Jump to content

$Szarak$

Starszy Użytkownik
 • Posts

  3,292
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

2 Followers

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

14,124 profile views

$Szarak$'s Achievements

Kapitan

Kapitan (15/23)

2.2k

Reputation

 1. Każdy się obawia. Natomiast nie każdy arab jest terrorystą. A myślisz, że prawica we Francji ,,naprawi" kraj? Hmmm. Szczucie na imigrantów doprowadzi do jeszcze większych napięć. Takie tego skutki będą. Agresja rodzi agresję.
 2. Mylę się? No cóż, więc sprawdźmy definicję demagogii oraz rasizm Demagogia - Współcześnie oznacza to kłamanie na rzecz wygranej w wyborach lub schlebianie wyborcom, np. rozdawanie tzw. kiełbas wyborczych. Za demagogię uważane są kłamstwa, składanie popularnych i efektownych, ale niedających się spełnić obietnic, albo składanie obietnic bez intencji ich realizacji, schlebianie masom, szukanie kozła ofiarnego, stosowanie nielogicznych, ale przekonujących argumentów. Rasizm - to rodzaj uprzedzenia, którego podstawą jest rasa i charakteryzuje się obecnością postaw, przekonań o gorszej naturze osób przynależnych do innej rasy. Znaczenie to jest bliskie pojęciu etnocentryzmu- doktrynie społecznej lub politycznej, która stara się dowodzić, że u podstaw różnic społecznych, ekonomicznych, edukacyjnych oraz w traktowaniu przez prawo tkwi rasa danej jednostki. Uznaje się też, że jest to „zespół poglądów, według których istnieją naturalne i wrodzone różnice między rasami ludzkimi, co musi prowadzić do dominacji jednej nad pozostałymi”.
 3. Widzę, że zabieg siania demgogii przez prawicę został już rozpoczęty. Masowo na internecie, widzę straszenie, jakoby stada imigrantów już niszczyły kraj. To jest taki wręcz książkowy przykład demgogii. Granie prawicy na emocjach ludzi, wyolbrzymianie problemów. ,,Stada ciemnoskórych imigrantów zasiłkowych'' - samo w sobie wiele mówi. Czyli o zwyczajnej pogardzie bo ,,kolor skóry" nie ten co trzeba + przypisanie oczywiście cechy negatywnej ,,zasiłkowych". Ale i tak niektórzy będą się kłócić, że to nie rasistowskie chodź właściwie w tym co jest napisane, największy problem to kolor skóry - czyli czynnik genetyczny. xD
 4. Wyjaśnienie już jest i je podałem. Filmy z tych sytuacji też są, więc no. Long-range acoustic device (LRAD) (ang. urządzenie dźwiękowe dalekiego zasięgu) – urządzenie dźwiękowe, wytwarzające dźwięk o bardzo wysokiej głośności, który jest słyszalny na dużych odległościach. Jego głównym celem jest emitowanie fal dźwiękowych, które będą wywoływały u odbiorcy nieprzyjemną reakcję i wpływały na jego zachowanie poprzez odstraszanie. Urządzenie może także pełnić rolę wzmacniacza dużej mocy, który nie wywołuje negatywnych reakcji u słuchacza i nie powoduje bólu.
 5. ,,Powiedziano, że to nie był pierwszy raz użycia w sposób nieprawidłowy broni przez tych konkretnych żołnierzy, że ich koledzy się bali, bo oni strzelali w kierunku nie tylko wycofującej się grupy osób, które forsowały granicę, które już się wycofywały, ale też w kierunku, w którym byli ich koledzy żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 poseł Konfederacji Przemysław Wipler, który uczestniczył w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego." Komentarz mój: No cóż, dalej bronić bezmyślnie, ale bronić. Co tam z prawa i zagrożenia dla innych ludzi (nie tylko imigrantów). Jeśli ktoś nie potrafi trzymać ciśnienia i strzela gdzie popadnie, to widocznie się do wojska nie nadaje.
