Skocz do zawartości

Wakacyjna praca w Norwegii


RoNIN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Obecnie studiuje i zastanawiam się nad podjęciem takiej pracy przez ten 3 miesięczny okres. Jeśli zarobki i warunki będą dobre, być może zawieszę studia i po prostu postaram się tam jak najbardziej zarobić. Problem tkwi jednak w tym, że nie mam o takim wyjeździe zielonego pojęcia. Nie wiem gdzie mogę coś takiego załatwić bez znajomości, tak żeby wiedzieć na co się piszę i po prostu nie jechać w ciemno nawet gdy będzie to jakieś ogłoszenie z internetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do pytania. Również studiuje i zastanawiam się nad podobnym wyjazdem. W internecie widziałem kuszące propozycje przez różne urzędy pracy tymczasowej. Wydatków trochę jest, a chciałoby się mieć dodatkowe fundusze na zajęcia dodatkowe... Jeżeli nic nie wyjdzie z wyjazdem do Skandynawii, to może skuszę się na Niemcy. Ma ktoś doświadczenie z pracą za granicą załatwioną przez taki urząd pracy tymczasowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem w pracy za granicą w Holandii na 6 tygodni. Praca polegała na zbieraniu jabłek i gruszek. Potrzebny był mi język angielski w stopniu komunikatywnym aby dogadywać się z szefem i przekazywać informacje pozostałym pracownikom. Nie narzekam, zarobiłem za ten okres na czysto 2 tysiące euro. Jednak u mnie to były znajomości, moja mama pracowała tam rok temu przez agencję pracy a w tym roku załatwiliśmy bezpośrednio u holendrów. Napiszę Ci szczerze, że jeśli Cię nic nie trzyma w Polsce to śmiało wyjeżdżaj, da się jak najbardziej zarobić i ja teraz kombinuje jak tu wyjechać minimum na 5 lat i później wrócić do Polski.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj kolega po miesiącu z haczykiem z Norwegii przywiózł 15k pln. Jak załatwić robotę? Nie wiem, u mnie z osiedla jeździ tam ekipa co robi remont w szkołach i prywatnych domkach.

Edytowane przez zuckerfrei
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wykończeniowa w szkole to było, bez agencji pracy. Pracował ze starymi wygami. Gotówkę widzalem na oczy nie ma ściemy, tam się żyje! W sezonie quady  wycieczki fiordy... z tym ze kolega inny zjechał z 2 tygodnie temu dopinać rozwód (schemat hehe on zapierdala jej odjebuje - dwójka dzieci) u pokazywał ile jyz napadało śniegu tyle co on miał wzrostu Ok 1,9m!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie politycy tak zrobili, że musimy się upadlać u Hansa.

 

 

Co do kwot 15k to proszę chłopy nie piszcie tak, bo chłopak się napali, następnie zderzy się z rzeczywistością i będzie płacz.  Przez agencję pracy  zarobki to najniższa krajowa w danym kraju.

 

Zarobić można jezeli jest się fachowcem budowlanka lakiernik, mechanik itp. Dodatkowo jest się podwykonawcą... i pracuje bezpośrednio. Wtedy idzie zarobić prawie jak ich rodowity.

 

Ps w tej kwocie 15k*  ukryta gwiazdka.  *Po12h ED with weekend

 

 

Edytowane przez 2073
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z jakoch miast jesteście ale widziałem,że w Krakowie przy ul. Kamiennej jest jakaś agencja czy firma, gdzie na szybie wystawowej jest szyld - " Praca w branży budowlanej w Norwegii " 

Nie mam pojecia co to jest ale jak ktoś mailby blisko i był zainteresowany to takie coś istnieje - można chyba iść i pogadać z zywym człowiekiem a nie wysyłać jakieś aplikacje przez neta.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przygotuj się przede wszystkim, że kolorowo nie będzie nawet za cenę wysokich zarobków. Jeżeli nie masz znajomości + dodatkowo nie miałeś nigdy styczności z pracą za granicą to chciałbym Cię ostrzec.

Piszę z własnego doświadczenia, nie jestem jednak w Norwegii ale zamieszkuję w Szkocji.

Wiadomo zarobek w funtach to rzecz przyjemna, ale ponoszę za to wysokie koszta (nie są to koszta pieniężne).

