Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

icman

Starszy Użytkownik
 • Ilość treści

  638
 • Donations

  30,00 zł 
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

255 Świetna

O icman

 • Ranga
  Sierżant

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1718 wyświetleń profilu
 1. Mi ostatnio lekarz powiedział, że z dziećmi i kobietami to trzeba inteligencją. A tak odnośnie tematu to bardziej rozczarowanie powstałe z kontrastu oczekiwań vs rzeczywistości, która jak się okazuje wcale nie jest taka oczywista i zależy od obserwatora. Można więc imo małymi kroczkami z ofiary przejeść na stronę odpowiedzialnego za swoje życie szczęście i emocje. Wszak to tylko perspektywa spojrzenia a nie ingerencja w zjawisko.
 2. Z mojego doświadczenia cały szkopuł polega na tym, że tym się nie da podzielić. To, że w Twoim życiu coś działa nie znaczy, że inni mają tak samo, całe piękno polega na zaufaniu sobie. Kolekcjonerów narzędzi jest mnóstwo, większość ma nawet doktoraty z pewnych metod. Dla mnie jedynym wyznacznikiem na dziś jakiemu ufam jest szczęście i tego Ci życzę dziś w Twoje święto.
 3. Pisałeś, że chcą dla Ciebie dobrze, nie wspomniałeś, że to rodzina - tak tylko dla jasności bo to nie ma znaczenia. Mi chodzi tylko o to, że oni wcale nie chcą by było Tobie dobrze tylko im, i tak samo Tobie o to chodzi. A za brakiem umiejętności stawiania granic stoi strach przed odpowiedzialnością i nie tylko. A starta kumpli okazała się stratą ale raczej nie kumpli. I mówię to z własnego doświadczenia.
 4. Jak postawisz granice to wtedy jak na dłoni widać intencje innych. Nie stawiasz ich po to by krzywdzić innych tylko by się czuć komfortowo we własnej przestrzeni. To jak oni odbierają Twój komfort to ich sprawa i nie jesteś za to odpowiedzialny. Jest tu jednak haczyk Jak postawisz granicę to już nikt poza Tobą nie będzie odpowiedzialny za Twój stan.
 5. icman

  Udany seks podczas debiutu.

  Wg mnie do udanego seksu potrzebne jest odpuszczenie kontroli a do tego potrzebne jest zaufanie do siebie i drugiej strony. Zdecydowanie ułatwia temat zwykła rozmowa co do oczekiwań. A żeby znać własne oczekiwania warto znać swoje ciało - także autoerotyzm jest potrzebny imo do udanego seksu.
 6. icman

  Oglądanie TV

  Przykuci do ekranu, treść jest wg mnie drugorzędna.
 7. Nie powiedziałeś nic o swoich emocjach w tamtej chwili a one są imo najważniejsze.
 8. Rozumiem. Ja chcę tylko zwrócić Twoją uwagę na to, że sama chęć pomocy komukolwiek jest często informacją, że to Ty potrzebujesz pomocy. Na dziś twierdzę, że jedyną pomocą jaką możemy komukolwiek ofiarować to zająć się sobą poza oczywistą pomocą w materii typu "pomóż mi przestawić biurko", a i to też tylko w poszanowaniu do własnych granic i komfortu.
 9. Ja bardzo się cieszę, że jestem Polakiem, lubię ten kraj i ludzi stąd. Widzę w sobie potencjał na bycie każdym z przytaczanych tu historii: zarówno kolaborantem jak i bohaterem. Nie interesuję się historią więc chciałbym tylko zwrócić uwagę na fakt, że za każdą liczbą w statystyce stoi człowiek ze swoim życiowym bagażem. Ludzka natura jest całkowita i mieści w sobie wszystko i wg mnie każda próba bycia idealnym, dobrym, bohaterskim z automatu tworzy przeciwieństwo.
 10. Tak, to też to jednak oprócz tego mam wrażenie, że kobiety są bardziej „zachłanne” w pozytywnym sensie na życie. Faceci mam wrażenie czuja się już w jakiś sposób uziemieni, znudzeni i cyniczni. Może kierowanie się przez większość życia logiką prowadzi do nudy?
 11. @Azizi Myślę, że tu chodzi o lojalność i odpowiedzialność (najczęściej wobec siebie i swoich wcześniejszych deklaracji), brak zgody na zmianę.
 12. To ja widzę temat wręcz odwrotnie ale mówię o przedziale wiekowym 40-50. Większość kobiet ma parcie na ruch, nowe, zmiany, szukanie czegoś. Faceci raczej stagnacja.
 13. Zawód to rozminięcie się oczekiwań z rzeczywistością, zmień to na co masz wpływ i po temacie
 14. Powiem Ci co zadziałało w moim życiu, zrobisz co chcesz. Ona ma prawo robić z siebie ofiarę. Nie ma sensu jej atakować. Wzbudzanie poczucia winy jest popularną strategia manipulacyjną, często nieświadomą. Kontakt z bratem zależy tylko od Ciebie i od niego. Próba pomocy choć bardzo szlachetna stawia Cię w pozycji "lepszego" co często jest ograniczeniem pola widzenia - brat może chcieć danej sytuacji mimo pozornego nieszczęścia. Pozwól sobie na emocje bez ataku, po prostu powiedz jej co o tym wszystkim myślisz, co czujesz, wywal kawę na ławę bez ataku, nie bój się emocji (złość) one pomagają stanąć po swojej stronie, wkurw jest idealny do nauki asertywności. To co Cię wkurza czy też po prostu wywołuje silne emocje jest wskazówką/informacją gdzie Cię boli i czemu warto się przyjrzeć. Polecam zając się sobą i tylko sobą, odpuścić innych i próby pomagania i naprawy świata. Mam dzieci i widzę, że mogę gadać jak mistrz psychologii a one i tak patrzą co robię i jedyne czego chcą to szczęśliwego ojca, który robi to co kocha i ma z tego fun.
×

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.