Jump to content

maroon

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  7,488
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  74
 • Donations

  0.00 PLN 

maroon last won the day on March 13

maroon had the most liked content!

Community Reputation

14,987 Świetna

3 Followers

About maroon

 • Rank
  Major

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

24,305 profile views
 1. @sargon Oxfordshire ma obecnie ZEZ zero emission zone. A te 15-minutowe strefy są w propozycji planu na 2040, przy czym zarzekają się, że nie ma to ograniczać mobilności tylko stymulować rozwój lokalnej infrastruktury, co takie złe nie jest. Nie każdy kraj afrykański jest jak Nigeria. Ogólnie to bardzo mało jest.
 2. Ja regularnie przeglądam ogłoszenia działki /domy. Systematycznie zwiększa się podaż i wybór, ale ceny na pewno nie spadają, a wręcz lekka tendencja wzrostowa. Oferty domów od dewów to 700-1,2 mln, w zależności od lokalizacji. Nowy sensowny i wykończony dom poniżej miliona ciężko znaleźć. Ceny działek w najlepszym wypadku stoją w miejscu. Trzeba jeszcze też o inflacji pamiętać, która nie chce spadać.
 3. To jest bardzo dobre pytanie. A jedna z dość oczywistych odpowiedzi... poniekąd przerażająca. Ale znowu zależy to od punktu siedzenia. Nawet dla samej rozrywki nikt nie trzyma stu psów. A szczury i tym podobne zwalcza się, gdy się za bardzo rozplenią. Racja. Warto zwrócić uwagę jak wiele pińcet plusów i zasiłków jest przepijanych już obecnie. A gdy będzie totalnie "za nic"? @sargon świata wg. Zajdla nie da rady "na już" wprowadzić. Kraje rozwinięte, ok. Ale murzynowo na przykład? Czy jakieś Pakistany, Bangladesze, Indie z ponad miliardem ludzi j
 4. To mówisz o 60% społeczeństwa. 😁 Może więcej. W krajach rozwiniętych. W rozwijających się zdecydowanie więcej. Biedaka często nie stać na sklepowe alko. Trzeba też rozróżnić patologię, od takich co "lubią wypić", czy też wysoko funkcjonujących jak kto woli.
 5. Myślisz, że nagle ta większość stanie się ambitna, bo w końcu będzie mogła? Wątpię. Będą dragi, tania rozrywka i emocje, ucieczka w świat wirtualny, itp. stymulanty.
 6. Informatyzacja, to nie automatyzacja. Informatyzacja, to chociażby nauczenie pani Stasi "w Excela". Sama informatyzacja zazwyczaj guano daje, poza nabijaniem kosztów i niewielkimi zyskami na efektywności. Automatyzację natomiast to masz np. jak system automatycznie wysyła fakturę, czy inny dokument, do drugiego systemu i tam jest on automatycznie księgowany i idzie polecenie zapłaty. Większość dużych sieci handlowych ma takie systemy i wymusza na kontrahentach ich stosowanie. Oczywiście człowiek nadal jest potrzebny, chociażby do weryfikacji, ale już nie
 7. Tu chodzi o ideę. Wczoraj wszyscy łeeee, 3D gówno, figurki se drukują. A dziś rakiety kosmiczne tak robią. Nigdy nie wiesz, czy technologia, która dziś jest łeee, jutro nie zacznie się popularyzować. Po jej dopracowaniu oczywiście. Poza tym nie wszędzie na świecie projektuje się z 300% zapasem wytrzymałości jak u nas. W USA mega furorę robią ściany z traconego szalunku styropianowego. Pokaż mi tę technologię w Polsce? Pewnie atestów by nie przeszła. 😁 Tak jak w całej Skandynawii dom z bala 25-30cm jest ok, a u nas musiałby mieć prawie metr żeby nowe normy
 8. Skojarzcie ją z tym, co to opowiadał lasce jaki to okrutny ruchacz jest. Tylko żeby na trzeźwo zawsze był. Ktoś tu chyba opowiadał, jak chorom głodnom panne udawał i że współlokator będzie zakupy odbierał. I simpy kupowały i przynosiły żarcie pod drzwi.
 9. Hermionę vel Emmę Watson, to każdy pukać chciał. 🤔 Nawet w Slytherinie.
 10. Dziś tak. Ale wczoraj o tym też mówili, że pozłacane gówno i panie kto to kupi. A dziś coraz więcej ludzi się decyduje, bo nie trzeba się z miszczami murarskimi, tynkarskimi, elewacyjnymi, itp. użerać. Porotherm na pianę też kiedyś był be, a teraz nawet Ytonga na pianę murują. Bo szybciej, łatwiej i coraz częściej też taniej niż "tradycyjnie".
 11. Jak już, to coś takiego jak poniżej. Chinole np. masowo już używają automatów do kładzenia tynku (nie agregatu, nakłada i ściąga na gładko) . Zasadniczo już obecnie nie ma robota nie do wykonania. Problemem są jeszcze koszty i orientacja w otoczeniu + problem solving. Ale proste, powtarzalne prace? No problemo. Ekipa budowlana? 2 ludzi i dwa roboty. Czysto, szybko, równo i bez szlugów i browarów. I od pewnej skali również taniej.
 12. Napisz, że żartowałeś z tą biedą.
 13. Wczoraj słuchałem sobie audycji w esce rock. Bardzo straszyli AI i tym, że w perspektywie kilku-kilkunastu lat dobra połowa zawodów, w szczególności biurowych i tzw. gówno zawodów stanie się nie potrzebna. I tak się zastanawiam. Nawet jeżeli to jest prorocza wizja i niech będzie wprowadzony tenże dochód podstawowy, to czy większość ludzi sobie poradzi z nic nie robieniem? Cała masa ludzi nie ma żadnego hobby, poza tv, browarem i tyrką w robocie zero zainteresowań. I co gdy nagle zaczną mieć full wolnego czasu, którego nie będą potrafili sensownie zagospod
 14. Dla syna leśniczego będzie to trzeci wybór. Pierwszy to ministerstwo, drugi fucha w nadleśnictwie. Nie jesteś synem leśniczego? No pech.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.