Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

icman

Starszy Użytkownik
 • Ilość treści

  602
 • Donations

  30,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

231 Świetna

O icman

 • Ranga
  Sierżant

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1685 wyświetleń profilu
 1. @Quo Vadis? Do mnie osobiście trafiło coś co kiedyś usłyszałem, że człowiek zaczyna się w momencie zapłodnienia a potem jest już tylko zmiana ilościowa.
 2. Dlatego, że bakteria jest formą życia. Zarodek jest używany w kontekście fazy rozwoju człowieka i zwierząt, zarodek a potem płód. Inna systematyka po prostu. Codziennie zabijamy jakieś formy życia. Pytanie, o które idzie spór to od jakiego czasu od zapłodnienia używać słowa człowiek?
 3. @Bonzo To raczej lojalność. Moralność jako definicja odwołuje się do systemu wartości, czyli dobro i zło.
 4. Czyli wnioskuje, że teraz: nie jesteś szczęśliwy, nie masz kontroli nad własnym życiem i nie doświadczasz tak świadomie jak byś chciał. Zmierzam do tego, że motywacją jest zmiana czyli nie akceptujesz tego co jest teraz a może nawet chęć ucieczki, jeżeli zastanowisz się poważnie nad motywacja i oczekiwaniami możesz dojść do ciekawych wniosków. Zachęcam do przyjrzenia się sobie i sytuacji, w której jesteś z pozycji jej twórcy.
 5. Jaka jest Twoja motywacja?
 6. icman

  Autoagresja

  Rozumiem, trochę przerobiłem tych schematów u siebie i zdecydowanie polecam. Wg mnie nie znajdziesz na zewnątrz rozwiązania. Nikt Cię nie nauczy jak masz być sobą. To co odczuwasz to informacja od Ciebie do Ciebie, tak naprawdę metoda jest nieważna. Możesz spróbować z góry czyli przez świadomość, wspomnienia, wewnętrzne dziecko itp. lub od dołu czyli przez ciało, Feldenkrais, Lowen i inni. Z naszego podwórka ja sobie cenię chłopaków z Tresury Matrixa.
 7. icman

  Autoagresja

  @bulletproof A na tej sesji hipnotycznej nie odkryłeś jaki program stoi za tym samokaraniem?
 8. Coś w ten deseń, tylko ja uważam, że ona ma pełne prawo tego wymagać, chodzi tylko o formę komunikowania swoich potrzeb. Lubię jak każdy po prostu to co robi, robi dla siebie, dla swojej przyjemności i komfortu bo reszta jest zakamuflowaną formą roszczenia a nawet manipulacji.
 9. Zgadzam się, ja całe życie w bloku i leniwa ze mnie gadzina, mnie jednak robotne kobity wkurzają i faceci zreszta też, nie da się ich zatrzymać i pogadać, ciągły myślotok i jak coś tam już powiedzą w odniesieniu do tematu to o słuchaniu zapomnij. Zdecydowanie wolę leniwe dziołchy bo mam wrażenie, że za tą pracowitością kryje się roszczenie. Lubie luźne relacje gdzie nie ma kontekstu ty to ja tamto. Niedopasowanie bardzo szybko wychodzi i kończy temat.
 10. @Orybazy Mi z tego wychodzi, że aby uznać coś za prawdziwe należy posłużyć się statystyką i logiką więc następuje tu efekt kuli śnieżnej. Co do grawitacji to wg mnie to tylko pojęcie do opisu zjawiska jakim jest spadanie rzeczy na ziemie mówiąc po chłopsku i przyciąganie się ciał posiadających masę dokładniej. Jednak umysł ze swoimi konceptami jest zawsze wtórny do zjawiska wg fizyki klasycznej, teraz panuje era kwantowa, wg której obserwator warunkuje zachowanie materii, więc empiria trochę wzięła w łeb. Wg mnie to wszystko się przenika i uzupełnia i na dobrą sprawę nie masz narzędzi by odróżnić złudzenia od niezłudzeń na poziomie konceptu czy też teorii a rozmawiamy o rozumieniu świata a nie o rzeczywistości, która istnieje poza opisem. Sorki za offtop.
 11. @Orybazy Ja pytam teraz bezpośrednio Ciebie, jak Ty odróżniasz? „Empiryczne obserwacje” jako stwierdzenie jest z lekka bez sensu.
 12. Wiesz, to co myślisz niekoniecznie musi być osią Twojego życia, to tak naprawdę pokazuje tylko co myślisz o sobie i nic więcej, myśli to nie rzeczywistość. Chodzisz w kółko po tych samych schematach w swojej głowie i twierdzisz, że jesteś bardziej oświecona od biednych matrixowców. Oświecenie to mit, kolejny schemacik. Jak się już porządnie zmęczysz to wyjdziesz z tego ponurego zamczyska. Na razie Ci tam dobrze po prostu, kwestia decyzji i odrobiny odwagi 😉.
 13. Spróbujcie wychować dzieci gadaniem, ni chu..ja. Tylko przykład działa. Jak ktoś chce to się zainspiruje i tyle. Jak dla mnie jedyna realna zmiana to zmiana siebie w kierunku swojego komfortu.
 14. @Lucid Nie chciałbym robić offa ale ciężko mówić o innych ludziach i innych czasach chyba, że w kontekście tego co my odczuwamy w związku z tym. Myślę, że na tym polega wzrost świadomości by poznawać siebie i swoje motywy zachowań. Ja na dzisiaj twierdzę, że wybieram dużo bardziej świadomie to w co chce wierzyć i przede wszystkim dlaczego to wybieram. Wracajac do tematu to moje rozkminy nie różnią się kompletnie od tych w tym temacie czy ktoś za tym stoi i dlaczego, to jest ta sama ciekawość i skłonność umysłu do szukania logicznych powiązań, bardzo to lubię i cenię strasznie za to to forum.
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.