Jump to content

icman

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  1,362
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  30.00 PLN 

Community Reputation

725 Świetna

5 Followers

About icman

 • Rank
  Chorąży

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

3,005 profile views
 1. Taki jeden starożytny mistrz Zen gadał, że całkowite dostępne ludziom oświecenie jest jak spojrzenie w kosmos przez słomkę. Nie ma się co łudzić, że nie mamy ograniczeń percepcji ale dla mnie osobiście jest to paradoksalnie uwalniająca świadomość, potencjał bycia drobiną, która o tym wie.
 2. Większość naszych (ludzi) zachowań jest schematyczna i ja bym się nie oszukiwał, że znajdziemy lub my sami jesteśmy wyjątkami. Wiem natomiast z doświadczenia, że nie wraca się do kobiety, która nas zostawia lecz wiem również, że tylko własne doświadczenie jest coś warte.
 3. Imo nasz krąg kulturowy ma etykę tak ukształtowaną by pomagać słabszym. Samotna matka z dzieckiem jest w większości oczach widziana jako wymagająca pomocy. Na dziś mamy sytuację taką, że odgórne regulacje prawne doprowadziły do kolejnego podziału - szkoda. Ocena kto i w jakim stopniu zasługuję na pomoc lub nie jest subiektywna bo to subiektywne hajsy, czas i energia chyba, że zabrane w podatkach i dystrybuowane poprzez urzędników. Trochę kwadratura koła.
 4. No właśnie to napisałem tylko trochę to uprościłeś bo tam jest jeszcze parę innych czynników poza schematami podświadomymi. Jak spojrzysz na to dokładniej to zobaczysz, że emocja jest szybka ale sposób działania już jest mniej lub bardziej świadomy w zależności właśnie od uwarunkowań i natężenia tejże emocji.
 5. Każdy ma inny próg bólu. Rzadko kto zanim go osiągnie naprawdę coś zmienia w organizacji swojego życia.
 6. Też tak uważam, to w ogóle jeszcze następny temat: świadomość własnych intencji. Wiedza mnoży pytania. Dzięki za tytuł, wygląda ciekawie.
 7. Wg mnie reakcja emocjonalna jest szybsza niż świadoma ocena, uwarunkowanie sięga głęboko. Zauważenie siebie w swoim życiu to punkt zwrotny imo. Mi długo zajęło zrozumienie i doświadczenie, że w pracy ze sobą trzeba oprzeć się na metodach pośrednich, spryt w tropieniu własnych nawyków łącznie z tymi emocjonalnymi jest bardzo osobistą wycieczką.
 8. Większość ludzi a zwłaszcza mężczyzn myśli, że wiedza jest panaceum na bolączki życia. Wystarczy spojrzeć bardziej wnikliwe na siebie i świat i można spostrzec, że wiedza to tylko narzędzie w rękach świadomości. Do tego dochodzi uwarunkowanie lubię - nie lubię i okazuje się, że ten cały redpill jest użyty to samokastracji skuteczniej niż kobieta.
 9. Czytanie o tym jak ktoś odzyskuje sprawczość w swoim życiu jest zawsze budujące. Szacun za odwagę. U mnie większość rozkmin życiowych mogę sprowadzić do: nie uciekaj przed swoimi emocjami/uczuciami i znajdź do tego odpowiednie narzędzia a nie tylko myśl o tym.
 10. Dla mnie clou to zawsze było: „nie ustępuj na krok......błąd”
 11. Wiesz ile doktoratów napisano na temat tego co po +? Po latach rozkmin i doświadczeń widzę: tak to jest biologia i bardzo często widzenie czegoś jako problem ten problem de facto tworzy.
 12. Nie rozumiemy się. Twoja definicja odpowiedzialności podcina skrzydła i kreuje postawę ofiary. I jest kluczowa w tym wątku. Z mojej strony tyle.
 13. Pracowałem w usługach i nie zgadzam się z tym co piszesz ale każdy ma rację w swoim życiu. Przychodzi czas w życiu mężczyzny, że odpowiedzialność puka do naszych drzwi. To bardzo indywidualne co z tym zrobimy.
 14. @Wolumen Odnoszę wrażenie, że się spinasz i wkurwiasz na brata za to, że nie robi tego czego Ty oczekujesz w kontekście rodziców. I o ile jest to normalne i zrozumiałe o tyle nieefektywne. Znajdź inną strategie bo może po pierwsze problem leży zupełnie gdzie indziej a może w ogóle go nie ma. Co do warsztatu to uważam, że branża usług jakichkolwiek jest prosta do ogarnięcia jak są chęci i upór, jest duże zapotrzebowanie i małe ryzyko.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.