Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

.LaRs

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  262
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

706 Świetna

About .LaRs

 • Rank
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Nieokreślona

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam, mam takie pytanie, mam kolegę, którego kolega chciałby podjąć pracę za granicą. Ja jestem w stanie mu taką załatwić, czy według prawa można pobrać za to pieniądze np. 100 zł? Czy jest to legalne? Czy można za załatwienie pracy wziąć pieniążki?
 2. A rano budząc się obok niej nie chciałbyś w niej swojego pindelka zamoczyć? Dziwne trochę... na pewno byś chciał.
 3. Cześć, zastanawiam się nad kupnem auta. Co sądzicie o Leonie w wersji Cupra? Auto miałoby sprawiać przyjemność z jazdy oraz by mi się podobało. Wizualnie bardzo mi się podoba ale czy ktoś z was miał przyjemnośc nim jechać?
 4. Nie da rady przeskoczyć genetyki, można uprawiać sport, zdrowo się odżywiać a i tak umrzeć szybciej od osoby, która robi odwrotnie.
 5. Ja znam trzy języki: polski, angielski i niderlandzki. To, że znam, nie znaczy, że dalej się ich nie uczę i nie utrwalam, liczy się tylko i wyłącznie bycie konsekwentym w tym co się robi, codziennie chociaż trochę się pouczyć i nawet nie zauważysz jak dużo już potrafisz.
 6. Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Lipa by była jakbym musiał wrócić do Pl specjalnie aby złożyć podpis, plus 2 tygodnie na kwarantannie... Zobaczymy po weekendzie, skontaktowałem się z notariuszem i czekam na odpowiedź.
 7. Mógłbyś mi opisać jak to wyglądało? Trzeba isć osobiście czy można przez internet? Obecnie jestem za granicą.
 8. My nie chcemy tego domu, nie chcemy też tego kredytu spłacać.
 9. Mam pytanie, czy ja i moja mama dostaniemy pismo czy zrzekamy się spadku czy nic nie będzie? Mojej mamy luby mówił, że jak ktoś kojfnął w jego rodzinie to przyszło do niego pismo czy przyjmuje spadek.\ Może mi to ktoś pomóc zinterpretować?
 10. Jesteśmy w tym samym wieku, ja mam ok 53 tysiecy odłożonych i przez to nie chce mi się pracować, akutalnie mam bardzo małe koszty życia i mógłbym sobie na to pozwolić. Widzisz, na tym to polega, aby po pracy mieć siłę by zakasać rękawy i tworzyć coś, co przyniesie ci za te kilka lat pieniądze, za które będziesz mógł sobie spokojnie żyć i aby to było Twoim głównym źródłem dochodu. Skupiłbyś się w 100% na swoim celu, no ale jeszcze trzeba ten cel odnaleźć czego Ci jak i samemu sobie serdecznie życzę. Pozdrawiam.
 11. Zaakceptuj to, że masz w ogóle włosy. Są jakie są, ale są Twoje. Pozdrawiam Bracie .
 12. Tak, ja mam i chętnie się nimi z Tobą podzielę. 1. Oglądanie kontentu na YouTube w tym jezyku, który mnie interesuje wraz z napisami właśnie w tym samym języku. Dzięki temu śledzę tekst wraz z wymową i staram się zrozumieć filmik. 2. Załóż sobie konto na Duolingo. 3. Pobyt w kraju, w którym chcesz nauczyć się języka, obycie się z językiem poprzez słuchanie native speakerów. 4. Czytanie książek. 5. Myślenie w tym języku, tłumaczenie sobie czynności, które właśnie wykonujesz np. idę wynieść śmieci, gdy wrócę do domu umyję dokładnie dłonie itd. 6. Oglądanie telewizji, najlepsze będą bajki, wiadomości. 7. Często lubię sobie popatrzeć na to, jak ktoś gra, na tzw. streamerów, wchodzę wtedy na twitch i wybieram dany język i pokazuje mi jak ktoś gra np. anglik gra w grę Counter-Strike, jest do tego czat gdzie piszą ludzie w tym samym języku, ta osoba, która nagrywa grę często wymawia zadane pytanie na głos więc śledzisz wymowę przez native speakera i jednocześnie się jej uczysz. Do tego mam zainstalowany w przeglądarce tłumacz, gdy zaznaczę dany tekst z czatu od razu tłumaczy mi na język Polski. Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłem Pozdrawiam.
 13. Tak jak w temacie, jak spędzacie czas podczas gdy słuchacie różnych audycji, podcastów? Jeśli chodzi o mnie to wybieram przeważnie spacer, podczas jazdy samochodem, rzadziej podczas gry na kompie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.