Skocz do zawartości

Katolik-patriota uważa, że "prawdziwi mężczyźni" powinni oddać pokłon matce Jezusa


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Jak tylko widzę ten zlepek wyrazów - katolik i patriota, to wiem że będzie ubaw <3

 Nie wiedziałem, że można jednocześnie służyć dwóm państwom. 

 

Definiowanie "prawdziwej męskości" poprzez czołobicie w posadzkę przed posążkiem postaci z żydowskiego folkloru.

No... to wymaga kurwa kreatywnego myślenia.

Zaiste

 

 

 

 

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2017‎-‎10‎-‎31 o 09:14, Pozytywny napisał:

 

Na pytanie: "Dlaczego wasz miłosierny Pan Bóg pozwala na cierpienie niewinnych dzieci?", usłyszałem od pobożnej osoby "Bo dzieci płacą za grzechy rodziców".

 

Tutaj nie ma dyskusji, trzeba unikać dla własnego dobra i spokoju.

 

Ta "pobożna osoba" wyraziła pozabiblijny pogląd gdyż już w starym testamencie wyraźnie stoi, że nie mogą synowie odpowiadać za czyny ojców.

Problem w tym, że światopogląd przeciętnego Polaka to mieszanka wierzeń pogańskich, chrześcijaństwa oraz wynik komunistycznej indoktrynacji, a wszystko to podlane jest sosem sobiepańskiego "liberalizmu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2017 o 22:54, Donovan napisał:

Dzisiejsi katolicy zapraszają islamistów do domów. Obłuda kościoła nie zna granic. ...

Nie nasi Bracia Katolicy, ale katoliccy hierarchowie (od papieża w dół) nakłaniają katolików do przyjmowania islamistów, co może doprowadzić tylko do tragedii ...

 

(Nie bronię nikogo, ale jak chce się wygrać wojnę, to nie można walczyć ze wszystkimi, ale trzeba mieć z kim zawierać sojusze. Ja widzę wśród Braci bojowe nastawienie, ale wojnę wygrywa się głową a nie pałką) ...

 

W dniu 1.11.2017 o 17:18, Gaunter o Dimm napisał:

Ja co najwyżej mogę oddać pokłon szatanowi. 

Ha, ha... a to dobre

 

... Przyjacielu, ... Ty tak całkiem na poważnie? czy tylko jaja sobie robisz ?

 

W dniu 2.11.2017 o 00:39, fulgur napisał:

Definiowanie "prawdziwej męskości" poprzez czołobicie w posadzkę przed posążkiem postaci z żydowskiego folkloru.

No... to wymaga kurwa kreatywnego myślenia.

Zaiste

 

 

 

 

Czołobicie w posadzkę to chyba w islamie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Starzec napisał:

Ta "pobożna osoba" wyraziła pozabiblijny pogląd gdyż już w starym testamencie wyraźnie stoi, że nie mogą synowie odpowiadać za czyny ojców.

 

W Księdze Ezechiela jest napisane:

Cytat

" Umrze tylko ta osoba, która grzeszy. Syn nie ponosi odpowiedzialności za winę swego ojca ani ojciec - za winę swego syna. Sprawiedliwość sprawiedliwego jemu zostanie przypisana, występek zaś występnego na niego spadnie." Ez 1,20

 

Ale z drugiej strony, to stoi w opozycji do np. tych cytatów:

Cytat


"Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia"  Wj 20, 5, Pwt 5, 9  

"Pan cierpliwy, bogaty w życzliwość, przebacza niegodziwość i grzech, lecz nie pozostawia go bez ukarania, tylko karze grzechy ojców na synach do trzeciego, a nawet czwartego pokolenia."   Lb 14, 18, Ex 34, 7

"Na wieki nie będzie wspomniane potomstwo złoczyńców. Przygotujcie rzeź dla jego synów z powodu niegodziwości ich ojca."   Iz 14, 21

"«Dlaczego Pan zapowiedział przeciw nam te wszystkie wielkie nieszczęścia? Na czym polega nasz występek i nasz grzech, który popełniliśmy przeciw Panu, naszemu Bogu?» Wtedy powiesz im: «Na tym, że przodkowie wasi opuścili Mnie»"  Jr 16, 10-11

 

 

Dlatego nie dziwią mnie takie głosy o dziedziczeniu grzechu, różnie to można interpretować. ;) 

 

 

