Jump to content

maroon

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  3,335
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24
 • Donations

  0.00 PLN 

maroon last won the day on June 23

maroon had the most liked content!

Community Reputation

5,355 Świetna

About maroon

 • Rank
  Porucznik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nie pamiętam, poszukaj sobie. A co ma do tego patriarchat??? Zasada ogólna i tyle. Statystycznie to pies i człowiek mają po 3 nogi. Z danymi jest ten problem, że je sobie można dowolnie interpretować, w przeciwieństwie do fizycznej obserwacji. Ale oczywiście możesz uważać, że kobieta to cudna wrażliwa istotka. Twoje prawo.
 2. Gdzieś ostatnio było badanie, że generalizacje i uprzedzenia są bardzo wiarygodną projekcją przyszłości i zmian jakie mogą nastąpić. Wszystko zależy, czy podejdziemy do ludzi jako masy, czy indywidualnie. Indywidualnie będą się różnić. Jako masa będą mieć określone wspólne tendencje. Ot, fenomen.
 3. Ale na czas trwania abonamentu ma się jednak wyłączność. 🤔 Chyba, że wprowadzimy abonament na zasób współdzielony, ale to już jest charakterystyka zasobu, a nie wada abonamentu. Weźmy taką piłę spalinową. Józek ją wypożycza, ale w umowie ma zapis, że w każdej chwili może się zgłosić do niego Tadek, że też by sobie chciał p̶o̶r̶u̶c̶h̶a̶ć̶ porżnąć. I Józek musi wtedy zasób na żądanie udostępnić.
 4. Drodzy moi. Ponieważ któraś już z rzędu osoba pisze do mnie na priv, czy bym jej nie nauczył pływać, uprzejmie informuję co następuje: 1. Szkoleniami podstawowymi zajmują się stosowne instytucje (np. YKP, ISA) oraz kluby mające ku temu uprawnienia, warunki, ubezpieczenia, bazę oraz sprzęt, a trzeba wiedzieć, że nie każdy takowe posiada. 2. Szkoleń śródlądowych jest od metra i ciut ciut zarówno stacjonarnych, jak i weekendowych. Za stosowną opłatą można się też dogadać indywidualnie z instruktorem. 3. Szkolenia morskie to dość droga impreza. W
 5. Ale ja zupełnie o czym innym mówię. 😁 Wy chyba chłopaki w piwnicach siedzicie. Dzień w dzień jest masa sytuacji, gdzie asertywność, "nie", "don't give a fuck", etc., NIC NIE DAJE, bo to jest inny level interakcji. Jak będziecie mieli spinę z Januszem sąsiadem, Januszem na parkingu, w sklepie, gdziekolwiek, o cokolwiek, to zobaczycie, że do sukcesu asertywności jest niezbędna podbudowa mową ciała - postura, spojrzenie, dopakowanie, etc., wszystko to ma wpływ na wzbudzenie respektu. Przeciwnik w bezpośrednim konflikcie ocenia waszą "pozycję nego
 6. True. Brak presji narobisz się, a nie zarobisz. Nie jest to oczywiście reguła, ale zazwyczaj praca po kosztach generuje później jakieś problemy. Często jest potem "a dej pan jeszcze w gratisie". Tani klient rzadko wraca.
 7. A bierzesz pod uwagę, że wielu mogło działać pod wpływem myszki lub żeby myszce zaimponować? Według mnie w cwaniactwie kobiety przodują. Od zwykłej kolejki w sklepie, po celowe zatrudnianie się na etacie, żeby zaraz zajść.
 8. Problem w tym, że sprowadzanie wszystkiego do patusa z nożem, to mocne uproszczenie. Jest masa tematów, gdzie Policja gówno może lub nie chce móc i pozostaje ci tylko droga przez mękę w sądzie. Tymczasem odpowiednia postura i aura "skurwiela" wiele tematów rozwiązuje od ręki.