 6. To trochę inna sytuacja. Teraz gdy mają problem również problem na granicy, nie mają zielonego światła raczej żeby walić od razu w tych ludzi gdy chcą przekroczyć granicę. To jest właśnie klucz. Jeśli chodzi o zatrzymanie konkretnie tych żołnierzy, to przekroczenie uprawnień naprawdę było znaczne. To nie było tak, że sobie strzelili w powietrze tylko najprawdopodobniej, chcieli zabić ludzi którzy nie stwarzali realnego dla nich niebezpieczeństwa. I ja wiem, nawet w tym wątku pojawiają się głosy bo Izrael to i tamto. Władze Izraelski ściga Trybunał Karny a oni sami przegrywają wojnę informacyjną. Brak samokrytyki i opanowania emocji prowadzi donikąd. Śmigłowce wleciały na 1km czy dwa? Zestrzelić! Kryzys na granicy? Strzelać we wszystko co się rusza. Przez takie podejście można doprowadzić do wielkiej wojny. Już Erdogan zestrzelił myśliwiec rosyjski, to potem ktoś ,,przypadkiem" zbombardował Tureckich żołnierzy. Jakby znowu odpowiedział, to pewnie by była wielka wojna. https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-tureccy-zolnierze-zgineli-w-syryjskim-idlibie-rosja-nie-powi,nId,4352424#crp_state=1
 7. Wojna hybrydowa a nie wojna taka, jak się powszechnie wydaje. To jest znaczna różnica. Inaczej podchodzi się do prawa, jak jest wojna rzeczywista a nie, jak potocznie się mówi - hybrydowa.
 8. Prawda jest taka, że trzeba też pilnować prawa. Nie może być tak, że jeśli ktoś jest żołnierzem i stoi na granicy to nie musi go przestrzegać. Tak to nie działa. Stanie na granicy, nie daje immunitetu do strzelania ludzi kiedy się podoba. No sorry. Wiecie dlaczego Batman jako ten dobry miał tyle okazji, żeby zabić Jokera, tego nie zrobił? Bo NIE CHCIAŁ stać się mordercą, jak Joker. I tak samo my, chcemy być tym dobrym policjantem a takie sytuacje równają nas z żołnierzami białoruskimi.
 9. NATO twierdzi, że ponad 300 000 żołnierzy jest obecnie w wysokiej gotowości. Kraje NATO „bez problemu przekroczyły” cel, jakim było umieszczenie 300 000 żołnierzy w stanie wysokiej gotowości, w związku z zmaganiem się sojuszu z zagrożeniem ze strony Rosji, oznajmił w czwartek wyższy rangą urzędnik sojuszu. W następstwie inwazji Moskwy na Ukrainę w 2022 r. przywódcy NATO zgodzili się na znaczne zwiększenie liczby sił, które dowódcy sojuszu będą mogli rozmieścić w ciągu 30 dni. „Oferty złożone przez sojuszników znacznie przekraczają ustaloną przez nas kwotę 300 000” – oznajmił urzędnik, zastrzegając sobie anonimowość. „To są siły, o których powiedzieli nam sojusznicy: «Są do waszej dyspozycji od teraz na tym poziomie gotowości»”. Nacisk na to, aby więcej żołnierzy było gotowych do szybkiego reagowania, stanowi część szerszej zmiany planów NATO mających na celu powstrzymanie potencjalnego rosyjskiego ataku, co zostało zatwierdzone na zeszłorocznym szczycie.
 10. Ale jajca. Przewaga KO maleje a rośnie szybko PiS. Kto wygrał wybory do Parlamentu Europejskiego? Wyniki late poll pracowni Ipsos pokazują, że najwięcej głosów - 37,4 procent - zdobyła Koalicja Obywatelska. Prawo i Sprawiedliwość zdobyło 35,7 procent głosów, Konfederacja - 11,8 procent, Trzecia Droga - 7,3 procent, Lewica - 6,6 procent. Koalicja Obywatelska i PiS zrównały się w liczbie mandatów, które uzyskają w PE. Frekwencja wyniosła 40,20 procent. Wcześniejsze wyniki exit poll wskazywały na bardziej zdecydowane zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej. Wcześniejsze wyniki exit poll pracowni Ipsos, prezentowane tuż po zakończeniu ciszy wyborczej, a więc po godzinie 21, wskazywały na bardziej zdecydowane zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej. Według tamtych wyników KO zdobyła 38,2 procent, a Prawo i Sprawiedliwość - 33,9 procent głosów.
 11. @wrotycz Błąd logiczny. Zatrzymanie akurat tych żołnierzy miało miejsce z powodu naruszenia dość mocno prawa. Nie chodziło o samo wystrzelenie, tylko celowanie w uchodźców. Zwykłego użycia broni w powietrze było w maju kilkaset. Wnioski? Mogą jeszcze więcej, nawet jak trafią ,,przypadkiem" uchodźcę, prokuratorzy i ŻW będą bały się o swoje głowy. To jest jawne poszerzenie praw dla żołnierzy. A tak poza tym, miałem rację część 2. Teraz policja poinformowała, że na granicy policjanci będą mieli broń krótką.
 12. I co w związku z tym, że są? To nie ma wielkiego znaczenia. Wybory do europarlamentu z resztą też. Co innego prezydenckie albo parlamentarne a te.
 13. I kto miał rację? Szarak... Tusk właśnie zlecił Kamyszowi, by przygotował propozycję zmian w Polskim prawie. Tak, żeby żołnierze mogli więcej.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.