Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zainspirowany dzisiejszą audycją odnośnie diety i zdrowia postanowiłem założyć ten temat. Ogólnie założenie tematu jest proste - wklejacie zdjęcia własnych posiłków, które sobie przygotowaliście. Dzięki temu możemy się wspierać i motywować do zdrowego odżywiania. Mam nadzieję, że każdy, który przeczytał słowo zdrowe od razu ma skojarzenie co jest zdrowe a co nie. Zdjęcie musi mieć dobrą jakość aby ten temat miał ręce i nogi i schludnie się prezentował. Jeśli temat się przyjmie, a powinien - super. Zapraszam do udzielania się.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Niepowtarzalny napisał:

Mam nadzieję, że każdy, który przeczytał słowo zdrowe od razu ma skojarzenie co jest zdrowe a co nie.

Dla mnie np. "swojska" kaszanka z co dopiero ubitego świniaka z kiszonym ogórkiem i setką dobrze schłodzonego bimbru jest bardzo zdrowa:).

  • Like 3
  • Dzięki 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://imgur.com/a/cHvYm

Tu moje żarcie z ostatnich kilku dni. Różne warianty do diety keto pod przewodnictwem kolegi @qbacki. Jest karczek smażony z sałatką grecką, kurczak z piekarnika ze skórą i kiszoną kapustą, jest jajecznica na smalcu z kawałkami boczku i warzywami oraz rolka (jedna z kilku hehe) temaki sushi (wariant bez ryżu). Bardzo nisko z węglami stąd praktycznie zero pieczywa/zbóż, wysoko w tłuszcz i średnio w białko. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu nasza kombinacja eksperymentalna - wariacja na temat falafeli, tyle że na bazie bobu a nie ciecierzycy (spox, nie zapuszczam vege-brody).

Do tego sos jogurtowo-czosnkowy. 

j0qdvbbgx8bi.jpg

 

Jedno z moich najbardziej ulubionych dań - faszerowane papryki. Farsz to bulgur pełnoziarnisty, mielone mięso i warzywa.

Sos paprykowy mógłbym pić saute. Albo maczać w nim czerstwy chleb.

nmc5qbguqvx5.jpg

 

I następny mój pokarmowy fetysz - małże

uc2m8jvpqjvs.jpg

  • Like 2
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dorzucę jeszcze produkcję pasztetu z dziczyzny. Najczęściej jeleń i sarna + podroby drobiowe.

Przepyszne z własnym, ostrym (i nie fabrycznie kwaśnym) chrzanem na pajdzie chleba.

pvovervxn3kc.jpg

 

I zabijam 1% uczulonej na gluten populacji - moje wyroby piekarskie:

hr3mxc372pe1.jpg

  • Like 5
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Wam jeszcze polecę coś na wizytę gości. Lasagne z farszem z wołowiny (dodajcie trochę tartej gałki muszkatołowej do farszu), mozarellą i oczywiście z własnej produkcji płatami makaronowymi pięciojajecznymi na semolinie, obficie sosem pomidorowym podlane z pomidorów pelati z przesypkami z tartego parmigiano. Zawsze wychodzi, róbcie w ciemno.

Nie za wiele roboty, 6 osób najedzone na pysznie:

u0xer0xaxrqx.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red podpiął/eła i promował(a) ten temat
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.