Edytowane przez Dworzanin_Herzoga
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dworzanin_Herzoga ... tak to prawda, ale ten sam "Bóg" błogosławi za dobre czyny ojców aż po tysięczne pokolenie ... a zatem jest trzysta razy bardziej łaskawy niż mściwy ... :) ;)

 

".... Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań" (Wj 20, 5b-6)

Edytowane przez Starzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

KATolicyzm kontra Biblia:

Ew. Łukasza
A gdy On to mówił, pewna niewiasta z tłumu, podniósłszy swój głos, rzekła do niego: Błogosławione łono, które cię nosiło, i piersi, które ssałeś.
On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go.

https://www.cda.pl/video/116824054

Edytowane przez AdamPogadam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2017 o 09:14, Pozytywny napisał:

 

No przecież w końcu przestali nami palić i mordować. Więc Maryja pomogła. Zresztą, pewnie to i tak byli grzesznicy, albo dzieci grzeszników, albo rodzice grzeszników, albo sąsiedzi grzeszników, zresztą Bóg ma plan.

Na pytanie: "Dlaczego wasz miłosierny Pan Bóg pozwala na cierpienie niewinnych dzieci?", usłyszałem od pobożnej osoby "Bo dzieci płacą za grzechy rodziców".

 

Tutaj nie ma dyskusji, trzeba unikać dla własnego dobra i spokoju.

 

Cytat

Wielu chrześcijan ulega pokusie triumfalizmu. Niczym starotestamentowi Żydzi oczekują oni natychmiastowego zwycięstwa Kościoła na ziemi i dominacji wyznawanej przez siebie religii. To prawda – Kościół musi zwyciężyć, ale przedtem czeka go największe prześladowanie w historii. Kościół przyszłości to Kościół mały, nielegalny, cierpiący i ukrzyżowany. 

 

http://www.fronda.pl/a/apokalipsa-wypelnia-sie-chrzescijanie-i-kosciol-beda-ukrzyzowani,71155.html

 

W dniu 1.11.2017 o 17:18, Gaunter o Dimm napisał:

Ja co najwyżej mogę oddać pokłon szatanowi. 

Gościowi , który kłamie i tak skazany jest na porażkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wielu chrześcijan ulega pokusie triumfalizmu. Niczym starotestamentowi Żydzi oczekują oni natychmiastowego zwycięstwa Kościoła na ziemi i dominacji wyznawanej przez siebie religii. To prawda – Kościół musi zwyciężyć, ale przedtem czeka go największe prześladowanie w historii. Kościół przyszłości to Kościół mały, nielegalny, cierpiący i ukrzyżowany. " - Dominionizm i nauka o zastąpienia Izraela to właśnie nauki zakorzenione w katolicyzmie. Katolicy nie potrafią sobie poradzić z tym co wyprawiają elity - papiestwo i purpuraci, do tego jeszcze "na siłę" ich tłumaczą, wmawiajac sobie że katolicyzm to jest "to" i należy zawsze usprawiedliwiać watykan.

"Ja co najwyżej mogę oddać pokłon szatanowi. " - Cały swiat to zrobi, technologia już jest np aby mogło dziać się to:

" I patrzeć będą ludzie ze wszystkich ludów i plemion, i języków, i narodów na ich trupy przez trzy i pół dnia, i nie pozwolą złożyć ich trupów w grobie. A mieszkańcy ziemi radować się będą nimi i weselić się, i podarunki sobie nawzajem posyłać, dlatego że ci dwaj prorocy udręczyli mieszkańców ziemi."
"I zwodzi mieszkańców ziemi przez cuda, jakie dano mu czynić na oczach zwierzęcia, namawiając mieszkańców ziemi, by postawili posąg zwierzęciu, które ma ranę od miecza, a jednak zostało przy życiu. I dano mu tchnąć ducha w posąg zwierzęcia, aby posąg zwierzęcia przemówił i sprawił, że wszyscy, którzy nie oddali pokłonu posągowi zwierzęcia, zostaną zabici. On też sprawia, że wszyscy, mali i wielcy, bogaci i ubodzy, wolni i niewolnicy otrzymują znamię na swojej prawej ręce albo na swoim czole, I że nikt nie może kupować ani sprzedawać, jeżeli nie ma znamienia, to jest imienia zwierzęcia lub liczby jego imienia."
Posąg - w gr. podobizna. 
Szatan popkulturowy - fajny gość, który daje wolność  etc to zwykłą propaganda. To jest "prokurator", który chce żebyś był skazany razem z nim. "Dniem i nocą oskarża" objaw.  Jana 12.
 

