Skocz do zawartości

List do Józefa Stalina (poczta dyplomatyczna KGB).


Rekomendowane odpowiedzi

List do Józefa Stalina (poczta dyplomatyczna KGB).

 

Najdroższy i najukochańszy przyjacielu Koba, jakże za Tobą tęsknię! Nudzi mi się strasznie na tej Syberii, ale poświęcam się dla dobra naszej ukochanej, komunistycznej ojczyzny i dla Ciebie, kierując łagrami.

 

Marzę o spotkaniu z Tobą, spojrzeniu na Ciebie, posłuchaniu jak wypowiadasz głębokie słowa z krynicy Twej mądrości; pragnę zakaszleć, gdy zapalisz swoją ukochaną fajkę – i nic, nawet tortury więźniów czy okazjonalne gwałty na więźniarkach nie są w stanie tej tęsknoty utulić. Chyba mam depresję, a lekarze mówią że to z braku słońca – i mają rację, bo słońcem tej planety jesteś tylko Ty, najdroższy Józefie.

 

Ostatniej nocy byłem pijany, i szlochałem marząc o audiencji u Ciebie. Rozkazałem rozstrzelać tysiąc więźniów, a w tle grał Prokofjew, ale i to nie ukoiło bólu mego serca.

Koba, tylko Twoja wielka mądrość i głębia spojrzenia, może nam pomóc. Od miesiąca rozmyślamy i dyskutujemy z Czechowem o stumetrowym pomniku dla Ciebie, i zbudujemy go nawet wtedy, gdy zginie milion więźniów.

 

Z jednej strony pomnik powinien przedstawiać Ciebie jako kochającego swą ojczyznę, dobrego, hojnego ale i troskliwego ojca – z drugiej jednak strony, gdy pokazać piękno Twego miłosiernego oblicza, to zaczną kraść i zbójować, więc wypadałoby pokazać Ciebie jako dominującego, bezwzględnego dyktatora, który swą mądrością, sprawiedliwością, siłą i mocą zaprowadza porządek i dobrobyt.

 

Rwę włosy z głowy i brody, a Czechow z miejsc, których wstydzę się wymieniać w liście do Ciebie – tak bardzo rozpaczamy, jak upamiętnić Twe piękne oblicze. Jak tak dalej pójdzie, to Czechow z tej frustracji zastrzeli wszystkich więźniów i wypije wszystek wódkę, a ja umrę z rozpaczy!

 

Prosimy Cię, błagamy! Pogrążeni w bezdennej rozpaczy, byś rozwiązał nasz spór, bo przy tym dylemacie ludzki umysł zawodzi.

Tylko Twój wielki i przenikliwy umysł, ukochany Koba, może rozwiązać tę zagadkę.

 

Twój najukochańszy, na zawsze wierny, Blumsztajn.

 

--------------------------------

Odpowiedź Józefa Stalina:

 

Zbudujcie oba.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.