Jump to content

Eskel

Starszy Użytkownik
 • Content Count

  328
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  100.00 PLN 

Community Reputation

931 Świetna

1 Follower

About Eskel

 • Rank
  Kapral

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Odbiłem się od dwóch uczelni. Niestety nie było możliwości aby ukończyć tylko studia magisterskie z zaliczeniem różnic programowych z inżynierskich. Na obu uczelniach powiedzieli mi, że różnic jest zbyt dużo i nie da się tego ogarnąć bo zajęcia by zachodziły jedne na drugie. Po przemyśleniu odpuściłem, bo zaczynanie od początku pięcioletnich studiów w wieku 40 lat, z dwójką młodych dzieci na głowie jest dla mnie chyba nie do przeskoczenia. Pracuję tam gdzie pracowałem, plus jest taki że atmosfera w pracy się trochę oczyściła i jakoś leci.
 2. "The sold two self-propelled 155mm French Caesar howitzers will benefit the Russians. The fact that they are located at the Uralvagonzavod plant tells us only that their disassembly and detailed study of their technology is ahead." Ruscy nie będą nimi walczyć, rozłożą je na części i przestudiują zachodnią technologię.
 3. Ukraińscy żołnierze sprzedali Rosjanom armatohaubice Ceasar podarowane przez Francję. Po 120.000 $ za sztukę. No żodyn się nie spodziewoł, żodyn... https://bulgarianmilitary.com/2022/07/05/ukraine-has-sold-two-french-donated-155mm-caesar-howitzers-to-russia/
 4. No nie wiem. Polacy w Niemczech też jeszcze do niedawna zbierali szparagi i podcierali tyłki starym Niemcom. A jaki był synonim słowa Polak? Złodziej samochodów. I niestety nie bez przyczyny. Polska jest teraz jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, z kolei Ukraina dokladnie na drugim biegunie. Mają bardzo dużo różnego rodzaju gangów, od złodziei przez handlarzy bronią, narkotykami, żywym towarem, aż po porwania na nielegalne transplantacje.
 5. Też za gówniarza jeździłem po wódkę, cukierki i chałwę, ale jeszcze za Leonida Kuczmy (jestem trochę starszy od Ciebie). Potem miałem długą przerwę i zacząłem jeździć już służbowo ale bardziej w głąb kraju. I niestety dalej niewiele się zmieniło, istny dziki wschód. Dalej nie przejedziesz stu kilometrów, żeby jakiś skurczysyn w milicyjnym mundurze Cię nie zatrzymał z żądaniem łapówki. Nie chcę tego samego u nas, a niestety im więcej Ukraińców będzie w Polsce, tym więcej takich zachowań będzie widocznych. Mam takie samo zdanie. Chyba w każdym znanym mi kraju prawa wyborcze
 6. Pożyjemy, zobaczymy. Do tej pory wysłaliśmy sprzęt wojskowy o wartości 2 miliardów euro + kupa szmalu na pomoc uchodźcom. Żeby się nie okazało że jedynym "zyskiem" będzie to że nie spadają nam ruskie bomby na głowę... które i tak by nie spadły. A nie, zapomniałem że jak sobie odbijemy Donieck to będziemy partycypować w jego odbudowie.
 7. Ukraina do momentu wybuchu wojny zachowywała się wobec Polski często w sposób arogancki, czasami na granicy wrogości. Według mnie nie ma żadnych powodów aby im teraz nadskakiwać, powinniśmy prowadzić z nimi politykę w sposób twardy bo mają teraz zerową pozycję negocjacyjną. Nie mówię że Zełenski powinien przyjechać do Polski i całować Dudę w stopy, ale niech przynajmniej nie pieprzą o sługach narodu ukraińskiego. Obawiam sie jednak, że nasz rząd nie ma tutaj nic do powiedzenia bo w tej kwestii zrzekł sie suwerenności na rzecz Amerykanów, którzy zawiadują tym cyrkiem.
