Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

c0rrupted

Użytkownik
 • Content Count

  8
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

19 Dobra

About c0rrupted

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Paliłem 15 lat. Udało się rzucić (3 lata niepalenia). To jest tak, że nie da się wrócić do kontrolowanego palenia. Jeśli nawet ktoś rzuca na wiele lat, wystarczy jeden papieros i wracasz do starej ilości papierosów. Koncerny tytoniowe wiedzą, że nikotyna zaburzona homeostazę, powrót organizmu do normalnej pracy bez nikotyny potrafi zająć (od roku do 5 lat). Ja brałem wszystkie produkty na niepalenie (nic nie pomagało - nawet wellburtin), i jeden mądry lekarz powiedział mi wprost - "to jest jak z tabletkami na odchudzanie dla grubych ludzi". Najlepiej zaakceptować świadomie ten ból, który wiąże się z odstawieniem i przyzwyczaić się do życia z nim.
 2. Przygoda z pracy: dział hr wymyślił, żeby wszyscy na karteczkach pisali sobie życzenia walentynkowe (90% firmy faceci) ludzie sobie pisali wierszyki typu: na górze róże na dole bez, ru**ał bym cię w du*ę też.
 3. Przysięgam, że złożę pracę dyplomową (magisterską) do końca kwietnia, a w tym semestrze akademickim obronię się. Po 10 latach. Coś psychicznie nie pozwala mi osiągnąć tego celu. Wydałem z powodu swojego lenistwa i braku dyscypliny na studia ogromne kwoty pieniędzy. Nie szanowałem zasad uczelni, ponieważ widziałem zgniliznę od samej góry. Był we mnie rys aspołeczny. Żałuję, że nie potrafiłem dać dobrego przykładu i przysłużyć się nauce, która mi tak wiele dała. Bracia, przysięgam że napiszę pracę dyplomową i obronię tytuł magistra. Codziennie do czasu złożenia pracy poświecę minimum 3h w celu napisania pracy. Moc obietnic z nami.
 4. Wydaje mi się, że dużo konfliktów w pracy jest spowodowanych słabą komunikacją: - nie informuje się pracowników, dlaczego jakieś decyzje zostały podjęte - efekt frustracja - nikt nie rozumie powodów z których jakieś decyzje zostały podjęte - wiara w plotki, a nie w sensowne zarządzanie - nikt nie bierze pod uwagę, kosztów konfliktu - myślenie krótkoterminowe Kultura pracy i zarządzania w Polsce jest słaba. Niestety konsolidacja władzy na każdym poziomie powoduje chyba takie zasady lub ich brak w pracy, po prostu bieda mentalna.
 5. Ja mam hipotezę, że ludzie mieszkający na wsi mają zazwyczaj wyższe standardy higeniczne. Wydaje mi się, że wynika to z gospodarowania przestrzenią. Przestrzeń domu musi być czysta, ludzie ze wsi wydaje mi się, że są bardziej skłoni do wyznaczania przestrzeni i przeznaczania ich do specjalnych celów. U mieszczucha zazwyczaj takich rozterek nie ma. Mogę się mylić.
 6. @Trevor Dzięki za zdanie. Słuszne. Podpinam pod ten wątek również bardzo ciekawą dyskusję.
 7. Cześć, chciałbym w tym wątku poruszyć temat mobbingu w pracy. Marek wspomina w audycjach o prześladowaniu w pracy, pomyślałem więc, że dobrze byłoby nazbierać trochę porad jak radzić sobie w takich sytuacjach. Moje pomysły i sposoby: 1. Pytania, czy znam ludzi którzy mogą mi pomóc zmienić pracę. Czy przeglądam na bieżąco rynek pracy? Jeśli nic nie zmienisz, prześladowanie samoistnie się nie skończy. Albo coś zmienisz albo dalej będziesz cierpiał. Chamy w pracy nie zaprzestaną Cię prześladować dopóki nie stracisz pracy. Ataki personalne będą eskalować, im bardziej będą bezkarni. 2. Rozegraj to na zimno. Nie reaguj agresją w pracy. Wiadomo że wkurw jest usprawiedliwiony, ale nie wybuchnij. Znajdź wentyl gdzie indziej, a najlepiej jak Marek mówi - na boksie. Taktyka chamów zazwyczaj jest taka, aby sprowokować Cię do wybuchu przy współpracownikach i kierownikach. Będą gadać "Widzisz, on/ona jest nieobliczalna, nie da się z nim/nią współpracować, ludzie się go boją" Tak, jak hejt w stosunku do Marka, będą chcieli zniszczyć twoją reputacje. Nie dawaj im amunicji do tego. 3. Dokumentuj wszystko, daty, spotkania, świadkowie, opisy ich zachowań. Opis ten wyślij do zaufanego przyjaciela z poza miejsca pracy. Trzymaj to w bezpiecznym miejscu - nie w pracy. 4. Zdobądź opinię. Sprawdź i rozmawiaj na ten temat. Nie wstydź się tego, że byłeś poniżany. Napisz o uju na forum. 5. Oglądaj materiały na youtube: 6. Dbaj o siebie. Marek gada o przemocy i widać jak negatywny wpływ ma to na zdrowie psychiczne i fizyczne. Kiedy praca staję się poligonem, ta toksyna z roboty wyleje się na ciebie w życiu prywatnym. a) nie obwiniaj się b) przygotuj się na najgorsze c) ogranicz kontakt z osobami toksycznymi w pracy d) myśl o sobie (oszczędzaj kasę) Tyle ode mnie, to mój pierwszy post. Pomagajmy sobie nawzajem. Poprawiajcie, korygujcie. Opisujcie swoje starcia w pracy. Dodajcie swoje porady.
 8. Cześć. Nie wiem czy ktoś to czyta. Mam plan na dołożenie treści, chcę nauczyć się pisać artykuły pomocowe i inne.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.