Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
MoszeKortuxy

Katolik-patriota uważa, że "prawdziwi mężczyźni" powinni oddać pokłon matce Jezusa

Polecane posty

Napisano (edytowany)
18 minut temu, Zły_Człowiek napisał:

+ monogamia + straszenie piekłem za brzydki sex. i efekt gotowy: ludzie straszeni piekłem nie chcą się rozmnażać.

Ale z tego by wynikało, że kościół nie ma realnej władzy, bo ludzie wybierają sobie z jego przekazu to co im wygodne, a resztę obchodzą. Czyli kościół jest taki jak chce społeczeństwo, a nie społeczeństwo takie jak chce kościół.

Moim skromnym zdaniem chrześcijaństwo swoimi naukami przygotowało grunt pod wojujący feminizm, zmiękczyło i nadal zmiękcza mężczyzn, ale równocześnie - co paradoksalne - utraciło w ogromnej mierze i wciąż traci wpływ na społeczeństwo. Wierni posłuchają kościoła, ale tylko w tym, w czym im wygodnie, wyłączając grupkę naprawdę oddanych ortodoksów, których jest u nas dużo mniej niż się wydaje.

Dlatego kościół może w najlepsze mówić już tylko to, w co ludzie sami wierzą i czego chcą słuchać: że kobiety są niewinne i święte niczym Matka Boża, że mężczyzna powinien być podporą rodziny i wykazywać się odpowiedzialnością. I tak dalej.

Zakres sprawowanej władzy zawsze testuje się głosząc rzeczy niepopularne. A u nas kościół wie, że jakby zarządził coś naprawdę niepopularnego, np. oczekiwał od każdego małżeństwa minimum trójki dzieci celem zażegnania kryzysu demograficznego, to naraz by się okazało, że jego władza jest iluzoryczna, bo ludzi bardziej obchodzi ekonomia i wygoda życia, a kapłan to jest najwyżej od święcenia jajek, a nie dawania wytycznych życiowych.

Moim zdaniem mentalnie jesteśmy już tacy sami jak Europa Zachodnia, a nasza religijność to w większości przypadków tylko pokazówka i blaknące dziedzictwo przeszłości.

Edytowano przez Mr.Meursault
  • Like 1

Kiedyś uważał ze facet to tylko pięści, a teraz uważa że bronią jest różaniec. Ze skrajności w skrajność. 

Godzinę temu, Mr.Meursault napisał:

Moim skromnym zdaniem chrześcijaństwo swoimi naukami przygotowało grunt pod wojujący feminizm, zmiękczyło i nadal zmiękcza mężczyzn

Też mam takie przemyślenia na ten temat.

Napisano (edytowany)

"Liberalne" chrześcijaństwo typu zlewicowane luteranizmy itp na zachodzie to są prawdziwie "sfeminizowane" aż do herezji kościoły, katolicyzm trzyma właśnie z nimi paradoksalnie. Nawet na ostatnim "świętowaniu reformacji" - papa Franek spotkał się z liberalnymi szwedzkimi luteranami (homopropaganda i kobiety pastorki), a chrześciajnie ewangeliczni (protestanci sensu stricto) odcięli się od tego towarzystwa.

Edytowano przez AdamPogadam
  • Like 1

To prawda. Współczesne chrześcijaństwo jest coraz bardziej prolewicowe. Zwłaszcza luteranizm. Nie jestem chrześcijaninem, ale szanuję konserwatywnych kalwinistów np. Prezbiterianie (zwłaszcza Kościół Prezbiteriański w Ameryce). Szanuję też Amiszów, Huterytów oraz Mormonów.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez SzejkNaftowy
      Artykuł z bloga polskiej adwokat - Pani Agnieszki Swaczyny. Polecam bo daje do myślenia.
      https://blogrozwod.pl/ojciec-pod-specjalnym-nadzorem/

Streszczenie:
      Pani Agnieszka przedstawia sytuację współpracy z adwokatem z Czech w trakcie sprawy rodzinnej. Sprawy międzynarodowe stwarzają więcej możliwości dlatego mogli wybrać między prawem polskim a czeskim. Jakież było zdumienie czeskiego adwokata gdy dowiedział się, że ojciec musi mieć jakikolwiek nadzór nad kontaktami z dzieckiem. Pani Agnieszka też była zdumiona ale zaraz potem zawstydziła się, gdyż uznała, że jej kolega po fachu miał rację. W Czechach słowo ojciec brzmi dumnie i tam tatusiowie mają równe prawa co matki a w naszym kraju dziecko należy przede wszystkim do matki podczas gdy ojciec jest bankomatem.

Dalej opisuje sprawę ojca zajmującego się dzieckiem którego opinię zrujnowały zeznania matki podczas wywiadu środowiskowego co kończyło się ustanowieniem nadzoru nad ojcem. Pani Agnieszka zwraca uwagę na bardzo stereotypowe postrzeganie roli ojca i matki w Polsce - także w sądach.

Kolejne potwierdzenie wielu tematów które tutaj poruszamy - i to od kobiety, która aktywnie działa w zawodzie adwokata.
      Bardzo dziękujemy.
    • Przez SzejkNaftowy
      Mocny materiał od pyta.pl. Zawiera m.in. unikatowe sceny policyjnych prowokacji podczas Marszu Niepodległości nagrane przez członków ekipy pyty oraz zeznania anonimowego fotografa w sprawie podpalenia budki pod rosyjską ambasadą (2016). Warto obejrzeć przed jutrzejszym dniem.

• Przez t0rek
      Jakość video taka sobie, ale ciekawe tematy poruszają w lajtowy sposób. Przy okazji przykład świadomych kobiet.
    • Przez Chciak
      Witam.
      Czy mieliście kiedyś tak że partnerka całowała Was po rękach, dokładniej zewnętrzną część dłoni, tak jak robią to "dżentelmeni" wobec kobiet?
      Nie chodzi mi o przywitanie, ale o wspólne spędzanie czasu, a szczególnie jak gdzieś wychodzimy i siedzimy przy stoliku na przeciwko siebie, to łapie mnie za rękę, masuje, przytula i całuje. 
      Nigdy nie widziałem czegoś takiego i dziwnie się z tym czuje, a szczególnie dziwna jest mina ludzi w lokalu którzy to zobaczą
      O ile gdy jesteśmy w domu czy coś w tym stylu, nie zwracam na to uwagi, ale będąc w lokalu nie da się zwrócić uwagi, i mój mały białyrycerz zaczyna się delikatnie krępować
      Uprzedzając to jestem z partnerką od niecałego roku i odpoczątku tak się zachowuje
      Spotkał się ktoś z czymś takim u swojej Panci?

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ważne informacje

Umieściliśmy pliki cookie na Twoim urządzeniu, aby pomóc Ci ulepszyć tę witrynę. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym razie zakładamy, że możesz kontynuować.