Jump to content

mph25

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  428
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2
 • Donations

  0.00 PLN 

mph25 last won the day on July 28

mph25 had the most liked content!

Community Reputation

474 Świetna

About mph25

 • Rank
  Starszy Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

531 profile views
 1. Zastanów się nad wyjazdem - chyba że masz twardą psychę i niejedno w życiu widziałeś. Trafisz na pokoju na ćpunów, pijaków i najgorszy sort - to nie czarnowidztwo ze szklanej kuli, tak tam po prostu jest. Nie masz jakiegoś kumpla który też chce wyjechać? razem zawsze raźniej niż samemu. Kumpel ostatnio był w Holandii na magazynie, w pokoju miał gościa ściganego listem gończym z Polski, dwóch pijaków, jednego ćpuna i jednego w miare normalnego. Nie chce Ci odradzać wyjazdu ale musisz się zastanowić czy warte jest to tych 1500~ euro.
 2. Szukam rozwiązania, po prostu podaje Ci koszty życia jak to wygląda. Ja nie pracuje w branży w której będę za 5 lat zarabiał dwa razy tyle co teraz. A wiecznie z rodzicami nie chce mieszkać bo sytuacja nie jest kolorowa, nawet pomimo tego że się dokładam do zakupów, opłat. Gdybym zarabiał 4-5k netto to nawet nie myślał bym o wyjeździe za granicę, wystarczyło by mi na spokojne życie. Tak mieszkam z rodzicami natomiast sytuacja jest nieciekawa i podchodząca pod patologie dlatego żeby zachować jako takie zdrowie psychiczne myślałem o wynajęciu kawalerki. To co napisałeś o wyjeździe za gr
 3. Po części to prawda po części nie, wynajem kawalerki + opłaty to 1300 miesięcznie, jedzenie, ubranie, bilet miesięczny, chemia to z 1200. Jestem na 0 bez samochodu, wakacji odkładania pieniędzy na coś dla siebie.
 4. ... Nie jestem żadnym Archem nie chce mi się nawet tego komentować, niech moderatorzy czy administrator sprawdzi. Bassfreak też nim nie jest, resztę użytkowników średnio kojarze
 5. Jak patrzyłem na oferty pracy na widlaki do Niemiec to zarobki 1700-2000 euro netto
 6. Myślę jeszcze o pracy jako operator CNC ale kazdy mówi że to praca na wymarciu przez automatyzację.
 7. Myślałem o kursie na widłaki, suwnice, może sep. Albo może do jakiejś fabryki mebli lub drewna tak jak teraz pracuje. Sam nie wiem jak to rozegrać.
 8. Zgadza się, natomiast wolałbym znać chociaż ten poziom B1 zanim wyjadę.. mam dwie osoby z bliskiego towarzystwa które tak pojechały bez znajomości języków i chodziły z google translatorem po hali produkcyjnej, ludzie mieli ich za przybyszów 3 świata.
 9. Cześć, pracuję obecnie na produkcji w firmie produkującej meble, obsługa wiertarek przelotowych gomad, pił pakietowych .. kasa.. 2700 netto. Generalnie nie mam nic, mieszkania(mieszkam nadal z rodzicami) 27 lat.. samochodu - po prostu mnie nie stać zarabiając takie pieniądze, dlatego myślę o wyjeździe za granicę, nie teraz - ale tak za 2 lata kiedy opanuje Angielski/Niemiecki do komunikatywnego poziomu (przynajmniej B1) w co warto zainwestować? jaki kurs? widlaki? jest coś jeszcze ciekawego czym warto się zainteresować? dzięki.
 10. O ja pier.... edging przez tyle lat.. stary.. słuchaj jak chcesz poprawić swoje samopoczucie, to kup w aptece witaminę b6 50mg, i bierz jedną lub dwie dziennie, ludzie piszą że przy flatlinie pomaga (odpowiada za dopamine i serotonine) dawka jest kilkatysięcy razy większa niż dobowe zapotrzebowanie. Kosztuje 5-7 złotych a może drastycznie poprawić Twoje samopoczucie, spróbuj.
 11. Mam godzine dziennie na angielski no i w sumie tyle samo na niemiecki - te 2h dziennie mogę wygospodarować na dwa języki, więcej nie ma szans.
 12. Mam 2 lata żeby opanować język angielski do poziomu B2 i Niemiecki do poziomu B1. Angielski umiem na A2/B1 Niemieckiego w ogóle. Mam godzinę dziennie na każdy język i zastanawiam sie jak to efektywnie wykorzystać. Jeżeli chodzi o Angielski to obecnie przerabiam książki Arlety Witt, słucham fiszek, kanał Rock your English, i oglądam youtuba/czytam reddita. Niemieckiego nawet nie ruszyłem bo nie wiem jak sie za niego zabrać.
 13. Chciałbym przepracować rok czasu, i zmienić firmę na lepszą bo są takie możliwości, jednak muszę mieć minimum rok doświadczenia. Kwestia tego czy dam radę wytrzymać tam rok czasu jeżeli nic się nie zmieni w ich zachowaniu.
 14. Dzieki, tak Podkarpacie, skąd wiesz?
 15. Pewnie tak. Natomiast gdy zacznę mówić swoje to oni mnie niczego nie nauczą na złość.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.