Jump to content

icman

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1,565
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  30.00 PLN 

Community Reputation

901 Świetna

4 Followers

About icman

 • Rank
  Starszy chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,421 profile views
 1. Imo myślenie to myślenie i nic więcej, przydaje się na etapie planowania i strategii oraz korekt w trakcie działania. Co do nastawienia to jest on jak atmosfera w grupie lub pracy, pomaga lub przeszkadza ale nie zastąpi działania. Teorie przyciągania, manifestacji, wizualizacji i inne tego typu są skuteczne wprost proporcjonalnie do wiary w nie, jednak one są dodatkiem do zaplanowanej strategii i działań a nie panaceum na szczęście.
 2. Bawiłem się kiedyś Nikonem D90 jak był jeszcze na topie i bardzo mi się podobał, teraz pewnie można go wyrwać dość tanio. Ze dwa obiektywy, ja lubię stałą ogniskową i coś sensownego z zoomem. Jest ciężki ale to przeszkadza przy dłuższych wędrówkach. Dla mnie telefon jest ok. ale nie daje jednak tyle przyjemności z obcowaniem jak aparat.
 3. Zgadzam się, że jesteśmy zwierzętami ale dlaczego to wyklucza wg Ciebie piękno tego świata?
 4. Wg mnie „ja” się nie rodzi, jest wynikiem treningu utożsamienia i wynika pośrednio z czynników środowiskowych. Dzięki temu, że dochodzi do fenomenu myślenia powstaje też dualizm z jednym końcem w „ja”.
 5. @maggienovak Znam osoby z lekkim zespołem As. i charakteryzują się pedantycznością w używaniu języka i logiki, zaniżoną empatią oraz trudnością w odbiorze komunikatów niewerbalnych.
 6. Życie jako takie jest tym co jest i nie ma do tego alternatywy, możemy się od niego odseparować myślami i stworzyć spójny opis według prawideł logiki ale nie uciekniemy od tego, że życie się żyje samo a my jesteśmy jego skutkiem a nie przyczyną. Dlatego będąc wtórnym zjawiskiem wobec siły istnienia możemy co najwyżej stwierdzić, że wiemy, że nic nie wiemy ale to nie jest rezygnacja a głęboki szacunek.
 7. Czy mąż był taki odkąd go znasz czy się zmienił po czasie jak Ty? Jeżeli chcesz coś zrobić ale po warunkiem, że on też to co za tym stoi?
 8. Przynajmniej wiadomo kto jest odpowiedzialny za 4 falę.
 9. Ja swoje stany utraty chęci/ woli do życia odczuwałem jako totalną bezsilność, bardzo zawężona perspektywa właściwe do uczucia „ja” i dyskomfortu przy interakcji ze światem. Poczytawszy trochę i obserwując ludzi zgadzam się z tezą, że w zależności od uwarunkowań osobistych reagujemy albo zaniżając energię (deprecha) lub zawyżając (np. pracoholizm lub inny izm) tak by nie czuć. Cel jest ten sam - nie czuć. Ja doskonale znałem przyczynę więc może było łatwiej, nie wiem, jakoś 1-2 lata jedyne miejsce gdzie czułem się znośnie to łóżko i you tube. Leków nie chciałem bo miałem przec
 10. @niemlodyjoda Jak dla mnie to dziewczyna w czerwonej kiecce chciała miło spędzić czas ale nie byłeś po prostu partią na życie i dzieci. Nie zdawała sobie raczej sprawy z Twoich oczekiwań lub opacznie je odczytała. Szkoda imo tej znajomości.
 11. Uściślając to tak powstała samotna mama a skąd się wziął bombelek to warto by się dowiedzieć. Matka nie chcąca alimentów jest podejrzana jak dla mnie bo tu przecież chodzi o standard życia i możliwości rozwoju jej dziecka. Związek (dobrowolny) polega na tym, że każda ze stron coś z tego dostaje, jeżeli jest to dla Ciebie oczywiste to ok ale rozważ czy nie jest to podobna emocja i naiwność co przy braniu kredytu na nowy gadżet.
 12. Jak świat światem jeden próbuje oszukać drugiego, skutek uboczny inteligencji. Nie sądzę jednak, że wiedza o tym to jakaś wiedza tajemna tylko zwykłe zakulisowe intrygi. Dlatego też uważam, że czas i uwaga to jedyne realne waluty i wartości, każdy nimi rozporządza wg własnej woli. Większość urządzeń z ekranami ma jednak guzik włącz/wyłącz.
 13. Tak, każdy kto choć raz próbował coś osiągnąć wie, że dyscyplina jest nieodzowna i nie ma co się oszukiwać. Podziwiam i szanuję. Co do dzieci to moim zdaniem one w jakiś sposób, którego nie rozumiem do końca zabijają pożądanie kobiety do ich ojca. Dużym sukcesem jest jak zostaje przyjaźń i szacunek. Niech moc będzie z Tobą.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.