Skocz do zawartości
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
Slate Blackcurrant Watermelon Strawberry Orange Banana Apple Emerald Chocolate Marble
MoszeKortuxy

Mężczyźni w Polsce przestają palić. W trzy lata 10 procent zdecydowało się rzucić papierosy

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo dobre wieści i to w dodatku z Polski :D Mężczyźni zaczynają coraz bardziej dbać o zdrowie i odrzucają złe uzależnienia.

Polacy coraz rzadziej palą papierosy. Natomiast polskie kobiety swoich przyzwyczajeń nie zmieniają.

http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-11-11/mezczyzni-w-polsce-przestaja-palic-w-trzy-lata-10-procent-zdecydowalo-sie-rzucic-papierosy/?ref=aside_najnowsze

"Od kilku lat spada zapadalność na ten nowotwór wśród mężczyzn. Zmniejszył się bowiem odsetek mężczyzn palących, tylko w ciągu trzech lat z prawie 40 do 31 proc. Niestety liczba kobiet palących papierosy się nie zmienia, pozostając na poziomie ok. 23 proc. A zapadalność na raka płuca wśród kobiet rośnie."

Brawo :D 

• Dzięki 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaraz będzie rok jak nie palę. Wcale mi nie tęskno to tego smrodu.

• Like 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie palę już 6 lat. Teraz zaczynam popalać przez żonę.

• Smutny 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja wogóle nie palę jako jedyny z rodziny xD hahahhahahahah odwrotek jak zwykle :D

• Like 1
  • Dzięki 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie palę, bo mnie aż portfel piecze, gdy widzę ceny fajek. Na imprezach sobie popalam, bo zawsze ktoś mnie poczestuje fajką, a ja darmowego nie odmawiam.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szkoda kasy zdrowia. Rodzince jak zliczyłem ile mniej więcej stracili kasy przez x lat to aj nawet nie da się przytoczyć tych kwot xD

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez rok to jest 5300 zł paląc paczkę dziennie. (14,5 zł za paczkę)

Edytowane przez volcaniusch
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dokładnie. Palenie zabiera zarówno zdrowie jak i hajs. Same straty w zamian za chwilę rozluźnienia w czasie palenia ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@volcaniusch Woooow czyli mieszkanie 4 pokojowe w Wawie o dobrym standardzie xD hahah Ponoć niektórych uspokaja xD

Edytowane przez marios27
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Paliłem najpierw analogi, potem elektryka. Z analogami było tak, że przestałem czuć przyjemność, ale przymus zapalenia. Pierwsze pięć papierosów w dniu były przyjemna, reszta była palona z powodu głodu nikotynowego lub z wewnętrznego przymusu. Uspokojenie jest pozorne, a nawet tak na prawdę dzieje się coś odwrotnego, bo nikotyna jest stymulantem. Elektryki jak już pisałem w innym temacie lepsze się nie okazały i w końcu czułem dławienie przy zaciąganiu, ale nałóg dawał znak, że muszę pociągnąć pary. W końcu wyrzuciłem ustrojstwo i z pomocą cytyzyny udało mi się wyleczyć nałóg. 

@marios27 Mieszkanie? :) Może nie, ale przez 30 lat palenia około 160 tysięcy złotych puszcza się z dymem. Zauważyłem, kiedy paliłem, że hajs na fajki musiał być. Nawet nie liczę ile mi poszło. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

A to faktycznie mieszkanie idzie z dymem. ;)

Co do kobiet palących, szczególnie młodych to jest wpływ kultury masowej, gdzie palenie jest prezentowane jako coś sexy czy świadczy o niezależności... ;)

Zobaczy jedna z drugą, że tak na filmach robią i powielają zachowania. Jedną na uczelni to widziałem nawet wystrojoną na styl lata 20 czy 30 XX wieku i fajka w stylowej lufce. :D Ledwo powstrzymałem śmiech. 

e01deb8bf2529ce9d092924f7c8e6d93--audrey-tautou-music-film.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@volcaniusch Taaa no jak to przecież to trendy. Nie robisz tego nikt cię nie będzie lubił. Coraz młodsi zaczynają plus jeszcze te elektroniczne które niby są zdrowsze od normalnych papierosów i mają różne smaki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mnie paląca dziewczyna odpycha automatycznie. Może być na zasadzie koleżanki, ale na pewno nic więcej. Smród, robienie laski z zadymioną śliną, próblemy ze zdrowiem w przyszłości, palenie podczas ciąży, brak kontroli nad emocjami, marnowanie pieniędzy, złe wzorce dla dzieci etc. Zero argumentów za, a same problemy.

