Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Templariusz

Użytkownik
 • Content Count

  127
 • Donations

  0.00 PLN 
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Templariusz last won the day on September 3

Templariusz had the most liked content!

Community Reputation

191 Świetna

About Templariusz

 • Rank
  Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

379 profile views
 1. Zgadzam się w 100%. Jednak patrząc na nowoczesne środki przekazu, w tym praktycznie cały mainstreamowy internet to odbywa się to cały czas produkując ludzi uzależnionych od tej "normalności". Nie będę tutaj psioczył na młodsze pokolenia czy pisał jakie to one nieprzystosowane nie są. Martwi mnie tylko to iż "nowoczesny" człowiek którego obraz promują owe media zmienia się z konsumenta w niewolnika. Promowana jest nieodpowiedzialność, nie zaradność, bycie ofiarą, wszystkie te cechy które mają zamienić człowieka z podmiotu w przedmiot. Wszystkie te cechy które mają przenieść odpowiedzialność za Twoje życie w ręce sił nad którymi nie będziesz już miał żadnej kontroli. Wizja Orwella powolutku, małymi kroczkami, spełnia się na naszych oczach. No ale cóż taki jest wybór większości która woli bezpieczną niewolę nad ryzykowną wolność. Pocieszeniem jest fakt iż jeszcze za naszego życia będzie istniała "szara strefa" w której będzie można żyć mniej więcej po swojemu. Później, wraz z postępującymi zmianami społecznymi i rozwojem technologii, będzie o wiele gorzej.
 2. Zgadzam się z przedmówcą, już nie wrócimy do normalności a w zasadzie będzie "nowa" normalność - rzeczywistość niewolników.
 3. Jak wspomniałem w innym temacie mam kolegów którzy się zdecydowali na taki zabieg. Wszyscy już mają potomstwo i po prostu nie chcieli zwiększać jego liczebności. Sam zabieg z ich opowieści jest niemal trywialny ale faktycznie jego odwrócenie kosztowne i trudne. Alternatywą zostaje zamrożenie własnego nasienia. Swoją drogą takie rozwiązanie w epoce chorób cywilizacyjnych i zanieczyszczonego środowiska jest całkiem przydatne dla wszystkich, nie tylko dla osób decydujących się na wazektomie.
 4. Już dwóch moich kumpli zdecydowało się na wazektomię. W dzisiejszych czasach jedynym rozwiązanie jest zamrozić swoje nasienie /do którego dostep będziesz miał tylko Ty/ i dokonanie takowego zabiegu.
 5. Sugeruję żeby Sławomir N. przyjął strategię obrony jak wielu z jego współpartyjniaków. Pieniądze znalazł, dziadek przywiózł z Niemiec, to nie jego ręka: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/nowe-informacje-ws-nowaka-miliony-ukryte-w-skrytkach/ar-BB194ANF?ocid=msedgntp
 6. To i ja się dopisze Najlepszą strategią jaką grałem jest bez wątpienia Stellaris, ogólnie lubię wszystkie gierki Paradoxu z najnowszym Crusader Kings III na czele. Jednak w odkrywaniu tajemnic galaktyki jest coś magicznego. Do tego oczywiście seria Total War z Warhammerem II na czele.
 7. Więc o co chodzi ? Poza tym z tego co się orientuję to według polskiego prawa jest to ścigane i karane.
 8. Uważaj żebyś się nie rozczarował. Z doświadczenia wiem iż małe zamknięte społeczności są często na wskroś przesiąknięte intryżkami i bardzo przyziemnymi, najniższymi ludzkimi ułomnościami.
 9. Może zamiast myśleć o radykalnych krokach wpierw po prostu sprawdź ten tryb życia. Warto też zainteresować się pomocom bliźnim od tak po prostu, hospicja, różnego rodzaju ośrodki a nawet schroniska dla zwierząt to dobre miejsce dla nabrania pokory. Jeśli zaś potrzebujesz samotności to podróż tylko sam ze sobą gdzieś po bezdrożach to doskonały pomysł. Przyroda bardzo wspomaga przemyślenia i pozwala nabrać dystansu do siebie i świata. Polecam i Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.