Skocz do zawartości

Głosowanie na moderatora


Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem, ze mod ma byc tylko 1. tak z przymruzeniem oka to potraktujcie ten post , ale jak dwóch modów to: Pikacz i Dr Caligari, ewentualnie zrobić taka opcje- czyjas wypowiedz i jednym kolorkiem-mod Pikacz, -źle/dobrze drugim kolorkiem mod Dr Caligari :D źle/dobrze i wtedy jakby sie zgadzały opinie modów to taki posta do wyjebania, albo zostawienia, a jak opinie modów rozbiezne to w myśl doktryny centralizmu demokratycznego- ostatnia instancja czyli forumowy Ojciec Załozyciel :D  

 

to byłoby oryginalne rozwiazanie :P a tego chłopa MyślęPenisem to juz nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie moderatorów powinno być kilku, najlepiej jeszcze gdyby tak jak podzielone jest forum działowo oni podzieli je między sobą na jurysdykcje. Poza tym dałbym im uprawnienia do drobnej korekty regulaminu, oczywiście na zasadzie składają propozycję a Marek zatwierdza/odrzuca. Nie oczekuję oczywiście wprowadzania jakiś pionierskich rozwiązań, wystarczy wziąść przykład z innych prężnie działających. Założenie jest przecież takie, że ilość użytkowników będzie się zwiększać, więc wartoby doprecyzować tam pewne kwestiei zapobiegac pewnym wynaturzeniom.

 

4. Zamieszczone treści powinny być zgodne z zasadami polskiej pisowni. Należy pisać czarnymi literami o wielkości domyślnej. 

 

Wienc teoretycznie mogę pisac takshe tak  wszakżę powinny czyly nie muszom musi to na cccp n13 m4M R4cyi? - jak internet długi i szeroki, niedługo i tacy goście mogą zacząć się tu pojawiać.

 

Swoją drogą przyznawać się kto zapoznał się z regulaminem dokładnie od deski do deski? Bo niby przeleciałem jak się pojawił, a jednak mi zdarzyło się czasami pisać słowa dla ich podkreślenia wielkimi literami , a teraz widzę, że jak byk stoi tam "zabronione"... ale ze mnie bad boy  :D Warn by mnie naprostował wcześniej...

 

Właśnie jeszcze jest taka opcja na wielu forach, więc mogłaby być i tutaj, że swoje posty można edytować tylko w określonym czasie, np kwadrans po ich opublikowaniu. Tak samo jak pojawia się w wiadomości komunikat "ostatnio edytowany wtedy i wtedy o tej i o tej". Dobrze, gdyby coś takiego działało i tutaj, nie byłoby później cięcia Wacława, że ktoś czegoś nie napisał albo dopisał edytując swój post. Potem edytować/zmieniać mogliby tylko moderatorzy/admini. Taka propozycja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dr Caligari

Brzytwa, Vincent, Jajacek. To zrównoważeni i rozsądni Bracia poświęceni sprawie, poza tym Vincenta i Jajacka kojarzę jeszcze z ecoego i samczeruno. Ewentualnie Pawel z Niemiec, Esej i Leviatan.

 

Co do MyslePenisem, to kolo pojawił się pewnego dnia na forum, natłukł w kilka dni 150 chaotycznych pseudoezoterycznych postów, kiedy mu na to zwróciłem grzecznie uwagę, to obraził się... i zniknął. Dlatego po spotkaniu z tym gentlemanem nie dziwcie się proszę, że reaguję alergicznie na to, jak pisze kolega Pikaczu. Przy nim MyslePenisiem to była panienka z grzecznego domu :D

 

Mam też wieści z niepewnego źródła, że ten muzułmański zamachowiec, który wziął zakładników w kawiarni w Sydney, to właśnie MyslePenisem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z osób, które często widuje jak się wypowiadają, a rzadko jak się kłócą - Brzytew i Leviatan.

I moderator nie może być jeden, tak jak jeden nie może być sędzia w sądzie.

A dzielenie jurysdykcji to spoko pomysł, praktykowany na innych forach, odciąża bo nie trzeba ogarniać wszystkiego. Tylko trzeba sprawiedliwie wtedy podzielić, bo są działy gdzie można cykanie świerszczy usłyszeć, a są takie gdzie się wysrać spokojnie nie można, bo nowy post. Żeby jeden moderator nie był pokrzywdzony, a drugi się mógł opierdalać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się kiepsko nadaje do tej roli, bo mam zapędy na tyrana.

A tak na poważnie.
Mogę się podjąć pod pewnymi warunkami:
1. Pierwszą Instancję stanowi Regulamin Forum, Ostateczną i Najwyższą Instancję stanowi Administrator (Szef).
2. Moderator to funkcja/narzędzie, nie osoba. Jak bat w ręku Pana.
3. Moderator stoi na straży Regulaminu nie uczuć czy godności.
4. Działania Moderatora są transparentne - publiczna informacja o np: wyrzuceniu-przeniesieniu-likwidacji postów / ostrzeżeniu / banie.
5. Użytkownicy mają wszelkie prawa do anonimowego wspierania Moderatora w jego funkcji - zgłaszanie offtopów / pyskówek / spamu.
6. Moderator nie jest wybierany demokratycznie, lecz mianowany przez Szefa, który jest WŁAŚCICIELEM forum i tylko On może Moderatora zwolnić z jego funkcji.
7. Moderator nie ma możliwości zmiany regulaminu, może za to zgłaszać taką potrzebę do Szefa.

8. Posty niezgodne z regulaminem, pozbawione treści merytorycznej, o charakterze prowokacyjnym, napisane w celu wywołania kłótni lub wzajemnej wrogości wśród forumowiczów będą kasowane.

9. Posty niezgodne z tematyka danego Działu będą przenoszone do odpowiednich działów lub kasowane.
10. Administracja i Moderatorzy mają zawsze racje a ich decyzje są bezdyskusyjne.

11. Moderatorów będzie więcej niż 1 - dzielenie obowiązków ułatwi płynność w utrzymaniu porządku (ktoś może zachorować, wyjechać, zrezygnować).

Punkt dwunasty zostawiłem na koniec, z racji, że może budzić pewne kontrowersje:
12. Na stanowisko Moderatora nie zostanie mianowana kobieta.

Od siebie dodam propozycje: Vincent, Rex Iudaeorum

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytypowanie na moderatora pokazala ze jestem w ogolnie, nikt mnie nie wytypowal (absoltnie sie nie obrazam) Chodzi o to ze duuzo mi brakuje do osoby dominujacej badz przewodzacej w jakiejkolwiek dziedzinie czy to wirtualnej czy w realu...Moglbym wiedziec co sadzicie o mnie po tych kilku miesiacach pisania na tym forum> Czego mi jeszcze brakuje, co jest okej? Tylko szczerze, znacie mnie bardziej niz moi najblizsi takze mozecie cokolwiek o mnie napisac dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.