 

Edytowane przez AdamPogadam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawa sytuacja z tym Jezusem, bo można spekulować, że jego matka miała przygodę z bad boyem, obstawia się w tej roli na przykład rzymskiego legionistę o imieniu Pantera a wychował go nice guy Józef, w nagrodę obdarzony przymiotnikiem święty. Stąd tarcia na linii Jezus i matka w formie jego nieprzyjemnych odzywek do niej, być może była to jego reakcja na pochodzenie z nieprawego łoża. Generalnie jednak co to był za człowiek ten Jezus i o co mu chodziło nie da się za wiele powiedzieć, bo jego postać skryta jest za mitami i legendami, które przysłaniają jego sylwetkę. Cztery ewangelie opisujące jego przygody są ponadto częstokroć wzajemnie sprzeczne.          

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2017 o 01:04, MoszeKortuxy napisał:

Chrześcijaństwo odwróciło się od męskości co jest mocno widoczne.

Chrześcijaństwo z definicji nigdy nie było męskie i zawsze silny w nim był pierwiastek kobiecy. Póki jeszcze silne były również naleciałości i dotychczasowe etosy narodów, które je przyjęły, wszystko jakoś się kulało. Jak trzeba było podbijać/nawracać lokalne narody w imię wiary, to zawsze znalazł się pretekst polityczny, by akurat w tym przypadku tego przysłowiowego policzka nadstawiać nieco mniej.

 

Mocniejsze postawy męskie masz w Starym Testamencie, który chrześcijan obchodzi nieco mniej niż Nowy z jego pacyfistycznym i miłosiernym przesłaniem Jezusa. W Starym masz takich bohaterów jak Gedeon, Samson czy Król Dawid, a w nowym najwyżej Jezusa, Józefa czy apostołów. Nie mówiąc już o Marii, która doskonale tę potrzebę kultu pierwiastka żeńskiego wypełniła. Oczywiście katolicy/chrześcijanie w większości przypadków mocno nie zgodzą się z taką diagnozą ich wiary, ale po nich nie spodziewałbym się niczego innego.

 

Chrześcijaństwo jest kobiece. Przyciąga kobiety i zmiękcza mężczyzn. Niektórym to nawet wychodzi na dobre, innym nie.

Edytowane przez Mr.Meursault
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Mr.Meursault napisał:

Mocniejsze postawy męskie masz w Starym Testamencie, który chrześcijan obchodzi nieco mniej niż Nowy z jego pacyfistycznym i miłosiernym przesłaniem Jezusa. W Starym masz takich bohaterów jak Gedeon, Samson czy Król Dawid, a w nowym najwyżej Jezusa, Józefa czy apostołów. Nie mówiąc już o Marii, która doskonale tę potrzebę kultu pierwiastka żeńskiego wypełniła. Oczywiście katolicy/chrześcijanie w większości przypadków mocno nie zgodzą się z taką diagnozą ich wiary, ale po nich nie spodziewałbym się niczego innego.

Wiem o tym i szanuje Stary Testament. 

 

Tutaj pewien chrześcijanin mówi na temat kryzysu męskości. Sam przyznaje, że dzisiejszy kościół "żeńsko-katolicki". W czasie 58:45.

 

Edytowane przez MoszeKortuxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MoszeKortuxy napisał:

kościół "żeńsko-katolicki"

"Kobieca pobożność"

"Może te maminsynki się odnajdują"

"Tam nie ma ducha walki"

 

Widać trafił się odważny ksiądz. Reszta będzie tkwiła w zaprzeczeniu, a ilość uczęszczających do kościoła będzie spadać dalej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mr.Meursault napisał:

Widać trafił się odważny ksiądz. Reszta będzie tkwiła w zaprzeczeniu, a ilość uczęszczających do kościoła będzie spadać dalej.

To pokazuje, że oni dobrze wiedzą jaka jest ich organizacja, ale się przeciwko temu nie buntują.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2017 o 01:04, MoszeKortuxy napisał:

Cześć Bracia. Natrafiłem dziś na ten film:

 

Człowiek z którym przeprowadzany jest wywiad jest nawróconym katolikiem, którzy organizuje wyjazd dla mężczyzn do Częstochowy aby oddać pokłon Marii, matce Jezusa, którą dodatkowo tytułuje jak "Matkę i Królową Polski". Uważa on też, że bronią mężczyzny nie są pięści lecz różaniec. Mężczyźni biorący udział w tej inicjatywie mają powierzyć swoje życie i swoich rodzin Marii.

