Skocz do zawartości

Moja kompozycja w FL studio


Ksanti

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

 

Zainspirowany tematem założonym przez @Tomko odnośnie coveru i dyskusją w naszym klubie muzyków i kompozytorów postanowiłem wrzucić demo kawałka nad którym obecnie pracuję. Jakby co dopiero uczę się obróbki i masteringu :) Wrzucam właśnie tu i teraz aby nie zjadł mnie perfekcjonizm i poprawianie po milion razy. 

 

https://instaud.io/1oLa

 

  • Like 6
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti Kurde, zacny kawałek ci wyszedł! Idzie mocno w New Retro Wave, którego słucham dużo i zajebiście lubię :) Od siebie to co bym zmienił - pomyśl czy tego fragmentu 2:48 a 3:01 nie dać wcześniej albo zmiksować z czymś cięższym. W żargonie rockowym (bo innego nie znam) snare'y mają taki lżejszy wydźwięk niż stopa - można by je użyć do zbudowania klimatu iiii... pierdo...nięcie! :) 

Fajne, podoba mi się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomko

Dzięki :) Sam właśnie jestem fanem starszych brzmień elektronicznych. Feedback znacznie mi pomoże bo słuchając milion razy tego samego traci się nieco obiektywnego spojrzenia. Co do miksowania to raczej nie mam z czym :P W tej kompozycji stworzyłem wszystko układając pojedyncze dźwięki jak klocki lego co zajęło trochę czasu. Bez obaw coś niedługo wykombinuje. 

 

@HORACIOU5

Też mnie ten kick trochę wkurza. Jak dowiem się jak skutecznie przerabiać i filtrować częstotliwości to go zmienię.

 

@Lucid

kick, bass, dzwonki czy całość?

 

@zuckerfrei

Trochę wzorowałem się kickami z hardstyle. Masz jakiś tip odnośnie jakby mogły wyglądać bębny brzmieniowo?

 

 

Dla ciekawych wrzuciłem dzisiaj jeszcze jedno demko, nieco starszego projektu. Tutaj rytm i bębny są proste jak budowa cepa.

 

https://instaud.io/1oUe

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ksanti spróbuj poszukać paczek z różnymi zestawami dźwięków. Oprócz tego kiedy masz otwarty "step sequencer" to kliknij raz na "kick" i wejdź w opcję "INS". Tam możesz go trochę zmodyfikować, tak na początek. W sumie sporo zabawy z tym jest i często nie wychodzi ale trzymam kciuki, żebyś się nie poddał i żeby Ci się udało :D

 

Możesz też posłuchać mojego fragmentu, tylko pamiętaj, że nie wyregulowałem głośności "closed hats" i dlatego za bardzo wychodzą przed szereg: https://hearthis.at/h5/h5-id-work-in-progress/dHw/

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to moj typ muzyczny wiec nie doradzę, napisałem tylko co poczułem po pierwszym odsłuchu. Porostu to nie współgra. Moim skromnym zdaniem.

 

@HORACIOU5 w moim stylu muzycznym szukanie paczek, ściąganie, kupowanie to jest śmiech na sali, sam wysampluj znajdź daną próbkę, stwórz swoją paczkę. Ale nie wiem jakie sa standardy w waszej muzyce. Ale dla mnie takie zachowanie to lipa. Chyba ze ściągasz paczkę drum sampli automatu rolanda nie wiem np tr505. To wtedy spoko.

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei czy napisałem gdzieś coś o kupowaniu? Są darmowe paczki z "kickami" i innymi dźwiękami. I nie, nie są to gotowe "utwory", a jedynie zestawy dźwięków, które dopiero należy samemu pozmieniać i dostosować, aby to miało ręce i nogi. Dla początkującego to jest dobry start, bo uczy się najpierw obróbki tego wszystkiego, a po zdobyciu doświadczenia wie, jak samemu stworzyć swoje własne dźwięki.

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie jak piszesz dla mnie takie pobieranie czy kupowanie to lipa... Ja zaczynałem tak ze samplowaniem bębny i sam wszytko wycinałem... Twoja droga to łatwizna, miałem Amigę i sampler stereo tak zaczynałem i swoją bazę sampli 8 bit wtedy budowałem od ZERA. To jest właściwa droga.

 

 

wszytko od zera więcej sie nauczysz trust me

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei gdzie napisałem coś o kupowaniu? Ponawiam pytanie. Poza tym zakładasz tylko jedną możliwą opcje i nie dopuszczasz innych. Tak się jednak dziwnym trafem zdarzyło, że są twórcy którzy, niespodzianka, zaczynali właśnie od sampli, a potem nauczyli się tworzyć swoje własne dźwięki. Więc jak widać są różne sposoby nauki i nie rozumiem, czemu chcesz narzucić tylko swój na zasadzie "bo ja tak mówię i tyle". Zapominasz też o tym, że nie każdy może mieć możliwość zakupu danego sprzętu do tworzenia takich dźwięków i co wtedy? Ma przestać, bo powinien zacząć tak jak Ty mówisz, czy może powinien zacząć próbować za pomocą sampli, a potem kiedy dorwie odpowiedni sprzęcik to rozwijać się dalej?

