Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

KolegiKolega

Użytkownik
 • Content Count

  220
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

337 Świetna

About KolegiKolega

 • Rank
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie byłem dziś w robocie, bo chyba jest sobota... Czy może jest piątek? A ch... nie chce mi się sprawdzać. I tak już nie byłem w robocie.
 2. Bzdura. Wojskowe samoloty transportowe charakteryzują się dość krótką droga rozbiegu i dobiegu, znacznie krótszą od cywilnych samolotów pasażerskich. Taki cywilny Boeing 737 w zależności od wersji potrzebuje 2000 do 2500 metrów rozbiegu, wojskowy Airbus M-400 tylko 940 metrów rozbiegu i 625 dobiegu. Największy wojskowy amerykański transportowiec C5M Super Galaxy z powodzeniem możne operować z lotniska z pasem 1700 metrów. Lądował na Okęciu największy na świecie, większy od amerykańskich, An-225 i nie było żadnych problemów z długością pasa. A na Okęciu jest 3690 metrów. Jak dobrze pamiętam to na samym CPK są planowane dwie równoległe drogi startowe o długości 3800 metrów każda. Więc nie będzie tych mitycznych 4 km. C5M Super Galaxy może być bez problemu przyjęty w bazie lotniczej w Powidzu - tam droga startowa ma 3300 metrów. Nie trzeba po to budować CPK.
 3. @brat mniejszy Jakiś młody ziomek tu na Forum ostatnio pisał, że chciałby sam zostać gangusem, tylko nie bardzo wie jak zacząć. Film instruktażowy jak znalazł.
 4. To jest bzdura oczywiście. I jak z tego wzoru wychodzi? Bardziej atrakcyjne są brunetki czy blondynki? Bo jeden woli brunetki a drugi blondynki.
 5. U buków lepiej stoi Duda. Na STS, na Fortunie dają za Dudę 1.45, czyli jeśli postawisz na Dudę złotówkę i on wygra, to oddadzą ci twoją złotówkę i jeszcze dostaniesz 45 groszy wygranej. Trzaskowski wyceniany jest na 2.70 na Fortunie i 2.85 na STS - postawisz złotówkę i nie dość że ci ją oddadzą, to jeszcze 1.70 zł albo i 1.85 zł wygranej zgadniesz. Pod warunkiem jednak, że Trzaskowski wygra.
 6. Nie wnikałem w temat, ale "między 0,1 W do 10 W" jest taka różnica jak między wypiciem 0,01 cm3 spirytusu a 1 ml. Jaka może tu być różnica w szkodzeniu?
 7. Myślę, że branża budowlana też to popiera!
 8. 5.8 GHz (od tego Wi-Fi 802.11ac) to fale mniej więcej o długości 5 cm. Klatka Faradaya nie musi być pełna - wystarczy, że średnica oczek siatki metalowej jest znacząco mniejsza od długości fali. Pokrycie wszystkich ścian pokoju, podłogi i sufitu siatka metalową o średnicy oczek 0.5 cm nie jest jakieś nierealne - dla chcącego nic trudnego. Pewnie byłby trochę problem w okolicach drzwi, tak aby po zamknięciu drzwi siatka się ładnie domykała na wszystkich krawędziach, ale to też da się zawsze zrobić. Na oknach coś w rodzaju metalowej moskitiery - przy okazji nie tylko 5G nie wejdzie, ale też i żadne inne robactwo. Zawsze na ścianach można dać folię aluminiową pod tapetą, a na podłodze pod parkietem. Tylko trzeba uważać na złączeniach i w narożnikach - nie może być przerwy! Byłem parę razy w życiu w serwerowniach w taki sposób zabezpieczonych przed szpiegami (serio, chodziło o szpiegów i było to jak najbardziej na serio i uzasadnione). Materiały do tego typu profesjonalnych zabezpieczeń są dostępne na rynku. Trzeba by poszukać. Pokój bezkomórkowy w każdym domu!
 9. Każdy może sobie zrobić eksperyment i "wystawić się" na działanie 5G już jutro. Wystarczy nabyć i uruchomić u siebie router Wi-Fi 802.11ac pracujący w paśmie 5 GHz i mieć go włączony 24 godziny na dobę. I będziesz mieć nadajnik 5GHz nie 300 metrów od siebie, a w pokoju obok. Jakoś do tej pory nie słyszałem o paleniu routerów Wi-Fi.
