Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

rusti

Użytkownik
 • Content Count

  81
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

123 Świetna

1 Follower

About rusti

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Czasami jesteśmy z kimś wiele lat i wydaje nam się, że go dobrze znamy, a później przez zupełny przypadek dowiadujemy się, że jednak nic o nim nie wiemy. Powinna działać zasada - ufam, więc się upewniam co do zasadności mojego zaufania.
 2. W moim odczuciu to tam nigdy nie było z jej strony jakiejś chemii. Napatoczył się i nie było innego, to go wzięła bo się starał. Za granicą inny klimat, włoski język i panna stoi szerokim otworem. Wystarczy poczytać co piszą o zachowaniach naszych rodaczek za granicą.
 3. Jako osoba fizyczna. Z tego co widzę, to pozostaje mi zabezpieczenie dowodów i wysłanie przedsądowego wezwania do uiszczenia opłaty. Historia, którą mi przedstawił kompletnie się moim zdaniem nie trzyma kupy. Do tego przestał w ogóle odpowiadać na sms-y. Nie popieram, ale dobrze, że mi uświadamiasz, że są ludzie, którzy nie mają skrupułów tak robić. 🙂
 4. Witajcie bracia. Dałem ciała. Sprzedawałem laptopa na OLX z wysyłką inpostem za pobraniem. Dogadałem się z gościem na sms co do wysyłki i kwoty pobrania. Mam całą historię rozmowy w telefonie łącznie z danymi kupującego. Podczas generowania etykiety mulił mi internet i po odświeżeniu strony nie zauważyłem, że nie było już zaznaczonej opcji wysyłki za pobraniem. A zatem człowiek, do którego wysłałem przesyłkę dostał ją bez pobrania 1500pln. Zorientowałem się dopiero po dwóch tygodniach zaniepokojony brakiem wpływu na konto. Teoretycznie chroni mnie Kodeks Cywilny: Art. 535. kc [Umowa sprzedaży] Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę. a jak nie zapłaci: Art. 405. kc [Bezpodstawne wzbogacenie] Kto bez podstawy prawnej uzyskał korzyść majątkową kosztem innej osoby, obowiązany jest do wydania korzyści w naturze, a gdyby to nie było możliwe, do zwrotu jej wartości. Wysłałem zatem wczoraj wieczorem sms do człowieka z nr konta i prośbą o zapłatę. Brak odzewu do rana. Zadzwoniłem około godziny 10 do niego i nie odebrał. Po około pół godzinie oddzwonił i przedstawił historyjkę, że nie było go w domu podczas dostarczania przesyłki a kurierowi zostawił kopertę pod schodami swojego własnego domu i tam kurier zdeponował przesyłkę po otrzymaniu instrukcji telefonicznej. Pieniądze rzekomo zostawił, bo spodziewał się przesyłki za pobraniem i podobno kurier je zabrał - do tego nie wiadomo który, bo było ich kilku. Chwalił się, że ma kamery i można by to odtworzyć z nagrania, ale za późno się z nim skontaktowałem, bo materiał się już nadpisał. Facet złożył reklamację do inpostu i podał mi jej numer, ale wydaje mi się, że są znikome szanse na odzyskanie czegokolwiek - jeśli w ogóle ten człowiek mówi prawdę. Z jednej strony powinienem od kupującego domagać się zapłaty - nawet na drodze sądowej. Z drugiej wiem, że z mojej winy przesyłka wyszła bez pobrania. No a 3 aspekt to, że nie mam pewności czy ten człowiek w ogóle mówi prawdę. Początkowy brak kontaktu z jego strony i wymówki w stylu, że on nie będzie szukał w historii nr telefonu do tego kuriera, bo tego dnia dzwoniło do niego sporo osób wydają mi się naciągane. Ten brak reakcji po sms i pierwszym telefonie do dla mnie gra na zwłokę aby wymyślić jakąś wymówkę. Jestem w rozterce i mocno mnie to przybiło, bo to jednak sporo pieniędzy. To, że sytuacja w ogóle zaistniała z mojej winy - wiem, to bezdyskusyjne, ale czasu już nie cofnę. Możecie coś poradzić? Jak zachowalibyście się w takiej sytuacji?
 5. Właśnie przypomnieliście mi kumpla z czasów liceum, który dosłownie "wychodził" sobie naszą wspólną koleżankę. Było wszystko to co w normalnym związku. Seks we wszystkie otwory również - wiem, bo się chwalił. Sporo pomógł jej ojcu w czasie ciężkiej choroby, ponieważ kumpel pochodzi z rodziny lekarskiej, więc wykorzystali dobre znajomości. Po 3 latach koleżanka pojechała w odwiedziny do Włoch, do siostry, która była wówczas z Włochem. Tam przeleciał ją jakiś inny Włoch i zrobił dziecko. Kumpel przez rok zbierał się po tym związku. Nawet przestał się golić od tego doła.
 6. Dorzucę tu tekst, na który kiedyś natrafiłem w sieci. Nie jest mojego autorstwa, ale wydał mi się na tyle dobry, że aż go sobie zapisałem.
 7. Przepraszam, ale nie kumam twojej logiki. Od tego masz niezwisłe Sądy. Z punktu widzenia prawa i moralności - nie widzę różnicy.
 8. Dostaną podstawę. Znam przypadki takich osób, które miesięcznie z socjalu + nieoficjalny dochód dostają więcej niż pracownik etatowy. Dodatkowo jeśli nie wzięli ślubu z kobietą, to jej dzieci mają pierwszeństwo w przyjęciach do przedszkoli + inne benefity dla matki samotnie wychowującej dzieci.
 9. Chciałbym zauważyć, że sprawą pani K. Pana N i Pana C. już zajmowały się odpowiednie służby. od wydawania wyroków w polskim prawie jest Sąd.
 10. Przy całym szacunku do Ciebie Kolego. Żyjesz w świecie ideałów i doskonale Cię rozumiem, bo też tak mówiłem swego czasu. Obudź się. Ci co się wyłamują ze schematu znikają w dziwnych okolicznościach. Chciałbym napisać więcej, ale nie mogę z obawy o moje bezpieczeństwo. Paplaniną na forum nic nie zmienimy, a na co dzień musimy zmagać się właśnie z tym czymś, które wymieniłem wcześniej.
 11. Masz zamiar skonfiskować samochód, który nie należy do niego? Ludzie z koneksjami i tak będą unikać ewentualności, o których piszesz. Popatrz historycznie: Wymiar sprawiedliwości w kraju mamy bardzo skuteczny - niestety działa wybiórczo.
 12. Absolutnie NIE. Znam kila bogatych osób, które nie wykazują żadnych dochodów. Nie pytajcie jak to robią, bo sam nie wiem i myślę, że dla własnego bezpieczeństwa będzie lepiej jak nadal nie będę wiedział. Mają charakter alfa, mocne luksusowe auta, więc jeżdżą też agresywnie. Będą się wprost śmiali z takich przepisów. Podniesienie kar proporcjonalnie do zarobków uderzy tylko i wyłącznie w tych uczciwych (głównie etatowców) - tak jak podatki.
 13. Za to musi włożyć niewspółmiernie więcej wysiłku i zaangażowania od kobiety aby mu się to udawało.
 14. A wiesz, że coś w tym jest? Stan emocjonalny ma bardzo często bezpośrednie przełożenie na fizjonomię człowieka. Zaobserwowałem to u kobiety, kiedy zeznawałem jako świadek w sprawie podobnej do twojej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.