Skocz do zawartości

Katolik-patriota uważa, że "prawdziwi mężczyźni" powinni oddać pokłon matce Jezusa


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Bracia. Natrafiłem dziś na ten film:

 

Człowiek z którym przeprowadzany jest wywiad jest nawróconym katolikiem, którzy organizuje wyjazd dla mężczyzn do Częstochowy aby oddać pokłon Marii, matce Jezusa, którą dodatkowo tytułuje jak "Matkę i Królową Polski". Uważa on też, że bronią mężczyzny nie są pięści lecz różaniec. Mężczyźni biorący udział w tej inicjatywie mają powierzyć swoje życie i swoich rodzin Marii.

 

Powiedźcie mi bracia dlaczego nasza płeć tak upadła, że ciągle stawia kobiety na piedestale i z własnej woli ustawia je ponad sobą? Jak wiemy Maria była żoną Józefa, który został rogaczem, ponieważ Jezus nie był jego synem, a jakiegoś ducha świętego i taki właśnie przekaz jest kodowany w głowach katolików. Jezus został zabity na krzyżu, a ten koleś uważa, że Maria jest królową Polski oraz matką wszystkich Polaków.

 

Jaki to daje przekaz? Taki, że my jako naród skończymy tragicznie jak Jezus który także był dzieckiem Marii. Jeszcze tylko wspomnę, że Maria była żydówką, a oni ją obwołali królową Polski...

 

Ja nie jestem katolikiem ani nawet chrześcijaninem, ale nie czepiałbym się tej akcji  gdyby nie fakt, że organizuje wyjazd mężczyzn dla Marii, która jest kobietą. Czemu nie wybrał postaci Boga Ojca czyli postaci potęgi, dumy, siły, mądrości i chwały? Wyjazd  ma niby jednoczyć "prawdziwych mężczyzn", a jedyne co robi to krzewi męską uległość wobec kobiet. W tym przypadku chodzi o matkę Jezusa. 

 

Chrześcijaństwo odwróciło się od męskości co jest mocno widoczne. Polski Kościół zrezygnował ze ślubowania posłuszeństwa żony wobec męża już w 1928 r. – na fali ruchów emancypacyjnych.

 


 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież ojciec biologiczny Jezusa nazywał się Gabriel. Był blondynem o niebieskich oczach. Gdzieś w pamięci mam święty obrazek, gdzie Jezus ma oczy po tatusiu. 

 

@SzachMat Jezusek jest rudy na obrazku. Józef musiał być ciapaty. Egzotyczna uroda zawsze kusiła... 

Edytowane przez volcaniusch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezus był żydem mieszkającym na Bliskim wschodzie ponad 2 tyś lat temu więc wyglądał również dzisiejsi mieszkańcy tamtych terenów. Byłbym wdzięczny gdyby dyskusja nie schodziła jednak na temat wyglądu Jezusa, a trzymała się źródła tematu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MoszeKortuxy napisał:

Powiedźcie mi bracia dlaczego nasza płeć tak upadła, że ciągle stawia kobiety na piedestale i z własnej woli ustawia je ponad sobą?

Niewiem czy ktokolwiek będzie w stanie jednoznacznie odpowiedzieć Ci na to pytanie gdyż przyczyn mogło być wiele.

Myślę że to my sami jesteśmy sobie winni że tak łatwo daliśmy się zmanipulować zarówno naszym pięknym paniom jak i tej bandzie cwaniaków od których to wszystko się zaczęło (mam tu na myśli wpływowych bankierów, polityków i duchownych) którzy małymi krokami na przestrzeni dziejów zasiali nam w głowach tego wirusa poddaństwa wobec kobiet.

To my sami uwierzyliśmy że kobieta jest niemal że święta i na jej cześć powstawały te wszystkie wiersze i inne bajki ukazujące jej bezinteresowność i wierność wobec swojego mężczyzny.

 

Wydaję mi się że niema to nic wspólnego z kultem Maryjnym przecież są inne kraję Chrześcijańskie głównie protestanckie gdzie nie uznaję się matki Boskiej a spierdolenie mężczyzn i poddaństwo wobec kobiet jest na dużo większym poziomie niż w krajach katolickich, natomiast w takich krajach Ameryki Łacińskiej jak np. Meksyk jest bardzo silny kult Maryjny a mimo wszystko mężczyźni dominują nad kobietami pod każdym względem i jest tam dość popularna postawa tzw. Macho.
 