 8. @Strusprawa1 co Tobą powoduje, że w tak niezmordowany sposób starasz się zmienić nasze spojrzenie na tę wojnę, czy na Ukrainę w ogóle? Muszę przyznać, że pisanie tak wielu postów musi być praco- i czasochłonne, a Ty cały czas próbujesz skruszyć w nas ten mur nieprzychylności dla Ukrainy. Nie wiem jak inni tutaj, ale ja nie jestem w stanie polubić Ukrainy, a propaganda waląca mnie w łeb jak młotek na pewno tego nie zmieni, a wręcz przeciwnie. Żeby nie było, tak samo nie przepadam za Rosjanami. mimo że kiedyś bywałem w sprawach służbowych i na Ukrainie, i w Rosji. Dla mnie ta cała granda to nic
 9. Ale @KolegiKolega nie napisał, że nic nie grozi Hiszpanii czy Francji, tylko że nic nie grozi Litwie. Zatem jeśli nic nie grozi Litwie, to dlaczego coś ma grozić Polsce? Szybki rzut oka na mapę i chyba od razu widać, że to Litwa ma gorsze położenie niż Polska. Poza tym Litwa jest nieporównywalnie słabsza militarnie od Polski. A do tego około 6% mieszkańców Litwy to Rosjanie.
 10. Nie rozumiem. Skoro Rosja nie może nic zrobić małej Litwie, to dlaczego ciągle przekonuje się Polaków że tylko pompując miliardy w Ukrainę uchronimy się przed bombami spadającymi nam na głowę? Zakładam, że według Ciebie Litwa jest bezpieczna bo należy do NATO. A wiesz, że Polska też należy? Dlaczego więc my bierzemy na siebie ciężar niewspółmiernie wysoki w stosunku do innych krajów?
 11. Wybitnie nie lubię tego argumentu. Ukraina walczy za siebie a nie za nas. Jak się komuś pali chałupa to ją gasi za wszelką cenę żeby mieć gdzie mieszkać, a nie z troski o to żeby się chałupy sąsiadom nie zajęły. Tym bardziej, jeśli chałupy sąsiadów są odgrodzone od tej palącej się chałupy pasem przeciwpożarowym (NATO).
 12. A elektryczne auta to nie wszystko. Przecież od 2030 będzie można w nowym budownictwie stosować tylko eletryczne ogrzewanie, a ileś lat później wszyscy będą musieli wymienić ogrzewanie na eletryczne, nawet gazowe bedzie zabronione. W Polsce jest około 6 mln budynków mieszkalnych, niech każdy potrzebuje ogrzewanie o mocy 10 kW to mamy w zimie zapotrzebowanie na kolejne 60 GW. A fotowoltaika w zimie praktycznie nie działa.
 13. Była o tym mowa w wątku o Fit for 55 Szacunki mówią, że zastąpienie wszystkich spalinowych samochodów elektrykami spowoduje pięciokrotnie większe zapotrzebowania na prąd. Na tę chwilę polskie elektrownie mają moc około 45 GW, czyli żeby zaspokoić takie zapotrzebowanie brakuje nam 180 GW. Największa elektrownia atomowa na świecie ma 8 GW więc musielibyśmy wybudować 23 takie potwory. A to tylko połowa inwestycji bo trzeba jeszcze wymienić całą sieć przesyłową. Kolejna sprawa, że na świecie nie mamy prawdopodobnie wystarczająco dużo litu żeby wyprodukować baterie do tylu
 14. Będzie jak na Kubie, po drogach będą jeździły stare spaliniaki dopóki się całkiem nie rozsypią. http://podroze.se.pl/swiat/ameryka-polnocna/kuba/kuba-wyspa-starych-samochodow/723/ Brat leciał na Kubę parę lat temu to facet z biura podróży powiedział mu żeby wziął ze sobą części do malucha to mu tam na pniu Kubańczycy wykupią. No chyba że w końcu dowalą w EU takie podatki na spalinowe auta i na tradycyjne paliwa, że mało kogo będzie na to stać. Idą czasy, że oznaką bogactwa nie będzie nowa tesla w garażu a stary jeep 5.7 HEMI.
 15. To fakt, mamy wrodzony brak zaufania do Ukraińców. Dużo trudnej historii + te ich pohukiwania o odzyskiwaniu Przemyśla robią swoje. Też fakt, jest u nas wyjątkowo dużo niemieckobrzmiących nazwisk. Pod hasłem Głuchoniemcy na Wikipedii jest fragment o mojej okolicy: "Lud tutejszy nie grzeszy zbytnią urodą, ale jest rosły, silny i wytrwały w pracy, a przytem uczciwy i moralny, w czem przedstawia zupełne przeciwieństwo z sąsiadującymi z nim ludnością ruską i mazurską, która nie posiada w tym stopniu żadnej z powyższych zalet, choć pod zewnętrznym względem przedstawia typ o wi
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.