 10. @Mosze Red Co do samego ułaskawienia to się nie wypowiem. Na pierwszy rzut oka wygląda że masz rację: gość z sądowym zakazem kontaktów zamieszkał sobie razem z ofiarą, a wszyscy którzy powinni się tym interesować z niewiadomego powodu mieli to w dupie. Ale jak wiesz, życie czasem pisze takie scenariusze, że się fizjologom nie śniło. Teoretycznie instytucja łaski prezydenta służy do obsługi takich właśnie nietypowych, wymykających się przepisom historii. Tyle teoria. Jak było do tej pory i praktyce - sami wiemy. Jak jest w tym przypadku? Bez znajomości sprawy, bez dostępu do akt lub choćby jakichkolwiek danych ułaskawionego - nie jestem w stanie odpowiedzieć. Ja tak trochę off-topem wtrąciłem tu bardziej o "wolności prasy", niż o samej sprawie ułaskawienia. Otóż świętym prawem dziennikarzy jest dobierać słowa tak jak to uznają za stosowne. A moim świętym prawem jest nie dać się zrobić w bambuko i nie wierzyć za grosz tym sprzedajnym skurwysynom. (Dla mniej kumatych: mam tu na myśli całość braci dziennikarskiej, bez względu na to która strona ich obecnie wynajmuje).
 11. Chciałbym zwrócić uwagę Braci na parę szczegółów: Gazeta Wyborcza napisała: "Pan prezydent Andrzej Duda, jak podały wczoraj media, ułaskawił osobę skazaną..." Decyzja prezydenta o ułaskawieniu w tej sprawie nosi datę 14 marca 2020. Więc nie ułaskawienie miało miejsce wczoraj, a media podały wczoraj. Przy okazji, co dokładnie podały media? "pod koniec kadencji Andrzej Duda ułaskawił osobę skazaną". Czy 14 marca 2020 jest "pod koniec kadencji"? Oczywiście, jak najbardziej tak. Czy dziennikarze, którzy dokładnie zbadali sprawę i znali wszystkie jej szczegóły (wierzę w dziennikarską rzetelność) znali datę wydania postanowienia prezydenta? Z dużym prawdopodobieństwem mogę założyć, że znali. A jednak w swoim tekście zdecydowali się użyć określenia "pod koniec kadencji" a nie "14 marca 2020". Ich prawo, wolność prasy. 14 marca 2020 to było sporo przed pierwszą turą wyborów. A afera wybucha tuż po niej. To oczywiście może być przypadek.
 12. Pyk, kolejny filmik i 10 lat w plecy. Już 2070 jak widzę.
 13. @balin Tak mi się przypomniało, jak to w niedawnych wyborach do Sejmu było podobno sporo głosów nieważnych, bo logo Koalicji Obywatelskiej było kwadratowe i "młodzi, wykształceni z wielkich miast" przekreślali to logo zamiast postawić krzyżyk w pustej kratce obok. A tutaj postępowanie komisji wyborczej w 100% prawidłowe
 14. Aż sobie z ciekawości zajrzałem do tematu "Kawalerka" co ten prorok tam nawypisywał (bo ominąłem to wcześniej, za długie, nie warto czytać). No bzdury, po prostu bzdury tam nawypisywał. Czy ten człowiek wie, jaki jest poziom zadłużenia gospodarstw domowych w Polsce? Jak jest relacja tego zadłużenia do dochodów tych gospodarstw? Do PKB? Jak te relacje układają się w innych krajach, na Węgrzech, w Niemczech, we Francji, w Wielkiej Brytanii, "u Italiańca"? Jaki poziom można uznać za jeszcze bezpieczny? Jakakolwiek, poparta liczbami, analiza podaży i popytu na polskim rynku nieruchomości tam jest? Jakieś odwołanie do prognoz demograficznych, prognoz migracji? Prognoz wielkości produkcji budowlanej? Przecież tam nie ma żadnych liczb, żadnego odwołania do jakichkolwiek badań, do czegokolwiek. Takie tam rozkimy wioskowego głupka, który siedząc na progu swojej chaty dochodzi do wniosku, że samochody nie mogą jechać 80 km/h albo i więcej, bo przecież "szybci jak kuniem to nie da rady". Zgodnie z jego "modelem" rynku to brytyjski rynek nieruchomości załamał się definitywnie co najmniej 25 lat temu i do dziś się nie podniósł. Z powodu przegrzania, zbyt dużej dostępności kredytów. A dziś Brytyjczycy obecnie sprzedają swoje domy za 1/8 wartości. Że nic takiego nie obserwujemy w rzeczywistości? No to tylko gorzej dla rzeczywistości - prorok objawiony wszak nie może się mylić. Dajcie spokój. Jak coś napisze o zbieraniu cukini to chętnie poczytam. Za trudniejsze tematy niech się nie bierze, szkoda czasu na czytanie tej twórczości.
 15. Szacun. Szacun Gościu dla ciebie. Zostań tu, poczytaj. Będą z ciebie ludzie.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.