 

 

Ten typ robi na pokaz. Polska jest krajem Chrześcijańskim. Matka Boska podobno była w Cudzie nad Wisłą.

Ostrzegała trójkę dzieci przed II Wojną Światową, że jeśli ludzie nie zaczną odmawiać różańca, to wybuchnie wojna.

 

Cytat

Powiedźcie mi bracia dlaczego nasza płeć tak upadła, że ciągle stawia kobiety na piedestale i z własnej woli ustawia je ponad sobą? Jak wiemy Maria była żoną Józefa, który został rogaczem, ponieważ Jezus nie był jego synem, a jakiegoś ducha świętego i taki właśnie przekaz jest kodowany w głowach katolików. Jezus został zabity na krzyżu, a ten koleś uważa, że Maria jest królową Polski oraz matką wszystkich Polaków.

 

Bo tak sobie wymyślił Kościół.

Matka Boska w naszym kraju jest wyjątkowo czczona. 

Przecież jak nie wierzysz to jaki masz problem?

Wierni pójdą a reszta to oleje ciepłym moczem.

 

Cytat

Jaki to daje przekaz? Taki, że my jako naród skończymy tragicznie jak Jezus który także był dzieckiem Marii. Jeszcze tylko wspomnę, że Maria była żydówką, a oni ją obwołali królową Polski...

Bo jak wspominałem, ten kraj jest krajem Chrześcijańskim.

Ten tytuł jest raczej symboliczny, bo przecież w Polsce nie mamy monarchii?

Czy odebranie tego tytułu, czy utrzymanie go zmieni ci cokolwiek w życiu? Wątpię.

 

Cytat

Ja nie jestem katolikiem ani nawet chrześcijaninem, ale nie czepiałbym się tej akcji  gdyby nie fakt, że organizuje wyjazd mężczyzn dla Marii, która jest kobietą. Czemu nie wybrał postaci Boga Ojca czyli postaci potęgi, dumy, siły, mądrości i chwały? Wyjazd  ma niby jednoczyć "prawdziwych mężczyzn", a jedyne co robi to krzewi męską uległość wobec kobiet. W tym przypadku chodzi o matkę Jezusa. 

Jeśli nie jesteś katolikiem, ani chrześcijaninem to co ciebie to interesuje? Przecież Kościół w Polsce wyjątkowo czci Matkę Boską.

Jako wierny mnie to trochę dziwi, ale taki mamy klimat w Polsce.

Kościół Katolicki czci bardziej Matkę Boską niż Trójcę Świętą. Wiadomo że należy się szacunek za uwierzenie Duchowi Świętemu i urodzenie na świat Syna Bożego... ale uważam że Kościół przesadził z tym czczeniem...

Przecież w Polsce największy kult wśród obrazów ma Matka Boska Częstochowska.

Są jakieś związane z tym legendy, ale jakoś tym się nie interesowałem.

Kościół został nieco sfemizowany po akcjach z siostrą Faustyną, i cudami.

 

 

Cytat

 

Chrześcijaństwo odwróciło się od męskości co jest mocno widoczne. Polski Kościół zrezygnował ze ślubowania posłuszeństwa żony wobec męża już w 1928 r. – na fali ruchów emancypacyjnych.

 

Przecież od II Wojny Światowej kościół stał się anty męski. To prawda. Nauki kościoła to nauki uległości wobec wszystkich, a w szczególności kobiet.

Kobiety niby także mają zakaz grzeszenia ciałem, ale żadna jakoś do tego nie utrzymuje.... a pokazuje się kobietę jako wzór :D

 

Mimo wszystko Chrześcijanizm jest religią objawioną, i dlatego jestem wierzącym.

Wierzę w Pana Boga, Trójcą Świętą, Matkę Boską itd. ale nie wierzę w instytucję Kościoła zarządzaną przez bliżej nieokreślone osoby - ludzi.

 

I każdy chrześcijanin powinien mieć takie podejście jak ja.

 

 

Edytowane przez Zły_Człowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2017 o 10:41, DOHC napisał:

Ozajasz Golodberg vel JKM też głosi iż prawa pracownicze rujnują gospodarkę. Na zachodzie i północy mają dużo lepsze stawki i przywileje (np godzinna przerwa) a ciągną lepiej od nas. Może słyszą co chcą usłyszeć?

