Skocz do zawartości

Tłumaczenia książek Marka


El Cucuy

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, wielu z Was zapewne jeszcze pamięta, że Marek kilka tygodni temu wspominał o koledze chętnym do przetłumaczenia Kobietopedii. :) Dodał potem, co zresztą jest prawdą, że jego decyzja dotycząca tłumaczenia padła na książkę Stosunkowo Dobry. Tym kolegą chętnym do tłumaczenia, o którym wtedy Marek wspomniał, jestem właśnie ja. Stąd też moje pytanie, lub raczej oferta - kto z Was forumowicze ma wykształcenie językowe dot. języka angielskiego, lub po prostu zna ten język w stopniu umożliwiającym tłumaczenie? Myślę, że warto byłoby zaangażować w projekt więcej osób z dwóch względów: 1) Dla mnie jednego to są długie miesiące roboty. 2) Nie muszę uzurpować sobie pozycji wyłącznego i jedynego autora tłumaczenia. Nie ma mowy o sztucznym pompowaniu ego. :) Wszelakie oferty pomocy bardzo mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu ‎2017‎-‎10‎-‎24 o 23:10, El Cucuy napisał:

Stąd też moje pytanie, lub raczej oferta - kto z Was forumowicze ma wykształcenie językowe dot. języka angielskiego, lub po prostu zna ten język w stopniu umożliwiającym tłumaczenie?

Ja znam, mam FCE, zdałem na Grade A, swego czasu robiłem dużo różnych tłumaczeń i też mam na to papiery :)

Najlepiej może wstawcie tutaj jako załącznik mały fragment tekstu, powiedzmy 1 stronę i zobaczymy co da się zrobić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynek zagraniczny jest na pewno większy, ale warto wcześniej zrobić rozpoznanie, czy przypadkiem nie ma tam już podobnych produktów, czyli w tym wypadku książki wiadomo jakiej o tematyce też wiadomo jakiej albo może nawet Pan Marek ma jakiegoś swojego zagranicznego odpowiednika, kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 24.10.2017 at 11:10 PM, El Cucuy said:

zna ten język w stopniu umożliwiającym tłumaczenie?

Mam certyfikat CAE i parę lat doświadczenia jako tłumacz w kancelarii tłumacza przysięgłego. Pracowałem też w korpo, gdzie mówiło się po angielsku ze względu na duże przeplecenie narodowości. 

Także się zgłaszam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Guru, którą masz książkę już przetłumaczoną?

Zgłosili się już do pomocy: @El Cucuy, @TheFlorator, @Strażak i @Adams.

 

Jeśli chcesz/masz czas mogę się z Toba skontaktować i pomóc. Starałem się już to wcześniej robić przez  @El Cucuy.   Jak widzisz ludzie chętni są do pomocy. PozdrawiamTF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.