Skocz do zawartości

100 przysiadów challenge


Quo Vadis?

Rekomendowane odpowiedzi

Martwy ciag generalnie jest bardzo dobrym ćwiczeniem bo angażuje całe partie pleców, tyłka i ud ale trzeba go umieć robić i robić rozważnie - ten facet jest dobrym przykładem jak tego nie robić. 

No a ja co rusz jak na siłce jestem to widzę jakiegoś Janusza siłowni i się za głowę chwytam... że Ci ludzie są jeszcze w jednym kawałku...np przedwczoraj widziałam kolesia, który na wioślarzu nie pracował nogami tylko ciągnął cały ciężar łapami, robił to z takim wysiłkiem że myślałam, że też sobie ręce urwie... aż oczy ocierałam ze zdumienia i powstrzymywałam od śmiechu. 

A tu łapcie kompilacje filmików z Januszami :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2017 o 11:51, radeq napisał:

Tylko łopatki ściągnij do tyłka i zepnij plecy do środka i barki zrotuj tak jakby pod łopatki.

@radeq dzięki, za tą uwagę, próbuję tak robić i od razu poczułam różnicę ;) nie wiem czy z tymi barkami dobrze rozumiem, ale już ściąganie łopatek i trzymanie pleców pozwoliło na większy ruch w dół. Na razie robię 2x 7-8 i staram się jak najniżej zejść. Za parę dni może kolejną serię 8 dorzucę. Ale na pierwszy ogień mam plan zrobić 2x 30 sek planka bo na razie tylko jedna seria.. masakra jak długo trzeba budować kondycję, a chwila zaniedbania wszystko puszcza w kanał.. Nie tak dawno robiłam 100 przysiadów spokojnie. Wszystko to robię może 15 min. ale jestem tak zmachana i koszulkę mam mokrą... a nie jest to mój jedyny sport, chodzę na zumbę, i 1-2 razy śmigam na rowerku, jak było cieplej biegałam. Ale takie same cardio to jednak za mało. Fajnie że powstało to wyzwanie. Mam nadzieję że uda się wyrobić nawyk robienia tego codziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 przysiadów jak najbardziej, ale gdyby było wyzwanie na 100 brzuszków, NEVER.  Staram się wpaść 3 razy w tygodniu na siłownię, przelecę trening aerobowy, na wszystkie partie mięśniowe, ale na brzuszkach to oszukuję ;), niestety sama siebie, 15 skłonów na ławeczce płaskiej (górny brzuch) i 15 na skośnej ( dolny brzuch ) i dość. Wszystkie inne partie mięśniowe robię 4 x po 15. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja robię przysiady codziennie, jeden dzień przerwy miałam, ale wtedy była zumba ;) pompek wczoraj nie zrobiłam, w sobotę poszło mi strasznie, chyba pompki muszę robić z przerwami bo mam naprawdę słabe ręce, jak pisałam że mi się lepiej robiło to na drugi dzień masakra, ledwie 10 zrobiłam... Przysiadów robię ok 60-70, 4 serie po 15-20. Do końca miesiąca to setka pęknie tak myślę. Chce wytrzymać te chociaż 3 tygodnie bez przerwy żeby stało się to nawykiem :D.

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj tak jak wczoraj: 

3 serie brzuszków:

1 seria: 50

2 seria: 60

3 seria: 80

3 serie deski (plank) : po ok 40 sekund każda

skłony boczne z obciążeniem : 3 serie po 12 powtórzeń

przysiady sumo z obciążeniem 5 kg : 4 serie po 12 powtórzeń 

wymachy nóg w tył - 2 serie po 15 powtórzeń 

 

Wczoraj były jeszcze wykroki w przód z obciążeniem dzisiaj odpuściłam bo by było już za dużo :P

 

A jutro planuję jakieś cardio: wioślarz albo orbitrek ( zalezy jak będę nogi czuła :P ) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj dałam sobie wycisk :D

3 serie brzuchów: 

100, 200, 120 powtórzeń

3 serie planka: 1,5 min, 1.5 min, 1,20min

wymachy nóg do tyłu 3 serie po 15 powtórzeń na każdą nogę

wymachy nóg w bok w pozycji klęcznej 3 serie po 15 powtórzeń

2 serie przysiadów sumo po 15 

52 zwykłe scouty 

a teraz pod koniec ćwiczenia na klatkę piersiową z tą panią: 

 

 

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Eleanor, powiem Ci, że mnie zaskoczyłaś wykonaniem 10 męskich pompek. Mój kumpel nie jest w stanie zrobić 10, a wcale nie ma nadwagi. Gratulacje. Mówicie, że pompki to poziom hard, a co byście powiedziały na podciąganie na drążku nachwytem? ; D Osobiście nie znam żadnej dziewczyny, która byłaby w stanie wykonać jedno takie podciągnięcie. : P

Edytowane przez Amnesia Haze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.