Zacznę od tego, że pracuję oczywiście wśród "polaków", powodem tego jest mój język którym nie władam za dobrze oraz dodatkowo brak doświadczenia (bo polskie doświadczenie z gówno prac się tutaj nie liczy). Pracuję w hotelu, jest bardzo ciężko, po 5-6h dziennie przez 6 dni w tygodniu. Siedzę tutaj w Szkocji praktycznie samemu, teoretycznie mam dwóch znajomych lecz bardzo rzadko się widujemy. Po pracy jestem zmęczony i nie chce mi się nic więcej robić, zwiedzać itp.

Czuję, że się tutaj strasznie wypalam. Brakuje mi rodziny i znajomych z Polski. Jak mam wolne to nie mam co robić, ile można chodzić samemu i zwiedzać? ale jak kto co lubi. Chciałbym pójść do baru/pubu/klubu/kina/na dupeczki... znowu bariera językowa, nie mam się jak popisać i z kim pogadać. Każdy ma tutaj "swoich znajomych", w dupie mają polaka na emigracji. Nie potrafię się tutaj odnaleźć. Praca - dom - praca - dom, to powoli dobija. Wiadomo, mogę zawsze zapisać się na jakiś sporty/siłownia/basen ale to dodatkowe koszta, a przyleciałem tu zarobić.

Plus wielki z całej tej tułaczki za granicą jest taki, że bliżej poznałem siebie, potrafię o siebie zadbać, wiele się nauczyłem o życiu.

 

Ogólnie rzecz biorąc tak jak już pisałem, mam tutaj znajomych którzy mi na początku pomogli oraz w miarę dobre zakwaterowanie też po znajomości. Bez znajomości nawet nie wiem czy bym ryzykował. Teraz po 2 miesiącach jestem przekonany, że w "ciemno" to byłaby masakra, nie przetrwałbym tego psychicznie.

Wiadomo jednak, do odważnych świat należy...

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 k miesięcznie w Norwegii dla Polaka jak najbardziej realne ale nie przy 8 godzinach i nie obecnym kursie NOK.

Teoretycznie wszystko się da ale trzeba mieć skórę jak słoń, a psyche jak bunkier.

2-3 miesiące nie problem ,ale dłużej każdy musi sam ocenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oj, z wyjazdem na pracę sezonową jest problem, było ciężko, jest jeszcze ciężej. W zasadzie zostają tylko prace w rolnictwie, lub kelnerowanie. Co do rolnictwa, to zwykle pracuje co roku ta same ekipa, a jak ktoś wypada, to bierze się z polecenia innego. Jedyna rada to taka, aby już się zacząć rozglądać i pisać maile po różnych plantacjach, stanowiska na zastępstwo i tymczasowe się zaklepuje w lutym. Norwegia ma tę specyfikę, że latem są tzw. wspólne ferie, wszyscy biorą na raz 3-5 tyg. wolnego, w jednym terminie i zamyka się praktycznie wszystko, miasta wyglądają, jakby ktoś bombę biologiczną rzucił. A w 15 tys. w miesiącu przy normalnych pracach to bym nie wierzył, to ok 50 tys. nok przed podatkiem, czyli więcej, niż norweska średnia krajowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podłączam się do tematu, bo nie chcę zakładać nowego. W przyszłym roku chciałbym wyjechać do Norwegii do pracy na dłuższy okres. Dlatego prośba do kogoś zorientowanego: Gdzie poza facebookiem i podstawowymi ofertami można szukać tam pracy? Najbardziej chciałbym pracować jako operator reachtrucka i w takim charakterze chciałbym wyjechać. Angielski znam na tyle, że bez problemu bym się dogadał (byłem parę lat temu w Holandii i przekonałem się).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak masz uprawnienia, jakiś dokument na te trucki, to polecam agencje pracy. Jeśli papiery są po angielsku, to zajmą się nostryfikacją i zamianą na norweskie przez inspekcję pracy. Mi tak zamienili polskie uprawnienia na wózki widłowe na norweskie. A Potem Adecco, Jobzone, Manpower, Workshop, CBA itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 12.11.2017 o 07:33, Matiz napisał:

Znaczy pomysł jeszcze o bezpieczeństwie wiesz oni przyjęli jaką tam ilość tych migratów (gwałciciele , terroryści ) . Może zarobisz więcej ale różnie to się może potoczyć wyskoczy ci jakiś z tzw. Problemami psychicznym i da ci z noża 

Hehe. Co prawda to prawda.

Wez jeszcze pod uwage,ze zycie na domkach z "Polokomi" to tez grube wyzwanie.

Chlanie, cpanie, awantury, bojki, wyzwiska, stres, czesto brud, smrod, brak wlasnej przestrzeni, brak prywatnosci.. wiadomo jak jest.

Kto byl ten wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.