Skocz do zawartości

Druga rewolucja kulturalna na forum (zdrowy styl życia)


Marek Kotoński

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia, bardzo bym chciał, żeby forum oprócz pełnienia funkcji informacyjnej i emocjonalnego airbagu w razie rozwodu, problemów itd., wpływała też na nas wszystkich (sam też tego kurewsko chcę, bo już nie daję sobie rady) dietetycznie.

 

Czyli żebyśmy promowali zdrowe jedzenie, małą jego ilość, sport, ćwiczenia i ogólnie dbanie o ciało. Wpływ grupy jest bardzo ważny i silny - i zastosujmy go świadomie. Chciałbym żeby ludzie się chwalili ile schudli, jak jedzą (świetny pomysł ze zdjęciami posiłkó), jakieś konkursy i zakłady o to ile ktoś schudnie, czy np. ile razy się podciągnie na drążku czy zrobi pompek (Drizzt to właśnie zrobił).

 

Tak czy siak tu ileś czasu siedzimy, i zamiast chłonąć wiedzę o kobietach, chłońmy też wzorce dotyczące odżywiania, zdrowego stylu życia. Niech się to wszystko powoli buduje w naszych głowach, rośnie, aż z czasem dostaniemy paniki i histerii na widok pizzy :> a poważniej  - odczujemy niechęć, bo i brzuch rośnie, Bracia się śmieją, bo się chce też coś pokazać, no i niezdrowe.

 

I te właśnie uczucia tworzy kultura w państwach, a u nas kultura forum, taki mikrosystem emocjonalno - mentalny.

 

Macie jakiś pomysł jak to ogarnąć? Może jakiś oficer prowadzący dla forum w tym zakresie? Nowy dział? 

 

Za każdy pomysł serdecznie dziękuję, i wracam dokańczać książki.

  • Like 10
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zrobić dodatkowy dział w Sport i Zdrowie ---> Wyzwania/Challenge ?

 

Był by to taki mix Przysięgi z Dziennikiem ćwiczeń.

ALE, Grupowo. Właśnie na podobnej zasadzie jak ten mój temat o pompkach. W grupie raźniej, więcej się dzieje, większa motywacja. Można będzie tworzyć wyzwania większe/mniejsze, ćwieczeniowe/żywieniowe i na bieżąco dzielić się osiągnięciami/fotkami/filmami z innymi.

 

Taki luźny pomysł, co myślisz @Stulejman Wspaniały i reszta? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zachęcić do porannych ćwiczeń? tak zaraz po wyłączeniu budzika/wstaniu z łóżka? Nie w celach sportowych ale dla zdrowia sprawności. Np." Codziennie rano robię tyle przysiadów pompek, wykroków ile mam lat. Rodzaj/poziom ćwiczeń można dobrać do sprawności. Niby nie wymagające ale z biegiem czasu budujące imponujące efekty i to bez wysiłku. efekt po "paru latach" to np. 50 pompek,przysiadów w wieku 50 lat i to bez zadyszki. Inna sprawa ,że jak człowiek tak się porusza się z rana to i kawa nie potrzebna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś synchroniczność nastąpiła, bo sam w końcu ruszyłem dupsko i przebiegłem prawie 4 km. Chcę znowu wrócić do trybu życia, gdzie było bieganie a nie szlugi.

 

 

Tylko ja chodzę ciągle głodny i chyba uzależniłem się od fast foodów. Jak żyć?

Może jak codziennie będziemy czytać o postępach to nam to wejdzie w krew?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z telefonu wiec moja interpunkcja nie bedxie właściwa. Panowie nasze ciało to prosty instrument tylko ludzie kimplikują sami. Zeby mieć niski poziom tluszczu i troche mięśni nie potrzeba siłowni tylko umieć to ogarnąć a ja umiem i wam doradze. Kwestia charakteru ,jeśli przytrzymasz diete efekt gwarantowany . 95% grubasow to błędy żywieniowe reszta to wiadomo choroby niestety. Nie każdy może być wielki jak BIG RAMY ale każdy może być docięty. Kwestia diety i aerobów. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, roxtedy napisał:

Piszę z telefonu wiec moja interpunkcja nie bedxie właściwa. Panowie nasze ciało to prosty instrument tylko ludzie kimplikują sami. Zeby mieć niski poziom tluszczu i troche mięśni nie potrzeba siłowni tylko umieć to ogarnąć a ja umiem i wam doradze. Kwestia charakteru ,jeśli przytrzymasz diete efekt gwarantowany . 95% grubasow to błędy żywieniowe reszta to wiadomo choroby niestety. Nie każdy może być wielki jak BIG RAMY ale każdy może być docięty. Kwestia diety i aerobów. 

No żebyś bracie wiedział. Sam szukam właściwej, kombinuje, czytam i ok zrzucam, mięśnie zostają ale czy robię to właściwie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić coś podobnego do tematów "aktualnie czytane", "aktualnie słuchane". W tym przypadku będzie to coś w stylu "moje dzisiejsze ćwiczenia" czy "moje kroki do zdrowia". Ludzie będą wpisywać, że dzisiaj na przykład byli na spacerze przez 40 minut albo, że zapalili trzy papierosy mniej i są na dobrej drodze do rzucenia, że zamiast jakiegoś świństwa zjedli coś zdrowego i wrzucą zdjęcia( jeśli chcą). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tracisz wiecej niz kg na tydzien to leca tez miesnie. Trudno mi sie wypowiedziec czy robisz dobrxe czy zle ale sa pewne zasady ktore sa stale. Czyli ujemny bilans kaloryczny i dobrana do tego ilosc aero oraz dieta gdzie ja preferuje tluszcze nisko a biako i wegle mniej wiecej pol na pol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Drizzt napisał:

Może zrobić dodatkowy dział w Sport i Zdrowie ---> Wyzwania/Challenge ?

