Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzę w ten challenge w tych pompkach choć też ze 30 na raz zrobię:). Dla początkujących proponuje zacząć od pompek nie jak tradycyjnie ręce - palce u stóp, a ręce - kolana wtedy mniejsze obciążenie rąk. Po kilku dniach takich ,,babskich'' pompek znowu parę dni normalnych, potem np. klaskane, a dla level expert na koniec na jednej rąsi.

 

Edytowane przez Jarecki93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Conrad Freeletics ma zajebiste programy, ale ten co podałeś to bardzo zaawansowany trening. Burpees to rzeźnia mimo iż nie wygląda ;) 

@Drizzt Przet treningiem rozciąganie i rozgrzewka, po treningu koniecznie rozciąganie. 

Ja rozciągam klatkę jak ten koleś tylko, że na framudze od drzwi. 

http://www.plant-punch.pl/blog/pozycje-rozciagajace-2/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mosze Red promował(a) i podpiął/eła ten temat

Zrobiłem test... 30.

 

Co do rozciągania to strasznie polecam jako codzienny nawyk. Jakieś 10-minutowe filmiki ze stretchingu z fajną babeczką są spoko. Do tego dokładam parę intuicyjnych wariactw i o wiele lepiej się czuję jako rozciągnięty człowiek- mam strasznie rozluźnione ciało, bez rozciągania jestem drętwą kłodą, a jak wiadomo potrafi się to przełożyć na samopoczucie psychiczne.

 

 

Tak na zachętę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tego lata robiłem setkę ... plus trzy tony na ręce i nogi ... (nie ściemniam choć wiekowy już jestem) ...  Pompki polegały na tym, że stopy były ok 40 centymetrów wyżej, tak wiec ciężar ciała przypadający na przednie kończyny był dużo większy niż przy pompkach klasycznych. ... Kosztowało mnie to trochę, ale zawsze jest satysfakcja ... bo wielu młokosom nawet połowy z tego się nie chce ... (nie muszą nadrabiać jak takie dziadki jak ja)

 

Lubię jak laski zerkają na dojrzałego sprawnego samca ...

 

My mężczyźni tak mamy, lubimy się sprawdzać. Jeżeli nie po mordzie, to (siłowo) musimy wykazać się inaczej. Przecież to oznaka zdrowia ...

Edytowane przez Starzec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę. Zaczynałem z poziomu 15 pompek klasycznych. Po nie całym tygodniu uczciwego podejścia doszedłem do 35 na serię a serie robię dwie- rano i na wieczór, jakieś 2 do 1,5 godziny przed snem.

 

Przyczym zaznaczam, iż robię je jednym, wolnym tempem. Myślę, że na szybkim tempie doszedłbym pod 50 za jednym zamachem, ale w moim odczuciu to nie to samo.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zacząć po teście wczoraj, ale tak się złożyło, że miałem 2 mecze jednego dnia. Po drugim padłem w domu na twarz :D Być może też z tego powodu nie dałem rady dzisiaj zrobić pełnego treningu.

 

W każdym razie zrobione:

12-17-13-13-8 (tyle dałem radę póki nie padłem na podłogę :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wybiegłem przed szereg :)

Obecnie 6. tydzień, trening z przedziału 41-45.

 

Swoją drogą interesujące ciekawostki tam mają ;)

Cytat

Ciekawostki

Test dla policjantów

W kwietniu 2012 roku departament policji miasta Aurora w USA zawiesił przeprowadzanie testów sprawnościowych dla kandydatów na oficerów policji. Amerykański Departament Sprawiedliwości postanowił sprawdzić wyniki testów z ostatnich pięciu lat, żeby zobaczyć, czy test sprawnościowy w takiej formie w jakiej jest, a zwłaszcza część wymagająca zrobienia 21 pompek w ciągu minuty, nie sprawiał kobietom więcej kłopotu niż mężczyznom.

Specjaliści badający sprawę ustalą, czy test rzeczywiście odzwierciedla wysiłek fizyczny na jaki codziennie wystawieni są funkcjonariusze policji oraz czy test nie jest dyskryminujący wobec kobiet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera. Na teście zrobiłem 25. Czyli górna granica na cwiczenia z zakresu 21-25. Trzeci raz podchodzę i nie ma opcji żebym zrobił pełny trening. Przy przedostatniej serii (13) ledwo wyciskam ostatnią pompkę. Ostatnia seria, gdzie ma być min. 17 - zrobiłem 1. razem 8, 2. razem 10, 3. razem 11.

Zastanawiam się czy nie zrobić robić treningu z niższego progu, który wykonam pełny czy mordować się dalej z tym pierwszym dniem aż zrobię przy ostatnim podejściu 18-19. Jak myslicie? Katujecie jeszcze w ogóle? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drizzt Ja bym na Twoim miejscu zszedł na niższy. Albo może zjedz jakieś węgle z 30 min przed? Banana? :D 

 

Dzisiaj zrobiłem 4. dzień z treningu dla przedziału 26-30 (21,25,21,21, 27). 

 

Muszę też na tempo bardziej zwracać uwagę, bo chyba za szybko je trochę robiłem.

Edytowane przez Mr Sinister
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Drizzt Ja ostatnimi czasy bazowałem na małej ilości powtórzeń i na siłowni nigdy pompek nie robiłem. Sprawdziłem przed chwilą - 47 mi poszło aż zaczeło mi palić klatkę :lol: Jakoś diabelnie mi się napina przy pompkach, nie wiem czy tak być powinno na kalistenice sie nie znam :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.