Jaki kuźwa Ozajasz? Jeszcze dodaj, że to reptilianin :P .

Korwin mówi o prostych prawach ekonomii, które nie on wymyślił , tylko m.in laureat nagrody Nobla i wielu z austriackiej szkoły ekonomii.

Płaca minimalna faktycznie ma wpływ na gospodarkę czy Ci się to podoba czy nie.

 

Płac nie można regulować z góry, bo robi to sama gospodarka, która jest bardziej skomplikowana.

Poza tym problem ten dotyczy tylko Nie więcej niż 4-5 proc. zatrudnionych Wg danych z roku 2015 (aktualnie pewnie jeszcze mniej).

źródło: https://finanse.wp.pl/ilu-pracujacych-polakow-otrzymuje-place-minimalna-6114669163718273a

 

Niektórzy porównują Polskę do Anglii czy Niemiec co jest głupotą. To niech wprowadzą płacę minimalną na poziomie jaki jest w tych krajach i zobaczymy co się stanie skoro niektórzy twierdzą, że płaca minimalna nie ma wpływu na gospodarkę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Zły_Człowiek napisał:

Przecież jak nie wierzysz to jaki masz problem?

Większość ludzi, którzy nas otaczają to katolicy, a ich wiara stawia Maryję na piedestale. To wpływa na sposób postrzegania świata tych ludzi i życie społeczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MoszeKortuxy napisał:

Większość ludzi, którzy nas otaczają to katolicy, a ich wiara stawia Maryję na piedestale. To wpływa na sposób postrzegania świata tych ludzi i życie społeczne.

 

No to biologia nie pozwoli im się rozmnożyć i tyle, a Kościół będzie winny starzenia się społeczeństwa w Polsce.

Przecież jak nie Kościół, to faceci zostaną pacyfikowani przez teściowe, babcie, matki, żony...

Gdy władza odkryje czemu w Polsce nie ma dzieci, to będą mieć 2 wyjścia:

a) zmusić Kościół do zmian korzystnych dla facetów.

b ) zminimalizować jeszcze bardziej rolę kościoła w Polsce.

 

Zauważyłem, że nawet Kościół nie ,,faworyzuje'' Matkę Boską jak media katolickie typu Radio Maryja czy TRWAM...

na mszach nie odczuwam tej faworyzacji...

i to wydarzenie nie jest sponsorowane prosto przez Kościół, a właśnie takie media.... 

Edytowane przez Zły_Człowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Zły_Człowiek napisał:

Gdy władza odkryje czemu w Polsce nie ma dzieci, to będą mieć 2 wyjścia:

a) zmusić Kościół do zmian korzystnych dla facetów.

b ) zminimalizować jeszcze bardziej rolę kościoła w Polsce.

Zaraz, powoli.

 

W Polsce nie ma dzieci, bo ludzie słuchają kościoła, a kościół popiera feminizację, przez co maleje liczba związków, dobrze rozumiem?

 

Ale przecież kościół głosi jednocześnie dogmat posiadania licznego potomstwa i unikania antykoncepcji.

 

Więc jeśli miałby być wpływowy na tyle, by narzucać społeczeństwu feministyczne modele zachowania, to równocześnie powinniśmy mieć boom demograficzny, bo ci wszyscy odmawiający paciorek do Maryji powinni jednocześnie zabezpieczać się najwyżej kalendarzykiem.

Edytowane przez Mr.Meursault
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mr.Meursault napisał:

 

W Polsce nie ma dzieci, bo ludzie słuchają kościoła, a kościół popiera feminizację, przez co maleje liczba związków, dobrze rozumiem?

 

Ale przecież kościół głosi jednocześnie dogmat posiadania licznego potomstwa i unikania antykoncepcji.

 

Więc jeśli miałby być wpływowy na tyle, by narzucać społeczeństwu feministyczne modele zachowania, to równocześnie powinniśmy mieć boom demograficzny, bo ci wszyscy odmawiający paciorek do Maryji powinni jednocześnie zabezpieczać się najwyżej kalendarzykiem.

+ monogamia + straszenie piekłem za brzydki sex. i efekt gotowy: ludzie straszeni piekłem nie chcą się rozmnażać.

Ale efekt starzenia społeczeństwa i feminizmu to nie tylko zasługa kościoła ale i społeczeństwa i rządzących tym krajem.

Edytowane przez Zły_Człowiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.