Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

icman

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  714
 • Donations

  30.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

300 Świetna

About icman

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

1852 profile views
 1. icman

  Medytacja

  https://www.youtube.com/user/EuphoniaORO/videos Polecam przesłuchać parę filmików tego Pana, bardzo logicznie tłumaczy technikalia medytacji z pkt widzenia Zen.
 2. Ty i tylko Ty określasz co jest brakiem szacunku a co nie, cała reszta to dopasowywanie się do statystycznie większościowych schematów i można tak długo ale po co?
 3. Podoba mi się, cyniczna ścieżka też prowadzi do siebie, natura postrzegania świata jest taka indywidualna a jednak po przekroczeniu umysłu staje się tylko sposobem na wyrażanie siebie i nie podlega ocenom poza własną prawdą.
 4. @Androgeniczna Z tego co ja czytam to widzę, iż traktujesz mężczyzn bardzo narzędziowo jako funkcję w swoim życiu i nie ma w tym nic złego to nie moralizatorstwo tylko to nie ma nic wspólnego z miłością imo.
 5. Ja mam Schrade SCHF26 - na razie git, dobrze wyważony i ma dwa chwyty. Z folderów EDC polecam Spyderco Tenacoius, wolę dziurkę niż kołek.
 6. Nie istnieje siła bez słabości tak jak nie byłoby dnia gdyby nie było nocy to tylko pozycjonowanie w dualnym aspekcie, jedno określa drugie. Możemy zakładać maski jakie tylko chcemy, siłacza, badboya, alfy, ofiary, słabeusza, atencjusza. Jak już się osiągnie próg zmęczenia, zaczynamy żyć w świecie gdzie nie potrzeba określać swojego stanu bo jest on taki jaki jest na dany moment i nie potrzeba więcej być lojalnym wobec własnego wizerunku, który jest martwy bo jest stały.
 7. W moim odczuciu te pytanie zakłada, że jesteś Ty i życie. Ja jestem życiem. To, że umysł wierzy w różne iluzje to jego sprawa ja nie muszę być wobec niego lojalny, on służy mi a kim jestem ja to nie mam zielonego pojęcia ale jestem życiem i to mi wystarcza aż nadto.
 8. Ignorowanie naszej zwierzęcej natury jest wg mnie taką samą amputacją jak sprowadzanie umysłu do nadbudowy, wszystko ma swoje miejsce i tworzy człowieka.
 9. Ja nie mam zielonego pojęcia czym jest miłość. Wszystko co do tej pory myślałem, że nią jest zanegowałem. Na dziś myślę, że można jej doświadczać ale nie za bardzo gadać. Najbliżej jej określenia wg mnie to: rozluźnienie i zaufanie.
 10. Chodzi mi o to, że cały czas patrzymy na to z innej perspektywy. Kto wg Ciebie będzie pracował nad kim? Ja wiem, że tak się mówi, tylko dla mnie to zwykłe gadanie na odczepkę, dlatego ciągnę Cię za język jak Ty to widzisz i jak to rozumiesz? Jeżeli nie masz ochoty w to brnąć to mów.
 11. Jak to rozumiesz? Kto ma się wziąć za kogo?
 12. To co piszesz to bardzo złożony temat i raczej nie da się go rozwiązać postami. Czegoś Ci brakuje to fakt, pytanie czego, pozornie wygląda, że uwagi drugiej osoby - pewnie jak byś zajrzał najgłębiej jak potrafisz na dziś, to zobaczyłbyś różne rzeczy, nierzadko związane z dzieciństwem. Szukanie na siłę zastępstwa jednoznacznie wskazuje na szukanie kolejnego dilera pewnego Twojego stanu emocjonalnego, za którym tęsknisz. Odraza jest przerzuceniem odpowiedzialności wg mnie, skoro ją czujesz to nie ma co jej wypierać a raczej polecam przyjrzenie się jej bo jest informacją od Ciebie dla Ciebie. Tak czy siak warto zaufać sobie i temu co się dzieje, często ukryty porządek rzeczy odkrywa się przed nami całkowicie niespodziewanie a rozluźnienie i odpuszczenie często to przyspiesza, szukaj komfortu dla siebie. Pozdrawiam.
 13. To jest proces, on się nie kończy wg mnie. Może po prostu czas na aktualizację oprogramowania czyli integracje doświadczenia z warstwą logiczną. Dobry kierunek wg mnie a może nawet jedyny.
 14. Chcesz żeby ktoś odwalił robotę za Ciebie, to nie ktoś a Ty możesz dać sobie ważność. Inaczej jest to zwykle szukanie narzędzia. Ja zacząłem od akceptacji siebie. Narzędzi jest od zajeba...a.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.