Skocz do zawartości

Domowy peeling


Rekomendowane odpowiedzi

Czy macie jakiś sposób na domowy peeling? Coś na szybko. Parę dni temu wykremowalam twarz kremem z kasztana, na drugi dzień zauważyłam, że chyba mam uczulenie. Dwa dni chodziłam purpurowa. A dzisiaj mam bardzo sucha skórę i wygląda to nie ładnie. Może powinnam extra nawilżyć cerę teraz? Mam ograniczona mimikę twarzy przez to. Serio, okropnie to wygląda. Jakby miała mi zejść cała skóra z twarzy. Co ja narobilam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holy shit. To więcej nazw niż mój słownik pojęć obcych jest w stanie przyswoić :D A wiecie dziewczyny, że i tak najlepsza jest maseczka ze spermy i zielonego ogórka? :) Wszystkie te wynalazki z kwiatu dzikiej róży i jesiennej paproci zmieszanej z na pół dojrzałym marcepanem i wanilią mogą się od dupę rozbić :D 

Edytowane przez Tomko
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autorce tematu może nie na teraz, ale mój ulubiony peeling - (na ciało!) to kawowy. Wykorzystuje do tego fusy z kawiarki, które są już prawie suche. Dodaję trochę cukru, cynamonu, oliwy z oliwek i żelu pod prysznic, bo sama oliwa strasznie się maże... Powstałą papką smaruję i masuję całe ciało wyglądając jak nie powiem co... Po tym wszystkim ciężko się spłukać i wanna jest upieprzona, za to skóra delikatna, nawilżona, miła w dotyku.. uwielbiam to uczucie :). Podobno tez pobudza, ale ja akurat robię przeważnie wieczorem i nie mam problemu ze spaniem po tym.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lalka Posiadasz podstawową wiedzę z chemii o zasadach/kwasach/katalizatorach/rozcieńczalnikach/grupach oh/węglowodorach nasyconych ?

Z biologi o warstwach skóry,naturalnym łoju ochronnym? 

Przeczytałem i nie wieżę, zrobiłaś z "gęby " poligon doświadczalny, dodatkowo zapodajesz czynniki/związki chemiczne przeterminowane ?

Część substancji po rozwarstwieniu nie nadaje się do ponownego zamieszania/scalenia i użycia !!!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skóra jak każdy inny organ jest odżywiany od wewnątrz tym co jemy. Warto robić piling bo prowokuje przekrwienie/ lepsze odżywienie wraz z krwią. Te całe kremy nawilżające to trochę dla mnie jak wcieranie zupy w brzuch bo burczy. ;) 

Suplementacja @Tomko może przynieść skutek ale musi być regularna :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TornadoNie będę komentować.

@SelqetOgólnie powiem, że maseczki nawilzajace, które zastosowałam hurtowo pomogły na tyle, że nie piecze mnie tak twarz. Skóra schodzi w dalszym ciągu wygląda to brzydko. Ale dalej będę się ratować nawilżaniem. Taka skorupa mi się robi na twarzy.

Co do peelingu z kawy to ja czasami na pory robię sobie maseczkę z białek jajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.