 

Czy którakolwiek z opcji jest zła? Nie. Można wybrać jedną albo i druga drogę w zależności od zaistniałej sytuacji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jestem w tej kwesti nie do przekabacenia - nie ważne czy próbki kupione czy ścigane to jest Lipa! Co Ty z tym kupowaniem się tak przyczepiłeś hehe. Nie dopuszczam innych - dla mnie to  nie jest prawdziwe, jest nie etyczne. Jestem oldschool i nie rozumiem innej drogi. Miałem tanią Amigę i samplerem na MPC sam sobie zapracowałem zawsze się da. I wszytko do czego doszedłem nauczyłem się sam. 

 

Obralem trudniejsza drogę nie korzystałem z żadnych packow poprostu się tym brzydzę. A jak ktoś tak robi niech robi jak uważa, ja przedstawiłem swoje zdanie...

 

Latwizna lub przycinanie sampli od podstaw... z tym zakupem to trochę lipa dla mnie ja mogłem sobie kupić technicsy mixer mpc a w domu było różnie zajawka.... eeee nie zrozumiemy sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zuckerfrei czyli nawiasem mówiąc próbujesz mi imputować, że sugerowałem kupowanie czegoś. Not cool. Idąc Twoją logiką skoro miałeś Amigę, to też lipa, bo to nie był prawdziwy instrument. Sorry stary, takie życie, taki klimat.

 

Oprócz tego skoro według Ciebie jest tylko jedna słuszna droga, to w takim razie jak wyjaśnisz powstanie różnych sposobów nauczania albo zapamiętywania? Przecież teoretycznie powinna być tylko jedna opcja, bo inne są be. No widzisz dziwnym trafem są różni ludzie i jeden zapamięta coś poprzez kucie, drugi poprzez powiązanie danych słów albo zagadnień z jakimiś wydarzeniami, a trzeci skorzysta z jeszcze innej metody, bo akurat ta mu będzie pasowała. Ludzie są różni i każdy może się nauczyć tworzenia czegoś w różny sposób.

Edytowane przez HORACIOU5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5 bardzo nadinterpretujesz to co pisze! Ja podałem przykład kupowania czy ściągania tylko tyle. To dwie rzeczy których nie trawie a sam się przyczepiłeś potem do tego kupowania.

 

No fakt Atari było lepsze miało odrazu MIDI ale miałem Amigę... chłopaku czepiasz się sorry chyba nie wiesz jakie możliwości dawał ten komputerek.... doczytaj!

bo strzeliłeś gafe...

 

moje wypowiedzi to moja droga i o tym pisze....  słabo, słabo To ty masz problem ze ktoś widzi te spawy inaczej niż Ty. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, HORACIOU5 napisał:

@Ksanti spróbuj poszukać paczek z różnymi zestawami dźwięków.

vs

Godzinę temu, zuckerfrei napisał:

@HORACIOU5 w moim stylu muzycznym szukanie paczek, ściąganie, kupowanie to jest śmiech na sali

I popatrz, jakoś nigdzie nie pisałem o kupowaniu. Faktycznie, wielka nadinterpretacja z Twojej strony że fiu fiu ;)

 

6 minut temu, zuckerfrei napisał:

moje wypowiedzi to moja droga i o tym pisze....  słabo, słabo To ty masz problem ze ktoś widzi te spawy inaczej niż Ty. 

Jak na razie jedyną osobą próbującą narzucić innym jedyną słuszną drogę jesteś Ty. Jakoś nigdzie nie napisałem, że nie należy zaczynać od zera, a jedynie zasugerowałem alternatywę, co Cię niezmiernie wzburzyło. Nie obraziłem Twojej drogi, nie nazwałem w żaden dziwny sposób, a Ty zacząłeś wyskakiwać z tekstami "to pójście na łatwiznę". Z resztą jasno podkreśliłem, że są różne sposoby nauki, co ewidentnie próbujesz podważyć. I kto tu ma problem? ;)

Edytowane przez HORACIOU5
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem jak byk ze to nie jest mój gatunek muzyczny i opisałem jak to wyglada u mnie, a raczej wyglądało bo teraz już nie produkuje... tylko gram sobie. 

 

Te nowe sposoby nauki typu... ściągnij stopy do np house itd dla mnie to lipa i tyle!!!

