Jump to content

maroon

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  4,004
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  31
 • Donations

  0.00 PLN 

maroon last won the day on August 23

maroon had the most liked content!

Community Reputation

7,311 Świetna

About maroon

 • Rank
  Kapitan

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

8,499 profile views
 1. Serio. W okolicach Stolicy nie ma już praktycznie działek do kupienia. Zostały spady i pod rezydencje za parę baniek. Gorzej, że ludzie w desperacji zaczynają wykupywać co się da w promieniu 60-80 km, co powoduje, że np. działka rekreacyjna, która pół roku temu kosztowała 30 tys., dziś kosztuje 100 tys. Z kim nie rozmawiam, to każdy załadowany w nieruchy pod korek. 🤔 Źle to wróży. Oj bardzo źle. Ciekawe jak w innych dużych aglomeracjach?
 2. Niemcom muslimy napędzają przyrost. Pytanie czy Hans Abdullah to już Niemiec, czy nieNiemiec? 🤔 Niemcy przehandlowały czystość rasową za przyrost populacji. Jakie tego będą konsekwencje w przyszłości nie wie nikt. Równie dobrze może powstać Kalifat Niemiecki.
 3. Raz kobieta nie będzie potrafiła nad tzipką zapanować, to i drugi i kolejny raz też. Ktoś w ogóle zna przypadek, gdzie po "wybaczonej" zdradzie pani stała się wzorowo wierną żoną /partnerką? Zakładając oczywiście, że w ogóle dowiedzieliśmy się o skoku w bok.
 4. Milion euro. 🤔 Moim zdaniem trochę mało na ryzyk - fizyk z nieruchami w modniastych okolicach za granicą. Za to na tanie immobilari na zadupiu w sam raz.
 5. Przecież to widać na pierwszy rzut oka czy jest szansa na interakcję, czy nie. Ostatnio w aptece, ładna blondyneczka, ja uśmiech, ona patrzy w przestrzeń, grobowa mina. Proszę, dziękuję, do widzenia. Nie napierdala się głową w mur. Gdybym bardzo chciał, to może bym jakieś zainteresowanie wzbudził, tylko po co?
 6. Ja mam PEN-a typowo do rozdzielni głównej, a potem do uziomu fundamentowego. Jak liczyć po całości to będzie ze 14 metrów. Grubość 4x25mm2. Jak u sąsiadów nie wiem, nie pytałem.
 7. I prawda i fałsz. Dymanie od tylca bez wazeliny jest ogólnie polskim sportem narodowym. W KAŻDEJ DZIEDZINIE. Nie ma tu znaczenia jakim typem jesteś. Ile mnie razy kontraktorzy dymali w tak subtelny sposób, że wychodziło dopiero po okresie gwarancyjnym to bym mógł pamiętnik napisać pt. "Ruchanie na dużych inwestycjach". Nie można tego PRL-em wciąż tłumaczyć. Na rynek wchodzą młodzi przedsiębiorcy i tak samo dymają jak starzy. Mentalność? Może i tak. Ale jak dla mnie to tragiczne prawo, które uniemożliwia dawania lekcji pokazowych
 8. Zależy od ekipy. Szanujące się rzadko robią dłużej niż 10h. Z tym że należy pamiętać, że budowlanka (i parę innych jobów), to często praca akordowa. Ile wyrobisz, tyle zarobisz - zazwyczaj wszędzie tam gdzie są stawki godzinowe. Lekarz np. też zasuwa na akord, tyle że ma dużo wyższe stawki. Więc ciężko to z etatem za biurkiem porównywać za ustaloną pensję. I last but not least. W budowlance wiele procesów technologicznych nie pozwala trzasnąć drzwiami i iść do domu. Jak się np. leje beton, to ludzie robią, aż wszystko będzie wyla
 9. Krupierka kasynie w GDA 3100 brutto i drugie tyle lub więcej z napiwków. Fakt, że to nie gastro, ale w dobrej knajpie kelner 100 może dostać bez problemów, a 10% to chyba standard. No ja wiem. Tylko za mniej nie było chętnych. Realia są takie, że tyle mniej więcej powinna "minimalka" wynosić w relacji do kosztów życia.
 10. Ja płacę kolesiowi do pomocy na budowie - przynieś, przytrzymaj, pozamiataj 25 pln/h do ręki. I czasem mi marudzi, że mało. 🤔 Więc w sumie się nie dziwię.
 11. Ale za szlachty relatywnie chłop miał mniejszy ucisk, ba, nawet wyzwoleńców masa była. Zresztą nie ma co porównywać, bo dziś największy ucisk jest wobec tzw. klasy robotniczej, a nie rolników.
 12. Trochę nie do końca. Oni są bardziej do Bałkan podobni - to jest dawny teren Cesarstwa Rzymskiego, wpływy bizantyjskie, bliżej im mentalnie do Włochów, niż Polaków. Mają też trochę mrocznych kart po rozpadzie Jugosławii, o których niezbyt chętnie mówią. Z pozoru mili i miękkcy, ale lepiej im na odcisk nie nadepnąć. Trochę też hipokryci w niektórych kwestiach narodowych i żyją z Niemców i Austriaków, więc z jednej strony im strasze w dupę wchodzą, z drugiej skrycie gardzą. Do Polaków fakt, mają jakiś sentyment, dużo Chorwatów studiowało w Polsce. No i kraj piękny i urozmaicony.
 13. Talibowie twierdzili, że w domach kilku ministrów znaleźli full hajsu. Nie zdziwiłbym się. Wszędzie to tak samo działa. CHAPIEMY!
 14. A co ci takie potwierdzenie na forum da? Mam znajomą internistkę. Twierdzi, że mniej więcej 70-80% to szczepki, przynajmniej u niej (podkarpackie). Ale czy jej na słowo wierzyć, nie wiem. Choć pokrywa się to z wypowiedzią pani Ordynator ze szpitala w Mediolanie, która twierdziła, że u niej 100% to szczepki. Btw. Zaszczepkowany podwójnie ojciec jest już TRZECI raz przeziębiony w ciągu 2 miesięcy. Nigdy takich problemów nie miał, brak chorób współistniejących, facet mnóstwo czasu na powietrzu spędza na swoim ogródku.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.