Co do fanatycznych katolików to irytuję mnie że uzurpują sobie prawo do nazywania siebie prawdziwymi Polakami i łączą swój katolicyzm z polskością głosząc jednocześnie tezy że prawdziwy Polak musi być koniecznie katolikiem.
Nazywają oni Maryję królową Polski nie zdając sobie sprawy że taka Maryja nigdy w swoim życiu nie słyszała o takim państwie jak Polska i gdyby żyła to by pewnie miała totalnie wyjebane na nie i to gdzie ono się znajduję.

Jak tak dalej pójdzie to kto wie może ogłoszą oni prezydentem Jezusa Chrystusa i staniemy się pośmiewiskiem na całym świecie w końcu jest taki oszołom jak np. Grzegorz Braun który głosi tego typu bzdury i ma on całą rzeszę swoich zwolenników.

Edytowane przez SzachMat
  • Like 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdy nas mordowali i palono nami w piecach, pewnie miliony ludzi błagało Maryję o pomoc... jak się skończyło, dobrze wiemy. Polak zawsze mądry po szkodzie.

 

I co to za patriotyzm, gdzie interes państwa splata się z drugim ośrodkiem władzy, jakim jest obce dla nas państwo Watykan? To jest zdrada własnego państwa, a nie patriotyzm. Ale weź takim wytłumacz, nie i koniec a ja pójdę do piekła na wieki.

  • Like 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Stulejman Wspaniały napisał:

Ostatnio gdy nas mordowali i palono nami w piecach, pewnie miliony ludzi błagało Maryję o pomoc... jak się skończyło, dobrze wiemy.

 

No przecież w końcu przestali nami palić i mordować. Więc Maryja pomogła. Zresztą, pewnie to i tak byli grzesznicy, albo dzieci grzeszników, albo rodzice grzeszników, albo sąsiedzi grzeszników, zresztą Bóg ma plan.

Na pytanie: "Dlaczego wasz miłosierny Pan Bóg pozwala na cierpienie niewinnych dzieci?", usłyszałem od pobożnej osoby "Bo dzieci płacą za grzechy rodziców".

 

Tutaj nie ma dyskusji, trzeba unikać dla własnego dobra i spokoju.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walnąłem im komcia grzecznego:

 

Dzień dobry. Szanuję Państwa i Pana w studiu wiarę, ale nie rozumiem jednej rzeczy. Kiedy dokładnie Matka Boska pomogła Polakom? Bo tak się składa, że ostatnio nas mordowano masowo, palono nami w piecach, a miliony ludzi błagało Matkę Boską o pomoc i co? No i nic. Można tak wyliczać i wyliczać, kiedy to Polakom pomagała potężna armia, nowoczesne uzbrojenie, potężny władca i sojusze, a nie modlitwy do Matki Boskiej za którą, niestety, wypływają z Polski do obcego państwa Watykan gigantyczne pieniądze.

 

Każdy datek, podatek i darowizna dla kościoła, w jakiejś części wypływa z Polski do innego państwa. Skoro tak, to może lepiej pieniądze przeznaczane na obce państwo, przeznaczyć na Polską armię? Zamiast na kapelanów, uczenie dzieci w szkołach poczucia winy za śmierć Jezusa i grzech pierworodny i straszenia diabłami, kupować czołgi, samoloty, radary itd.? Bo to pomagało, a Maryja - nigdy.

 

Duch Święty także nie kiwnął palcem, gdy np. UPA w bestialski sposób mordowało Polskie dzieci i kobiety.

 

Może najwyższa pora zacząć myśleć o naszej ojczyźnie w sposób logiczny? Co mamy z tej żydowskiej religii i klękania przed żydami? Poproszę konkrety, dokładnie kiedy nam święta trójca pomogła w rozpaczliwych chwilach. Bo skoro nie pomagają, a płacić trzeba, to coś tu chyba mocno jest nie tak? I jaki to patriotyzm, skoro tyle pieniędzy oddaje się z naszej ojczyzny do obcego państwa, które może mieć inny interes niż nasz kraj? To prędzej zdrada, niż miłość do Polski, bo my biedniejemy a ktoś się wzbogaca na obietnicach, których nie można zweryfikować, a na pomoc liczyć nie można, a czasami wręcz nam oficjalnie przeszkadzają, co opisywał Tadeusz Kościuszko.

 

ozdrawiam serdecznie i życzę miłego dnia.

  • Like 7
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Dostaniesz zaraz tę samą odpowiedź co zawsze i wszędzie: "otwórzcie serca na nieskończoną miłość Jezusa blablabla". Swoją drogą widzę dużo podobieństw między kościołem katolickim a współczesnymi gównokołczami - maksimum obiecanek, zero konkretów. 