 

Był by to taki mix Przysięgi z Dziennikiem ćwiczeń.

ALE, Grupowo. Właśnie na podobnej zasadzie jak ten mój temat o pompkach. W grupie raźniej, więcej się dzieje, większa motywacja. Można będzie tworzyć wyzwania większe/mniejsze, ćwieczeniowe/żywieniowe i na bieżąco dzielić się osiągnięciami/fotkami/filmami z innymi.

 

Taki luźny pomysł, co myślisz @Stulejman Wspaniały i reszta? :)

No pewnie, poczekajmy jednak jeszcze trochę, taka burza mózgów - może jakiś pomysł najlepszy dla nas się wykrystalizuje :>

 

@roxtedy Kolego, no proszę, bez jaj, na forum nie tolerujemy pisania z błędami, i nie usprawiedliwia Cię fakt że piszesz z telefonu, w którym można stawiać znaki - a jak się nie da, to pisz z urządzenia gdzie możesz takich znaków używać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł przedni, jestem za. Ludzie bardziej obeznani w temacie - jeśli mieli by ochotę - mogli by podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem jakich błędów unikać, co przynosi pozytywne efekty itd. 

Nie tak dawno, bo jeszcze wiosną byłem w stanie zrobić 115 brzuszków, 15 podciągnięć na drążku podchwytem i 77 pompek, co jest moim życiowym rekordem - sęk w tym, że po tym ostatnim wysiadł mi lewy bark i przez ok. miesiąc ledwo spałem z bólu, a fizjoterapia gówno mi dała. Latem zaniechałem ćwiczeń, bowiem pracowałem dość ciężko fizycznie i nie chciałem się dojechać na amen, żeby nie wstrzymywać roboty. 

Listopad jest moim miesiącem wypoczynkowym - remontuję wnętrze domu, więc się za bardzo nie namacham, ale faktycznie chcę od grudnia ruszyć z kopytem, zatem... byłbym zainteresowany nowym działem, a zwłaszcza dietami, bowiem nigdy nie potrafiłem jej sobie ułożyć, a mam trochę inny problem - jem co chcę i ciężko jest mi przytyć. :)

Mam 176 cm wzrostu i 69 kg wagi od kilku lat, a chciałbym mieć, ok. 75. 

Wskaźnik BMI jest w normie, ale masa by mi się przydała. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Stulejman Wspaniały Oczywiście to dobry pomysł, tylko każdy użytkownik musiałby założyć swój challenge, do którego by się inni użytkownicy zapisywali, żeby to jakoś pogrupować. Bo inaczej się zrobi straszny bałagan. W sumie w dziale sport jest sporo tematów na temat siłowni, sporo rad. 

Edytowane przez Tomko
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, masz kolegę z którym streamowałeś i on był jeśli dobrze pamiętam trenerem. Moja propozycja brzmi: zebrać najpopularniejsze systemy treningowe i diety w jedno, ogólnie napisać o tym,wypisać wady i zalety systemu, diety, takie wprowadzenie do zdrowego żywienia aczkolwiek nie wiem czy masz czas by się czymś takim zająć. I wtedy nie dość, że dzięki modzie na zdrowy styl życia byś zarobił to i ludzie by trenowali tak by to miało ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Sam dzisiaj pod wpływem tych 'wyzwań' 100 pompek/przysiadów, zrobiłem 20 przysiadów.

Jutro zrobię 40 przysiadów i pompek ile dam radę.:) Pierwszy raz od paru lat, czyli pomaga takie wyzwanie.

Nie deklaruję się, bo za często obietnice łamię. 

 

   Chcę też się pochwalić jak do czegoś dojdę, ale gdzie? Nie będę się ścigał z młodymi, jak da radę to ze samym sobą.

Jestem za tym aby propagować sport, te wyzwania i to ile ludzi to za akceptowało i wzięło 'na klatę', o czyś świadczą.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat zbiegł się w czasie z moimi poczynaniami :)

 

Wracam do utraconej formy z ubiegłego roku, a średnio co 2 dni działam tak:

- trening bokserski na worku

- drążek 3 serie

- pompki na pięściach 3 serie

- brzuch góra i dół, najczęściej scyzoryk 3 serie

- stretching

 

Do tego dobre jedzenie, mięso, warzywa, owoce, wysypianie się, relaks, wszystko to w większych ilościach niż przez ostatnie miesiące, gdyż z 86 kilogramowego i wysportowanego mężczyzny stałem się 76 chudym mężczyzną :mellow:

Masa (mięśniowa), siła i szybkość.

 

"Mord i kutas w oczach"  :D

 

 

Może dział, w którym każdy kto chce coś zmienić w swoim stylu życia zakłada swój temat. Połączenie przysięgi z dyskusją, poradami. 

A żeby weszło to w krew forumowiczom? Cóż, może łatwo dostępne przejście do tegoż właśnie tematu wprost z innych tematów poruszanych na forum na co dzień. Coś w stylu linku w sygnaturce do tego czym się zajmuje dany Brat w tej kwestii.

Edytowane przez Mocny Wilk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.