Jump to content

kali

Użytkownik
 • Content Count

  237
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 • Donations

  0.00 PLN 

kali last won the day on August 9 2020

kali had the most liked content!

Community Reputation

171 Świetna

About kali

 • Rank
  Starszy Szeregowiec

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

785 profile views
 1. Tylko tutaj powstaje zasadnicze pytanie: czym jest trollowanie? Bo zestaw określonych, racjonalnych poglądów trollowaniem nie jest. Przejrzałem temat z nałożonymi karami i okazało się, że użytkownik @arch otrzymał bana chyba na dwa tygodnie za wulgarne słownictwo, ale jak to jeden z moderatorów napisał w tamtym wątku "nie wytrzymał dwóch tygodni i założył inne konto" w związku z czym dostał bana za multikonto i do tej pory ciągle się go banuje właśnie za multikonto.
 2. Rozum mi podpowiada: cofnij się kilkaset lat wstecz, siadaj na konia, porwij jakąś dziewuchę z pola, narób dzieciaków i żyj spokojnie w drewnianej chacie. Serce natomiast chciałoby zobaczyć przyszłość. Jak daleko posunie się technologia? Czy skontaktujemy się z inną cywilizacją? Czy zasiedlimy inne planety? Czy ludzkość będzie żyć rozrywką, a roboty zajmą się pracą? Czy znajdziemy sposób na nieśmiertelność? Moim zdaniem wszystko dąży do światów przedstawionych w książkach Orwella, Huxleya, czy Lema. Wizja Orwella mrozi krew w żyłach, ale to i tak nic przy wizji Huxleya. Najbardziej
 3. Nie wiem w którym miejscu mojej wypowiedzi wyczytałeś, że kogokolwiek bronię. Nie lubię narzekania i stawiania się w roli bezbronnej ofiary, dlatego dałem Ci radę - jak "przestaje Ci się chcieć dyskutować" w tych tematach, to nie dyskutuj. Ot, cała filozofia.
 4. O ile znam dobrze regulamin forum, to nie ma obowiązku czytania wszystkich tematów i udzielania się w nich. Skoro tak świetnie rozpoznajecie tego użytkownika (ironia, bo nawet do mnie zwracano się tym nickiem), to omijanie jego wątków nie powinno stanowić problemu.
 5. Masz na myśli, że siedzi na trzech różnych przeglądarkach i pisze na forum z trzech różnych kont jednocześnie? A co takiego osobliwego pisze, że nie mógłby tego napisać inny, przypadkowy, nowy użytkownik na forum?
 6. Do mnie chyba @sol zwracała się jakoś podobnie, a jeszcze inaczej @Ważniak. @Obliteraror W sumie to też jestem ciekaw o co Ci chodzi. Przeglądam chyba już trzeci temat dzisiaj i ciągle to samo, a dyskusja jest całkowicie normalna. Podobnie użytkownik @Mroczek zauważył ten sam fakt, że każdego użytkownika o jakichś określonych (wcale nie tak rzadko występujących) poglądach nazywa się Arch.
 7. Ale wiesz, to nie musi być super nowoczesny apartament i najnowsza motorówka. Mnie by wystarczyła zwykła drewniana chatka, albo nawet przenośny domek modułowy, taki w tym stylu: I nie musi on stać przy samej wodzie. Kupiłbym sobie kawałek placu gdzieś w Bieszczadach, przywiózł taki domek, wyczaił jakąś używaną motorówkę okazyjnie (przecież mam czas, żeby szukać dobrej oferty, nawet przez kilka lat) i zaparkował nad jeziorem Solińskim i tyle. Patrzyłem ostatnio na ceny ziemi i domków w Bieszczadach i nawet upatruję w tym niezły biznes. Ten teren właśnie teraz
 8. Tylko raz, ale pewnie do niego wrócę prędzej czy później. Za pierwszym razem tak jak Nucky polewałem sobie whisky podczas oglądania, świetna rozrywka. Taka wizja ma potencjał, ale raczej nie jako jednorazowy wyskok. Bardziej widziałbym siebie na miejscu Dextera z własnym domkiem nad wodą i motorówką. Odpalałbym maszynę, brałbym piwko na pokład, może jakąś koleżankę... Zobaczę, jak mi wystarczy pieniędzy na emeryturze, to czemu nie.
 9. A czy to nie jest tak, że wszystkie koszta takiego wyjazdu pokrywa firma? Jeden z programistów, youtuber JavaDevMatt wspominał chyba w tym wywiadzie, że istnieje okazja właśnie na jeżdżenie po świecie na takie rozmowy będąc programistą zupełnie za darmo. Taki tam sposób na wakacje. No cóż, nic na siłę.
 10. Kochani, jako że jesteśmy w okresie wakacyjnym a weekend z uśmiechem biegnie w naszą stronę z otwartymi ramionami i niebawem beztrosko uściska nas wręczając zimne piwo na powitanie proponuję uruchomić wyobraźnię i zastanowić się nad perfekcyjnym wypoczynkiem. Co robić aby wolny czas został spędzony możliwie najlepiej? Ja uwielbiam siedzieć na fotelu samotnie w mieszkaniu, popijać zimne APA i oglądać ulubione seriale, walki bokserskie, słuchać wspaniałej muzyki, jak choćby o ta. Kocham też jeździć rowerem w sportowym stroju w blasku słońca po mieście, kiedy pot spływa mi
 11. A po jakim czasie można dołączyć na arenę? @lisoszakal Można byłoby poczekać ile trzeba i stworzyć starcie dwóch programistów, np. opisałbyś swój punkt widzenia, a ktoś inny by Cie skrytykował, że się mylisz, ale później dałby się przekonać i w zgodzie zadawałoby się pytania i na nie odpowiadało. Regulaminowi areny stałoby się zadość i wszyscy byliby zadowoleni. Gdyby taki pomysł wypalił, to z czasem można byłoby stworzyć zamknięty poradnik zawodowy z różnych dziedzin. Sam chętniej podzieliłbym się tajnikami swojej pracy w zaufanej społeczności, niż w otwartym interneci
 12. Może porozmawiaj z moderatorami @Quo Vadis? lub @Mosze Red i stwórzmy taki temat na arenie? Zrobiłoby się jakiś kącik z tajemną wiedzą, który powoli by sprawiał, że użytkownicy forum zyskiwaliby przewagę nad innymi użytkownikami internetu.
 13. Ja sobie zrobiłem screeny, bo zauważyłem, że dużo ciekawych tematów znika. Miałem cichą nadzieję, że ten konkretny wątek jednak się ostanie (bo jego potencjał był ogromny) i krok po kroku za pomocą wnikliwych pytań i celnych odpowiedzi powstanie poradnik dla młodego informatyka, który oszczędzi adeptom programowania wielu frustracji. No ale cóż, you can't always get what you want.
 14. Nie zgadzam z radami kolegów powyżej, którzy polecają odpłacać pięknym za nadobne. Miałbym później żyć w takim domu, gdzie ciągle śmierdzi? Obrzydlistwo. Powiedz jej, że nie życzysz sobie takiego zachowania i zaapeluj o pracę nad sobą. Ja w tego typu sprawach jak dbanie o higienę, czystość, czy zapach mieszkania nie poszedłbym na żadne kompromisy.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.