Skocz do zawartości

Pomysł na Aplikację na smartfona.


Grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

   Mój kumpel zwrócił się do mnie dzisiaj z prośbą. Mianowicie jego kolega, Polak mieszkający na stałe w Szwecji, trudni się na stałe jako kierowca TIR-a.

Wjechał dzisiaj na prom do Gdyni i zapomniał zabrać swoich uprawnień do kierowania TIR-em. Teraz siedzi zesrany na promie bo nie wie czy go zamkną.:D

Doradziłem żeby rodzina zrobiła foto kwitów i przesłała na telefon, zawsze coś, plus dobra bajera i przejdzie. Oraz to aby przesłali dokumenty na firmę gdzie zrzuca towar.

 

   Teraz mój pomysł. Ponieważ zdarzają się takie sytuacje, dobrze by było stworzyć takie oprogramowanie na fona i bazę gdzie to można wrzucać i jeżeli zajdzie potrzeba

wylegitymować się dokumentami zastępczymi. Wiem że na drodze są nie prawomocne, ale zawsze coś. W Polsce, z polskim kierowcą nie ma problemu bo jest baza dokumentów

gdzie każdy F-sz może je potwierdzić. Natomiast obcokrajowcy bez dokumentów mają problem.

 

   Wiem że każdy może sobie porobić kopie w formie elektronicznej czy skopiowanie papierowe. 

Ale ludzie są leniwi i wolą skorzystać z usługi, nawet płatnej. Wtedy czują że zapłacili i są bezpieczni.:D

 

   Jak ktoś skorzysta z 'pomysła' i zacznie zarabiać, to liczę na odpowiednią gratyfikację.:D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jakie prawko ma kolega.

 

Jeżeli ma prawko, gdzie na odwrocie ma przy posiadanych uprawnieniach na C oraz C+E ma wpisane dwie daty w tym jedna z 95. z przodu to papiery mogą sobie leżeć w domu i czekać na lepsze czasy.

 

I nie ma znaczenia czy ma prawko Norweskie, Czeskie, Polskie czy Austryjackie, bo to przepis odgórny z UE a całość reguluje Rozp. UE 561/2006 w sprawie standaryzacji przewozów na terenie UE.

 

 

Ja, jako kierowca autobusu i miejskiego i międzymiastowego noszę się z myślą o stworzeniu apki ( i dla kierowców) i dla pasażerów, która prowadzi Cię daną linią przez miasto, pokazuje, gdzie skręcasz oraz nazwy przystanków. Coś jak navi, tylko, że dotyczy wyłącznie linii komunikacji miejskiej.

 

 

Edytowane przez Arox
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako UX powiem tyle. Temat bardzo trudny ze względu na zabezpieczenie danych i sposobu ich przechowywania. Oraz gdzie lądują i na jakim serwerze i co się z nimi dzieje.

Bardziej jako aplikacja wewnętrzna jakiejś firmy. Postawiona na ich serwerach lub na wykupionych serwerach np. w Polsce.

 

Z poważaniem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.