  • Like 1
  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały odpowiedzą, że Cud na Wisłą, Grunwald (śpiewanie Bogurodzicy) czy obrona Częstochowy. Na upartego (zgodnie z ich światopoglądem) odeprą argument. Dla zdrowia psychicznego i mniejszego hejtu ze strony ortodoksyjnych katolików lepiej nie iść z nimi w dyskusję, bo ego nie pozwoli im na zgodzenie się z Tobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamten katolik i reszta ludzi z wyjazdu do Częstochowy to zwykłe sługi kobiet co akcentują poprzez pokłon i powierzenie opieki nad sobą oraz rodzinie Marii. Oni nawet nie zdają sobie sprawy jaki błąd popełniają. Kojarzą męskość z nadrzędną pozycją kobiet. Żenada totalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy to nie naród Chrześcijański tylko Germański. Kiedy my staniemy się narodem Słowiańskim i wrócimy do genetyki i ducha słowian. Nie blokowanego , żadnym zastraszaniem przez kościół katolicki. Polacy kim jesteście przestraszonymi Chrześcijanami " nadstaw drugi policzek..." Czy narodem który stworzył husarię! Armie nie do pokonania przez ponad 100 lat. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Patrząc na historię to wstawiennictwo Maryi bywa takie sobie. 

Maryja od roku 1656 za panowania Jana Kazimierza stała się patronką Kr. Polskiego. Od tamtej pory następuje powolny upadek państwa.

Oficjalna koronacja nastąpiła w 1717r. A potem rozbiory, 2 wojny światowe, 50 lat komunizmu.

 

Ale to i tak lepiej niż np Archanioł Michał patron Ukrainy. ;)

 

 

 

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byli katolikami, którzy zabijali Islamistów. Dzisiejsi katolicy zapraszają islamistów do domów. Obłuda kościoła nie zna granic. Zresztą to niesamowite jak religia steruje ludźmi. 300 lat temu lej Tatara było cool dzisiaj, to nie po chrześcijańsku ratujmy uchodźców. Dlatego Polacy muszą zrzucić jarzmo katola. Bo pod Wiedniem Sobieski podobno tyko spłacał długi u Habsburgów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.10.2017 o 03:27, SzachMat napisał:

Co do fanatycznych katolików to irytuję mnie że uzurpują sobie prawo do nazywania siebie prawdziwymi Polakami i łączą swój katolicyzm z polskością głosząc jednocześnie tezy że prawdziwy Polak musi być koniecznie katolikiem.

Dokładnie spotkałem się z tym wiele razy, zwłaszcza wśród starszych pokoleń.

Dnia 31.10.2017 o 03:27, SzachMat napisał:

staniemy się pośmiewiskiem na całym świecie w końcu jest taki oszołom jak np. Grzegorz Braun który głosi tego typu bzdury i ma on całą rzeszę swoich zwolenników.

Ozajasz Golodberg vel JKM też głosi iż prawa pracownicze rujnują gospodarkę. Na zachodzie i północy mają dużo lepsze stawki i przywileje (np godzinna przerwa) a ciągną lepiej od nas. Może słyszą co chcą usłyszeć?

 

Dnia 31.10.2017 o 07:44, Stulejman Wspaniały napisał:

I co to za patriotyzm, gdzie interes państwa splata się z drugim ośrodkiem władzy, jakim jest obce dla nas państwo Watykan? To jest zdrada własnego państwa, a nie patriotyzm.

Pisałem wiele razy podobnie i myślę podobnie, podobne tematy również zakładałem. To okupant który chwalił niemców za podbój Polski w '39, który rzucał klątwy i popierał rozbiory. 

 

Dnia 31.10.2017 o 07:44, Stulejman Wspaniały napisał:

Ale weź takim wytłumacz

No weź takim wytłumacz np o papieżu. Gadał "dobrze" i był "dobry". Tusk w odniesieniu do wydarzeń w Kataloni również nawoływał do "siły argumentów, nie argumentu siły" i to czyni go "dobrym"?c Wojtyła zdradził Polskę dla obcego kraju, Tusk dla własnych korzyści i korzyści zachodu, to że gadali "dobrze", uśmiechali się do kamer, głaskali dzieci nie czyni ich "dobrymi". Taki przykład odnośnie muru nie do przebicia, argumenty nie docierają.

 

Odnośnie filmu to wydaje mi się, że koleś po prostu białorycerzy i jest ultrafanatycznym katolikiem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.