Jump to content

heliocentric7

Użytkownik
 • Content Count

  2
 • Joined

 • Last visited

 • Donations

  0.00 PLN 

Community Reputation

0 Neutralna

About heliocentric7

 • Rank
  Kot

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam pytanie o "Rozporządzenie 673" Firma w której pracuje znajduje się na terenie większego konglomeratu, w którym to, nie jest uznawane i przestrzegane wyłaczenie : "2. Obowiązku określonego w ust. 1 nie stosuje się w przypadku: 3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, nie-pełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;" Napisałem do kierownictwa w tej sprawie i odpisali mi tak: "Dzi
 2. Dzień dobry :)

  Udziela Pan porad prawnych ? Mam pytanie o "Rozporządzenie673"

  Ponieważ firma w której pracuje znajduje się na terenie większego konglomeratu, w którym to, nie jest uznawane i przestrzeganegane wyłaczenie :

  "2. Obowiązku określonego w ust. 1 nie stosuje się w przypadku:
  3) osoby, która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, nie-pełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;"

   

  Napisałem do kierownictwa w tej sprawie i odpisali mi tak: 

   

  "Działania pracowników ochrony wynikają z troski o zdrowie wszystkich osób przebywających na terenie "..........." i w żadnym razie nie mogą być interpretowane jako nękanie. W przepisach państwowych nie ma mowy o osobie mającej kłopoty z oddychaniem, tylko o osobie, „która nie może zakrywać ust lub nosa z powodu stanu zdrowia, całościowych zaburzeń rozwoju, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanym albo głębokim lub niesamodzielności; okazanie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie nie jest wymagane;”
  Tym samym, terenu "...." to wyłączenie nie dotyczy. Jeżeli pracownik ze względu na stan zdrowia nie może zakrywać ust lub nosa powinien zgłosić się do lekarza i otrzymać L4 (jest chory). Inne wymienione w przepisie sytuacje nie mają zastosowania, pracownicy podlegają profilaktycznym badaniom lekarskim, które muszą się zakończyć wydaniem orzeczenia o zdolności do wykonywania określonej pracy, tym samym muszą być również zdolni do zakrywania ust i nosa.
  Zgodnie z Porozumieniem Pracodawców Ochrony Zdrowia szczególnie pacjenci z astmą, chorobami płuc (np. POCHP) powinni wyjątkowo chronić drogi oddechowe, gdyż są najbardziej narażeni na ciężkie powikłania związane z zakażeniem koronawirusem.
  Zgodnie z opinią alergologów i internistów, „osobom z astmą i problemami z oddychaniem nie jest trudno oddychać przez bawełniane maseczki. Osobom z astmą i chorobami dróg oddechowych trudno jest oddychać przez maseczki specjalistyczne, które mają system filtrów. Natomiast maski chirurgiczne lub na przykład bawełniane, które są teraz polecane, nie powinny utrudniać oddychania osobom, które przemieszczają się w sposób spokojny po chodniku czy drodze.”
  W związku z powyższy proszę o bezwzględne stosowanie się do zaleceń i przepisów wewnętrznych "......." które dla przypomnienia przesyłam w załączeniu.

   

  Czy to jest legalne i zgodne z prawem ? Co mogę zrobić w tym przypadku ?

   

   

   

 3. Na dzień dobry witam i pozdrawiam wszystkich, bez wyjatku Mam tutaj zamiar udzielać się/dzielić się wiedzą i doświadczeniem
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.