A co do mężczyzn, to jeśli dane są prawdziwe, to super. Natomiast sporo papierosów jest z przemytu i statystyki sprzeaży tego nie obejmują.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Być może sprzedaż tradycyjnych papierosów spada, ale dużo osób pali e-papierosy. Jest to bardzo widoczne "na ulicy", zwłaszcza wśród młodych ludzi. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
40 minut temu, volcaniusch napisał:

Co do kobiet palących, szczególnie młodych to jest wpływ kultury masowej, gdzie palenie jest prezentowane jako coś sexy czy świadczy o niezależności... ;)

To pokazuje ich głupotę. Chcą być niezależne będąc uzależnione od palenia papierosów :lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od 8 miesięcy jestem czysty :) Nie mam pojęcia co sobie takiego ubzdurałem, ale prawdopodobnie wpływ towarzystwa gdzie każdy na uspokojenie się zaciągał.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Rok bez nikotynizmu strzelił jak z bata. Dzięki takim wygranym człowiek zdaje sobie sprawę jak wiele może osiągnąć i jednocześnie jak wiele może tracić. Trzeba tylko wybrać

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez havn
      Hej,

Mam pytanko do męskiej części publiczności. Pomóżcie mi odp na pytanie czy to ze mną jest coś nie tak czy z moim "partnerem".
      Jestem z moim partnerem razem 4,5roku, 2,5 lata temu wyjechał do pracy na budowie. Jakoś ten nasz związek funkcjonował ale bez większych rewelacji. Ja od 1,5roku również jestem w delegacji i mamy do siebie blisko mieszkania itd.

Odkąd wyjechał na budowę bardzo się między nami psuje, on otwarcie pokazuje że mnie ma w du**e, ja dalej chcę z nim być i to wszystko znoszę. Nie odp mi na pytania co dalej z nami, czy jesteśmy razem itd, mam sama sobie odp albo on nie będzie odp. Ale w sumie nie o tym chciałam. Mam na dniach urodziny, zabrałam wolne w pracy ponieważ wypadają w tygodniu poprosiłam go żeby też zabrał i zabrał po moich silnych prośbach i gadaniu.

Wcześniej jeszcze napisał mi że odwołuje nasz wypad do Berlina, ponieważ ma imprezę z znajomymi i nie obchodzi go co ja będę robić. Jakoś zacisnęłam zęby i to przemilczałam to OK. Teraz na początku tygodnia piszę mi, że chyba nie da rady być na moich urodzinach ponieważ ma pracę. Napisałam, że jest mi przykro i bardzo chciałam z nim spędzić te moje urodziny. Żeby dał mi znać do czwartku tego bo muszę mieć czas na odwołanie urlopu i albo będę musiała być w pracy ale pojadę do domu.

Powiedział, że on mi nie da znać bo nie wiem. Jego propozycja była taka: czekaj na mnie, najwyżej będziesz siedziała całkiem sama w swoje urodziny bo ja będę w pracy (w delegacji jestem tutaj sama). Wywiązała się między nami kłótnia i tyle, później napisał mi wiadomość że jego szefowa nie chcę zabrać tej pracy - zrozumiałam że normalnie będzie. Dzwonię wczoraj i jak się okazuję on nie wiem czy będzie, bo praca. Mówiłam mu ze je też pracuje i jego zachowanie teraz nie jest fair i że ja nie chce sama siedzieć w moje urodziny. Tyle bez krzyków z mojej strony. Oburzył się że jak ja wiem że na pewno nie będzie miał urlopu to niech robię sobie co chcę.

Jak się okazało wczoraj raczej nie będzie miał tego urlopu - czytaj miałam rację. Ja zawsze co roku organizowałam mu urodziny żeby czuł się wyjątkowo w ten dzień, dawałam prezenty które chciał. Ja nigdy nie miałam z nim urodzin, oprócz wszystkiego najlepszego. Zabolało mnie to ponieważ jego znajomy ma urodziny tydzień po mnie i on jak najbardziej może, jedzie na nie się dobrze bawić a w moje oczywiście nie może.

Nigdy nie zawalił żadnej imprezy z swoimi znajomymi, zawsze na nich jest co by się nie działo. Napisał mi wczoraj że już nie ma cierpliwości do mnie... Ja mu odp że szkoda że tylko ja mam wszystko rozumieć a on nic, nie szanuje mojej pracy tylko zawsze wszystko muszę ja. Jest mi przykro bo dla mnie nigdy nie ma czasu i to w taki dzień a dla znajomych zawsze i na urodziny do znajomego też bez problemu jedzie.

