Jump to content
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Sign in to follow this  
Marek Kotoński

List do Józefa Stalina (poczta dyplomatyczna KGB).

Recommended Posts

List do Józefa Stalina (poczta dyplomatyczna KGB).

Najdroższy i najukochańszy przyjacielu Koba, jakże za Tobą tęsknię! Nudzi mi się strasznie na tej Syberii, ale poświęcam się dla dobra naszej ukochanej, komunistycznej ojczyzny i dla Ciebie, kierując łagrami.

Marzę o spotkaniu z Tobą, spojrzeniu na Ciebie, posłuchaniu jak wypowiadasz głębokie słowa z krynicy Twej mądrości; pragnę zakaszleć, gdy zapalisz swoją ukochaną fajkę – i nic, nawet tortury więźniów czy okazjonalne gwałty na więźniarkach nie są w stanie tej tęsknoty utulić. Chyba mam depresję, a lekarze mówią że to z braku słońca – i mają rację, bo słońcem tej planety jesteś tylko Ty, najdroższy Józefie.

Ostatniej nocy byłem pijany, i szlochałem marząc o audiencji u Ciebie. Rozkazałem rozstrzelać tysiąc więźniów, a w tle grał Prokofjew, ale i to nie ukoiło bólu mego serca.

Koba, tylko Twoja wielka mądrość i głębia spojrzenia, może nam pomóc. Od miesiąca rozmyślamy i dyskutujemy z Czechowem o stumetrowym pomniku dla Ciebie, i zbudujemy go nawet wtedy, gdy zginie milion więźniów.

Z jednej strony pomnik powinien przedstawiać Ciebie jako kochającego swą ojczyznę, dobrego, hojnego ale i troskliwego ojca – z drugiej jednak strony, gdy pokazać piękno Twego miłosiernego oblicza, to zaczną kraść i zbójować, więc wypadałoby pokazać Ciebie jako dominującego, bezwzględnego dyktatora, który swą mądrością, sprawiedliwością, siłą i mocą zaprowadza porządek i dobrobyt.

Rwę włosy z głowy i brody, a Czechow z miejsc, których wstydzę się wymieniać w liście do Ciebie – tak bardzo rozpaczamy, jak upamiętnić Twe piękne oblicze. Jak tak dalej pójdzie, to Czechow z tej frustracji zastrzeli wszystkich więźniów i wypije wszystek wódkę, a ja umrę z rozpaczy!

Prosimy Cię, błagamy! Pogrążeni w bezdennej rozpaczy, byś rozwiązał nasz spór, bo przy tym dylemacie ludzki umysł zawodzi.

Tylko Twój wielki i przenikliwy umysł, ukochany Koba, może rozwiązać tę zagadkę.

Twój najukochańszy, na zawsze wierny, Blumsztajn.

--------------------------------

Odpowiedź Józefa Stalina:

Zbudujcie oba.

• Haha 3

Nie dość że nastajaszczij kammiunist to jeszcze romantyk. Ech, kiedyś mężczyźni byli tacy prawdziwi :D

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• By MoszeKortuxy
      Cześć Bracia. Czytałem właśnie Polska The Times i znalazłem artykuł dotyczący tego, że Stalin chciał wraz z Francją i Anglia zaatakować Niemcy, a potwierdzeniem tego miały być dokumenty z Londynu. Jak sądzicie jak wyglądałby dzisiaj świat gdyby ta akcja się zrealizowała? No i jaka była by też rola Polski w tym wszystkim? Bo Polska była w sojuszu z Anglią i Francją ale też w konflikcie z ZSSR i Niemcami. Więc Polska włączyłaby się do konfliktu po stronie ZSSR i front wschodni zakładałby atak na Niemcy ze strony wojsk ZSSR + Polski, a front zachodni atak ze strony Francji i Anglii ? I czy Stalin wycofałby swoje dywizje z terenu Polski po pokonaniu 3 Rzeszy?
      Trochę historiozofia ale jednak ciekawe
      artykuły na ten temat: http://www.polskatimes.pl/artykul/945860,w-1939-roku-stalin-proponowal-francji-i-anglii-atak-na-niemcy-londyn-odtajnil-dokumenty,id,t.html
      http://wmeritum.pl/londyn-odtajnil-dokumenty-z-1939-roku-dotyczace-sojuszu-zsrr-z-aliantami/121609
      http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/zdjecia/945860,w-1939-roku-stalin-proponowal-francji-i-anglii-atak-na-niemcy-londyn-odtajnil-dokumenty,2159306,id,t,zid.html?sso_token=eyJhbGciOiJSUzI1NiIsImtpZCI6InZlcjEiLCJ0eXAiOiJKV1QifQ.eyJpZCI6InNzby1jNmRjOWFmZjQ5MGVjNGE2ZTg4ODBjMDNhNjBlNDllNyIsInJlcXVlc3RfaWQiOiI2NDQzMkVDQzNDQzYxNThBIiwiZXhwIjoxNDk0NDM5OTY2fQ.hGfAZLdEGyoHkhr5U2IdCgDGZpFODF8dkE2dm8D7NKH8cNa_z2vgl_kzrmfFwI7hs72DK0nPpI3VFYx4_XT4roRnXyobbpFHRD_J0lowzXY9vVqMdioODLAYMG_VeRa2e-RrWjvx8Ah97hIVNEyFYTsauERKyVfYECsuGk_8PVA
      A tutaj źródła angielskojęzyczne: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/russia/3223834/Stalin-planned-to-send-a-million-troops-to-stop-Hitler-if-Britain-and-France-agreed-pact.html
    • By Enemy
      Jurij Bezmienow był jednym z najbardziej znanych sowieckich dezerterów, dawnym specem od propagandy i dezinformacji, który zbiegł w 1970 r. z Indii (gdzie pracował jako oficer prasowy radzieckiej ambasady) do Kanady. Przyjął nazwisko Tomas Schuman. Przekazywał USA wiele cennych informacji na temat działalności Związku Radzieckiego, a następnie Rosji w zakresie dezinformacji, przewrotu ideologicznego oraz technik wykorzystywanych do przejęcia kontroli nad innym państwem. 

Polecam zwłaszcza jego wykład pt. "Jak napaść na państwo" z 1983 r. gdzie opisuje w jaki sposób przejmuje się kontrolę nad innym państwem w 4 krokach:
      -demoralizacja
      -destabilizacja
      -kryzys
      -"normalizacja"

Z małym zastrzeżeniem, tam gdzie mówi o religii, wstawiłbym po prostu słowo "moralność" 

Poniżej z kolei wywiad z 1985 r. z tym Panem, gdzie opisuje swoją historię oraz jak mocno świat zachodu został urobiony przez sowiecką propagandę, czyli o "pożytecznych idiotach", dziennikarzach, mediach, reżyserach, "inteligencji" etc.:

I jeszcze jego słynny tekst, "List miłosny do Ameryki":
      http://libertarianin.org/list-milosny-do-ameryki-cz-13/
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.