Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

rusti

Użytkownik
 • Content Count

  102
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

148 Świetna

1 Follower

About rusti

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Myślę, że dyskusja zmierza w złym kierunku. Ja nie uniosłem się dumą, a Mosze "posypał głowę popiołem". Jeśli ktoś zamierza dywagować na temat wiarygodności Mosze, to proponuję to przenieść do innego wątku, lub zostawić to właścicielowi tego forum. Szczerze mówiąc wolałbym tu poczytać jakieś konkretny w temacie, w którym wątek został założony.
 2. Oficjalna, rządowa mapa zarażeń koronawirusem (SARS-CoV-2) https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2 Od 30 marca 2020 r. do odwołania GUS nie będzie publikował szybkich szacunków wskaźników cen towarów i usług konsumpcyjnych https://stat.gov.pl/aktualnosci/od-30-marca-2020-r-do-odwolania-gus-nie-bedzie-publikowal-szybkich-szacunkow-wskaznikow-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych,283,1.html?fbclid=IwAR1CBuoCxjleiXaQaZeok_J080DIuE4GMtxD_-YP2WVdfJrMzgHLfONx20s Patrzę na to wszystko i własnym oczom nie wierzę.
 3. Ja to mam chyba umysł na ileś autystyczny, bo zawsze bardziej skupiałem się na tym co człowiek ma do powiedzenia, niż na jego emocjach. Po części masz rację, ale mimo wszystko artykuł, na który się on powołuje to prawda. To, że sporo ludzi umiera na koronawirusa to też prawda, ale czy to rzeczywiście powód aby zatrzymywać nasze gospodarki i ograniczać z tygodnia na tydzień prawa człowieka? Mocno mnie to niepokoi. No to wypisz, wymaluj wybiórczość godna naszych mass-mediów 🙂
 4. Nie wstawiam tego absolutnie aby udowodnić słuszność tego, o czym mówi ten człowiek. Bardziej szczerze mówiąc interesuje mnie wasza opinia na ten temat. Sam nie wiem co do końca myśleć, dlatego staram się zebrać jak najwięcej informacji. Jedyne w miarę aktualne statystyki dla Włoch i innych krajów UE znajdują się tutaj: https://www.euromomo.eu/ Niestety, z tego co widzę to operują na wykresach, a nie konkretnych liczbach.
 5. Myślałem, że to miejsce, w którym możemy przedstawiać treści kontrowersyjne, skłaniające do dyskusji i otwierające nasz umysł. Zresztą, zawsze wydawało mi się, iż jest to zgodne z ideami forum i podejściem do życia Marka. Film i człowiek na nim występujący nikogo nie obrażał, ale widzę, że nie zgadza się to z twoją osobistą opinią na ten temat. Wiele razy lajkowałem twoje wpisy, z którymi się zgadzam i sądziłem, że jesteś człowiekiem tolerancyjnym, o umyśle analitycznym, ale mimo tego otwartym i skłonnym do merytorycznej dyskusji. Masz uprawnienia administratorskie i to twoje prawo do skasowania posta i je szanuję. Co z tą informacją zrobisz - twoja sprawa. Mimo wszystko - pozdrawiam.
 6. Szwajcarski lekarz o COVID-19 https://swprs.org/szwajcarski-lekarz-o-covid-19/?fbclid=IwAR3Q_cVFyCasf_DImFVpmn9Ln5E6GaB13yb5IMqsxYICmXhGoqrNSWEhZNE
 7. Ależ z tego oświadczenia absolutnie nie wynika, że ma koronawirusa. Obejrzyj i wysłuchaj to wideo dokładnie - dowiedziałem się jedynie, że była intubowana! Absolutnie, nie twierdzę, że to jakaś próba manipulacji, ale chodzi mi po prostu o bycie skrupulatnie precyzyjnym. Edit: tu jest wideo Pani Katarzyny, bo widzę, że dziennikarze wp nie mieli odwagi podlinkować go bezpośrednio do artykułu: https://vader.joemonster.org/upload/rir/182245855c43ddeyt_1268309457.mp4
