jej fragment na telefonie przed rozprawą i powiem, że mam tego więcej i że jedyne o co proszę, to aby mówiła prawdę, bo inaczej będzie krzywoprzysięstwo i kara. A opiekowała się dziećmi często. Moja ex oczywiście twierdziła, że dzieci są u rodziny i nie mogę ich zobaczy (wolała oddać dzieci opiekunce, niż mi, aby miała argument, że się nimi nie zajmuję). Opiekunka rozwieje tutaj wszelkie wątpliwości na moją korzyść.
 12. Jak już pisałem w innym wątku, jakiś czas temu, w wyniku utraty pracy powróciłem do PL, pracuję tutaj na etacie. Złożyłem pozew o obniżenie alimentów, na co moja była żona złożyła pozew o podwyższenie alimentów oraz pozew o ograniczenie praw rodzicielskich. Rozwód był za porozumieniem stron, bo uzyskała satysfakcjonujące z jej punktu widzenia alimenty. W dużym skrócie napisała (a w zasadzie jej adwokat - który jest specjalistą od tych spraw), że: Nie poczuwa się do pomocy w wychowaniu dzieci. Kłamstwo - bo uczestniczę w ich życiu, kontaktuję się ze szkołą z pytaniem o wyniki w nauce, tym co jedzą, zdrowiem itd. Kontakt jest sporadyczny oraz nieregularny. W ostatnich 4 miesiącach zajmowałem się dzieci w sumie przez około 4 tygodnie. Dezorganizuje im życie rodzinne, które jest stabilne gdy mnie nie ma. Wiadomo, utarta formułka. Że informuję, na 1h przed o wizycie. Była może jedna taka sytuacja, gdy byłem w miejscowości w której mieszka ona z dziećmi. Ponad to, chce mnie karać kwotą 500 zł, za każde naruszenie obowiązków wynikających z postanowienia sądowego (czyli np, że gdy nie będę mógł, zająć się dziećmi, gdy będzie moja kolej - to 500 zł kary). Poza tym, mam zwrócić koszty zastępstawa adwokackiego według norm prawem przypisanych. Ona - dziećmi zajmuje się kiepsko, była na 3 miesięcznym wyjeździe zagranicznym w celach zarobkowych, przez całe wakacje pracowała w zasadzie po 10h dziennie (praca sezonowa na czarno). Krótko mówiąc, w bieżącym roku to ona nie zajmowała się dziećmi i dezorganizowała im życie (były przez 3 miesiące u dziadków), co było jedna z moich motywacji do powrotu, a we wniosku przedstawiła siebie, jako biedną, uciskaną kobietę i mnie jako tyrana. Pytanie, czy powinienem brać adwokata - dowiadywałem się, około 4k zł, czy samemu próbować się bronić? Mam dużo materiałów filmowych, rozmów przez komunikatory jak było naprawdę itd.
 13. Tak. Mam. Ale się nie angażuje. Niestety kasa poszła na niego i mogę co najwyżej zrezygnować 😔 ale nic mi to nie da. Już lepiej mieć słabego adwokata niż żadnego.
 14. Cześć! Dopiero przeczytałem. Dzięki za wyjaśnienie. Właśnie jestem na etapie gromadzenia informacji w tej sprawie. Fakt jest taki, że sprawa ciągnie się od kwietnia, a ja nie byłem przygotowany na tak długie wydatki z tym związane. To nie jest tak, że nie chcę płacić, ale na 2600 zł mnie po prostu się stać. Mam komuś ukraść? Mam ciężką pracę której poświęcam 10h dziennie i czyli 220h miesięcznie. Więcej fizycznie nie dam rady. Sąd mi na pewno obniży, bo mnie w UK zwolnili, tylko dlaczego to tyle trwa i że muszę przez ten okres płacić. Przecież po drugiej stronie w systemie też muszą być ludzie którzy to dostrzegają chyba ?
 15. Tu nie chodzi o to, że ja pracuję na 1/4 etatu, tylko, że ona oficjalnie pracuje na 1/4 etatu, a w rzeczywistości pracowała dużo ponad 8h, dziennie, czyli więcej niż jeden etat. Sam pracuję na etacie, mam umowę o pracę W UK pracowałem w innej branży niż obecnie pracuje. Wynika to z faktu, że w Polsce nie ma takiego stanowiska pracy, w jakim pracowałem w UK. Inna specyfika pracy i zapotrzebowanie na usługę.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.