Skocz do zawartości

Mężczyźni w Polsce przestają palić. W trzy lata 10 procent zdecydowało się rzucić papierosy


MoszeKortuxy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobre wieści i to w dodatku z Polski :D Mężczyźni zaczynają coraz bardziej dbać o zdrowie i odrzucają złe uzależnienia.

Polacy coraz rzadziej palą papierosy. Natomiast polskie kobiety swoich przyzwyczajeń nie zmieniają.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-11-11/mezczyzni-w-polsce-przestaja-palic-w-trzy-lata-10-procent-zdecydowalo-sie-rzucic-papierosy/?ref=aside_najnowsze

 

"Od kilku lat spada zapadalność na ten nowotwór wśród mężczyzn. Zmniejszył się bowiem odsetek mężczyzn palących, tylko w ciągu trzech lat z prawie 40 do 31 proc. Niestety liczba kobiet palących papierosy się nie zmienia, pozostając na poziomie ok. 23 proc. A zapadalność na raka płuca wśród kobiet rośnie."

 

Brawo :D 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliłem najpierw analogi, potem elektryka. Z analogami było tak, że przestałem czuć przyjemność, ale przymus zapalenia. Pierwsze pięć papierosów w dniu były przyjemna, reszta była palona z powodu głodu nikotynowego lub z wewnętrznego przymusu. Uspokojenie jest pozorne, a nawet tak na prawdę dzieje się coś odwrotnego, bo nikotyna jest stymulantem. Elektryki jak już pisałem w innym temacie lepsze się nie okazały i w końcu czułem dławienie przy zaciąganiu, ale nałóg dawał znak, że muszę pociągnąć pary. W końcu wyrzuciłem ustrojstwo i z pomocą cytyzyny udało mi się wyleczyć nałóg. 

 

@marios27 Mieszkanie? :) Może nie, ale przez 30 lat palenia około 160 tysięcy złotych puszcza się z dymem. Zauważyłem, kiedy paliłem, że hajs na fajki musiał być. Nawet nie liczę ile mi poszło. 

Edytowane przez volcaniusch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to faktycznie mieszkanie idzie z dymem. ;)

 

Co do kobiet palących, szczególnie młodych to jest wpływ kultury masowej, gdzie palenie jest prezentowane jako coś sexy czy świadczy o niezależności... ;)

Zobaczy jedna z drugą, że tak na filmach robią i powielają zachowania. Jedną na uczelni to widziałem nawet wystrojoną na styl lata 20 czy 30 XX wieku i fajka w stylowej lufce. :D Ledwo powstrzymałem śmiech. 

 

e01deb8bf2529ce9d092924f7c8e6d93--audrey-tautou-music-film.jpg

Edytowane przez volcaniusch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie paląca dziewczyna odpycha automatycznie. Może być na zasadzie koleżanki, ale na pewno nic więcej. Smród, robienie laski z zadymioną śliną, próblemy ze zdrowiem w przyszłości, palenie podczas ciąży, brak kontroli nad emocjami, marnowanie pieniędzy, złe wzorce dla dzieci etc. Zero argumentów za, a same problemy.

 

A co do mężczyzn, to jeśli dane są prawdziwe, to super. Natomiast sporo papierosów jest z przemytu i statystyki sprzeaży tego nie obejmują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, volcaniusch napisał:

Co do kobiet palących, szczególnie młodych to jest wpływ kultury masowej, gdzie palenie jest prezentowane jako coś sexy czy świadczy o niezależności... ;)

 

To pokazuje ich głupotę. Chcą być niezależne będąc uzależnione od palenia papierosów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.