 8. Zastanawiam się kiedy społeczeństwo wyłączy emocje i włączy zdrowy rozsądek. Jak patrzę na to, że po ogłoszeniu "pandemii" spadła sprzedaż piwa Corona to śmiem twierdzić, że zatraciliśmy w większości resztę zdrowego rozsądku. Ockniemy się jak dotknie nas klęska mega kryzysu ekonomicznego, który zbliża się wielkimi krokami. Boje się, że dla wielu będzie już wtedy za późno. Problem groźniejszy niż koronawirus: https://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Czytelnik-Problem-grozniejszy-niz-koronawirus-n143669.html?fbclid=IwAR3T65SMOiPZo6p3VDQ17xZscRl7cl6KdTtnU2lnXY9qtt_mjZXfOLpYRvg
 9. "Panika nakręcana przez polityków groźniejsza niż koronawirus" https://biotechnologia.pl/biotechnologia/panika-nakrecana-przez-politykow-grozniejsza-niz-koronawirus,19532?fbclid=IwAR0pWd7HIMY72ZvHy-taFmpoC2tO1VUb7W0Bubywm3gKI2eqXRWwO9AXtD4
 10. W czasach kryzysu utrzymają się zawody tzw. pierwszej potrzeby. Dobry programista w dalszym ciągu się utrzyma na rynku - pod warunkiem, że nasza władza nam internetu nie wyłączy.
 11. Zgadzam się co do przewidywań Absolutarianina, a na potwierdzenie dodam, że doświadczyłem tego empirycznie na innym kontynencie, do którego nie dotarł jeszcze feminizm, dobrobyt materialny i socjalny. Ubolewam tylko nad zamknięciem granic, bo ciągu najbliższych paru lat miałem w planach wyprowadzkę do Azji.
 12. Panowie, ogromny respekt za wzajemny szacunek i chłodną kalkulację w konwersacji. To chyba ostatnie miejsce, gdzie jeszcze można na ten temat porozmawiać bez emocji i z wzajemnym szacunkiem - czyli najpierw poznam twoje argumenty, a następnie się do nich rzeczowo odniosę. W ostatnich dniach jestem zmuszony do pracy w domu, a każde wyjście z niego wiąże się ze słuchaniem tylko i wyłącznie jednego tematu. Moja komórka i FB bombardowane są łańcuszkami w tej samej kwestii. Jeszcze chwila i zejdę z tego świata, ale na niesklasyfikowaną jeszcze chorobę "koronaświrusa".
 13. Udostępniłem ten film u siebie na FB i po godzinie musiałem post skasować. Jeszcze nigdy nie przeżyłem takiego ataku ze strony moich znajomych. Nikt nawet nie zadał sobie trudu aby film obejrzeć do końca i się nad tymi argumentami zastanowić. Zostałem nazwany debilem i byłem posądzony o wiarę w teorie spiskowe. Że "jeszcze chwila i powiesz, że to wszystko wina Sorosa". Mnie najbardziej przeraża fakt, że takiemu dajmy na to Januszowi z wykształcenia murarzowi wydaje się, że wie lepiej na temat koronawirusa od Doktora medycyny z filmu powyżej, bo "łon pieprzy głupoty, bo przeca w telewizorni co innego gadajo". Większość odpowiedzi na ten film to: "powiedz to ludziom z Włoch". Tymczasem jeśli popatrzeć na statystyki zgonów z powodu grypy z ubiegłego roku z Włoch, to wcale one nie rosną. Nie wiem czy to prawda, czy nie, ale z całą pewnością ktoś tu ewidentnie gra na najbardziej prymitywnym instynkcie przetrwania ludzi, a to całkowicie odbiera im możliwość chłodnego spojrzenia i oceny sytuacji.
 14. Loty cargo i powrotne dla rodaków nie są wstrzymane. Od znajomego wiem, że Niemcy nie wprowadzili takich restrykcji jak Polacy, że możesz wrócić jedynie rodzimymi liniami lotniczymi.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.