Powiedzcie mi czy ja w tej sytuacji zachowałam się nie fair, czy ja coś zawaliłam bo mam wrażenie że ta kłótnia to tylko i wyłącznie moje wina - mogłam powiedzieć "ok nie możesz to nie. Baw się dobrze na urodzinach u kolegi. Pa" i popłakać w samotności, siedzieć zupełnie sama w te urodziny i byłby spokój ....

Powiedzcie mi co ja mam teraz zrobić, jak mam się zachować dalej? Nie odzywamy się do siebie w ogóle, bo on jest na mnie mega zły ....
    • Przez Garrett
      Jak w temacie - czy ktos z Was czytał jego książki. Są dostępne u mnie bibliotece i nie wiem która na początek.
      Bardzo mnie intryguje pozycja: "Dlaczego kobiety uprawiają seks. Motywacje seksualne - od przygody po zemstę" - na pewno sporo ciekawej wiedzy tam jest.

Ale moze lepiej od tych wcześniejszych zacząć? 
    • Przez viko
      Ok to tak na start. Pracuję od niedawna w jedniej firmie, gdzie doszedłem jako nowa osoba. Zespół w połowie składa się z kobiet. W pierwszym dniu pracy dziewczyna z którą pracuję, w salce kiedy byliśmy sami, ponieważ mamy twprzyć zespół powiedziała mi że kiedyś zachorowała na raka. Trochę zdziwiło mnie takie zachowanie ponieważ znała mnie jakieś 7 godzin. Szczerze nie wiedziałem co powiedzieć. 

Drugie dziwne zachowanie. Mieliśmy przygotować plan pracy na następne 3 miesiące, opracować prezentację i przedstawić szefowi, razem. Opracowałem ja, kobieta z którą pracuję oczywiście była zajęta innymi sprawami, ale w chwili preznetacji, odpierdzielona przyszła na spotkanie i robiła dobrą minęł do złej gry. 

Kolejne spotkanie, nie zostałem dopuszczony do głosu, ponieważ manager łącznie z koleżanką nie dali mi takiej możliwości. Szefu z zgranicy, tylko się przyglądał ale wiedział o co chodzi. Nie powiedział ani słowa. Ale to nie koniec historii. Poszliśmy na spotkanie wieczorem, ładnie pięknie. Rano pojawiłem się jako pierwszy w pracy, napiałem maila do szefa z prośbą o spotkanie. Szefu przyszedł jak drugi, sprawdził pocztę, po chwili podszedł i zaczeliśmy rozmawiać. 

Zatrudniono mnie po to żebym wprowadził w firmie kilka zmian, które mają pomóc i przyśpieszyć pracę. Do tej pory nie miałem takiej możliwości. Powiedziałem szefowi jakie są moje spostrzeżenia i jak to wygląda. Przyznał mi rację, ale też powiedział że na razie nie ma na to miejsca i czasu. Okazuje się że zatrudniono z myślą o czymś co nastąpi za rok czasu, kasa niestety nie jest konkurencyjna. 

Po wyjeździe szefa, wszystko wróciło do pierwotnej wercji. Dzisiaj jednak zdziwiła mnie jedna sytuacja, mianowicie odbyło się spotkanie: ja, manager oraz koleżana. Pojawiła się pytanie kto obejmie pozycję lidera, koleżanka bez wahania powiedziała: no to ja będę. Manager oczywiście przytaknał. Teraz wiem, że zostałem zatrudniony po to żeby zapieprzać na ludzi bez umiejętności i doświadczenia. Ja mam podan 9 lat, koleżanka 1,5 roku. Jej umiejętności oceniłbym na umiejętności osoby początkującej. 

Wiem o tym, że nie przedłużam z nimi umowy. Idalnie wypowiedzenie jak najwcześniej umowy, po tym jak znajdę gdzieś indziej prace. 

A jakie Wy macie doświadczenia z koleżankami w miejscu pracy?
    • Przez JacekWaw
      Czy ja nienawidzę kobiet? Czasami nad tym się zastanawiam. Ale nie, to nie tak.
      Po prostu za dobrze je poznałem i od paru lat (i paru związków) utrzymuję duży dystans, oczy szeroko otwarte dookoła głowy oraz trzeźwe myślenie. 

Jak byłem młody, w wieku powiedzmy 20, 23 czy nawet jeszcze 25 lat, byłem typowym białym rycerzem. Wszystko dla kobiet, pantofel, tak żeby im zapewniać rozrywki, żeby im zapewniać emocje, żeby im zapewniać dobra materialne, a nawet samochody pożyczać. One oczywiście mnie zdradzały i zostawiały dla bogatszych badboyów. Wtedy tak było. Ale mniejsza z tym, o tym szkoda gadać.