 9. Wiadomo, że to ciężkiej i systematycznej pracy wymaga. Tyle, że alternatywy są miałkie. Jak pisałem. Obecnie sama asertywność to albo zaproszenie do eskalacji albo wręcz oznaka słabości. Oczywiście nie wszędzie, ale jak trafi na dużego Janusza, to żadna erystyka mu nie pomoże, bo Janusze na innej fali pracują. W sumie nie ma dobrego rozwiązania na obecne czasy. Może sztuki walki w połączeniu z medytacją? Ignorowanie po prostu i nie wchodzenie w konfrontację. Kiedy tylko się da.
 10. Oczywiście, że grozi. W sp. kapitałowych za niezgodne z ustawą o rachunkowości poswiadczenie spr. fin. (musi kierownik jednostki poswiadczyć, czyli w praktyce wszyscy członkowie zarządu) są 2 lata lub adekwatna grzywna. I jest to przestępstwo. Ale co pańci z podejściem "to twój problem" zrobisz? Pamiętam zlecałem kiedyś jakieś duże prace graficzne lasce. Podobno dobrej. Z polecenia. Zapłaciłem i poszło do druku. Okazało się, że część materiałów jest spierdolona, bo pańcia coś tam do druku źle przygotowała. Na pytanie kto za to zapłaci, też usłyszałem, że to mój proble
 11. Anegdota z życia z dzisiaj wzięta. Znajomy prowadzi jakąś poboczną spółkę, na trzeciego, mniejszościowego udziałowca ma WIELOLETNIĄ koleżankę, jest ona też w zarządzie - znają się 20+ lat, w firmie jest z 10 lat. Nie wnikam tu czemu akurat taki układ. Zbliża się termin składania sprawozdań finansowych. Znajomy dzwoni do laski "Słuchaj masz na mailu sprawozdanie, podpisz profilem, jak co roku i odeślij. 5 minut ci to zajmie." Ku jego zaskoczeniu laska mówi, że nie podpisze, bo ma umówioną kosmetyczkę. Znajomego zatkało, ale luz. T
 12. Nie ma zachowań bez ludzi. A co wsiurów. Wieś i lenistwo się wyklucza, chyba że mowa o patologiach dawnych pgr-ów. Na wsi dużo ludzi jeździ na rowerach, daje z buta, ma motocykle. Przy gospodarstwie zawsze jest robota, a nawet full mechanizacja nie oznacza leżenia do góry dupą. Na ogół je się też lepsze produkty. Knury i maciory to głównie domena miast i miasteczek. Osiedli-kurników, gdzie mieszka biedota mentalna, która raz w roku ma szansę się wyrwać do wielkiego świata. Karyny z urzędów, Janusze z magazynów, itp. przyzwyczajeni do wożenia wszędzie dupy autem.
 13. Dopakuj porządnie. Od razu 98% problemów zniknie, ludzie grzeczniejsi będą, laski się będą uśmiechać. W .pl trochę wracają lata 90-te. Musisz albo mieć byczy kark i trochę złota albo wyglądać jak zakapior po wieloletniej odsiadce - wtedy będzie wyczuwalny szacunek. Sama asertywność to zazwyczaj obecnie tylko zaproszenie do dalszej eskalacji. Opcjonalnie asertywność + boks, tak żeby w razie czego jednym strzałem wyjaśnić wątpliwości interlokutora i mieć czas na ewakuację. 🤔
 14. Daruj sobie taką prymitywną manipulację, naprawdę. Widać w jaki sposób yebana rządowa narracja działa. Masz gila, o kaaarwa, covid. Niezdiagnozowany. Naprawdę za takie coś powinno się strzelać. Bez diagnozowania. Grypy nie ma, przeziębień nie ma, zapaleń zatok, nosa, gardła nie ma, alergii nie ma, astmy nie ma, kataru siennego nie ma, niewydolności z powodu skrzywienia przegrody nosowej nie ma. Za to kurwa COVID jest. W każdej dziurze, włącznie z dupą covidiotów. Ja głosuję za odstrzałem debili. Sorry, chyba czas się radykalizowa
 15. Taka możliwość zaczyna pojawiać się gdzieś na horyzoncie. Niestety. Pytanie czy tylko tu czy bardziej globalnie (europejsko).
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.