Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble

Recommended Posts

Bardzo ciekawy film odkrywający mechanizmy działania feministki, bojowniczki o sprawiedliwość społeczną (czyt. pieniaczki), nikomu nieznanej (wtedy) oszustki Anity Sarkeesian , która podjęła "heroiczną walkę" z uciskiem kobiet w grach komputerowych. Wśród obnażających mechanizmy jej działania i hipokryzję jest, o zgrozo, tyleż kobiet co mężczyzn, natomiast wśród jej popleczników w przemyśle większość to mężczyźni (należało by powiedzieć kapłony bo to osobniki płci męskiej tyle że bez jaj).

Najlepsze jest to, że kobiety w tym filmie pokazują nawet więcej mechanizmów jej działania niż mężczyźni co pokazuje, że jeszcze nie wszystko stracone w kwestii walki z tą podłego lotu (acz niezwykle skuteczną, niestety) propagandą.

Polecam jako materiał naukowy i edukacyjny - tego typu wyczerpujących, opartych na faktach perełek wciąż jest mało.

• Like 1

Słyszałem o tej babie i jej akcjach, ale tego filmu wcześniej nie znałem. 

Film jest trochę długi ale pokazuje świetnie pewne mechanizmy i zauważa, że ona "nie działała sama". Współpracowała z Jonathanem McIntoshem - politycznym aktywistą z dobrego i bogatego domu, i Bartem Bagettem - pua "ekspertem" i samozwańczym specjalistą od grafologii. Patrząc na to ile ma kasy a jednocześnie jak trudno znaleźć jakiekolwiek udokumentowane osiągnięcia tego pana wnioskuję, że musi być bardzo przekonujący dla swoich klientów i techniki jakich używa zapewne Anicie przekazał. Wygląda na to, że kobita jest świetnie wyposażona w narzędzia manipulacji (jest tam nawet pokazane jak skutecznie wykorzystuje dysonans poznawczy do wyciszenia wszelakich wątpliwości wśród słuchaczy) i używa ich całkowicie świadomie i celowo. Jest też dobrze sponsorowana a do tego z ataków na mężczyzn dobrze sobie żyje. W tej szopce pomagały jej media a nawet administratorzy Wikipedii (@0:27:25) co pokazuje jak szeroko sięgają macki ośmiornicy a jednocześnie jak racjonalni ludzie próbują się przed tym bronić. I to bronić skutecznie aczkolwiek "damage has already been done" i nie ma możliwości odwrócenia tego stanu gdzie "głęboko wierzący" wierzą w to co takie ścierki opowiadają do kamery.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By Orybazy
      Pytanie do kolegów z mniejszych gmin, czy u was gminy robią jakąś mobilizację by wyrwać wóz strażacki?
      https://www.gov.pl/web/mswia/bitwa-o-wozy
      Jak to widzicie, akcja pozytywna czy manipulacja by zwiększyć ilość głosów. z małych gmin - elektoratu PIS?

W moim województwie wygrywa Suchy Las gdzie wygrał Trzaskowski więc PIS się może na tym przejechać.
      https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26081644,woz-strazacki-pojedzie-do-najbogatszej-gminy-w-wielkopolsce.html?disableRedirects=true

U siebie mobilizacji nie zaobserwowałem, WOT nie popychał, w kierunku urny wyborczej, kolbami karabinów, staruszków całe szczęście.
    • By Shambler
      Klip dotyczy pewnego filmu o feminizmie w Korei. Komentarze bez niespodzianek typowe dla kobiet. Zobaczcie sami:

• By Nefertiti
      Postanowiłam się tym podzielić z Wami, bo nie ogarniam tego - za mały móżdżek ma .
      Jeśli zły dział, proszę Szanowną Moderację o przeniesienie, dziękuję :).