Później, po wielu obserwacjach, wielu związkach, wielu doświadczonych manipulacjach ze strony kobiet czy wręcz oszustwach, nauczyłem się tego jakie one są. W wieku 26, 27 już wiedziałem o co chodzi. Obserwowałem też związki moich znajomych. Dziś mam prawie 34 lata i cóż - jestem singlem i nie zamierzam nigdy tego zmieniać. Związki - owszem będę mieć, ale nigdy nie stałe, nigdy nie mieszkanie razem i nigdy nie ślub. Znajomi oczywiście z tego się śmieją, krytykują i namawiają żebym w końcu znalazł żonę. Patrzę na ich związki i ich nieszczęśliwe życie i myślę: nigdy.
      Koleżanki? Jedne mi mówią że skoro w tym wieku nie mam żony to jestem niedojrzałym egoistą itd, a inne "współczują". A ja współczuję ich mężom (moim kolegom) gdy widzę że faceci którzy jeszcze parę lat temu mieli hobby, swoje zajęcia, swój czas, teraz jedyne czym się zajmują to słuchaniem swoich żon i wypełnianiem ich poleceń. Zero hobby, zero siłowni, każdy z brzuszkiem i bez kondycji, bo czasu nie ma, bo żona wypełnia ich cały czas. No cóż...

Dlatego czasem sobie myślę: czy ja nienawidzę kobiet? Nie, to nieprawda. Cały czas spotykam się z kobietami. Cały czas wchodzę w związki. Ale tak zwane luźne związki, bez mieszkania razem - warunek konieczny żeby utrzymać swoje zasoby bez strat (i psychikę przede wszystkim).
      Od 7-8 lat było tak (kolejność przypadkowa): 
      Związek z samotną matką z dzieckiem? Przerabiałem, psychicznie męczarnia, ale do końca trzeźwo myślałem więc nawet nie zamieszkaliśmy razem, a i w porę uciekłem.
      Związek z księżniczką która ma tak wysokie mniemanie o sobie, że mam jej służyć? Przerabiałem, ale też trzeźwo myślałem więc też nie dopuściłem do zamieszkania razem i w porę uciekłem.
      Związek z materialistką, która chciała żyć za moje pieniądze w każdej sferze życia? Przerabiałem, co ciekawe nie wydałem na nią ani złotówki, mimo że praktycznie codziennie próbowała wyciągać kasę, ale zawsze odwracałem sytuację tak, że nie dostawała nic. Psychicznie mnie to zmęczyło (ciągłe jej gierki o kasę i moje odbijanie tych gierek) więc koniec.
      Związek z manipulantką, która próbowała mnie złapać na dziecko i dążyć jak najszybciej do ślubu, bo tak jej matka podpowiadała? Przerabiałem, nic jej z tego nie wyszło, a skończyło się na tym że mimo że mnie niesamowicie fizycznie pociągała, to od pewnego momentu zrezygnowałem z sexu z nią:)  
      Było też kilka innych, ale z charakterami jak te wymienione wyżej.

I wiecie co? Nie żałuję tych związków, tego czasu w tych związkach. Każdy z nich coś mi dawał, a gdy przychodził ten moment gdy coś mi chciały zabierać (spokój psychiczny, pieniądze, inne zasoby itd) to po prostu trzeźwo to obserwowałem i kończyłem tego typu znajomość. 
      Jestem chamem? Nie, po prostu trzeźwo myślę i wiem jakie są kobiety. Ale je kocham, uwielbiam i nie wyobrażam sobie samotności, mimo że sam siebie widzę jako wiecznego singla. Spotykam się z nimi, jak z jedną się coś kończy to z następną, z góry wiem że też to się rozsypie, bo każda kobieta potrafi rozwalić swój związek, z góry wiem że tak będzie, ale i tak cieszę się chwilą i korzystam z fajnych chwil w związkach. Ale jednocześnie prowadzę obserwację, zabezpieczam "tyły" w przypadku odwrotu, złotówki nie wydaję, finansów pilnuję, no i oczywiście bezpiecznego seksu. 

Musiałem się wygadać, bo właśnie wróciłem z "kawy" z moją piękną obecną partnerką, która może już jutro, pojutrze, za parę dni, będzie moją ex. Niestety za dużo czerwonych lampek na moim radarze się pojawiło, więc kończymy ten temat. Ale będzie następna:)

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.