Jump to content

List do Józefa Stalina (poczta dyplomatyczna KGB).


Recommended Posts

List do Józefa Stalina (poczta dyplomatyczna KGB).

 

Najdroższy i najukochańszy przyjacielu Koba, jakże za Tobą tęsknię! Nudzi mi się strasznie na tej Syberii, ale poświęcam się dla dobra naszej ukochanej, komunistycznej ojczyzny i dla Ciebie, kierując łagrami.

 

Marzę o spotkaniu z Tobą, spojrzeniu na Ciebie, posłuchaniu jak wypowiadasz głębokie słowa z krynicy Twej mądrości; pragnę zakaszleć, gdy zapalisz swoją ukochaną fajkę – i nic, nawet tortury więźniów czy okazjonalne gwałty na więźniarkach nie są w stanie tej tęsknoty utulić. Chyba mam depresję, a lekarze mówią że to z braku słońca – i mają rację, bo słońcem tej planety jesteś tylko Ty, najdroższy Józefie.

 

Ostatniej nocy byłem pijany, i szlochałem marząc o audiencji u Ciebie. Rozkazałem rozstrzelać tysiąc więźniów, a w tle grał Prokofjew, ale i to nie ukoiło bólu mego serca.

Koba, tylko Twoja wielka mądrość i głębia spojrzenia, może nam pomóc. Od miesiąca rozmyślamy i dyskutujemy z Czechowem o stumetrowym pomniku dla Ciebie, i zbudujemy go nawet wtedy, gdy zginie milion więźniów.

 

Z jednej strony pomnik powinien przedstawiać Ciebie jako kochającego swą ojczyznę, dobrego, hojnego ale i troskliwego ojca – z drugiej jednak strony, gdy pokazać piękno Twego miłosiernego oblicza, to zaczną kraść i zbójować, więc wypadałoby pokazać Ciebie jako dominującego, bezwzględnego dyktatora, który swą mądrością, sprawiedliwością, siłą i mocą zaprowadza porządek i dobrobyt.

 

Rwę włosy z głowy i brody, a Czechow z miejsc, których wstydzę się wymieniać w liście do Ciebie – tak bardzo rozpaczamy, jak upamiętnić Twe piękne oblicze. Jak tak dalej pójdzie, to Czechow z tej frustracji zastrzeli wszystkich więźniów i wypije wszystek wódkę, a ja umrę z rozpaczy!

 

Prosimy Cię, błagamy! Pogrążeni w bezdennej rozpaczy, byś rozwiązał nasz spór, bo przy tym dylemacie ludzki umysł zawodzi.

Tylko Twój wielki i przenikliwy umysł, ukochany Koba, może rozwiązać tę zagadkę.

 

Twój najukochańszy, na zawsze wierny, Blumsztajn.

 

--------------------------------

Odpowiedź Józefa Stalina:

 

Zbudujcie oba.

 • Haha 3
Link to post
Share on other sites
 • Similar Content

  • By MoszeKortuxy
   Cześć Bracia. Czytałem właśnie Polska The Times i znalazłem artykuł dotyczący tego, że Stalin chciał wraz z Francją i Anglia zaatakować Niemcy, a potwierdzeniem tego miały być dokumenty z Londynu. Jak sądzicie jak wyglądałby dzisiaj świat gdyby ta akcja się zrealizowała? No i jaka była by też rola Polski w tym wszystkim? Bo Polska była w sojuszu z Anglią i Francją ale też w konflikcie z ZSSR i Niemcami. Więc Polska włączyłaby się do konfliktu po stronie ZSSR i front wschodni zakładałby atak na Niemcy ze strony wojsk ZSSR + Polski, a front zachodni atak ze strony Francji i Anglii ? I czy Stalin wycofałby swoje dywizje z terenu Polski po pokonaniu 3 Rzeszy?
   Trochę historiozofia ale jednak ciekawe
   artykuły na ten temat: http://www.polskatimes.pl/artykul/945860,w-1939-roku-stalin-proponowal-francji-i-anglii-atak-na-niemcy-londyn-odtajnil-dokumenty,id,t.html
   http://wmeritum.pl/londyn-odtajnil-dokumenty-z-1939-roku-dotyczace-sojuszu-zsrr-z-aliantami/121609
   http://www.dzienniklodzki.pl/artykul/zdjecia/945860,w-1939-roku-stalin-proponowal-francji-i-anglii-atak-na-niemcy-londyn-odtajnil-dokumenty,2159306,id,t,zid.html?sso_token=eyJhbGciOiJSUzI1NiIsImtpZCI6InZlcjEiLCJ0eXAiOiJKV1QifQ.eyJpZCI6InNzby1jNmRjOWFmZjQ5MGVjNGE2ZTg4ODBjMDNhNjBlNDllNyIsInJlcXVlc3RfaWQiOiI2NDQzMkVDQzNDQzYxNThBIiwiZXhwIjoxNDk0NDM5OTY2fQ.hGfAZLdEGyoHkhr5U2IdCgDGZpFODF8dkE2dm8D7NKH8cNa_z2vgl_kzrmfFwI7hs72DK0nPpI3VFYx4_XT4roRnXyobbpFHRD_J0lowzXY9vVqMdioODLAYMG_VeRa2e-RrWjvx8Ah97hIVNEyFYTsauERKyVfYECsuGk_8PVA
   A tutaj źródła angielskojęzyczne: http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/europe/russia/3223834/Stalin-planned-to-send-a-million-troops-to-stop-Hitler-if-Britain-and-France-agreed-pact.html
  • By Enemy
   Jurij Bezmienow był jednym z najbardziej znanych sowieckich dezerterów, dawnym specem od propagandy i dezinformacji, który zbiegł w 1970 r. z Indii (gdzie pracował jako oficer prasowy radzieckiej ambasady) do Kanady. Przyjął nazwisko Tomas Schuman. Przekazywał USA wiele cennych informacji na temat działalności Związku Radzieckiego, a następnie Rosji w zakresie dezinformacji, przewrotu ideologicznego oraz technik wykorzystywanych do przejęcia kontroli nad innym państwem. 
    
   Polecam zwłaszcza jego wykład pt. "Jak napaść na państwo" z 1983 r. gdzie opisuje w jaki sposób przejmuje się kontrolę nad innym państwem w 4 krokach:
   -demoralizacja
   -destabilizacja
   -kryzys
   -"normalizacja"
    
    
   Z małym zastrzeżeniem, tam gdzie mówi o religii, wstawiłbym po prostu słowo "moralność" 
    
   Poniżej z kolei wywiad z 1985 r. z tym Panem, gdzie opisuje swoją historię oraz jak mocno świat zachodu został urobiony przez sowiecką propagandę, czyli o "pożytecznych idiotach", dziennikarzach, mediach, reżyserach, "inteligencji" etc.:
    
    
   I jeszcze jego słynny tekst, "List miłosny do Ameryki":
   http://libertarianin.org/list-milosny-do-ameryki-cz-13/
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.