 

 

mnie nic nie wzburzyło - internet + próba produkcji to dla mnie nie jest doby pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku wyraźnie słychać, że perkusji brakuje pogłosu. Mało dynamiki, melodia mogła by być ciekawsza i bardziej rozbudowana. W 2:05 leady, które wchodzą mogły by być głośniejsze. Stopa ładnie się przebija ale jest za głośna na tle innych instrumentów. W 2:22, temu dźwięku mógłbyś uciąć wysokie częstotliwości bo nie brzmi to dobrze kiedy wzrasta on od niskich do wysokich Hz. Na początku podniósł bym też głośność tych padów.
To miał wyjść psy-trance? Długo już robisz w Fl Studio? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Siódmy Samiec

Przede wszystkim to gram na gitarze elektrycznej. W FL studio komponuje dopiero od stosunkowo niedawna. Uważam siebie za żółtodzioba aczkolwiek coś tam już samemu ogarnąłem. Komponuje, ponieważ nawet mi to sprawia frajdę i wciąga, ale też nie chciałbym przeginać z komputerem. Tak naprawdę z tego co patrzyłem w konfiguracji perkusja ma w ciul pogłosu no ale może tego tak nie słychać bo się zlewa. Z tą rozbudową melodii to trochę się boje, że przesadzę i będzie przerost formy nad treścią :) W innych projektach dałem tego chyba za dużo.

 

Hehe, no już wiem co byś zrobił teraz pokaż mi jak to zmienić w ustawieniach :) O ile z komponowaniem i twórczością nie mam większych problemów to obróbka dźwięku u mnie jeszcze leży pod względem umiejętności. Obecnie mam kilkanaście tego typu projektów. Jakby co w swoim drugim poście wstawiłem też link do innego projektu. Chyba nie każdy zauważył xD Generalnie to od czasu do czasu planuje coś tutaj wrzucić. Pomniejszymi projektami będę się dzielił w swoim klubie "muzyków i kompozytorów".

 

Szczerze to nie wiem co miało wyjść. Po prostu tworzę :D Rozwijam swoje kompozycje na bazie nadbudowy jak na coś wpadnę. Ogólnie gdzieś tam z tyłu głowy mam brzmienia ze starych gier video (głównie psx) i old schoolowej elektroniki. Psy-trance? Muszę koniecznie posłuchać tych psich melodii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@HORACIOU5

Haha, żeby mi się udało z tym kickiem czy ogólnie? :D

 

@Siódmy Samiec, @Lucid, @Gomez

Podzielę się też starszą twórczością w nieco innym stylu aby nie rzucać słów na wiatr. Bardziej to soundtracki nawiązujące do jakichś motywów. 

 

Akurat słuchałem wtedy sporo muzyki drum&bass, więc luźno do tego nawiązałem.

https://instaud.io/1p7s

 

Motyw, który w głowie skojarzył mi się z końcem wakacji rok temu, stąd tytuł.

https://instaud.io/1p7u

 

Coś z pogranicza elektronicznego metalu. Motyw kojarzy mi się z grą Final Fantasy X-2. 

https://instaud.io/1p7E

 

Motyw kojarzy mi się z gethami z Mass Effecta. Taki luźniejszy elektroniczny metal.

https://instaud.io/1p7x

 

 

Kod tego projektu niestety mi się skasował przy pomyłce w robieniu back-up'a. Nie chcąco nadpisałem projekty starymi wersjami.

Do dzisiaj nie mogę uzyskać podobnego brzmienia (chyba to są dzwonki). Wstawiam bo myślę, że fajnie to brzmi :P

https://instaud.io/1p7q

 

 

*Beta w nawiasie oznacza, że kompozycja jest bardziej szkicem.

Obczaję ten kanał BustyWorkBeats

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ksanti napisał:

@HORACIOU5

Haha, żeby mi się udało z tym kickiem czy ogólnie? :D

 

@Siódmy Samiec, @Lucid, @Gomez

Podzielę się też starszą twórczością w nieco innym stylu aby nie rzucać słów na wiatr. Bardziej to soundtracki nawiązujące do jakichś motywów. 

 

Akurat słuchałem wtedy sporo muzyki drum&bass, więc luźno do tego nawiązałem.

https://instaud.io/1p7s

 

Motyw, który w głowie skojarzył mi się z końcem wakacji rok temu, stąd tytuł.

https://instaud.io/1p7u

 

Coś z pogranicza elektronicznego metalu. Motyw kojarzy mi się z grą Final Fantasy X-2. 

https://instaud.io/1p7E

 

Motyw kojarzy mi się z gethami z Mass Effecta. Taki luźniejszy elektroniczny metal.

https://instaud.io/1p7x

 

 

Kod tego projektu niestety mi się skasował przy pomyłce w robieniu back-up'a. Nie chcąco nadpisałem projekty starymi wersjami.

Do dzisiaj nie mogę uzyskać podobnego brzmienia (chyba to są dzwonki). Wstawiam bo myślę, że fajnie to brzmi :P

https://instaud.io/1p7q

 

 

*Beta w nawiasie oznacza, że kompozycja jest bardziej szkicem.

Obczaję ten kanał BustyWorkBeats

 

W 1 fajnie wyszła ci gitara, 2 dla mnie takie meh ale 3 za to całkiem fajnie :). Pracuj dalej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.