Skocz do zawartości

Mercedes G klasy to obciach ?


karolek

Rekomendowane odpowiedzi

@karolek Ja to żartowałem z tym Fordem. Gówno nieprzeciętnej klasy. 

Infinity, Lexus, Audi... Chociaż design Lexusa co do SUV to jest tragedia. Infiniti dużo lepiej. A może Mercedesy ML? 

http://www.motortrend.com/cars/jeep/grand-cherokee/2014/luxury-diesel-suv-comparison/
 

Tu nieco starszy:

2006_mercedes-benz_m-class_4dr-suv_ml350

Wg mnie o klasie i stylu niekoniecznie świadczy najbardziej krzykliwa fura. O klasie świadczą materiały w aucie, niezawodność, ogólna elegancja. Na mnie dużo lepsze wrażenie zrobiłby gość podjeżdżając takim autem: 

2004_jaguar_xj-series_sedan_xjr_fq_oem_1

niż tym odmłodzonym szajsem: 
8081.jpg

 

Ale może ja jestem dziwny. Po prostu lubię klasykę i piękne, niezawodne rozwiązania. 

Edytowane przez Tomko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Tomko napisał:

O klasie świadczą materiały w aucie

No właśnie, a większość szczególnie tych nowszych roczników to wewnątrz sam plastik. I to taki perfidny, krzyczący jestem z Chin!

Dlatego zniechęcają mnie takie marki jak VW, Ford, BMW.

A co sądzisz o Land Rover-ach model Range Rover III rocznik 2009-2011.

Godzinę temu, Tomko napisał:

nfinity, Lexus, Audi... Chociaż design Lexusa co do SUV to jest tragedia. Infiniti dużo lepiej. A może Mercedesy ML? 

Mercedes ML niszt, niszt :), pierwsze skojarzenie jakie mam z tym modelem to Family Car.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karolek Te JEEPy to chyba ostatnie, które mają zajebisty design przed tymi nowymi paskudnymi. Jak dla mnie prezentuje się zajebiście. Teraz musisz prześledzić fora jak z typowymi usterkami jest. Żeby nie było - oceniam z perspektywy klienta. Nigdy nie miałem SUV'a, gość od którego kupiłem moją Hondę ma jeszcze JEEPa Commandera - co tydzień jest u mechanika. Znowu mój wujek ma Grand Cherookee i mówi, że auto nie do zajebania. Na pewno auto ciekawe. Czy jednak w ekskluzywności przebija trójramienną gwiazdę czy BMW? Nie sądzę. Ale to tylko moje subiektywne odczucie. Meśki i Beemki kojarzą mi się z prezesami, szefami itp. JEEPy kojarzą mi się z niezawodnością i mam sentyment do Cherokee. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takowej sytuacji posiadałbyś "jedyne" auto na ziemi.

A od takowej wiedzy są bracia którzy łykają takie tematy i warsztaty. 

https://www.google.pl/search?q=tuning+mercedes+g&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjaiaunkajXAhXNyaQKHegGDm8QsAQINA&biw=1024&bih=662

Edytowane przez Tornado
upss uzupełnienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może zdefiniować słowo "obciach"? Co to jest?  Czy chodzi o to, że ktoś obcy, ktoś Nas oceni negatywnie poprzez swój jakiś wpojony mu wzorzec czy stereotyp? Nawet jeśli to co z tego?

 

Jak ktoś chce sobie kupić G klasę to niech kupuje jak sam tego chce. Najważniejsze to zadowolić siebie samego a później innych jeśli w ogóle.

 

Edytowane przez SennaRot
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczniki mają mniejsze znaczenie. Bo zadbana G-klasa z 93 wygląda tak samo jak ta z 2000 a wszystkie "cywilki" mają oznaczenie W463.

 

Raczej na czym Ci zależy we wnętrzu. Jeżeli na oldscool typu W124 to do 2000-2001 roku. Po nim nastąpiła zmiana silników na CDI i wnętrze na wzór S-klasy.

 

Najlepszy silnik wg mnie w tej furze to diesli 350 TD a z benzynowych 5.0. V8

 

Stare silniki D i TD, te pancerne to do mniej więcej 2001 roku. Po nim, wraz z nowym wnętrzem weszły CDI. Najlepszy to 2,7 CDI.

Edytowane przez Arox
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@SennaRot Problem polega na tym, iż samochód docelowo ma służyć jako pojazd służbowy.

Często wożę klientów którzy lubią ładne fury, dobre ciuchy itp. To tzw. "nowobogaccy" .

Dobrze wiem, że fura ma duży wpływ na decyzję moich klientów. Dlatego chcę się dostosować do ich potrzeb.

@Arox Najlepiej jak będzie bogato w środku, i nie mam na myśli komputera pokładowego czy czegoś w tym stylu. Wystarczy tapicerka wykładana skórą, musi od wnętrza bić stylem i bogactwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej W463 wali stylem i bogactwem, nawet jak masz tapicerkę w słynną mercedesowską kratkę. Te auta były produkowane dla bogatych i stylowych. A to, że zachowały zdolności terenowe dzięki ramie, napędom i blokadom, to ogromny plus.

 

Musisz na aledrogo (bo najłatwiej) przejrzeć sobie wnętrza i wybrać to co najbardziej pasuje Ci. Wiem, że na zachodzie G-klasa jest wyznacznikiem prestiżu. Nawet wersje W460 i W461 (wołki robocze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyszły właścicielu mietka G classss

Twoje rozterki z tuningiem/modyfikacjami/naprawami zacznij od strony webowej:

http://www.javacardesign.com/indexpl2.php

:P

Jest to firma biorąca udział w edycji polskiej "pimp my ride".

Dodatkowo dla wzmocnienia poglądu o co ho ? polecam serie na dicovery shanelllll "auto reaktywacja"/FAST and LOUD(orginal ver.),

west coust customs.

 https://pl.pinterest.com/search/pins/?q=mercedes g&rs=typed&term_meta[]=mercedes|typed&term_meta[]=g|typed  

Edytowane przez Tornado
+ link
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczy się ogólny stan. Skąd to drugorzędna sprawa nie posługujmy się stereotypami. Jeżeli sam ściągasz sprawdź w EuroTaxie wartość tego modelu dla danego rocznika abyś dokładnie wiedział jaka Cię akcyza czeka a będzie 18,6%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.