Tak więc, dziś słuchając na YT "Tatiana Mitkowa":

Spotkałam się pierwszy raz z takim słowem "pick - up" i postanowiłam sprawdzić i natrafiłam na takie artykuły:

https://pl.psichiatria.org/jak-rozpoznac-pikap-i-go-odebrac-instrukcje/

http://www.pl.ladyland98.com/psihologiya/83421-pikaper-kto-eto-kak-raspoznat-pikapera-v-zhizni.html

Muszę to sobie przestudiować, ale nie ukrywam, że lekki szok. 

• By Gołodupiec
      Od kilku dni na YouTube pojawiają się filmy informujące, że Jeff Cavalier znany jako Athlean-X w swoich nagraniach używa fałszywych ciężarów (wpisując w Google ,,Athlean-X fake weights'', można zauważyć, że już 2 lata temu na Reddit założono na ten temat wątek). Jak na razie nie znalazłem odpowiedzi na te zarzuty, ale na nagraniach widać, że coś tutaj nie gra. 

Dziwię się, że człowiek z ogromną wiedzą, wykształceniem, doświadczeniem, popularnością, używa do celów promocyjnych w niektórych swoich nagraniach fałszywych ciężarów. Możliwe, że ta ,,afera" szybko ucichnie, ponieważ Jeff nigdy nie budował swojej pozycji na tym jak wielkie ciężary jest w stanie podnieść (nie pamiętam też nagrań w których przechwalał by się tym). Niestety będzie to skazą na jego wizerunku, jako rzetelnego trenera, że wprowadzał widzów (klientów jego programów) w błąd.  

• By DuchAnalityk
      Przypomniała mi się historia z mojego gimnazjum i mojej klasy.

Mianowicie pewna dziewczyna, jedna z 3 najładniejszych w klasie grała na dwa fronty. Miała swojego chłopaka ze starszej o rok klasy, a z drugiej strony filtrowała,  a nawet regularnie się obmacywała z kolegą z mojej klasy. Nawet zaprosiła go kiedyś do domu, na jednej lekcji siedzieli za mną w ławce, więc słyszałem ich rozmowę, to o czym rozmawiali było obleśne, w szczególności, że ona miała chłopaka, a ten kolega o, którym mówię, był tak jakby facetem numer 2 na wszelki wypadek, ale nie do końca o tym chciałem pisać.

W tamtych czasach, raz się nadarzyła okazja, że byłem z nią sam na sam, bo czekaliśmy na korytarzu na nauczycielkę, na dodatkowe zajęcia po lekcjach, rozmowa przebiegała normalnie, miło się rozmawiało, więc poprosiłem ją o numer i nagle ten agresywny ton: "PO CO CI !?". Nic nie odpowiedziałem, potem była dodatkowa lekcja z nauczycielką i innymi osobami.

Następnego dnia na lekcji wychowawczej klasa chciała mnie namówić na wystąpienie, na które nie chciałem się zgodzić, ta koleżanka podchodzi i przy wszystkich, jak się zgodzisz dam ci mój numer telefonu.  Nie dałem sobą manipulować i spytałem równie głośno jak ona "a po co mi twój numer telefonu ?". Jej za przeproszeniem "ryj" był bezcenny. Ten jej wyraz twarzy, chyba z 5 minut nie mogła do siebie dojść, publicznie ktoś powiedział, że nie chce jej numeru. Ona sama nikomu nie zwierzała się, że wczoraj chciałem numer, więc klasa była lekko zdziwienia, ale bez szału.  Prawdopodobnie pierwszy raz w życiu dostała zlewkę od faceta.  

Ogólnie próbowała mnie wykorzystać bo widziała, że mi się podobała z wyglądu, więc co jakiś czas rzucała głupie teksty, które miały jak by mi uzmysłowić, że mam coś robić, teksty typu, chciałabym, by mnie ktoś stąd wyrwał od tych znajomych itp. Oczywiście miałem to gdzieś, bo gdy mnie nie było to to nawet mówiła, że jestem ohydny i okropny z wyglądu, a przy znajomych często na mnie krzywo patrzyła z takim obrzydzeniem. Prawdopodobnie myślała, że zrobi ze mnie frajera-przyjaciela, ale nie dałem jej szans.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.